Zelo napet trebušče

MynnCi · 9564

MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
: 12 Oktober 2011, 13:06:42
Pozdravljeni.
Najina Gaia je odkar je prišla iz zavetišče, kot bi pojedla teniško žogo.
Sedaj smo ji dali Zantel za razglistenje najprej 1/8 tri dni, vendar ni prijelo, sedaj 1/4 tri dni. Danes je drugi dan.
Stara je 9,5 tednov in je v 12 dneh iz 700g prešla na 1kg.

Ampak jaz ne vidim nobene gliste v blatu. Tudi vet pravi da je trebušček prkomerno napet, malo se grize tudi pri repu in ob vratu ima dva lišaja.
Nič nam ne znajo povedati pametnega, kot to da pač počakati kaj bo po teh tabletih.

Prav v skrbeh sem :(



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Oktober 2011, 16:33:28
Kako pa je z njeno živahnostjo? Ima še kakšne druge težave? Ste mogoče zamenjali hrano? A odvaja redno?



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Oktober 2011, 16:46:35
Hrana:
na začetku kot priporočeno Royal Canin za mladičke (bila odvzeta od mamice pri 4 tednih in odnešena v zavetišč)
potem je dobila drisko oz. je z drisko že prišla, smo jo razglistili in vmes je jedla piščanca kuhanega ali lososa, polnovredni riž in korenje, peteršilj to je oboževala
driska se je umirila, vendar trebušček ni izginil
sedaj smo spet na RC ker so nam tako priporočili veternarji (smo jih obiskali več :)) namreč da je tam vse kar potrebuje, saj so se ji pojavile še hrastice
Resnici na ljubo se ne spomnim ali je hrastice ko je prišla k nama imela, saj smo se bolj trudili okoli driske in tudi njene apatičnosti ter hitre urtujenosti

Sedaj je sicer izjjjjjemmmmoooo izgriva, na momente prav "huda" :) igra se lahko po par ur skupaj, in to intenzivno.

Kaka lepo razen sedaj po tem tabletu za razglistenje je malce bolj mehko, vendar ne ves časi in tudi vedno ko se napne kaka. Kaka zelo veliko. Sedaj tudi pije vodo po briketih (sicer brikete namočim in jih potrežem namočene) vendar pije več, prej niti piti ni hotela.

Ima pa res buši kot bi teniško žogico pojedla, trd, na otip če malce močneje pritisnem jo zaboli.

Vet pravi da je najverjetneje polna glist in da bi se naj to umirilo, mene pa panika grabi,.. in to tako zelo da sem danes prisila in v petek imava UZ trebuščka.

Danes sem v kakcu opazila malce sluzi rdeče kot kri vednar sluzaso, glist nisem videla ne prvič pri razgliščanju ne danes.... Jaz upam da bo vse OK :)

Zdej razen če poskusim še z drugimi briketi... vendar vet (oni imajo v prodaji sicer Hills) je dejal,da so RC kul in naj pač sedaj je le in izključno to, ... mene pa spreletava srh, da bi kaj ne šlo preveč narobe.

Te hrastice oz. hrastici sta ob vratu na enem delu se celi sedaj vendar je dlaka odpadla, vet pravi da je najvrjentene iz legla ugriz ali iz zavetišče in da se je vnelo...

Jaz sem sicer želela da bi ji sama pripravljala hrano, imela sem že več psov med drugim 2 kraševca in vsem sem kuhala... prepričujejo me da v takčni hrani ni dovolj kot bi ona poptrebovala...
Saj pravim jaz pa vsa panična. zdaj več ne vem kaj naj, počakam do petka da vidimo če je UZ ok...

Hvala vam za pomoč predvsem hvala za ta forum :) in forumovke/ce.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 12 Oktober 2011, 17:43:25
Preberi si se temo o razglistenju, ce ti bo kaj pomagala..

Upam, da bo psicka kmalu ok!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Oktober 2011, 05:04:59
To,da veliko pije je v bistvu po eni strani ok, saj ti vsaj dehidrirala ne bo. Kar se sračkanja tiče, je tudi naša,ko je bila mladič ogromno sračkala... pa prdela ::)
Ti odsvetujem, da ji zdaj menjavaš hrano, ker potem ne boš vedela, ali ima težave od tega ali od česa drugega.
Lahko bi poskusila tudi z Medicinskim ogljem + Lineks kapsule (to je v bistvu probiotik, ki uravnava črevesno floro)

Tole pa o Medicinskem oglju:
"Lastnosti in delovanje
Aktivno oglje ima veliko površino, na katero veže snovi, ki imajo ob zaužitju škodljive učinke na telo npr. strupene kemikalije, preveliki odmerki zdravil. Tako se zmanjša oz. prepreči prehod teh snovi v krvni obtok in pospeši njihovo izločanje iz telesa z blatom.
V prebavilih veže aktivno oglje na svojo površino tudi povzročitelje driske ter pline, ki nastajajo v črevesju in povzročajo občutek neugodja, napihnjenosti in krče v prebavilih.
Aktivno oglje ne prehaja iz prebavil v krvni obtok, se ne presnavlja in se izloča skozi črevesje, skupaj z vezanimi snovmi.

