VZROK SLABEGA POČUTJA?

ŠEPPER · 15769

ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
: 28 April 2011, 15:43:18
Živjo,

sicer sem za jutri že naročena pri veterinarju, ampak vseeno ima mogoče kdo kaj pametnega za dodati.

Imam psico Argentisnko dogo, staro 5 let, sterilizirano. Za par dni sem jo dala v varstvo mami, kjer so se začele težave.
Naj prvo povem, da se je že večkrat čuvala pri njih in da jo težko spravim domov ko pridem ponjo, zato dvomim da gre za psihološki vzrok, je pa seveda možno.

Skratka psica je zelo prijazna in nenapadalna do ljudi v ponedeljek pa je "skočila" v nečakinjo nato pa še na nekega tujca na sprehodu. Beri zalajala v njih, ni ugriznila. Že to mi je bilo ful sumljivo, potem mi povejo da se ji ne da hodit, da gre par metrov od hiše pa že sili domov ali pa hodi zelo počasi. Ok je načeloma bolj lena, ampak ne tako zelo.
Mami pravi da v ponedeljek ni hotla briketov, ko ji je skuhala je pojedla, ampak ne požrla kot ponavadi.

V torek je celo noč cvilila, spet postala popadljiva ko se ji je približal nečak včeraj se je pa začela tresti. Ko jo je mama pokrila in ji dala lekadol se je čez eno umirila. Ko sem prišla ponjo je bila samo  pogojno vesela in šla čez par minut spet ležat na kavč.
V posodi je pustila govedino iz juhe!!!!! Kdo še to naredi če je zdrav  ;D Vsaj moji psi ne.
Zvečer je imela temperature okog 38,7, tresla se ni, jest ni hotla pije pa več kot običajno.

Opažam da sem ji doma tudi jaz v napoto in rine v mir, tako da razumem zakaj je odreagirala proti otorok ki so jo božali.
Sem se pa tega zelooo ustrašila, zato sem po eni strani vesela da je dejansko bolana in ne da ji je samo nekaj kliknilo v glavi.










TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 April 2011, 15:54:42
Boš morala verjetno kar na veterinarja počakat, ker očitno res nekaj ni ok in to do te mere, da jo boli, da je apatična,...

So ji pri sterilizaciji odstranili maternico? Če niso poglej za izcedek.

Temperatura je lahko tam do 39 še ok.

Šepa ne? Če jo pretipaš (previdno) na kakšnem mestu pokaže da jo boli?

Bruha ne? Iztrebki so pa kakšni?

Ne pozabite dat testirat še klopnih bolezni, ostale teste (kaj vem.. kri, urin, UZ) bo pa verjetno naredil veterinar.



ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 April 2011, 16:01:03
Meni vse pusti, pa nič ne kaže da bi jo bolelo.
Ful ima vroča ušsa in trebuh, ker je gol se vidi tudi da je rdeč, zato sklepam da ima v osnovi nižjo temperaturo in jo to zanjo vseeno malo povišana.

Maternico so odstranili ja, izcedka mislim da nima, bom pa še malo bolj pozorna.

Šepala mi je ene 3-4 mesece nazaj, ko smo jo pocajtali z obkladki in protivnetnimi zdravili, ravno zato tudi sumim na kakšno klopno zadevščino (borelijo mogoče) kljub temu da se ne spomnim kdaj je imela zadnjič klopa.

Bogica je, taka lenuška iz kavča na posteljo in obratno  :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 28 April 2011, 18:30:39
Psico cimprej peljite k veterinarju IN NE DAJAJTE JI VEC LEKADOLA, veterianarja pa opozorite, da ga je dobila.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 April 2011, 19:36:03
Ja hvala, kot receno sva ze naroceni. Hotla sem jo peljat ko dela clovek ki mu zaupam, ker se mi je ze preveckrat zgodilo da psu nic ni bilo dokler ga ni pogledal pravi veterinar.

Se mi zdi da je sicer malo boljsa, ampak vseeno gre.
Lekadol ji je dala mama; je medicinska sestra in mora takoj ukrepat :) Zakaj pa je tako slab za pse?

Hvala, Tanja



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 April 2011, 21:25:39
Lekadol še mene uspava, in me naredi leno, pa ga vzamem samo pol. Po moje je za pse premočan. Medicinska sestra ni enako kot veterinar. Način zdravljenja ljudi in živali se močno razlikuje.

