Angleški Buldog [Bulldog]

Ester · 304435

Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #420 : 30 Junij 2008, 15:53:54
Ker je buldog že sama po sebi taka pasma, ki ima lahko že zaradi anatomske zgradbe lahko določene probleme, potem ti svetujem rodovniškega buldoga, ker je pri nerodovniškemu precej večja loterija kar se zdravja tiče, kot pri rodovniškem. (glede na to, da te zanima zdrav pes)




_Pikica_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 01 Julij 2008, 09:16:25
Odločila sem se, da bom tudi jaz povedala svoje mnenje...Stara sem 21 let, sem študentka in poleg študija tudi delam. Ni mi bilo lahko dati teh 1500 €, ampak ko gre za bulldoga resnično nimam namena varčevati. Nikoli nisem niti pomislila, da bi kupila psa kje drugje kot pri registriranih vzrediteljih, kljub temu, da bi v nasprotnem primeru prihranila vsaj polovico denarja. Pravzaprav mi tistih 1500 € ne pomeni nič v primerjavi s tem, da vem da bo pes zdrav, primerno socializiran in, da ne bo ko bo odrastel bolj podoben kakšni drugi pasmi kot bulldogu. Sprašujem se, kako tisti, ki varčujejo že pri samem nakupu psa sploh lahko finančno zagotovijo psu že najbolj osnovne stvari, ki jih bo potreboval (veterinar, hrana, oprema...). Na Bolhi že kar nekaj časa videvam oglas, nekega (pre)prodajalca "angleških bulldogov" :Mladički,zelo lepi, odličnih staršev, polni energije, igrivi malo pa tudi nagajivi, primerni tudi za v stanovanje, cepljeni, dvakrat so že dobili pasto proti notranjim zajedalcem z veterinarskim certifikatom, potnim listom ter mikročipom. Sliši se super kajne!? In tudi mladički so na fokah super luštni, tistim, ki seveda ne vedo kakšen naj bi bulldog sploh izgledal. Verjamem, da nekateri ljudje dejansko kupijo take pse in tako dobesedno vržejo stran tistih 600 €, namesto, da bi privarčevali še enkrat toliko denarja in bi si kupili rodovniškega psa. Seveda, tako razmišljam jaz, ker sem velika ljubiteljica pasme in bi dala še veliko več denarja, da bi bil moj pes čim bolj zdrav in tipičen svoji pasmi, veliko ljudi pa na žalost razmišlja drugače in še dolgo ne bodo razumeli problema "štepanja" nerodovniških psov...

Pa brez zamere prosim  ;) ...



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #422 : 01 Julij 2008, 11:22:15
Pikica dobro napisano!

Ampak ni mus da je pes pri vzrediteljih bolj zdrav kot mešanec. Čeprav je v večini tako(da je pri vzrediteljiv bolj zdrav)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 01 Julij 2008, 11:45:14
Nekaj naših slikic:


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #424 : 01 Julij 2008, 12:04:22
Iii kako so lepi :-* Sem pa te slikice že videla na vaši spletni strani :)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #425 : 01 Julij 2008, 17:03:23
Sprašujem se, kako tisti, ki varčujejo že pri samem nakupu psa sploh lahko finančno zagotovijo psu že najbolj osnovne stvari, ki jih bo potreboval (veterinar, hrana, oprema...).
Pa brez zamere prosim  ;) ...

Pikica, se popolnoma strinjam z vsem napisanim in seveda ne bi mogla boljše napisat, edino s tem se ne strinjam.
Jaz sem bila namreč v tej koži, da ni bilo denarja za nakup mojega bokserja. Za vzdrževanje in tudi marsikatero "nepotrebno" preiskavo, sem ga pa imela, našla oz. sposodila. Tako, da se po tem vseeno ne sme soditi kar vsepovprek.

Dejstvo je, da če si odvisen od sposoje denarja za nakup, ko sposojevalec (starši, fant,...) meni, da je cena previsoka in da si malo mimo, ti lahko ne posodi denarja (itak meni marsikateri, da sem mimo tudi sedaj, ko imam "dragega" rodovniškega buldoga). Medtem, ko pa je pes enkrat že pri hiši in če rabiš denar za zdravljenje, igrače, hrano, itd. pa denar ni več problem. Moram reči, da je marsikdaj marsikaj padlo kar tako za "našega kužka" in je imel marsikateri žakel hrane ali igračko zelo zastonj oz. so mu jo kupli naši.

Tako, da definitivno ODSVETUJEM NAKUP KATEREGAKOLI NERODOVNIŠKEGA PSA, vendar polagam na srce (tudi vzrediteljem), da naj ne sodijo bodočega lastnika po denarju, ki ga premore, saj ima lahko bogat lastnik, ki si kupi takega psa le za statusni simbol, precej slabši odnos do tega psa in je lahko precej bolj škrt, kot pa manj premožen, ki si bo raje od ust trgal, kot pa da psu ne bi nudil vsega za njegovo čim bolj kvalitetno življenje.




