Nov slovenski spletni portal o pasjih pasmah

pasme psov · 79280

nata

  • Gost
Odgovori #90 : 11 Avgust 2011, 10:48:07
Mere kodrov po FCI - urejeno. :)
http://pasme-psov.si/index.php/breed/pregled_pasme/87/koder_toy
http://pasme-psov.si/index.php/breed/pregled_pasme/88/koder_pritlikavi
http://pasme-psov.si/index.php/breed/pregled_pasme/125/koder_srednji
http://pasme-psov.si/index.php/breed/pregled_pasme/89/koder_veliki

Za ostale podatke pa v kratkem, čim najdemo konstruktivno usmerjene poznavalce pasme .

ne rabite konstruktivno usmerjenih poznavalcev pasme PREBERITE SI STANDARD!!!!!!!

če mislite, da je narobna samo višina se krepko motite ....



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 11 Avgust 2011, 11:17:51
Ma meni se zdi ta stran popolna bedarija... Sploh ni točnih in pravih informacij... Brezveze... Poleg tega sem zasledila, da za nekaj pasem piše popolnoma enak opis ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #92 : 11 Avgust 2011, 11:25:16
Kot sem že rekla. podrite stran in jo naredite znova, če jo že ravno hočete imeti, ker ne gre samo za napake (ki jih je več kot točnih podatkov) ampak za sam koncept.

Citiraj
Ja te ocene znajo biti včasih zavajajoče. Zbrali smo jih iz več različnih virov in izračunali povprečje.
Tako se pač ne dela. Kot sem že napisala, pri nas velja standard FCI (in ne UKC, AKC....) Samo poguglate FCI breed standards in dobite vse. Tam napisane števike držijo in veljajo. Če je navedena teža, jo prepišete, če ni navedena, potem podatka na pamet niti nima smisla pisati.

Še vedno mi niste odgovorili glede oglaševanja prodaje nerodovniških kao pasemskih mladičev (Davor: Prodaja psov je seveda dovoljena, kakršnih koli. Je pa od lastnika medija - oglasnika, spletne strani, foruma, FBskupine... odvisno, kakšna pravila bo postavil pri oglaševanju). Resnici na ljubo - najprej sem pomislila, da si je stran omislil kakšen od večjih preprodajalcev, da bi v miru oglaševal svojo robo.....a  kaj, ko noben od njih ne bi napisal takih oslarij....


pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 11 Avgust 2011, 11:26:50
Poleg tega sem zasledila, da za nekaj pasem piše popolnoma enak opis ::)
Ja, to je glavni razlog zakaj vabimo vzreditelje k sodelovanju. Več glav več ve. Tako bi obiskovalci dobili boljšo vsebino, vzreditelji pa brezplačni oglasni prostor za svoja legla in svoje psarne. Tisti vzreditelji, ki vas sodelovanje zanima, veselo vabljeni  ::)
[email protected]



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 11 Avgust 2011, 11:32:46
ne gre samo za napake (ki jih je več kot točnih podatkov) ampak za sam koncept.
Ni nam povsem jasno, kakšen koncept?

Citiraj
Še vedno mi niste odgovorili glede oglaševanja prodaje nerodovniških kao pasemskih mladičev (Davor: Prodaja psov je seveda dovoljena, kakršnih koli. Je pa od lastnika medija - oglasnika, spletne strani, foruma, FBskupine... odvisno, kakšna pravila bo postavil pri oglaševanju).

Oglaševanje legla bo potekala tako. Oglaševanje legel je brezplačno. Če vzreditelj izbere polje "Z rodovnikom" lahko izbere pasmo. Sicer mu sistem ne dovoli izbrati pasme ampak le "Leglo mešancev".

A je to dovolj dobra rešitev?



nata

  • Gost
Odgovori #95 : 11 Avgust 2011, 12:19:59
kako lahko pričakujete, da bomo vzreditelji pomagali pri opisu pasme zraven boste pa dovolili oglaševanje šteparjev????

kako boste preverjali ali bodo podatki pravilni??? vsak "matoša" bo lahko izbral "leglo z rodovnikom" ... kje boste dobili podatek ali je leglo res rodovniško???


popolnoma se strinjam  z lanabelo ... tole je en drek vse skupaj ... in na prekleto trapast način ste se lotili tega.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #96 : 11 Avgust 2011, 12:34:13
Citiraj
Ni nam povsem jasno, kakšen koncept?

najprej mora biti vam jasno, kaj bi sploh radi:

-splošno predstavitev pasme a la enciklopedija psov - v tem primeru pač naredite povzetek standarda (vzamete FCI standard, če plonkate pri  dogs101 ali po angleških/ameriških straneh in literaturi lahko  dobite napačne podatke), najdete primerne slike in jih objavite (z dovoljenjem in navedbo avtorja seveda). Drugaga nič. Nobenih subjektivnih ocen o tem,kako lahko/težko se jih šola in kako imaji/nimajo radi otrok. Če o karakterju kaj piše v standardu ok, če ne ne napišete nič. Glede na to, da ste pokazali, da o psih in pasmah psov nimate niti najmanjšega pojma (ni mišljeno žaljivo, a zgleda približno tako, kot če bi jaz odprla stran, kjer bi svetovala pri nabavi računalniških programov - bi bila podobna katastrofa) je to še najbolj varna rešitev.

- natančno predstavitev pasem, vključno z njihovim karakterjem, uporabi, nego, zdravjem.....Glede na to, da pojma nimate, je to skoraj misija nemogoče. Uspelo bi mogoče morda, če bi se lotili pasem počasi, eno po eno, če bi pri vsaki prebrali sodeloval resničen poznavalec pasme....a žal moraš spet imeti nekaj pojma o pasmah, da tovrstne poznavalce sploh najdeš in jih ločiš od bleferjev, pa tudi nisem povsem prepričana, da bi vsi naredili opise in prispevali slike za božji lon nebeški tron.

- oglasnik za prodajo/preprodajo psov: pri vsaki pasmi nalimaš nekaj čimbolj kičastih slikc (vseeno ali gre za tipične predstavnike ali ne), mogoče dodaš še višino in možne barve (vseeno ali so dovoljene ali ne)

Citiraj
Če vzreditelj izbere polje "Z rodovnikom" lahko izbere pasmo. Sicer mu sistem ne dovoli izbrati pasme ampak le "Leglo mešancev".

Hja, namen ni slab, a v praksi zelo slabo deluje. Se je pokazalo  pri drugih oglasnikih, ki so skušali narediti red.  Če pri rodovniških leglih ne zahtevaš tudi konkretnih podatkov (starši, ocene, rezultati zdravstvenih testov), dobiš dve varianti: nerodovniške objavljajo v rubriki za pasemske ali pa v rubriki pod mešanci objavijo oglas, da prodaja čistokrvne čivave brez rodovnika. Ali pa za vsak slučaj objavijo kar v obeh rubrikah. Edini način, da se preprodajalcev in šteparjev znebiš je prepoved prodaje nerodovniških - vse  pse brez rodovnika se lahko samo podarja


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 11 Avgust 2011, 13:11:06
kako boste preverjali ali bodo podatki pravilni??? vsak "matoša" bo lahko izbral "leglo z rodovnikom" ... kje boste dobili podatek ali je leglo res rodovniško???
Uporabniki se zavezujejo, da bodo vnesli resnične podatke. V kolikor  ugotovimo , da niso , lahko uporabnike trajno blokiramo.
Tudi za obiskovalce in kupce psov je fajn, da naredijo domačo nalogo in preverijo, če informacije držijo :)



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 11 Avgust 2011, 13:11:33
In cisto nic drugace.
Se strinjam  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #100 : 11 Avgust 2011, 13:18:16
V bistvu tisti, ki naredijo domačo nalogo, takšne strani niti ne rabijo - ker najdejo primerna legla na podlagi podatkov, ki jih dobijo bodisi direktno od vzrediteljev (jih v dobi interneta sploh ni težko najti), bodisi poiščejo željene podatke pri pasemskih klubih, pasmo in njene lastnosti pa itak dobro proučijo že pred nakupom - tudi v živo.


nata

  • Gost
Odgovori #101 : 11 Avgust 2011, 13:19:38
Uporabniki se zavezujejo, da bodo vnesli resnične podatke. V kolikor  ugotovimo , da niso , lahko uporabnike trajno blokiramo.
Tudi za obiskovalce in kupce psov je fajn, da naredijo domačo nalogo in preverijo, če informacije držijo :)

ja matoša se vas res boji .... trajno ga boste blokirali .... ma dejte no ... postavte se na realna tla ... na istem portalu bo matoša oglaševal svoje "rodovniške pse" zraven pa teta iz krškega svoje vse na počez parjene pudlje in en resen vzreditelj, ki za svoje leglo naredi precej več kot ostala prej omenjena skupaj????

da mi je videt in doživet to ... jaz ne poznam nobenega vzreditelja pudljev, ki bi se spustil tako nizko ....



nata

  • Gost
Odgovori #102 : 11 Avgust 2011, 13:21:01
niste mi odgovorili ... kako boste pa ugotovili, da psi niso rodovniški oglaševani bodo pa kot rodovniški????