Upam, da bo s psico vse v redu.



ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 April 2011, 21:57:33
hvala za lepe zelje.

Psice lekadol ni uspaval, ampak je bla po njem se par urc boljsa, gre konec koncev tudi za konkretnega psa ki vaga priblizno kot ena drobckena zenska!

Redko pisem na forumih ravno zato ker te ljudje ocitno hitro oznacijo za omejenega. Mi je jasno da sta medicina in veterina nekaj drugega in sem prepricana da tudi moja mama to ve glede na to da njene sosolke vecinoma delajo v bolnicah ne na veterini. Prav potrudla sem se da sem se :) narisala, ki naj bi tudi nekaj povedal. Prav tako pa je prvi stavek da sem narocena pri veterinarju!

Lp tanja



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 April 2011, 23:05:46
Poznam kar nekaj človeških tabletov, ki so tudi za živali, sam res jih je pa treba poznat in kakšno dozo dati  ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 April 2011, 08:56:46
Šepper, obvezno testirajte tudi na vse klopne bolezni, pa javi prosim kaj je rekel veterinar.

Veliko sreče!  ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 29 April 2011, 09:13:40
Niso vsa zdravila za ljudi tudi za psa. Ena so struopena, ena ne pomagajo, ena lahko zaradi zdravstvenega stanja psa zadevo poslabšajo, lahko ne vplivajo nič, ampak vplivajo na rezultrat testov, ki jih izvede veterinar in tako zakrijejo pravi vzrok slabega počutja - bolezni.
ČE veterinar zadeve ne predpiše na podlagi stanja psa, ne dajemo ničesar, kar ni predpisano zanje, sploh če se ne ve kaj je dejansko s psom.

In tuki ti odgovarjajo tudi veterinarji. Zato naredi točno tako kot pravi maja01. Ne pozabi vetu povedat VSEGA!  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 29 April 2011, 09:48:47
Zato, ker ga zivali mnogo slabse presnavljajo kot ljudje in ga zato veliko lazje predoziras in povzrocis odpoved ledvic in jeter (zal ze nekajkrat videno) in v najslabsem primeru tudi pogin zivali.

Res je, da se veliko humanih zdravil uporablja v veterinarski medicini, ampak so doze med zivalskimi vrstami povsem drugacne in nekatera zdravila so za posamezne zivalske vrste toksicna. In preparati, ki vsebujejo paracetamol so ze taki.

Tako da ti priporocam, da svetujes mami, da preden naslednjic ukrepa, vsaj pogoogla kaksna je doza in ali je zdravilo za zival toksicno, ce se ze ravno zadrzat ne more ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 29 April 2011, 10:17:05
Kaj pa Aspirin?

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 29 April 2011, 10:44:22
Aspirin vsebuje paracetamol, tako da absolutno ne dajat.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 29 April 2011, 10:50:19
Pa ne, Lekadol je tisti, ki vsebuje paracetamol, Aspirin pa je acetilsalicilna kislina :) meni ga je enkrat dezurni veterinar priporocil po telefonu (ze dolgo dolgo nazaj, se ne spomnem, v cem je bil problem) in sem ga pac dala. Sem pa pol nekje slisala, da niti Aspirin ni uredu, zato sprasujem.

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 29 April 2011, 10:57:24
Govorim na pamet, ampak če se prav spomnim je Aspirin samo drugo (oz. pač komercialno) ime za paracetamol  ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 29 April 2011, 10:58:46
Ne vem, kolikor jaz vem, ni tako.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 29 April 2011, 10:59:55
Acetilsalicilna je nevarna v visokih dozah tudi v manjših pa lahko povzroča enake probleme kot pri ljudeh. Priporočena doza je pa full manjša kot pri ljudeh, tako da je pri majhnem psu lahko že pol tabletke preveč.

Tibiq to ni isto.
Aspirin - Acetilsalicilna kislina
Lekadol, Daleron, itd. je paracetamol.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 April 2011, 11:05:22



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 29 April 2011, 11:11:41
Aspirin se psom sicer lahko daje, vendar je treba paziti na dozo. Je pa nekaj: kadar ne vemo, kaj je narobe s psom, mu načeloma ne dajemo nobenih zdravil brez predhodnega posveta z veterinarjem - če ne zaradi drugega pa zato, ker lahko prikrijemo simptome in je postavljanje diagnoze težje. Tudi se lahko zgodi, da se zaradi protibolečinskih zdravil žival, ki bi morala mirovati giblje in se stanje poslabša. Da o tem, da se pri raznih takih potuhnjenih  packarijah, ki nimajo nekih zelo izrazitih znakov lahko stanje navidez toliko izboljša, da zamudimo čas, ko bi bolezen še lahko učinkovito ozdravili.
Aja, pa za mačke je aspirin strupen.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #19 : 29 April 2011, 11:14:26
Za macke je tudi paracetamol strupen.