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 01 Julij 2008, 21:58:33
Pikica, se popolnoma strinjam z vsem napisanim in seveda ne bi mogla boljše napisat, edino s tem se ne strinjam.
Jaz sem bila namreč v tej koži, da ni bilo denarja za nakup mojega bokserja. Za vzdrževanje in tudi marsikatero "nepotrebno" preiskavo, sem ga pa imela, našla oz. sposodila. Tako, da se po tem vseeno ne sme soditi kar vsepovprek.

Dejstvo je, da če si odvisen od sposoje denarja za nakup, ko sposojevalec (starši, fant,...) meni, da je cena previsoka in da si malo mimo, ti lahko ne posodi denarja (itak meni marsikateri, da sem mimo tudi sedaj, ko imam "dragega" rodovniškega buldoga). Medtem, ko pa je pes enkrat že pri hiši in če rabiš denar za zdravljenje, igrače, hrano, itd. pa denar ni več problem. Moram reči, da je marsikdaj marsikaj padlo kar tako za "našega kužka" in je imel marsikateri žakel hrane ali igračko zelo zastonj oz. so mu jo kupli naši.

Tako, da definitivno ODSVETUJEM NAKUP KATEREGAKOLI NERODOVNIŠKEGA PSA, vendar polagam na srce (tudi vzrediteljem), da naj ne sodijo bodočega lastnika po denarju, ki ga premore, saj ima lahko bogat lastnik, ki si kupi takega psa le za statusni simbol, precej slabši odnos do tega psa in je lahko precej bolj škrt, kot pa manj premožen, ki si bo raje od ust trgal, kot pa da psu ne bi nudil vsega za njegovo čim bolj kvalitetno življenje.



ČISTA RESNICA...ni kaj za dodat...poglejte primer zavženega nerodovniškega bulldoga...
skoraj 100% sem, da so ga zavrgli ker niso želeli plačevat stroške zdravljenja...no, na srečo ga je našel moj prijatelj veterinar in sam vzreditelj in ljubitelj bulldogov...našel mu je topel dom in seveda ga sam zdravi
http://www.youtube.com/watch?v=5WJdmfh2fuY


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #427 : 02 Julij 2008, 10:03:02
uh bogi. Še dobro da je prišel v prave roke.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


_Pikica_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 02 Julij 2008, 12:15:25
Se popolnoma strinjam s tem, da denar ne more kupiti ljubezni in pozornosti, ki jo lahko damo psom. Najbrž bi marsikdo, ki si nekega psa ne more privoščiti, pa bi si ga iz vsega srca želel, lepše skrbel zanj, ko nekdo, ki ima kup denarja pa si psa omisli le zaradi šminkiranja ali kot modni dodatek. Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem bila veliko let v tej situaciji, ko sem si noro želela imeti bulldoga pa si ga nisem mogla privoščit ker enostavno nisem imela denarja za rodovniškega. Sedaj ko sama zaslužim denar je stvar popolnoma drugačna in nisem niti malo oklevala, ko sem plačala tistih 1500€, veseli me tudi dejstvo, da vem, da če bo moj pes kadarkoli kaj potreboval, da mu bom zmožna to finančno nuditi. Hotela sem samo povedat, da na žalost pes pomeni veliko več stroškov, kot si lahko nekdo predstavlja. Mislim, da se ljudje najbolj vpičijo v nakupno ceno psa na ostale stroške pa kar pozabijo. Torej, če je nekomu težava kupit rodovniškega psa zaradi visoke cene se lahko vprašamo, kako bo uspel manavrirati šele z ostalimi stroški. Nekdo, ki si želi imeti rodovniškega psa bo namreč naredil vse, da ga bo dobil pa naj bo rešitev, da si spodsodi denar ali pa varčevanje par let. Tudi jaz sem se namreč mogla odreči marsikateri stvari, ko sem varčevala denar za psa ampak nikoli mi ni bilo škoda niti enega evra, ki sem ga vložila vanj!

Lep pozdrav!  ;)



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 03 Julij 2008, 13:56:31
Najnovejše slike mladičkov:

Simply Perfect Bamboocha




Simply Perfect Be Avellanche


Simply Perfect BloodyMarvelous




Simply Perfect Baby Tanganyka





_Pikica_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 03 Julij 2008, 17:07:23
Iiii, kako so luškani, bajseki mali ;D ...



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 07 Julij 2008, 15:39:29
Tanganyka je rezervirana, vsi ostali pa so še na voljo.  :)

Bamboocha in BloodyMarvelous sta samički, Be Avellanche pa je samček.


