Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1825442

Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #3000 : 25 April 2007, 11:44:55
Ja, se mi zdi, da se od naše pasme lahko v SLo že skoraj poslovimo, saj je rodovniških legel definitivno premalo oz. skoraj nič. Nazadnje, če se ne motim si imela ti Marjana decembra dva mladička, a ne? 


elf

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #3001 : 25 April 2007, 12:24:37
Kakva je tek situacija u Hrvatskoj....

Prošle godine je prijavljeno samo jedno leglo, koliko znam...

Zato se svake godine proda na stotine "newfoundlanda" bez rodovnice, o čijem zdravlju nitko ne vodi brigu ni kontrolu..
Ja volim sve pse, bez obzira na rodovnicu, ali mi je jako žao kad vidim kakve zdravstvene probleme oni imaju.



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #3002 : 25 April 2007, 12:49:11
Najmanj, kar trdim je, da mora Marjana zaključit z vzrejo, namreč vzreja prave "pijance", dokaze ste videli že na prejšnji strani. >:D S tem, da poleg jezika namakajo njeni mladiči še pol glave in vratu ali še huje: se celo uležejo v posodo z vodo. Odkar imamo njenega mladiča, imamo najmanj za pol večji račun za vodo!!! :P :P Marjana, utajiti ne moreš, dokazi so na prejšnji strani! In stavim, da je tole podedovano in si se zavedala, da vzrejaš H2O kronike!!!

Glede čistosti linij pa....ne verjamem več, da bi bila kakšna čisto brez napakic....vsak ima nekaj, tako kot ljudje, kjer je v vsaki familiji kaj. Zakaj bi bili pa psi izjema? Za hujše napake itak ne dobiš vzrejnega....Je pa prav, da vzreditelj kupca na možne napakice opozori, da ve prav odreagirat, če do česa potem res pride; to se mi zdi pošteno. Novofundlandci pa.....res je malo legel. To je moje skromno mišljenje.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3003 : 25 April 2007, 17:34:50
Ja, to sem ze tudi jaz ugotovila, da popolnega psa enostavno ni... pa ne samo pri njufkih, nasploh, skoraj pri vsakemu se kaj pojavi. Glede parjenja z dedno napako, je moje laicno mnenje, da brezglavo sigurno ne, samo zato, ker si si zazelel mladicke... ce ves kaj delas in kaj taksna paritev prinese in bodoce lastnike seznanis z moznostjo dolocenega pojava, ok.. ampak jaz zase mislim, da pri genetiki in taksnih stvareh "pogrnem" na celi crti in zato se v taksne stvari zaenkrat ne bom spuscala.. z dedno napako ali pa brez nje ;) Naj se z temi stvari ukvarjajo ljudje, ki vedo kaj delajo.

Ma ce smo pokasirali samo oci, ni sicer prijetno, kar se tice psa ampak bomo ze preziveli. Sigurno ga zato nimamo nic manj radi in ni nic manj vreden.. jezi me samo to, da se o tem ni prej govorilo, ko pa do tega pride se pa vsi cudijo "le od kje je to prislo" in taksna politika se pelje naprej. Kaj sem hotela povedati? Vzti karte na mizo, poglej tole se je v liniji pojavljalo, smo naredili vse da to preprecimo ampak prosim bodite na to malo bolj pozorni.. da ob "vnetju" oci pomislite se na kaj drugega ne samo na nedolzno vnetje.. in to je to, vsaj ves biti na kako stvar biti malo bolj pozoren in to je to. Sigurno se nebi na petah obrnila in odpeketala stran..in imela vzreditelja za slabega, ampak bi prej pridobil kaksno piko v mojih oceh, ker bi mi deloval zaupanja vreden.... ker ce bi se spravila na lov za psom, kjer se nikjer v liniji nebi nic slabega pojavljajo bi ostala brez njega in gledala samo slike (tam so itak vsi super :P) Itak se pa kjerkoli lahko pojavi mladic z katerim ni vse vredu, pac narava vcasih dela posvoje..preko tega se kar ne moremo.  Nazalost pa za taksne stvari marsikdaj ne mores kriviti samo svojega vzreditelja, ampak moras pogledati se nazaj, ker se zna zgoditi, da je kaksen "clen" za nazaj "zatail". Jaz, ce se pri Atumu to nebi pojavilo bi lahko naredila isto napako, parila.. mladici (ali pa njihovi potomci) bili bolani.. in se isto cudila od kje je to prislo, ce je moj pes super. Zacela se enkrat raziskovati za nazaj, vendar bi verjetno ostala na isti tocki, ker bi spet vsak za svojega psa rekel moj je pa zdrav..sploh za take stvari, ki se jih da enostavno "prekriti". In zacaran krog gre naprej... no, glavno da jih imamo radi kakrsni koli ze so  ;)

