razlika- jack russell terier in parson russell terier

horselover · 8485

horselover

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
oj ;D  zanima me kakšna je razlika med jack russell terierjem  in parsom russell terierjem?? in ali sta obe pasmi primerni za bivanje v stanovanju (sprehajali bi ju tudi do 3x na dan) in kako bi se razumela z morskim prašičkom??
hvala ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 22 Maj 2011, 11:35:59
Najbolje boš to izvedel, če spoznaš obe pasmi- po raznih opisih in v živo, različne predstavnike.

Sta pa obe pasmi energični, naspidirani in potrebujejo vsaj 2uri laufanja na prehodih in aktivne igre, zaposlitev možganov. In obe pasmi z lovskim nagonom. Budra in terier - meni se ne zdi posrečen kombinacija, nikoli ne bi pustila terrierja samega z budro.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 22 Maj 2011, 12:57:51
Po videzu je tako, da je jack na krajših nogah, parson pa na daljših. Če te zanima kaj več, pa si preberi v obeh temah. Kako bi šlo z morskim prašičkom? Pomojem defenitivno boljše, da je prašiček kar v svoji kletki.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


horselover

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Maj 2011, 18:11:01
hvala ;D si bom o obeh pasmah še prebrala in se bomo odločili prašiček pa bo ostal v kletki  :P



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Maj 2011, 19:59:09
hvala ;D si bom o obeh pasmah še prebrala in se bomo odločili prašiček pa bo ostal v kletki  :P

 definitivno prašička v kletko :D, pa tudi visoko na kakšni omari, ki jo parson ali jack ne doseže ;)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Maj 2011, 20:38:00
Čeprav, če bi ga res kot čisto malega naučili(že pri vzreditelju), da pomoje nebi bilo veliko problemov... Čeprav seveda ni treba izključiti, da je to terrier...
Moja psička npr. wnb labradorec je lovski pes(v "originalu") in se recimo z zajci in MP-ji dobro razume seveda domačimi. Za fazane, srne, divje zajce ima pa ful nagona...
Čeprav zaradi varnosti bi ga jaz vseeno imela kar stran od JRT-ja oz. PRT-ja...  :D (vsaj takrat, ko nebi bila pod 100% nadzorom...)



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 November 2012, 18:48:59
Razlika,hm. Jacki so manjši in, če so manjši so tudi lažji.



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 November 2012, 22:05:07
Razlika,hm. Jacki so manjši in, če so manjši so tudi lažji.

ni nujno, da je tako, ti jacki, ki jih jaz poznam(pa ne zgledajo nekaj debeli) tehtajo 7, 8kg, naše tri imajo 5 oz 6kg :)




kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 April 2013, 18:05:10
Morda pa poznaš parson russel terierje. ???