Novofundlandec [Newfoundland]

T.M.T · 1820986

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5190 : 19 December 2009, 17:58:25
Neon je končno dočakal "svoj" sneg...






Več pa na strani

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5191 : 25 December 2009, 15:59:41
še nekaj naših fotk
obiskal nas je Miklavž in prinesel nekaj dobrot

uživanje na snegu

pesjanarsko božično obdarovanje


pa še naše voščilo

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


sanika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5192 : 30 December 2009, 19:31:53
lep pozdrav

uspešno smo preživeli prvo operacijo komolčka, operacija uspela odlično:) čakamo datum za drugo :)

lepe praznike vsem skupaj pa predvsem zdravja poleg vsega drugega



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5193 : 04 Januar 2010, 13:17:28
rabimo pomoč!

Oddaja se rodovniška psička pasme novofundlandec, stara 4 leta.

Dodatne info na zs ali mail ([email protected])



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5194 : 05 Januar 2010, 11:09:48
Ojoj, upam, da se oddaja zaradi tehtnih razlogov... Vsekakor ji želim, da najde krasen nov dom! Bom malo razširila novico v moji okolici.

Me je pa presenetilo še nekaj: leonora, vi prodajate Herota  :-\ (mislim, da mu je tako ime-mladička od Bibe in Erosa?)

Sanika, me zelo veseli, da je prva operacija za vami-očitno je pomagalo držanje pesti! Jih bom(o) držala/i še naprej, za drugo operacijo! Poročaj, kako vam gre!

Sabina, kot vedno zelo lepe fotke! Tvoja kosmatinca res uživata! Lepa sta!

No, tukaj pa je moj album, ki ga bom seveda še osvežila (če hoče kdo videti slikice mojega njufka, ko je bil še majhen in moje belgijke!):

http://www.mojalbum.com/zarjalucka

Lepe pozdrave vsem!


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #5195 : 05 Januar 2010, 15:20:48
Ja no,še ni nič odločeno.Saj veš,srce in glava še nista usklajena  ;D.Bomo videli,če bo zdaj ostalim družinskim članom predelalo,da je bil Hero skupna odločitev,ne samo moja  >:D.Definitivno je pa,če bo že šel,bo šel nekam,kjer mu bo bolje.Ne vem še,no,mislim pa,da bo tule zmagalo srce,ne pamet.


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5196 : 07 Januar 2010, 12:22:00
Joj, leonora, sem dobila občutek, da si ti želiš, da bi Hero ostal, ostali člani družine pa ne...Če je tako, iskreno sočustvujem s tabo! To res ni fer, da ste se vsi odločili zanj, sedaj pa bi moral od hiše! Pa če se prav spomnim, si ti želela obdržati samičko (Misty), ostali (oz. sin) pa so te prepričali za samčka? Tako da res ni pravično do tebe (in do psa), da bi sedaj ostala brez obeh  >:( >:(! (Herota in Misty). Upam, da bo kuža ostal!
Če ni skrivnost, ste/imate kakšne probleme z njim?


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5197 : 07 Januar 2010, 14:09:22
rabimo pomoč!

Oddaja se rodovniška psička pasme novofundlandec, stara 4 leta.

Dodatne info na zs ali mail ([email protected])



Glede te psičke-je slučajno že oddana (sem videla na podarimo.si, da je nekdo oddajal 4-letno rodovniško njufko in da je že oddana)...


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5198 : 07 Januar 2010, 14:34:15
Tobi, po mojih info ni in še vedno išče novega lastnika. Po možnosti čim prej :-\


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5199 : 07 Januar 2010, 14:46:06
Aha, ok, škoda...  :(


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #5200 : 07 Januar 2010, 15:34:46
Razstavljalci, ste že prejeli potrditev prijave za specialko?

sanika, tudi jaz vam želim, da bodo operacije in okrevanje kar najhitreje za vami. Tudi moja hiperaktivka si je pridelala nekaj poškodb da sem se presekirala za 10 let naprej in nazaj...  Naj bodo od 01.01.2010 naprej naši njufi ZDRAVI!!

