kavalirček zamenjal dan za noč??

asru · 1811

asru

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 01 September 2011, 09:35:00
Ojla lep pesjanarski pozdrav!
Imamo kavalirčka starega eno dobro leto,vsseskozi je bil ponoči priden.Zaspal je okrog pol devete in ese zbudil tam okrog osme ure zjutraj. Zdaj pa ćže kakih 14 dni ponoči "trapa". Okrog enjste se zbudi in laja, ko ga spustimo v sobe nekaj časa lepo leži (buden) potem pa čas za igro. Nikakor ga ni možno umiriti. čez dan pa "čmuri ". Tudi ,ko ga hočeš peljati ven ,jok, on se polula pa nazaj noter.Nevem več kaj ponoči ga ne morem pustiti lajati, ker smo v bloku. Čez dan smo ga poskušali čim bolj utrudit, za daljšimi sprehodi, z tekom ob rolarjih, z metanjem frizbija.... pa nič.Prosim vse , ki bi mi lahko pomagali s kakim nasvetom, idejo, da se javijo.Lep podrav Urša in Ike.



momokika

  • Gost
Odgovori #1 : 22 Oktober 2011, 15:42:35
mislim,da to ta nujnejše že delaš drugač pa res probaj ga ful utrudit in mu čez dan posvetiti čim več pozornosti ponoči pa ga probaj umiriti in se ne zmeni zanj.Preveri tudi ali se tvoj kužek česa v prostoru,ki spi boji,ker en vzrok mora ziher obstajati da ne more spati in probaj se spomniti ali se je od takrat ko je prišel k tebi in do zdaj kaj bistveno spremenilo npr. nima več toliko pozornosti,drugačno ležišče,...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Oktober 2011, 20:27:57
Najprej izključite fizične razloge za nočno nemirnost. Jaz mojo psico kdaj po krivem obtožim naj že neha težit, ko je ravno s sprehoda, potem se pa izkaže, da jo je pač res prijelo lulat, ker je po sprehodu spila ogromno vode.. ali pa ker je imela vnetje mehurja ali pa ker.. Torej izločite take zadeve.. pa obvezno lulat še tik pred spanjem. Tudi je morda povezano s hranjenjem,.. Pa morda pretoplo ali premrzlo ležišče,.. Morda bi se dalo kaj rešiti tudi s pokritim boksom - tja not potem zaide manj šumov,.. ki psa prebujajo,..

Druga stvar je pa, da se psa veliko bolj utrudi s psihično, kot s fizično aktivnostjo. Torej pred spanjem povadite kakšne trikce, kjer bo moral vklopit možgančke. Pri nas je vedno zaleglo.  ;)



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #3 : 03 November 2011, 16:39:08
Hmmm..... resni problem :P
Sicer se  pa da vse rešiti (;
Po mojem ga je treba čim bolj utruditi, malo pretiravaj(pa seveda ne tako, da pes več ne bi zmogel). Čim bolj se poskusi zbiližati z psom. Mogoče je s psom tudi kaj narobe. Zvečer ga poskusi božati in čim bolj pomiriti.