Ne jezi me to, da kaksen pes za cim zboli, pac je zivo bitje in to je to.. jezi me to, da je nekaterim kristalno jasno do cesa  bo spet prislo pa se kar z glavo skozi zid in "stepati" vsakoletna legla, potem se delati pa se neumnega... to mi je pa malo primitivno  :-\


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3004 : 25 April 2007, 20:49:12
Zanimiv pogovor. Veliko ste že napisali, zna se zgodit da bom kaj ponovila ampak vseeno v celoti še moj odgovor.

Največ uvihane veke pridela L.K. Pes, ki je imel uvihano veko lahko da povsem zdrave maldiče (Neon) ali pa obolele. Dva zdrava psa od katerih je eden prenašalec lahko data mladiče z uvihano veko (npr. Biba, Atum). Testiranja ni. Dobra volja vzreditelja.


Kakva je tek situacija u Hrvatskoj....

Prošle godine je prijavljeno samo jedno leglo, koliko znam...

Res je, naše, ki ga letos ni bilo. Je pa pri vas problem prodati rodovniške mladičke. Medtem ko je bilo naše leglo, je bilo v oglasniku kar nekaj oglasov za novofundlandce, nerodovniške seveda. Ko so bili naši mladički stari približno 2,5 meseca oglasov ni bilo več, Marijana pa je imela doma še 7 mladičev od 10.

Ali je psarna Jehaj Hrvaška? Tam so nekaj let nazaj vzredili precej lepe pse.

In ali psarna vom Plley-boy ni več aktivna?


Izločevanje iz vzreje - dejansko bi raje videla še manj legel v sloveniji če bi le ta bila kvalitetna, četudi je v enem leglu samo en mladič. Popolnih linij ni, to je dejstvo. Ne zdravstveno ne vizualno in ne karakterno. Vseeno pa bi določena merila morala obstajati. BRUNO vzrejno prepoved dobiš če manjka psu pol noge pa še to nisem popolnoma prepričana  ;D Pogojno vzrejno bolj ko ne zaradi zobovja - iz legla pač pripelješ par mladičev ki imajo vse zobe in dobiš polno vzrejno dovoljenje - pa parimo lepo naprej. OK če ima linija problem samo z zobovjem - pa pari. Če so problem samo veke ok pari. Če imaš samo cis pari - pa to se da itak testirat. Ok pa če je zraven še malo pomanjkljiv videz pa dejmo samo ne prodajaj jih kot absolutne šampione. Kar mene jezi je človek, ki se kliče za vzreditelja in si vzrejo postavi na psici, ki je potomka brata in sestre, v njeni vzreji se pojavljajo brezzobi psi in nekateri tudi s slabim ugrizom, uvihane veke, standardno netipični psi - pa se prodajajo kot absolutni šampioni? Vsi dobivajo vzrejna dovoljenja?
Ah in prav tako obsojam vzreditelje z raznimi upsi kot je na primer paritev brata in sestre...Pa ta ups ni le enkraten ampak se zgodi večkrat - seveda vedno ups in mladiči dobijo rodovnik kaj pa nesejo naprej pa bogsigavedi. OK linijsko parjenje, nekaj sorodstva pač moraš imeti. Ampak brat in sestra? Oče in hči?
Moti me tudi da se v zelo zelo lepi, res krasni liniji pojavljajo partve C kolkov z B kolki  ??? OK imaš psico s C kolki pariš A in dobiš ven (preverjeno vse) A, B - C ni bil noben mladič. Potem pa B kolke? Rezultatov za mladiče ni bilo nikoli.