Lp,  :)



leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #5201 : 07 Januar 2010, 17:12:25
Joj, leonora, sem dobila občutek, da si ti želiš, da bi Hero ostal, ostali člani družine pa ne...Če je tako, iskreno sočustvujem s tabo! To res ni fer, da ste se vsi odločili zanj, sedaj pa bi moral od hiše! Pa če se prav spomnim, si ti želela obdržati samičko (Misty), ostali (oz. sin) pa so te prepričali za samčka? Tako da res ni pravično do tebe (in do psa), da bi sedaj ostala brez obeh  >:( >:(! (Herota in Misty). Upam, da bo kuža ostal!
Če ni skrivnost, ste/imate kakšne probleme z njim?
Ja,mala Misty  :-*,ne vem,kaj je bilo na njej,da se mi je tako vsedla v srce(razen tega,da je njuf).Saj bo verjetno tudi Hero ostal.Drugače pa ne,nimamo nobenih problem z njim,razen tega,da je mladostniško in pubertetniško neroden kot hlod.Pa vse,kar ni pribito prinese pred vrata.Pa velik je in močen,samo tega se gospodič ne zaveda in prevrača Zojo kot lutko.V glavnem super otročji,lep in zdrav kuža(trkam na les),samo jaz pri družini,službi in veliki kmetiji,pri zidanju,....enostavno ne najdem dovolj časa,da bi se mu posvetila.Njufi pač niso kužki,ki bi jih obrisal z viledo ali počesal v pol urice.Malo sem pa tudi hudobna   >:D.Sinu sem hotela dati lekcijo-če si ga hotel imeti,potem zanj tudi skrbi,drugače gre! >:(Če tile muloti mislijo,da so pri sedemnajstih odrasli in najbolj pametni,potem se naj tako tudi obnašajo.Ni pa pošteno,da bi to zdaj plačal Hero,tako da,.....mama se bo vsedla in naredila plan dela  :P.


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5202 : 08 Januar 2010, 10:05:08
Oh, leonora, sedaj pa si mi polepšala dan! Sem vesela! Za Herota in zate! Daj kako njegovo slikico v tvoj album, da ga bomo lahko malo občudovali-verjetno je prekrasen (sem ga nazadnje videla, ko je bil star 10 mesecev in me res zanima, kakšen je sedaj!).
Aja, še vedno je neroden?!  :o Sem mislila, da to nekje po enem letu mine: naš je tudi kot en tankec!  :D
Verjamem pa, da ti ni enostavno z otroci, psi, službo, delom...najbolje, da res narediš dober plan dela in daš sinku še kakšno lekcijo, ha-ha  >:D (mimogrede, to je bila kar dobra ideja... >:D, mislim-upam, da bo učinkovita! Čeprav res ne bi bilo prav, če bi Hero plačal za to... :-\)
Za Misty pa verjamem, da se ti je vsedla v srce-sem videla njene slikice v tvojem albumu in je (bila) res nekaj posebnega  :-* Si kaj v stikih z njenimi novimi lastniki? Kaj veš, kako ji gre?

Lp vsem!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5203 : 08 Januar 2010, 11:35:06
Ja,mala Misty  :-*,ne vem,kaj je bilo na njej,da se mi je tako vsedla v srce(razen tega,da je njuf).Saj bo verjetno tudi Hero ostal.Drugače pa ne,nimamo nobenih problem z njim,razen tega,da je mladostniško in pubertetniško neroden kot hlod.Pa vse,kar ni pribito prinese pred vrata.Pa velik je in močen,samo tega se gospodič ne zaveda in prevrača Zojo kot lutko.V glavnem super otročji,lep in zdrav kuža(trkam na les),samo jaz pri družini,službi in veliki kmetiji,pri zidanju,....enostavno ne najdem dovolj časa,da bi se mu posvetila.Njufi pač niso kužki,ki bi jih obrisal z viledo ali počesal v pol urice.Malo sem pa tudi hudobna   >:D.Sinu sem hotela dati lekcijo-če si ga hotel imeti,potem zanj tudi skrbi,drugače gre! >:(Če tile muloti mislijo,da so pri sedemnajstih odrasli in najbolj pametni,potem se naj tako tudi obnašajo.Ni pa pošteno,da bi to zdaj plačal Hero,tako da,.....mama se bo vsedla in naredila plan dela  :P.
Po pravici povedano te jaz občudujem, kako ti vse to uspe, otroci, kužki, oboji zahtevajo veliko dela in časa, pa še če zidate, kmetija, pa služba, skrb za dom oz. gospodinjstvo..aja pa možu se moraš tudi malo posvetit ;)
Jaz se niti pod razno ne bi trenutno odločila imeti še enega mladiča, predvidevam, da bi bili pri nas vsi na slabšem. Ti imaš vsaj malo starejše otroke, ki ti lahko pomagajo, ampak če so mali, to ne gre niti pod razno....
Upam, da boš naredila dober plan, da boste vsi na boljšem in da njufki ne bodo prikrajšani....


