Prevoz mladička z letalom preko Benetk

idefix · 2023

idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
: 04 Julij 2011, 23:11:47
Živjo,
v zadnjem tednu še preverjam prevoz mladička iz Nemčije preko letališča v Benetkah (direkten let do lastnice v Nemčiji je bil od tam najbolj ugoden).
Za večino držav EU velja, da mora imeti 8-tedenski mladiček EU potni list in potrdilo, da ni bil v stiku s potencialno steklimi divjimi živalmi. Za Italijo pa na domači strani VURS piše, da tudi tako mladička ne spustijo v državo?
Ali ima kdo kakšne izkušnje?
Hvala!

lp ž & l & h


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 05 Julij 2011, 08:18:51
Živjo,
v zadnjem tednu še preverjam prevoz mladička iz Nemčije preko letališča v Benetkah (direkten let do lastnice v Nemčiji je bil od tam najbolj ugoden).
Za večino držav EU velja, da mora imeti 8-tedenski mladiček EU potni list in potrdilo, da ni bil v stiku s potencialno steklimi divjimi živalmi. Za Italijo pa na domači strani VURS piše, da tudi tako mladička ne spustijo v državo?
Ali ima kdo kakšne izkušnje?
Hvala!

Kontaktiraj Rinchy, ker je uvozila z letalom preko Italije mladiča pred enim mesecem ima čisto sveže informacije ;) Ampak kolikor smo se pogovarjali mora bit mladič cepljen proti steklini ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 05 Julij 2011, 08:25:03
Ja, Italija zahteva cepljenje vsaj 21 dni pred vstopom v državo. Sicer res nihče ni kontroliral, samo jaz se ne bi s tem hecala. Potrbuje še potrdilo, da je zdrav in da ni bil v stiku z divjimi živalmi. Ampak čisto natančno pa Nina ve :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 05 Julij 2011, 09:42:25
Za Italijo res potrebuješ cepljenje proti steklini (vsaj 21 dni pred vstopom), tisto potrdilo, da ni bil v stiku z divjimi živalmi ni dovolj. Mene v Italiji ni čisto noben vprašal za papirje, so samo boks postavili ven pri vratih za "oversized luggage" in sploh ni nihče preveril če je prava oseba prevzela psa ??? Mogoče smo imeli mi srečo, ali pa res nihče v Italiji nič ne pregleduje...so pa pogledali v Španiji, vendar letalska družba ni zahtevala cepljenja proti steklini. Prijateljica dostikrat leti preko Benetk z manjšimi psi (torej jih ima zraven, moja ni bila z mano), njej so pa že pogledali če so psi cepljeni proti steklini.

http://www.salute.gov.it/dettaglio/pdPrimoPiano.jsp?sub=2&id=62&area=ministero&colore=2&lang=en

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 05 Julij 2011, 12:11:02
OK, hvala! Bo imel potrdilo o cepljenju - neumnost, 8-tedenski mladič, pa 21 dni prej  ::)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 Julij 2011, 12:12:33
idefix...ti pošljem ZS kako smo mi to rešili ;)


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 05 Julij 2011, 12:14:07
O, super, čakam ZS  8)

lp ž & l & h