Ko sem tole linijsko sranje če ga lahko tako imenujem odkrivala me je spravilo v obup. Danes mi gre samo še malo na živce. Povzemam besede vzrejne referentke (ne za našo pasmo) o ne bit šokirana to se dogaja. OK samo potem me zanima zakaj rabim poleg rodovnika narest še vzrejni pregled da lahko psa parim? Itak je vse dobra volja vzreditelja koliko mi pove in kaj pari.

Kompliciram?

 :P ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


katka

  • Gost
Odgovori #3005 : 26 April 2007, 13:31:47
Ali ste že kdaj pomisllili, zakaj se starši , ki imajo kakšno dedno bolezen odločijo za otroka, čeprav vedo, da je verjetnost, da zboli otrok precej velika?
Pri psih pa se mi zdi, da kompliciramo precej več..... npr. Soča je imela pred dvemi leti leglo petih mladičev, štirje so zdaj zdravi, en pa ima alergijo in je pristal na medrolu. Hm...smo se odločili, da je ne bomo več parili, zaradi tega njenega njufka z alergijo....ampak, če pomislim, koliko alergij in drugih bolezni je danes. Če bi mati imela pet otrok, štiri povsem zdrave in enga z alergijo...hmmmm....

Kaj vi mislite o tem?
 
 
   
Hm...Mi smo sicer premišljevali glede tega, a bi barta dali za skok, ali ne, pa smo se potem (mislim, da prav) odločili, da ne bo nobenih potomcev zaradi displazije levega komolca in da se ne bi slučajno kaj preneslo na mladiče. Nismo hoteli, da bi imeli bodoči skrbniki kakšne probleme. Čeprav nam je učasih žal, ker je kastreran, nas vse bodri to, da smo še eni odgovorni ljudje, ki ne želimo drugim takih problemov, kot nam jih včasih povzroči displazija  :D

p.s.: Čeprav noben od bartovih staršev ni imel displazije in tudi rodovi nazaj baje niso imeli problemov, se zgleda lahko to "hudičevo" potuhne  :'( .
No, ampak za vse tiste, ki morda imajo take probleme...ravno tako se da lepo uživat in rajat s kosmatincem. Prav zaprav pa te taka izkušnja še bolj zbliža s psom in postaneta še bolj vdana en drugemu  ;D .
No, še ena vesela novička: kmalu bodo nove slikce kosmatinca bartkota... ::)




newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #3006 : 26 April 2007, 14:00:10
Bruno je pa res tolk lep, da je že kičast! Če bi bil še sfriziran, bi bilo za moje oči že preveč.   8)

Dva zdrava psa od katerih je eden prenašalec lahko data mladiče z uvihano veko (npr. Biba, Atum). 

A res? Jaz sem pa vedno mislila, da morata biti prenašalca oba. Torej je pri uvihani veki dovolj za dejanski nastanek uvihane veke že, če je prenašalec samo en starš?



Ali je psarna Jehaj Hrvaška? Tam so nekaj let nazaj vzredili precej lepe pse

Ne, to je na Danskem, če misliva isto (Jehaj Ludvig itd...  ??? ).

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3007 : 26 April 2007, 14:05:09
A res? Jaz sem pa vedno mislila, da morata biti prenašalca oba. Torej je pri uvihani veki dovolj za dejanski nastanek uvihane veke že, če je prenašalec samo en starš?


Ne, to je na Danskem, če misliva isto (Jehaj Ludvig itd...  ??? ).

Lp

Dovolj je da eden. Lahko je pa tudi "spontan" nastanek, ki niti ni deden. Uf saj sem nekje brala zakaj pa sem pozabla. Če se ne motim zaradi oblike glave in nekakšne "moči napetosti kože". Bom poskusla članek poiskat

Ja to je ta psarna. Hvala. Sem vprašala ker je na Hrvaškem kar nekaj psov iz te psarne oz. jih je bilo - so vsi za katere vem že precej stari ali mrtvi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #3008 : 26 April 2007, 19:36:29
Glede na napisano, ker ima Atum dedno uvihano veko, bi jo moral imeti tudi naš Janko. On je pa nima, ima samo pretirano povešeno veko, ki pa mu ne dela nobenih problemov. Zato me zanima, če se to še lahko pojavi?