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #20 : 29 April 2011, 11:49:38
paracetamol je izredno toksicen za macke (in dihurje), psi ga nekoliko boljse prenasajo, ampak se vedno ni nekaj kar bi dal.

Aspirin je nekoliko boljsi (za pse, za macke je prav tako toksicen ze v precej nizkih odmerkih), nekateri veterinarji ga ful radi uporabljajo pri boleznih okostja (ceprav so nesteroidni nalagetiki namenjeni zivalim, bistveno varnejsi). Treba je pa vedeti, da lahko povzroci zaplete s strjevanjem krvi in tudi druge tezave.

Kakorkoli, priporocljivo je, da se nicesar ne uporablja kar tako na pamet, ampak vedno le po nasvetu veterinarja in pod veterinarskim nadzorom.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 29 April 2011, 14:30:50
No moja Šaja je zdrava - kao! Vsaj veterinar tako misli. Jaz vem da temu ni tako, ker to ni isti pes kot je bila pred parimi dnevi!

Dala sem 100eur za brezvzez, pa se to zato ker sem jaz vztrajala da pregleda kri, kar se njemu ni zdelo pomembno. Ker sem biila ocitno zelo zelo tecna mi je dal tablete ce ima slucajno gastritis, kar pa pravi da pojasni samo simptom da je nejesca, ostalih pac ne!

No pa je zgodba zakljucena, dokler se zgodba ne ponovi.

Hvala za vse nasvete in dobre zelje

Lp, tanja



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 29 April 2011, 14:46:16
Zamenjaj veterinarja  :-\
Držim pesti da ni nič hujšega in da se ne bo ponovilo.

A to pomeni, da je zdaj v redu?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 29 April 2011, 15:12:52
Šepper imaš ZS ;)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 29 April 2011, 15:46:06
Jaz ti tudi lahko priporočam našega veterinarja! Ne zamenjam ga za nič na svetu!!! Zato se pa tudi vozimo kar precej iz lj k njemu.

1. je prijazen, strokoven, če česa ne ve se pozanima in potem pokliče kaj so se odločili po posvetu s kolegi
2. naslednji dan pokliče in vpraša kako je kuža in če so kakšne spremembe
3. res se potrudi in lepo dela z živaljo

lahko ti pošljem na zs, če želiš da ne bo kdo rekel da delam reklamo :)



ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 29 April 2011, 17:48:19
saj jaz imam dobrega veterinarja ki pa je na dopustu, zato sem sla drugam, k nekomu ki naj bi tudi bil dober.

Ce razkrijes kam hodis ti, ni reklama ampak koristen podatek. Lahko pa tudi na zs.

Hvala, tanja



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 29 April 2011, 17:56:54
ŠEPPER tudi od mene imaš ZS.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 29 April 2011, 19:15:39
No zame je d best dr. Marko Novak iz klinike Loka!



ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 30 April 2011, 13:44:52
OK zdaj me je pa uradno strah!!!!

Zdaj mi pravi sodelavec da so morali njegovo bernko uspavati manj kot v mesecu po tem ko je začela kazati znake bolezni.
Na isti sistem, veterinar pravi saj ji nič ni, za vsak slučaj antibiotiki ki so jo spravili gor, potem jo je spet sesulo in v sredo je bila na pregledu so se dogovorili za pregled v torek v ponedeljek je bila že čist gotova in so jo morali uspavati. Kri so ji vzeli šele par ur preden so jo uspavali in ugotovili da je klopnega izvora. Ne spomni pa se imena bolezni ker je ni on peljal k veterinarju.
Skratka šok!!
V torek pokličem "mojega" veterinarja za vsak slučaj, kljub temu da je Šajka boljša in da normalno je. Mogoče je pa zatišje pred nevihto.

LP, Tanja



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 30 April 2011, 14:29:26
Upam, da ni nič, ampak pregled krvi pa le opravte, ja  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P