Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1826690

*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #4890 : 25 November 2008, 20:46:46
Lep pozdrav vsem skupaj!

Ker smo tudi mi (končno) postali lastniki novofundlanke Ajke, smo se odločili, da jo predstavimo tudi tukaj. Najlepša hvala Simoni, ker nam je dala možnost spoznati to čudovito pasmo, hkrati pa se ji zahvaljujemo tudi za vse koristne nasvete ter odgovore na naša laična vprašanja.

Poslala bi tudi sliko, pa mi ne rata...  ;D Bi prosila, če mi kdo pomaga z nasvetom!

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4891 : 25 November 2008, 21:08:02
Ajka dobrodošla med njufkoljubci!  :-*

Kako dodati slike pa tukaj: klik

Čimprej nas založi s slikami!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #4892 : 25 November 2008, 21:39:23

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #4893 : 25 November 2008, 21:43:29


Po norenju se moramo spočiti

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #4894 : 25 November 2008, 21:48:11




Pa mi je ratalo! Hvala za pomoč! To pa je naša lepotička!  ;D

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #4895 : 25 November 2008, 22:13:19
*AJKA* dobrodošla na forumu in v njufi svetu.

Full lepe slike, mala je prava pozerka, čeprav ono fuzbalersko sem jaz že zadnič občudovala pri Simoni na obisku. Ni kaj, tamičkena ne more zataiti svoje krvi ;)

Se priporočam/o še za čim več slik in kakšno dogodivščino, ki verjamem, da vam jih ne bo zmanjkalo.

Še enkrat dobrodošli in kup  :-* :-* za malo lepotičko.



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4896 : 26 November 2008, 00:11:38
Mene pa nekaj zanima. Na sosednjem forumu je punca spraševala, zakaj se njeni psički trese zadnja leva noga medtem ko stoji. Je bila slikana, kolki in komolci o.k., celo zelo v redu! Masaža ne pomaga, veterinar je rekel, da je lahko revma. Psička je stara 3,5 let. Včasih težje vstane, včasih večino teže da na desno nogo, včasih šepa. Zanima jo, kaj bi lahko to bilo. Se vašim novofundlandcem tudi to dogaja?
Prijatelj ima dva psa novofundlandca, mamo in sina in imata identične probleme glede tresenja, vendar ne šepata-mama težje vstaja, vendar mislim da zato, ker je debela. Njen sin je suh in nima problemov z vstajanjem, prav tako pa se mu trese noga. Na slikanju ne en ne drug nista bila, saj ni videti, da bi ju to kakorkoli oviralo-ne boli, ne šepata, normalno se gibljeta.
Torej zanima me, zakaj se jim trese noga, kdaj ena kdaj druga, kdaj obe skupaj?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4897 : 26 November 2008, 14:34:38
mi2ni3 - Sigurno se ne tresejo noge vsem novofundlandcem. Večini, ki jih jaz poznam se ne, ima pa enak problem moj Neon. Skoraj vedno se mu treseta obe zadnji nogi kadar stoji, še posebej kadar je na vidiku kaj zanimivega in je v pozoru. Kolke ima super, z vstajanjem nima problemov. Veterinarja sem vprašala kaj bi lahko bilo in odgovor je bil da mogoče šibka hrbtenica. OK recimo da verjamem ampak dokler pes nima nikakršnih problemov se s tem niti ne bom obremenjevala, pač se mu tresejo noge.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4898 : 26 November 2008, 14:57:56
Torej točnega odgovora kaj bi lahko bilo, ni bilo. Res me zanima. Hvala za odgovor, bom pa zelo vesela, če se oglasi še kdo, da bi vesela bolj točno. Hvala!



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4899 : 26 November 2008, 14:59:44
Aja pa še tole me zanima-iz kje prihaja tvoj neon in koliko je star? Je rodovniški? Ta dva, ki ju jaz poznam nista. Za psico od une punce pa ne vem. Vem samo, da je visoka nad standardom in ima 53kg, ni predebela.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4900 : 26 November 2008, 15:05:16
Neon je rodovniški, vendar od slabe vzrediteljice, star bo pa vsak čas 5 let.

Novofundlandec bo pa hudo težko visok nad standard, saj nimajo določene zgornje višine  ;D ;)

Zakaj pa ti ljudje pravzaprav ne gredo do veterinarja, da bi jim pse normalno pregledal? Preko foruma odgovorit na vprašanje, ki ima lahko več razlogov bo malo težko.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4901 : 26 November 2008, 16:36:09
Našemu se tudi trese zadnja desna taca,ponavadi ko leži...vstaja normalno...je pa nerodovniški.Sem pa to tresenje opazila tudi pri bratrančevem mešancu med Zp in njufkom :-\

Drugače pa Ajka čudovite slike in čudovita mrcinica,ki bo prehitro postala ogromna mrcina :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4902 : 26 November 2008, 16:55:58
Neon je rodovniški, vendar od slabe vzrediteljice, star bo pa vsak čas 5 let.