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 11 Avgust 2011, 13:25:47
ja matoša se vas res boji .... trajno ga boste blokirali .... ma dejte no ... postavte se na realna tla ... na istem portalu bo matoša oglaševal svoje "rodovniške pse" zraven pa teta iz krškega svoje vse na počez parjene pudlje in en resen vzreditelj, ki za svoje leglo naredi precej več kot ostala prej omenjena skupaj????

da mi je videt in doživet to ... jaz ne poznam nobenega vzreditelja pudljev, ki bi se spustil tako nizko ....
Kako bi lahko vzreditelj, ki odda oglas, na enostaven način dokazal, da gre za rodovniško vzrejo?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 11 Avgust 2011, 13:28:36
Meni je več kot očitno, da so se spravili to delati eni pokavci, ki dejansko nimajo pojma o psih in pasmah, kaj šele o čem drugem. TAko da za boljšo prihodnost vseh nas dajte stran offline...

Evo tole je še dokaj spodobna stran z kar nekaj info. Take predstavitve pasem kot je pri vas pa dobiš 100x boljše v vsaki pasji enciklopediji, kvazi oglasnikov pa je tudi več kot dovolj.

še link: http://www.slo-vzreditelji.net/?page_id=198


nata

  • Gost
Odgovori #105 : 11 Avgust 2011, 13:31:55
Kako bi lahko vzreditelj, ki odda oglas, na enostaven način dokazal, da gre za rodovniško vzrejo?


 ??? ??? ??? ??? saj ne morem verjet kakšno vprašanje .... odgovor je že napisan nekje v tej klobasi nad mano!!!!

am zdaj pa eno moje butasto ... vprašanje namreč .... pa ste vi sigurni, da niste želeli prodajat npr. računalnikov .... mislim, da se na to bolj spoznate kot na pse ....



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 11 Avgust 2011, 13:34:49
niste mi odgovorili ... kako boste pa ugotovili, da psi niso rodovniški oglaševani bodo pa kot rodovniški????
Cilj spletnega portala ni prodajati nerodovniške pse. Prav tako naš cilj ni uničiti prodajo nerodovniških psov. S tem se KZS in vzreditelji verjetno trudijo že dolgo. Problem je resen in zaenkrat enostavne rešitve ni.



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 11 Avgust 2011, 13:40:19
am zdaj pa eno moje butasto ... vprašanje namreč .... pa ste vi sigurni, da niste želeli prodajat npr. računalnikov .... mislim, da se na to bolj spoznate kot na pse ....
A ste kje zasledili, da kaj prodajamo? ::) Sporočite mi kje, pa bomo to takoj odpravili.



nata

  • Gost
Odgovori #108 : 11 Avgust 2011, 13:51:34
tako kot vedno ... povejte in bomo odpravili (popravili)

http://pasme-psov.si/index.php/add

ah ah



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 11 Avgust 2011, 13:55:33
tako kot vedno ... povejte in bomo odpravili (popravili)

http://pasme-psov.si/index.php/add

ah ah
Na tej povezavi nič ne prodajamo. Brezplačno objavljamo legla vzrediteljev. Se motimo?



nata

  • Gost
Odgovori #110 : 11 Avgust 2011, 14:03:22
ah če bi bili pri predstavitvah posameznih pasem tako pikolovski ne bi bilo 4 strani samega pljuvanja ....

btw ... torej so šteparji po vaše tudi vzreditelji???

glede na to kakšne podatke imate pri pudljih ste verjetno res podatke dobili pri raznih "tetah iz krškega" in ne vzrediteljih z resno vzrejo ... dvomim, da obstaja kakšen vzreditelj z resno vzrejo v SLO (pa čeprav so vzreditelji in "vzreditelji"), ki vam je natrosil takele traparije.



nata

  • Gost
Odgovori #111 : 11 Avgust 2011, 15:22:50
jaz ne vem a sem res jaz blesava??

a vi res ne znate vseh stvari prepisat iz standarda??? še vedno so BISTVENE napake ... tako kot je napisal že marsikdo ...  če nimate preverjenih informacij (zame je preverjena informacija itak standard) raje brišite stvari, kot pa da so objavljene traparije. manj je več pri teh stvareh ŽAL.