sanika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5204 : 10 Januar 2010, 14:49:39
pozdravljeni,
hvala za lepe želje. ja naša hiperaktivka se kr drži, najbolj jo muči to da mora bit pri miru, pol pa kr joka pa se sama sebi smili :) še tri tedne počakam pol se bom pa verjetno dogovorila za drugo operacijo.

upamo na najboljše

lp



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5205 : 10 Januar 2010, 16:33:06
živjo,

Sanika, lepo je slišati, da je operacija uspešno za vami, čeprav vas čaka še ena, saj bo, boš videla.

Nelly, a je psička že oddana? A je to mogoče Atumova sestrica Atena Heba?

Mi se imamo fajn, uživamo 100 na uro /šolske počitnice, pasje šole nimamo, zaradi vremena/
tole so slikice, ko nas je poplavilo, vendar naša njufa sploh ne zanima

še novoletno obdarovanje

takole pozira Sona

Carlos

pa še oba skupaj






http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5206 : 11 Januar 2010, 09:19:17

Oj, SABINA, spet super slikice! A je Carlos kaj zrasel-meni se zdi na vseh zadnjih slikah (tudi na tistih v tvojem albumu) kar višji/večji kot Sona... Ali pa ima samo toliko več dlake?  :o


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5207 : 11 Januar 2010, 11:07:49
živjo,

TOBI, Carlos je dosegel višino Sone. Včasih se mi zdi manjši, včasih večji, odvisno kako se postavi.
Res pa je, da ga nisem nič merila. Kar se pa odlakanosti tiče, on je skoraj čez celo leto isti. Dlake
je pa res ful veliko, posebno njegov rep je košat zelooo.

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5208 : 11 Januar 2010, 12:57:49
Aha, torej sem imela prav, da je še malo zrastel   ;)

Ampak dlake ima pa res ogromno-kar ne morem se nagledat, kako je TAKO ZELO kosmat!  :o A je bil že v leglu med bolj odlakanimi?

A Sona pa se bo oz. se goni, da je toliko bolj "gola" od Carlosa ali je ona skoz manj odlakana? No, se pa med njima res vidi razlika med obema linijama njufijev-pa ne mislim sedaj reči, da Sona ni lepa-nikakor, je pravi srček s tistimi otožnimi očkami, ampak dokler se nisem zanimala za njufke, so mi bili vsi enaki-veliki, črni in kosmati  :P, sedaj pa vidim razlike.

Lacrima negra, kako pa kaj pri vas?  :)


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #5209 : 11 Januar 2010, 14:46:38
TOBI,
Carlos je že od malega tolk odlakan, v leglu mi nismo opazili nobene razlike. Mogoče ima toliko dlake,
ker je skoraj ves čas zunaj, pride v hišo, ampak ni dolgo notri. No sedaj se je že kar navadil in sicer od Sone / ona je bolj zapečkar/, da poležava v stanovanju, še bolj pa mu prilega na sedežni.
Sona se še ni pričela gonit, Carlosu sicer že diši, vendar še ni nobenih znakov. Ker je Sona evropski
tip njufa je že zaradi tega manj odlakana, sedaj jo pa dajejo še hormoni.