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


elf

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #3009 : 26 April 2007, 20:12:40
Žao mi je što ne razumijem, što znači "uvihano veko"? Da li se to odnosi na oči (eyes)?




newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #3010 : 26 April 2007, 21:21:53
Neyka, se priporočam za članek, če ga najdeš.  ;)

Glede na napisano, ker ima Atum dedno uvihano veko, bi jo moral imeti tudi naš Janko. On je pa nima, ima samo pretirano povešeno veko, ki pa mu ne dela nobenih problemov. Zato me zanima, če se to še lahko pojavi?

Ne, ni nujno. To je pač genetika, lahko ima, lahko pa ne. Pa če sta magari oba starša prenašalca, še vedno obvstaja možnost, da noben mladič v leglu ne po podedoval okvarjenih genov, prav tako kot obstaja možnost, da bodo podedovali vsi, ali pa samo pol, ali pa samo četrt...
Glede pojava, pa ti jaz ne bi znala odgovorit. Prepustim komu drugemu...

Žao mi je što ne razumijem, što znači "uvihano veko"? Da li se to odnosi na oči (eyes)?

Elf, govora je o entropiji (entropion).  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #3011 : 26 April 2007, 21:22:47
elf,

especially 4 you  ;)  :

Ectropian / Entropian
Izvihane veke  / Uvihane veke

These conditions cause the eyelids to roll out (Ectropian) or to roll in too tightly (Entropian).  Some dogs have both problems in the same eyelid.  Poorly fitting lids may cause excessive tear production or allow the eye to become too dry, damaged or infected.  Depending on severity, the impact on the dog may be controlled with eye-drops and lubricants or corrected surgically.  This is considered to be an inherited problem and dogs that have surgical correction of their lids are not allowed to compete in AKC conformation shows.




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3012 : 26 April 2007, 22:22:10
Neyka, se priporočam za članek, če ga najdeš.  ;)

Ga seveda nisem shranla in se mi zdaj niti približno ne sanja kje je  >:( :-[ :-[

Po besedah veterinarke je Janko za pojav česa takšnega prepozen. Naj bi se to pojavilo dokler se oblikuje lobanja oz. nekje do prvega leta starosti.

elf - nekaj strani nazaj smo se pogovarjali o sesalcu, ki piha zrak tudi ven. Večinoma so to stari sesalci, ki se jih ne da več kupit, nekdo (mislim da Kast) pa je omenil, da si ti našel neko moderno različico, ki se jo še da kupit. Bi lahko mogoče podal malo več informacij?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


elf

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #3013 : 26 April 2007, 23:39:08
Da, naravno. Radi se o Einhell DUO 1250/1 usisavaču, a u Hrvatskoj ga se može naći u PEVEC trgovačkim centrima (kojim mislim nema u Sloveniji). Usisavač je plavo-žute boje, ili metalni. Izgleda ovako:

Izgleda slično kao ovaj:



ali to nije taj, samo sliči (takvog tipa).

Cijena mu je oko 60 Euro, ali - on ni blizu nije efikasan kao pravi fen za grooming pasa, razlika je velika! Ovaj može biti dobar za kućnog ljubimca ili za snaći se, ali nije profesionalan i nema snagu kao pravi fen za pse, ni blizu..




Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3014 : 26 April 2007, 23:44:22
Evo, mi smo nazaj doma. Pridemo zjutraj v Kocevje, se opravi se en pregled in sok... veterinarka vprasa kaj smo delali z njim.. delali? Nic. Zakaj? Ja veka skoraj ni vec uvihana, v enem tednu se je popravilo za 90%. :o Ok, to da se skoraj ni solzila vec zadnje dni sem opazila, ampak ker je bila postavljena diagnoza 1 teden nazaj nato res nisem pomislila. Opravila je se en temeljit pregled in prisla do zakljucka, da glede na to, da je v enem tednu dosegel skoraj nemogoc napredek, da je uvih se minimalen, ki je tudi cisto popustil po tem, ko se je veka parkat dala "gor in dol", ter se potem cez kaksne pol ure uvihal nazaj za kaksen milimeter... kar je res mocno boljse kot je bilo. Prejsnjic se je veka skoraj 2x ovila navznoter. Tako da je rekla,  da ona najraje nebi operirala zaenkrat, ker vse kaze na to, da se bo stvar uredila in da naj bi pocakali cez praznike in se potem slisali, ce ne bo ok ga lahko se vedno pripeljemo na operacijo, do takrat pa moramo veko iz preventive lepiti z lepilnim trakom, mogoce bo pa krc cisto popustil.  :o

Na tem mestu bi rada se enkrat pohvalila veterinarko Sabino Bajc-Piskur, za res temeljit pregled (v ordinaciji smo bili 45 min!! ), za vso prijaznost, nasvete, prikaze, utemeljevanja, cohanje in miritev nasega bucmana, prijazen odgovor na vsa moja vprasanja itd. Pac dobila sem obcutek, da je zaupanja vredna oseba, tudi danes, ceprav smo bili zmenjeni za datum operacije si je vzela cas se za en temeljit pregled ter operacijo odpovedala, ker je videla moznost, da bi slo brez nje. Marsikdo bi ga takoj dal na mizo..cekincki so le cekincki :-[ Bomo videli, bomo pridno lepili in pocakali do konca praznikov, ce bo slo na boljse.. ce ne bomo pa operirali takrat. :-[

Smo pa potem dan izkoristili za potep po Kocevju, se malo nacofotali ter kasneje smo obiskali se grad Turjak  ;)

Evo tkole pa izgleda nasa  boga polepljena okica... seveda lepilo  ima se na drugi strani, ker ni bilo varjante da bi takoj pustil ;) Seveda se z vlaznim kozuhom, ker se je bilo treba nujno valjati po neki mlakuzi ter potem po goznatih tleh... ah ja :D


Cuvam..da ne bo prisel kaksen sovraznik  ;D


Raziskujem okolico...


Ter ob odhodu domov odpujsam proti avtu z celo zalogo drv.. kdo ve, mogoce bo pa prav prislo :D


katka

  • Gost
Odgovori #3015 : 27 April 2007, 18:01:30
Nelly to je super novica!! Upam, da operacija ne bo potrebna.  ;D Se pravi, da držanje tačk in pesti res pomaga!!  :o
Midva z Bartom sva se včeraj privoščila en lep dolg sprehod z velikooo kopanja in sprehajanja po sončku. Prav tako, pa smo bili dones v gozdu, ker smo pred kratkim podirali drevesa in je bilo treba pospravit veje, dela še zdaleč ni konec in bomo morali biti pridni še kar nekaj časa. Slikce so pa tukaj:
Jupiiii, ponovno v vodi!!

Hej, nekaj sem našel!!

Mm, upam, da bo čevapčič kmalu pečen!

No, po celodnevnem gozdarjenju sem pa malo zmatran!


lp!



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #3016 : 29 April 2007, 12:27:14
Nelly, očitno smo bili vsi forumaši tak pridni, da smo fejst držali tačke in pesti, da je res pomagalo. Bravo, da se je samo poriktalo in upajmo, da bo tako tudi ostalo.

Krasne slikice. Se mi pa zdi, da je Atum dosti bolj kosmat kot Janko. Je več zunaj ali notri?

Katka, vi ste pa bili pridni, pa delavni. Je pa Bart ful lepi.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3017 : 30 April 2007, 05:48:37
Katka super fotke, Bart je pravi pozer  :-* :-* :-*