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 10 Julij 2008, 12:16:49
Nove slike:



Jutri bodo stari 5 tednov. So pa že zelo razigrani, tako da nam ni nikoli dolgčas :)


Tyko

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 10 Julij 2008, 14:20:46
Joj kaj so luštni  ;D ;D tok da bi kar še enga buldoga imela doma. In kako kaj vaši buldogi? Naš Tyson najraje doma leži v senčki in lenari.



Tyko

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 10 Julij 2008, 15:33:53
Takole se pa zabavata naša dva bumbarja ...  ;D







Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 10 Julij 2008, 19:25:02
schuhe pa so na omari ker??  :D :D kateri naj ne bi pogrizel?  :D

mladičkom pusa v lepo debelo ritko  :-*


bully lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 17 Julij 2008, 20:59:12
Po dolgem času lep pozdravčkek z naše strani :)

Vidim da ste kar aktivni ;D Slike malih medvedkov so  :-* :-* :-*

Ne morem si kaj da v opozorilo vseh bodočih kupcev buldogov prilepim tale link(gre sicer za problem na Hrvaškem a kolikor mi je znano je že kar nekaj Slovencov tu kupilo svoje pse), zato pozor!!!!!!!!!!!!

http://ljubimci-forum.com/index.php?PHPSESSID=20e55d88b7b1ab233ddef9c167394bd4&topic=39567.1440

Lep pozdrav

Urša


DOLF

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 17 Julij 2008, 22:36:19
Vsem ljubiteljem buldoga, ::) ki ne vedo

9. aprila 2002 je bil Slovenski klub za angleške buldoge sprejet v članstvo Kinološke zveze Slovenije kot polnopraven član,


Leta 2003 je organiziral prvo ( CAC )  specialno razstavo za angleške buldoge  v okviru CACIB Portorož

Leta 2004 je organiziral drugo (CAC ) - prvo samostojno razstavo v Varpolju,
kjer je sodil eminentni sodnik iz VB gospod NORMAN DAVIS

Letos pa klub ponovno organizira tretjo ( CAC ) - drugo samostojno razstavo v Varpolju , kjer bo sodil ponovno sodnik iz VB spoštovani gospog KEVIN DAVIS

Mislim, da sedaj vidite, da ni samo SKVMP tisti, ki je odgovoren za tovrstno organizacijo.
(pozanimajte se , vprašajte, poglejte na strani kinološke zveze Slovenije, ali pa celo pokukajte na klubsko stran www.buldog-klub.si)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #438 : 18 Julij 2008, 00:36:55
Tyko, a je zadnja slikca iz evroparka? Mislim tapravega zasavskega Tysona? ;)

Sva ravno zadnjič z mojim ugotavljala, da ga že dolgo nisva videla.

En koš  :-* :-* od Atuma ;)



Tyko

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 18 Julij 2008, 20:59:48
Ja Nelly to je naš zasavski  Tyson  ;)  ;). Slikan pa je res v evroparku.


Videli pa se zato že dolgo nismo, ker smo se preselili v Zagorje. Smo pa res zelo veliko v evroparku. Upam da se kdaj srečamo.

Tudi Tyson pošilja en koš  :-* :-* :-* nazaj.


Lp Tanja



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 22 Julij 2008, 09:33:49
Pridno rastemo:   :)









A.K.M

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 17 Avgust 2008, 09:43:57
kok so lepi. taki cukri.

LP


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 17 Avgust 2008, 12:31:34
NA VOLJO je le še:

Simply Perfect Bamboocha, samička, stara 2 meseca in pol







Informacije na:
tel: 041 321 198
[email protected]
[email protected]

Spletna stran:
www.simplyperfect.eu.com

oče: Slo CH, Cro CH, Bih CH, Aut CH, Inter CH Seabright Silver Sunrise
mama: Green Mubev Milky Way Forever


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 26 Avgust 2008, 09:58:35

Rada imam žoge   :D





Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #444 : 27 Avgust 2008, 12:27:38
Malena je prava ljepotica :)


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #445 : 01 September 2008, 14:50:52
Scobert hvala.   :)

Mi se imamo radi...  :D




Bambi še vedno išče nekoga, ki jo bo imel tako rad kot mi.


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #446 : 06 September 2008, 22:16:25
Eden od mnogih buldogov danes na vzrejnem v Domžalah.


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 09 September 2008, 09:05:59
Bambi še vedno išče nekoga, ki jo bo imel tako rad kot mi.

Je že v novem domu.


micimici

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 11 Oktober 2008, 23:34:04
A že.  ;)To je pa ja fino



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 28 Oktober 2008, 15:00:58
danes na obisku pri frendih bulldogih...ne se raztopit :D

ena za na razglednico







ata in sin...mali je kot klonirana ali?