TARGET,
Ker tudi jaz še nisem prejela potrditve za specialko, smo povrašali. Dejali so nam, da so nekaj potrditev že poslali, vzeli moje podatke in e-mail, me bodo tako obvestili.
Vprašala na tel.št. 031-679-341 od 10.00 do 14.00 ure.

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5210 : 11 Januar 2010, 18:36:40
Sanika, tudi mi vam želimo, da bo še druga operacija odlično uspela in boste čimprej lahko normalno uživali s psičko na sprehodih; njufkom, ki iščejo nove domove pa najboljše možne lastnike.

Končno pa tudi nam ni bilo treba na sneg v hribe, smo lahko uživali  doma  :)









Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5211 : 11 Januar 2010, 21:41:39
Sabina ja, gre za Atumovo sestrico. Po mojih info psička še nima novega doma, ni nekega zanimanja, ga pa resno potrebuje čim prej... :-\


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5212 : 12 Januar 2010, 09:14:23

Oh, joj, ja to je hudič, če išče nov dom veliko kosmato črno bitje. Kaj majhnega in svtelejšega bi ga prej našlo.... :-\

Dada, ful lepe slikice! Se ji vidi, da uživa! Kako pa rešite s snežnimi kepami?

Neyka, kaj Neon ima sedaj tudi ful več dlake kot nekoč (sem zadnje čase mahnjena na njufasto dlako  8)) - kdaj (pri kateri starosti) pa je dobil tak kožuh?

Še nekaj: razmišljam, da bi v soboto prišli na ogled specialke (nismo prijavljeni), pa bo od prvega cepljenja stekline pri mojem kužu minilo manj kot en mesec-ali lahko to pomeni kakšne težave (da nas ne bi spustili na prizorišče-ker če se ne motim, mora miniti najmanj en mesec med cepljenjem in razstavo...)


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5213 : 12 Januar 2010, 09:36:08

Kako pa rešite s snežnimi kepami?

Sproti jih drobimo z rokami, ko pridemo domov je deležna mlačnega tuširanja po tacah in trebuhu (na dvorišču), potem jo zbrišemo še s torko, pa v kleti na rjuhe ležat še za kako urco, pa je spet suha in lepa.  :)


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #5214 : 13 Januar 2010, 11:43:13
Pa še ena moja zasanjana..  :)





TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5215 : 13 Januar 2010, 12:45:35
Joj, Target, pa je res takšna, kot da se je komaj zbudila!  :-*

Jaz vas ne poznam toliko-le majčkeno preko foruma-a lahko zame napišeš, kdaj in kako si dobila tole lepotičko-vidim, da ni več (majhen) mladiček-koliko je stara? A je kaj v sorodu z Majem?

Pa še nekaj mojih zimskih... (upam, da bo uspelo, prvič vstavljam slike)









TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5216 : 13 Januar 2010, 12:47:39
ok, so bolj majhne...  :D

Bom kasneje poskušala še enkrat...


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5217 : 13 Januar 2010, 12:49:08
Pa še ena moja zasanjana..  :)

Ampak ne vem, je tako zasanjana al pa te te tako milo gleda, da bi kakšen priboljšek padel  :P


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #5218 : 13 Januar 2010, 13:00:30
Joj kok ma dobro frizuro na ta prvi sliki  :o   Lepotička je  :)
Tudi jaz sem bila prejšnji dan sama sebi všeč, ko mi je ratalo slike vstavit. Eni smo malo za cajtom, ampak se ne damo....


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #5219 : 13 Januar 2010, 13:08:06
Kaj pa sedaj? Zdaj pa jaz vidim vse moje slike velike!?! Kdo je to naredil?!?  ??? :o No, nič hudega 8)

Dada, če misliš frizuro mojega kužka je to on, lepotec, ne lepotička... :-[  :D

Glede vstavljanja slik sem pa jaz prejle krvavi pot potila nekaj minut skupaj in potem, ko je ratalo,  sem bila tudi sama sebi všeč! Tako zelo, da sem jih šla hitro vstavit na še en podforum... :-[ ::) :o (belgijski ovčarji)