Snufi, ni se se cisto porihtalo - gre pa na boljse in obstajajo  sanse da bo vredu. Tako, da bomo priloznost izkoristili, ce po praznikih se kar ne bo ok bomo pa koristili operativne "usluge". Glede dlake, Atum jo je full izgubil in jo se zgublja tako da je prav oguljen, scesala sem ze tono dlake iz njega pa se vedno, ko ga cesem nacesem za eno vrecko :o Se vcasih prav cudim od kje toliko dlake  ::) Imamo pa sedaj tudi problem, ker se dlaka full feclja po kopanju z nekim "cudnim" samponom, ce si ogledas zgornjo sliko.. bi rekla, da sva prejsnji vecer za cesanje porabila 2 uri?  :-\ Drugace pa zivi zunaj v pesjaku ja, notri prihaja na obiske ampak potem raje odpujsa nazaj v svoj brlog. Verjetnho mu gre na zivce, ker mu notri vedno kaksen macek ali kdo od tamalih dveh psov  skace po glavi.  >:D Snufi, daj ne skrivaj svojega lubeka toliko no, saj preko slik ti ga ne moremo oguliti zaradi cohanja  :P :P

Evo, mi smo praznike izkoristili za skok na obalo - Atum prvic videl in okusil morje. Vec pa v njegovi temi, da ne bom 2x "smetila" z fotkami. Za dokaz pa samo ena slikca, potem pa res neham.. ostale v njegovi temi in albumu. Smo pa maksimalno uzivali in bomo definitivno se ponovili.. sedaj na morje nikoli vec brez njega  ;)




katka

  • Gost
Odgovori #3018 : 30 April 2007, 08:38:07
Ha, ha Nelly, ja tudi jaz morem priznat, da ko smo bli na zadnje na morju z bartom (mrde kak mesec nazaj) je tudi on izredno užival in sm mela občutek, kot da se mu bo zmešalo, če ne bo šel kmalu kmalu u vodo :-* Je pa res škoda, da nismo imeli s sabo fotoaparata, tako da bo treba te lepe spomine hranit le v glavi ::) .Na tejle slikci pa Atum izgleda, kot, da bi oprezal za kakšnim nesrečnim plavalcem :-* super slikca :-*  :-*!!  v četrtek Buca in Bart praznujeta rojstni dan!!  :-*

Kje boste pa kaj za prvi maj? Jaz nameravam s konjem na slivnico in močno upam, da me ne bo preveč bolel križ, zaradi včerajšnjega padca iz konja  ::) .

lp!

Katja in kosmatuh Bart  ;D



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #3019 : 30 April 2007, 11:46:19
Nelliy, prav lepo je bilo slišati tvoje sporočilo glede Atuma. Sedaj bomo pa še naprej držali tačke,
da se bo vse lepo izteklo.
Malo sem vam nevoščljiva,(se hecam) da ste si privoščili morje, no ja, samo da je Atum užival, čudovite slikice. A ja, tudi na obisk lahko pridete!!

Katka, tudi tvoj Bart zna lepo uživati, res je lepi fant.

Za praznike bomo verjetno šli na kakšno jezero, ampak ne vem kam.

Lp Sabina

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


elf

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #3020 : 30 April 2007, 11:54:58
Atum i Bart super izgledaju, odlične su slike!! Najbolje želje za Atuma!

Ovog vikenda u Zadru su se održale dvije CACIB izložbe. Bilo je prijavljeno 7 newfoundlandera. Prvoga dana BOB je osvojio Thickish Newfoundland Keeper of Freedom..





... a drugog dana fantastična ženka Skipper's Ursinus Velutus Endless Nameless. Ne mogu vam opisati koliko mi se svidjela, savršena je! Prekrasnog karaktera, fenomenalno kretanje, dlaka, sve, sve.. Divan pas! Dobila je veliki pljesak publike, svima se jako svidjela  :) U BIS programu osvojila je BOG 2, odmah iza njemačke doge Sun dell Baia Azzurra, koja je prvog dana bila BIS, a drugog R.BIS.





Moj Ben osvojio je 2 x CAC, ovo su mu bile zadnje izložbe u intermedia razredu jer uskoro puni 2 godine. Ben je bio raspoložen za izložbu, jako se lijepo kretao i dobio lijepe opisne ocjene :)





Bilo nam je prekrasno, sve pozivam da dogodine dođu na CACIB Zadar, izložba se održava u prostorima kampa, sa puno hlada i u blizini mora. Mnogi su izlagači kampirali na mjestu održavanja izložbe. Ove je godine bilo jako puno vrhunskih pasa mnogih pasmina, a poslužilo nas je i toplo sunčano vrijeme.

