Prikolica - voziček za psa

xsena · 4695

xsena

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 05 Julij 2011, 17:07:22
Pozdravljeni.
Imam srednje velikega psa. Ker zelo rada kolesarim, bi psa vzela s seboj na kolesarjenje. Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s prikolicami - vozički, ki se pripnejo na kolo za prevoz psa. Kolesarim veliko, več kilometrov na dan. Torej potrebujem kvaliteten voziček. Iz slik se tega ne da videt. Po trgovinah pa jih naročajo samo po naročilu



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #1 : 30 Avgust 2011, 15:29:27
Tudi jaz iščem nekaj takega, obenem pa tako, da bi se dalo uporabiti tudi kot voziček, in bi lahko dal vanj tudi 80 kg psa. prosim!

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 30 Avgust 2011, 15:40:18
A je pes star in bolan, da ne more teči ob kolesu?
Ps: če bo kdo odkril zanesljivo prikolico za nekaj nad 40 kg, v katero se da stlačit dva srednjevelika psa, ki ni narejena iz pajkove mreže, ki jo lahko pes sesuje v dveh minutah in ne stane celega premoženja, na dan z besedo - bi mi prišlo prav za tastare na trening peljat.  (tisti na linkih so sicer cortkani, a bi bile moje psice, ki so vse življenje tekle in ne vedo, da pri 15 letih pač ne gre več, zunaj v par minutah)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #4 : 30 Avgust 2011, 15:47:10
No, moj pes vsekakor ne more teči ob kolesu cca. 30, 40 km, pa tudi toliko ne more prehoditi. Poleg displazije komolca ima še lenitis. Jaz ne potrebujem posebej vzdržljive prikolice (ker je umirjen), mora pa biti vzdržljivo ogrodje, da ne bo tak kak v risanki, da bo eno kolo sam odpadlo. Mamo cca. 80 kg.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 30 Avgust 2011, 16:04:13
Za njufija mi je jasno, da ne more teči prav daleč, sploh pa ne hitro. Spraševala sem Xseno, ki pravi, da ima srednjevelikega psa. Si pa v bistvu težko predstavljam, da bi s kolesom vlekla 8okg+težo vozička, ki za tako težkega psa tudi  ne bi bil prav lahek.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #6 : 30 Avgust 2011, 16:09:50
verjetno lahko res ne bi bilo. Bolj kot za kolo, jaz sanjam o vozičku, ki bi ga porivala pred sabo, ko bi šla na pohod (tudi cca. 30,40 km), kar moj pesjanko noče oz. ne more z mano. Mislim, da bom za prvo silo kupila tisti voziček za tovor, pa bomo potem sploh videli, kak bo to v praksi izgledalo.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 30 Avgust 2011, 16:15:45
kaj pa tisti tamali vozki, ki smo jih imeli včasih mulci za igrat (tastari pa za plin in podobne stvari vozit). Tak kot pomanjšan lojtrnik. 


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #8 : 31 Avgust 2011, 15:04:37
o nečem takem sem že premišljevala in verjetno bo edina možnost. pa bomo vidli, kak bo šlo tak tovor potiskat. če ne drugače, se bom pa včlanila v fitnes za 1 mesec :).
lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)