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 11 Avgust 2011, 15:26:13
jaz ne vem a sem res jaz blesava??

a vi res ne znate vseh stvari prepisat iz standarda??? še vedno so BISTVENE napake ... tako kot je napisal že marsikdo ...  če nimate preverjenih informacij (zame je preverjena informacija itak standard) raje brišite stvari, kot pa da so objavljene traparije. manj je več pri teh stvareh ŽAL.
Kje ste pa sedaj našli napako? Nam lahko prijazno zaupate? ;D



nata

  • Gost
Odgovori #113 : 11 Avgust 2011, 15:35:22
če odmislim Ocene pasme ki je popolnoma brezvezna je od 7 stvari napačnih 5 ... again and again PREBERITE IN PREPIŠITE STANDARD ...

čisto pravilno je samo tole (manjka sekcija ampak OK za laike nepomembno):
FCI skupina
9. FCI skupina - Družni psi
številka FCI standarda: 172


zanimivo ane ... pa ima standard samo 10 strani ....



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #114 : 11 Avgust 2011, 16:37:05
Lepo, da ste zamenjali fotografijo šicuja.

Pa še popravek osnovnih podatkov (kopiram iz pasemskega standarda, ker očitno se vam ne da brati):


SIZE AND WEIGHT:
Height at the withers: Not more than 27 cms.
Type and breed characteristics of the utmost importance and on no account to be sacrificed to size alone.

Weight: 4.5 to 8 kgs. Ideal weight 4.5 - 7.5 kgs.   


Torej, če še prevedem:

višina (samci in samice): ne več kot 27 cm
teža: 4,5 do 8 kg; idealna 4,5-7,5 kg

Bi šlo še to popravit?

Pa mogoče še opis pasme glede na to, kar sva z Mei Li že napisale?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 11 Avgust 2011, 17:00:20
glej kar je preveč je preveč.... ne moreš se iti take strani in ne imet pojma. saj se mislila biti tolerantna, smao tole mi vedno bolj zgled akot en velik nateg, in glih to rabi naša kinološka scena, še eno nategancijo. če se gre kdo tega in da se jim beri SPLOH NE LJUBI BRATI STANDARDA IN POPRAVITI, razen če jim tukaj do pikice napišemo... dajte no. saj sem bila do sedaj še zmerna, samo tole je pa že podn... a je kakšen način da se stran leglano ukine/odstrani ?


nata

  • Gost
Odgovori #116 : 11 Avgust 2011, 17:09:00
točno zaradi tega kar si napisala botticelli jaz NOČEM napisati kaj je narobe in kaj prav .... pa hudiča naj preberejo standard ... a je tako težko ... ne pa da popravljajo samo tisto kar do pikice napišete tukaj ... jaz ne bom ...   >:(

potem me pa "obtožijo", da nisem konstruktivna ... ma dej no ....

pri pudljih so ŠE VEDNO kapitalne napake ... ne tisto, da je pes čuvaj pa ostale oslarije, ki so označene pri opisu pasme ... tisto je itak brezveze ....



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 11 Avgust 2011, 17:17:49
Punce, vem in se strinjam. Tudi jaz nisem hotela, ampak očitno sem prehud perfekcionist... Sicer pa, mogoče je pa kar prav, da je opis šicuja takšen kot je - pasma res ne rabi dodatne (kvazi) reklame, da bodo Matoše in podobni še bolj mastno služili na račun psov. ;)



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 11 Avgust 2011, 17:20:48

Pa mogoče še opis pasme glede na to, kar sva z Mei Li že napisale?
Opis temperamenta bi začasno raje pustili prazno, da ne dvignemo še več prahu  :-[.  Kot je poudarila nata. Včasih manj je več.
Vsekakor, ko najdemo vzreditelja pripravljenega sodelovati, bo opis veliko boljši kot je sedaj.  ;D



pasme psov

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 11 Avgust 2011, 17:28:38
glej kar je preveč je preveč.... ne moreš se iti take strani in ne imet pojma. saj se mislila biti tolerantna, smao tole mi vedno bolj zgled akot en velik nateg, in glih to rabi naša kinološka scena, še eno nategancijo. če se gre kdo tega in da se jim beri SPLOH NE LJUBI BRATI STANDARDA IN POPRAVITI, razen če jim tukaj do pikice napišemo... dajte no. saj sem bila do sedaj še zmerna, samo tole je pa že podn... a je kakšen način da se stran leglano ukine/odstrani ?
A resno menite, da bodo obiskovalci (95% laiki), ko bodo prebrali opis kodra hudo zavedeni in s tem oškodovani?
Četudi ne bo do pikice prepisano po standardu?