Novofundlandec bo pa hudo težko visok nad standard, saj nimajo določene zgornje višine  ;D ;)

Zakaj pa ti ljudje pravzaprav ne gredo do veterinarja, da bi jim pse normalno pregledal? Preko foruma odgovorit na vprašanje, ki ima lahko več razlogov bo malo težko.
Jaz nisem vedela, da je visoka nad standardom-tako je una napisala v temi. Da je višja od vseh psic. Katere ljudi misliš zakaj ne grejo do veterinarja?



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4903 : 26 November 2008, 16:59:49
Če misliš to psico za katero punca sprašuje na sosednjem forumu, je dala psico pregledat, kolki in kolena so o.k., veterinar je rekel, da je lahko revma. Ker ni bil zanjo zadovoljiv odgovor, se je obrnila na forum, jaz pa potem sem, ker imate tukaj njufkote. Sem upala, da veste kaj bi lahko bil vzrok, če imate enake izkušnje.  ::)
Če pa misliš ta dva psa, ki ju jaz poznam, se pa lastniki s tem niso nikoli obremenjevali, saj jim to ne dela nikakršnih problemov. Zaradi tega nista bila nikoli pri veterinarju.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4904 : 26 November 2008, 17:44:46
No ja sem ji še sama odgovor napisala. Tudi jaz se s tem ne obremenjujem, ker zaenkrat še ni potrebe po tem. Ampak včasih je potrebno it še do kakšnega veterinarja, ki vidi dlje od kolkov in komolcev in odgovori prvo kar mu pade na pamet ko ne ve vzroka. OK ne bom obtoževala, ne vem kje je bila, ampak jaz bi na njenem mestu šla še kam, če ima psička resne probleme še s šepanjem.

Kar se pa revme tiče, nevem koliko je pasja podobna človeški, ampak se bom kar strinjala s temle citatom : Revma ljudem pomeni koš, v katerega mečejo vse, kar povzroča bolečine v gibalnih organih in moti njihovo delovanje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #4905 : 26 November 2008, 17:47:38
Zdravo!

Nekaj sličic, sicer slabe kvalitete, pa vseeno.

Pablo Spirit Of The Night



Paco The Hero (že oddan)


Panya She's The Lady


Poncho The Beautiful Star




Ostalo je pod galerijo na spletni strani: http://www.freewebs.com/ambra/



LP,
Maruša


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #4906 : 26 November 2008, 18:26:40
Čudoviti so! Joj te male bubice, kako jih pogrešam!  :'( Čisto preveč hitro zrastejo. Ta pasma ima ene najbolj luštnih mladičev, da o njihovem karakterju niti ne govorim-ta pes je zakon, res! Sem preživela veliko časa z njufkoma od prijatelja in ne morem drugega kot hvalit!  :-*



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #4907 : 29 November 2008, 11:26:54
Ajka,dobrodošla na forumu. Mala je vedno bolj prisrčna.Priznam,da jih pogrešam,čeprav je bilo ogromno dela in skrbi z njimi.Tolažim se s tem,da so vsi,ki že imajo nove lastnike zadeli tombolo.
Maruša,mali so čudoviti,upam,da jim boste lažje kot mi našli skrbne lastnike.Mi imamo še dva,ki nove lastnike še iščeta.
In tule Neyka se moram javno spotakniti ob tebe.Glede na to,da naši vzreditelji v tem času krize in zime težje prodajo res kvalitete njufke,se mi ne zdi fer,da se tako oglašuje leglo,ki je v tujini.Ne rečem,če bi šlo za res vrhunske pse,brez vseh težav,pa vendar sem jaz še vedno pristaš tega,da se podpre slovenska vzreja.Pa vsi vemo,da je tudi moja Biba sad te kombinacije in zdaj njenim mladičem odžiraš lastnike.Pa Ambrinim,ki so ravno tako krasni,pa še naši.


lacrima negra

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 2
  • Ursinus Velutus Vaya con dios
Odgovori #4908 : 29 November 2008, 11:40:07
Leonora tole se pa v celoti strinjam s tabo, povem ti pa, da sem tudi jaz imela podobno situacijo, ko sem imela mladičke, le z razliko, da jih ni bilo toliko in v končni fazi zato ni bilo problemov prodat. Končno bi res lahko začeli podpirati naše ljudi in našo vzrejo, že tako nam dosti preglavic delajo razni preprodajalci!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4909 : 29 November 2008, 20:02:03
Po eni strani se strinjam z vama po drugi strani pa...

