RSS / XML Feed

trigi · 2492

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 02 Marec 2006, 16:24:22
Ojla

Vem da se 90% ljudi glede na naslov ne sanja zakaj se gre  ;D Po pravici se tudi meni ni do nedavnega.
RSS je novičarski sistem ... z njegovo pomočjo lahko določeni programi avtomatsko prikazujejo informacije iz interneta direktno na naše namizje ali pa nas sproti obveščajo o novih novicah.
Informacije dobljene preko RSS pa se lahko tudi avtomatsko prikazujejo na drugih spletnih straneh (spisek najnovejših tematik na pesjanarju se lahko prikazuje recimo na vaši domači strani)
Pred kratkim sem ugotovil da ta sistem podpira tudi naš forum in tudi portal (na forumu je vse pripravljeno za delovanje, dočim moram na portalu še malo urediti :))
Ker dostikrat opazim da se ljudje zadržujejo na osnovni strani Foruma (verjetno čakajo na nove prispevke ;)) sem se odločil da vam ponudim tole alternativo ... za vse ki imate firefox je branje RSS novic čisto enostavno. Kliknete na oranžen kvadratek na katerem so narisani radijski valovi (slika v priponki) in odpre se vam okno ki vas vpraša če želite dodati 'živ zaznamek' ... potrdite in to je to ... vsakič ko boste kliknili na zaznamek se bo prikazalo 20 najnovejših prispevkov.
Zaznamki se morajo tudi osveževati ... zaenkrat še ne vem na koliko časa se samodejno osvežijo ... ročno pa jih osvežite tako z desnim gumbom kliknete na 'živi zaznamek' in izberete 'osveži Živ zaznamek'.

Ker vem da marskomu kaj ne bo jasno (še meni marsikaj ni :D), so dobrodošla vsa vprašanja.

Lp, Črt



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1 : 03 Marec 2006, 10:08:07
A potem tistim, ki nimamo Firefox-a, to ne bo šlo ?  :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 03 Marec 2006, 10:17:36
Črt, jaz imam FF, pa nimam tam gor tega znakca :-\ Jaz imam tistega "strička".

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 03 Marec 2006, 12:05:14
Butterfly: tudi tisti ki nimate FireFoxa se lahko poslužujete RSSa... vendar je potrebno inštalirati program ki te novice bere ... bom se malo pozanimal okoli in poizkusil najti kakšen varen in enostaven program za branje RSS novic.

Ninci: lahko da se znakec glede na vizualno temo ki jo uporabljaš tudi spreminja ... klikneš na gumbek in boš videla... če te vpraša če želiš dodati živ zaznamek je vredu :) Pri nekaterih se ta znakec pojavlja tudi v spodnjem desnem koncu okna.

Lp, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 03 Marec 2006, 17:43:30
jaz pa uporabljam firefox pa se mi sploh ne pokaže ta znakec..zakaj?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 03 Marec 2006, 17:55:53
Ursa s emi zdi,da ga imaš tako kot jaz v desnem kotu spodaj ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 03 Marec 2006, 17:57:03
o mam ga   ;D hvala Tjaša

točno v desnem kotu spodaj  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]