Čip ne dela

sasha · 3933

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
: 22 Maj 2011, 21:15:25
Živjo!

Danes mi je veterinarka preverila Zarin čip in me je skoraj zadela kap - pregledala jo je celo in čitalec ni nikjer zaznal čipa!!  >:(

Nazadnje je bil preverjen marca, ko je bila cepljena za steklino in smo ga normalno odčitali.

Torej - kaj naj zdaj? Čipiranje na željo lastnika je ful drago, poleg tega se mi pa zdi neumno plačevat nekaj, kar naj bi delalo celo pasje življenje..
Kakšna ideja?

Hvala in lp!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 23 Maj 2011, 06:41:25
Probajte še enkrat.Včasih se zgodi,če so baterije v čitalcu slabe,da čipa sploh ne najde.
Tjaša



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 24 Maj 2011, 08:42:03
Včasih pa tudi čip kar izgine. Nam so že 3-je na dveh različnih psicah. Prvič, ko se mi je to zgodilo, je bilo zelo podobno kot pri Sashi. Čip je kakšno leto po vstavitvi še normalno deloval, potem ga pa kar na enkrat nismo več mogli zaznati. Ker nikomur ni bilo jasno, kaj se je zgodilo, smo naredili celo RTG in čipa enostavno ni več v telesu. Potem je ta ista psica izgubila še en čip, ta tretji zdaj vztraja že kakšna 3 leta. Prvič ko se mi je to zgodilo sem klicala VURS, kjer sem dobila obrazložilo, da je čip zagotovo izpadel zaradi neprimernega ravnanja s psom  ??? >:( Kakšnega, mi pa niso znali razložit. Ko se je to zgodilo prvič, je cela klinika skupaj letela, ker nihče ni mogel verjeti. Kasneje so mi pa rekli, da se od časa do časa najde kakšen tak. Ne vem, če je zaradi tega zdaj VURS kaj bolj kooperativen... na žalost sumim da ne.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 24 Maj 2011, 08:47:13
Čudno, res. Mogoče ni bil dobro vstavljen.. ampak kot vedno nihče noče biti odgovoren - najbrž je pes kriv  :P

Imam 8 + let starega psa, ki je bil čipiran v Nemčiji ( sploh ne tetoviran) in njegov čip je že ves čas na istem mestu.


Če se pa čip res izgubi, bo pa zadeva zelo nerodna v bodoče, ker bodo rodovniški mladiči samo čipirani in je čip tudi identifikacija v rodovniku ( poleg rodovniške številke). Kja reče VURS na to?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Maj 2011, 08:54:48
Zoprna zadeva.
Pa vsaj obstaja opcija, da se izdela čip z isto številko? Ne vem, kako to gre, ampak za take primere bi morali poskrbeti, očitno.
Kdo bi to plačal, vemo >:D
In npr. pri vsakem cepljenju bi morali veterinarji preverit čip, samodejno.


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Maj 2011, 08:58:51
Na lastniku je, da ob vsakem cepljenju in očitno še kdaj vmes, ko se ravno znajde s psom pri vetu, prosi, da se preveri čip. Kdo bo pa razmišljal in skrbel za naše mrcine in njihovo dobro, če ne mi sami.

Jaz pred vsakim dopustom grem do veta in prosim, da počekirajo čip in podatke v registru. Ker če bi se kaj zgodilo, se ne bi sekirala ne Vurs in ne veterinar, ampak  samo jaz.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 Maj 2011, 09:15:15
To se popolnoma strinjam. A kaj, ko večina lastnikov ni tako vestnih  ::)
Če bi veterinar to avtomatsko naredil, vsaj pri cepljenju stekline, bi bilo že ogromno. Časa ne vzame toliko, lažje bo njim to "dopovedat" kot pa nešteto ljudem...
Poznam nekaj primerov, ki splohne vedo, da imajo čipirane pse ??? :D


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 24 Maj 2011, 12:20:38
Če se zalomi pri vstavljanju, lahko čip pade čez isto luknjo ven. Pri mojih psih v dveh primerih ni bilo tako, ker je čip po nekem daljšem časovnem obdobju še bil, potem ga pa naenkrat ni bilo več. Trenutno zelo intenzivno spremljam, kaj se dogaja z čipom od Šajke, ker ga vedno lažje tipam. Po mojem gre pač za neko reakcijo organizma, ki čip počasi izrine nazaj ven. Očitno ni preveč pogosto, prav redko pa tudi ne. Glede označevanja pa... sej veliko tetovaž sčasoma postane tako neberljivih, da je čisto vseeno ali so ali niso.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 Maj 2011, 08:47:16
Zaključek zgodbe:

čipa ne zaznata tudi dva druga čitalca.

Včeraj sem klicala na Vurs kaj storiti in so mi rekli, naj reklamiram čip pri veterinarju, ki ga je vstavil ali pa direktno pri distributerju.
Tako da sva šli nazaj na kliniko in je dobila nov čip.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Maj 2011, 09:04:41
Seveda ni bilo treba plačat novega, kajne ???
Dobro, to je moja logika, pač reklamacija...kako pa je bilo dejansko?

Važno, da sta uredili ;)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 25 Maj 2011, 09:05:30
Ne, nič nisem plačala ;)