Imam još slika, kad nađem vremena pripremit ću ih i postaviti da ih vidite.

LP,

Hrvoje.



katka

  • Gost
Odgovori #3021 : 30 April 2007, 11:59:43
Elf slikce so res super!! Upam, da bomo tudi mi imeli čas zdaj v prihodnosti it na kako razstavo :P

lp!



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #3022 : 30 April 2007, 17:52:06
Elf, čestitke tebi in Benu!!!! Bravo!!!!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Katarina M

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3023 : 01 Maj 2007, 16:12:41
Lepo pozdravljeni!
V tem forumu sem čisto na novo. Pred parimi dnevi nam je zaradi 2 klopovih bolezni (borelije in erlihije) po maksimalnem naprezanju k ozdravitvi umrl kuža :( :( :( , krasen bernski planšarski pes in kar ne zdržim brez novega štirinožnega prijatelja, s katerim bi hodila na sprehode in se po napornem dnevu "zapodila" v razčesavanje njegovega kožuščka. Že pred nakupom planšarja smo razmišljali, da bi imeli novofundlanca. Zdaj ko smo ostali sami, bi srčno radi imeli njufka. Sestri bi sicer radi imeli črnega lepotca, z očetom se nagibava k črno-belemu elegantnežu. Zelo všeč mi je Katkin kuža Bart. Bi se dalo izvedeti pri katerem rejcu je bil kupljen? Namreč zelo težko je dobiti njufka, sploh pa črno-belega. Istočasno bi prosila vse, ki veste za kakšnega dobrega vzreditelja, da mi posredujete informacije. Sicer sem našla 2 na Gorenjskem in 1 v ljubljanski regiji, ampak nisem še nič kontakritala z njimi, ker jih nočem oblegati med prazniki.
Zanima me še koliko stane novofundlanec z rodovnikom in koliko brez. Sem prebrala večino okoli debate glede rodovniških/nerodovniških njufkov, vseeno bi rada to informacijo, da me vzreditelj ne opehari. 
Vsem, ki mi boste odgovorili, se res lepo zahvaljujem in hkrati sporočam, da se zavedajte koliko je resnično vredno, da so vaši medvedki zdravi. Res ni težjega, kot videti svojega zvestega prijatelja, ko se ne počuti dobro, trpi in nazadnje umre v tvojem naročju.
LEP POZDRAVČEK!



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3024 : 01 Maj 2007, 16:29:55
Najprej moje sožalje za kužka .. mislim, da ti bo nov kuža znal polepšati dneve, ki bi drugače bili prav neprijetni.

Jaz imam nerodovniškega novofundlandca ... dali smo 25.000 - uau res zelo poceni proti rodovniškemu - ampak smo tvegali različne bolezni: displazija, cistenuria, pa še katere druge dedne bolezni. Potem pa so še tu pridobljene bolezni ... pa bi bili ob 10× več denarja kakor bi stal rodovniški njuf. Ampak na srečo se to ni zgodilo in je naš Indi zdrav - hvala bogu (zaenkrat) . Parkrat smo sicer imeli nekaj problemov, vendar new kritičnih. Zato ti priporočam, da kontaktiraš res samo vzreditelje, ki vzrejajo rodovniške novofundlandce, saj ti bo to prihranilo še marsikateri problem, ki je drugače mogoč. => imaš zagotovilo za kolke (dedno), cistenurio itd.

Na tem forumu sodeluje Kast, ki je že imela leglo in pa Lacrima Negra ... pa še polno uporabnikov, ki imajo novofundlandce in bi ti znali pomagati.