Neončevi mladiči so skoteni koliko, mesec za Ambrinim leglom. Skotila sta se cela dva, od tega eden 100% ostane v HR ker je že prodan, drugi pa ima recimo 90%. Dejstvo je, da na Hrvaško po mladiča ne bo šel nobeden. Ko pa bodo primerni za oddajo in teoretično, če se psičke ne bi moglo prodat in jo pripeljem v slo ko bo primerna za oddajo bodo trenutno najmlajši slo mladiči stari 3 mesece. Do takrat ima pa večina že oddane mladiče ane. Poleg tega nisem L.K. ki prodaja super razstavne pse. Uglavnem očitno vam res delam hudo škodo.

 Poleg tega pa sem pustila oglase od prejšnjega legla in vse ki so me kontaktirali napotila k Marjani (Lacrima Negra) in G. Fanturju, ko so bili skoteni Bibini mladiči pa k njenim.  Ampak seveda, zdaj je največja katastrofa, ker sem javno objavila oglas zadva mladiča povprečne kvalitete (ali pa nikakve kakor pač hočete) in jaz seveda največji zlobnež.

Vsekakor iz samega domoljubja umikam oglase in vam želim uspešno prodajo mladičev.

Mimy super so. Poncho se mi pa blazno dopade ker ima tako simpatično liso na glavi  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4910 : 29 November 2008, 21:19:30
Je kaj novih slik?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #4911 : 30 November 2008, 10:26:42
Slikce so.
Mladički so spoznali sneg. Za kakšne 3 minute smo jih dali ven in se jim je čisto zmešalo. Žurka! Jih bom objavila samo da jih še spravim na računalnik.

LP,
Maruša


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #4912 : 30 November 2008, 10:47:37
No tako:


(Panya)


(Pablo)

LP!

(Mladički so se takoj pogreli ;) )


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4913 : 30 November 2008, 10:49:37
O kakšni cukri :)...slikca Pabla pa je sploh za pojest :-*

Pa še mi na snegu :)



Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


darinka

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
  • moja Biba
Odgovori #4914 : 01 December 2008, 11:05:22
Hoj,


mi pa sporočamo, da smo pozdravili tačke :P. In sicer z jodom! Samo z razkuževanjem tačk ni kaj dosti pomagalo, zato sem šla in kupila jod in ta je pomagal, pa sem ji mazala z njim le 1x na dan. Bila je pa seveda takrat notri na toplem, da so se ji tačke posušile.


Vsi mali puhki od vseh so pa :o :-*.


Moj Album


Moj cilj v življenju:
biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4915 : 01 December 2008, 19:26:39
Tjaša kaj imate pri vas snega! Pri nas ga je bilo glih za vzorec. A se je bdržal al je že vsega pobralo? Drgač pa hude fotke :)

Objavljam še prevod groominga za novofundlandce KLIK

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4916 : 02 December 2008, 15:21:53
Objavljam še prevod groominga za novofundlandce KLIK
Tole je super!  8)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4917 : 02 December 2008, 16:28:47
Neyka smo imeli sneg ja,okrog 15cm...danes je samo še kje kakšna krpa.Ščije že od nedelje nonstop :(.

Tale tvoj link je super samo...jaz bi rabla drugega psa.Midva z Ronom se skoz kregava.Pol je pa še tako šlampasto počesan...pa slikce so mi všeč :D

Darinka super,da ste pozdravili tačke :).

Je pa naša buča končno,dobila mesto v stanovanju.Sicer samo ponoči,ampak lenoba lena je zjutraj skoraj vedno potegnila do 11h ::).No,v soboto ko je pa zapadel sneg,je pa stal pred vrati in hotel ven...ter jih spraskal.In letel lepo iz hiše :'(...ta teden je sicer "toplo",do takrat,ko bo pa spet minus,bo pa tudi ati pozabil na vrata...tako žalostno vsak večer čaka pred vrati,da je joj :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #4918 : 04 December 2008, 14:17:52
Mi smo se spet malo slikali...  :) Naša zverinica res hitro raste, zato si nabiramo gradivo, da bomo lahko obujali spomine na mladička!  ;D

Vaše snežne slike so super, njufki pa pravi lepotci! Pri nas je bilo žal premalo snega...

Pa še slike (upam, da jih ni preveč):





Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4919 : 04 December 2008, 14:31:45
*AJKA* sploh te nisem opazila.  :-[ :-[

Dobrodošla na forumu in tole je premalo slikic od tvoje lepote.(ajke  ;D:P .
Sicer je pa praviiii cuker!  :-* :-* :-* :-*
Čim več slik prosim.  :P :-*  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...