LpN



katka

  • Gost
Odgovori #3025 : 01 Maj 2007, 18:07:51
Tudi moje sožalje od izgubi zveste pasje prijateljice  :'(

Naš Bart ima zanimivo zgodbo ob prihodu v našo familijo. Njegov vzreditelj je G. Janez Pestenjak. Leglo je bilo sicer na Bledu, a je možak, ki je dal samca za skok, vzel enega mladička(vsak lastnik, ki ima samca in ga da za skok ima pravico do denarja oz. do mladiča) k sebi v Tržič. Najprej smo imeli namen vzet enega bratca -> belo-črnga pa smo bili malo prepozni in je šel že k novim lastnikom. No, tako smo šli en dan v Tržič in k sebi vzeli Barta. Je rodovniški pes. Tako, kot je že *nastja* omenila, je bolje (za moje pojme) vzet mladiča z rodovnikom, tako prihraniš mnogo dearja za morebitne bodoče komplikacije.

Drugače pa mislim, da so vsi zintiriserani postreči z odgovori na vprašanja...upam, da ni koga zmotilo moje govorjenje v množini  :-[

lp!!



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3026 : 01 Maj 2007, 18:49:52
Katarina M, iskreno sozalje ob izgubi pesjancka.

Glede nakupa njufka, se obrni na kinolosko zvezo ter na pasemski klub.  Vzreditelja, ki bi vzrejal samo crno-bele njufke pri nas ni, se pa najde tu in tam tudi kaksen taksen mladic, seveda je pa tezje priti do njega kot do "standardnih" crnih (ker jih je vec). Glede vzrediteljev.. na tem forumu najdes lastnico psarne Lacrima negra, za ostale vzreditelje in prihajajoca legla se pa obrni na kzs ter pasemski klub, kjer bos dobila najbolj tocne podatke ce se nam obeta mogoce kaksno leglo.

Za cene je najboljse da se obrnes na vzdreditelje same, saj neke univerzalne cene ni. drugace pa se cene rodovniskih njufkov v slo gibljejo okrog 1000€ - tako za obcutek, da ves kaj pricakovati. Glede nakupa nerodovniskega psa imas pa veliko ze napisanega na forumu v raznih temah, opozorili so te pa tudi ze tukaj, malo se pobrskaj, da ne bomo se enkrat v vseh minusih in plusih. Ceprav se ti cena mogoce zdi visoka, je to le minimalen strosek, pocakaj kaj vse se sledi :) No, pa saj ce ste ze bili lastniki velike kosmate kepe potem si verjetno priblizno predstavljate kaj vas caka. Vendar, ko pomislite na to, da je to odlocno prevec se spomnite na to, da kupujete najboljsega prijatelja za veliko let, ki bo vedno ob vas in vas bo vedno imel rad.. se strosek se kar zdi gromozanski? :P


katka

  • Gost
Odgovori #3027 : 02 Maj 2007, 09:53:58
Ojoj....zdajle sem pa naletela na napako v mojem besedilu  :-\ se opravičujem...da ne bo kdo kaj mislil, ker ima trenutni stavek popolnoma drugačno sporočilo, kot sem ga hotela...Očitno bom res morala še bolj pazit na slovnične napake. No, da popravim zadnji stavek :
Drugače pa mislim, da SMO vsi zintiriserani postreči z odgovori na vprašanja...upam, da ni koga zmotilo moje govorjenje v množini   :-[

Se še enkrat opravičujem!!


Katja & Bart



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #3028 : 02 Maj 2007, 12:07:34
Mi smo danes izletovali na Hodoškem jezeru. Janko je z veseljem čofotal po vodi. To skoraj ne moreš verjeti, kako ima rad vodo, še ko je prišel ven iz jezera je letal v krogih, bil je v glavnem celi zmešan od vode, toda kaj bi vam to govorila, to že itak vsi poznate.

Nekaj slikic, ki so itak bolj tak, morala bi ga slikati bolj od blizu, ampak vseeno.

Tukaj sem še suh:


Prišel sem iz vode, moja šefica pa misli, da se bom prehladil, zato daje name brisačo:


Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Katarina M

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3029 : 02 Maj 2007, 13:32:03
Hvala za izrečeno sožalje.
Že jutri grem v akcijo in upam, da čim prej najdem našega novega razgrajača. Seveda vam takoj sporočim, ko bo moje iskanje uspešno. Do takrat bom pa ponovno (tokrat bolj natančno) začela prebirat vseh 100 strani te teme, da dobim čim več informacij in koristnih nasvetov, da se bo naš novi član dobro počutil pri nas.
LP!