Za kaj se zdravilo uporablja
Zdravilo pomaga pri driski, ki je posledica okužbe prebavil, npr. pri zastrupitvah s hrano.
Zdravilo se uporablja tudi kot prva pomoč pri zastrupitvah zaradi zaužitja strupenih kemikalij in previsokih odmerkov številnih zdravil. Ob sumu na zastrupitev nemudoma pokličite zdravnika in ravnajte po njegovih navodilih.
"


Seveda se prej raje posvetuj z veterinarjem, sploh glede na to da ima 1kg in je mladič. ::)
Pa kar brez skrbi in panike! Mislit pozitivno! ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 13 Oktober 2011, 10:56:34
A je kak tujek zaužila?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Oktober 2011, 13:22:05
Da bi zaužila tujek... mislim da ne no. Namreč prve dni je bila popolnoma apatična in sem bila dejansko ves ves čas ob njej, razen če ga je v zavetišču že... jutri imava UZ ob 14:00.
Jaz upam da bo vse OK, sem pa tudi jaz že pomislila če bi bil tujek, vendar ali potem kuža je? Pije? Kaka? In je živahen kot mali vrag?
Se še nisem srečala s tako težavo res, zato se bojim... jutri UZ pa vidimo kako in kaj bo, vam vsekakor sporočim in upam na najboljše.
Jaz sem celo razmišljala, da je napeta ker je bila podhranjena v zavetišču, sva jo dobila je bila kost in koža... kaj pa vem, vse sorte mi po glavi roji :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 14 Oktober 2011, 08:21:29
Težko rečem, ampak apatičnost, krvav sluz v blatu bi lahko pomenilo to. Upam, da ni kaj hudega in da boste poštimali!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Oktober 2011, 14:41:28
Sva bili na UZ (kakšno trpljenje... je reva jokala, boga) no v glavnem vidi se nič posebnega, sicer v spodnjem delu trebuha mal več tekočine neke... sploh ne vem ne kaj. Dali sva še kri sedaj pa čakava izvide. Če bo kri ok, potem pač počakamo lahko da se bo rešilo samo od sebe.

Držite pesti pls.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 14 Oktober 2011, 15:33:42
Nočem strašit, ampak jaz sem se ob tej temi spomnila na portosistemski shunt. Članek o tem je na strani v "zavihku" zdravje. Debata je pa takrat potekala mogoče nekje v temi o glistah, ker je bil prvi sum na gliste... Zdaj ne morem poiskat, ker sem doma brez neta, mogoče se še kdo drug spomne?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 14 Oktober 2011, 15:58:36
Nočem strašit, ampak jaz sem se ob tej temi spomnila na portosistemski shunt. Članek o tem je na strani v "zavihku" zdravje. Debata je pa takrat potekala mogoče nekje v temi o glistah, ker je bil prvi sum na gliste... Zdaj ne morem poiskat, ker sem doma brez neta, mogoče se še kdo drug spomne?
Link do teme: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=6160.0

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 14 Oktober 2011, 15:58:56
Pri mladičih, ki so bili slabo hranjeni in glistavi je napet trebuh povsem redna zadeva - bi se moralo sčasoma popraviti, potem ko bodo dokončno odpravljene gliste (močno okužen pes se glist ne znebi tako hitro, posebej s podančicami - tamale gliste se sproti na novo okužuje) in urejena prehrana in prebava. Shunt je precej redka zadeva, če se v nekaj tednov ne bi popravilo, bi bilo pa smiselno pogkledat tudi to.


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 14 Oktober 2011, 16:22:12
Klicali so me z veterine, vet pravi da je kri ok in da se sedaj pač počaka kako bo naprej... držimo pesti res... za onle shunt pa pogledam, naj naj naj hvala res... bom obveščala kako bomo šli dalje.



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Oktober 2011, 16:57:17
Hvala za link za šunt, vendar vet pravi da je biokemija popolnoma ok, kolikor vidim bi šunt iz tega videl... upam res, da bi če bi bilo to tudi opazil...



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 Oktober 2011, 09:53:08
Gaia je ravnokar iz sebe spravila lužo tekočega blata in kepooo belih nitk, ampak kepo! :) se pravi trebušček res gliste vendar trdovratne. Ima pa še vedno izpadanje dlake in prhlaj, hrana royal canin, stronghold dobila... hmmm vet pravi da ne vidi nekih odbojev in ne ve kaj bi bilo, da naj pač malo počakam.



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Oktober 2011, 13:55:24
Mogoce ne bi bilo slabo, da poklicete v zavetisce in poveste kaksne tezave imate z mladickom. Ce so ostali iz legla oddani, bi bilo edino fer, da zavetisce preveri pri novih lastnikih kako je z njimi. Najverjetneje je, da je celotno leglo tako glisavo in mogoce se kak mladic potrebuje veterinarja, lastniki pa tudi niso vsi tako vestni kot vi.  :) Pa srecno. lp



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 Oktober 2011, 18:16:44
Za prhljaj ji lahko dodaš malo olja (ribje olje, olivno olje, lososovo olje...). Sicer pa veliko potrpljenja. Tudi jaz imam psičko iz zavetišča in ti lahko povem, da traja kar nekaj časa, da se poberejo - tako fizično, kot psihično.  ;)
Predvsem pa da se navadijo tudi na dejstvo, da je to sedaj njihov dom in bodo tu ostali.



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 Oktober 2011, 06:49:51
Zoa naj hvala. Ribje olje sme ji dodajala, (lososvo) par kaplic v brikete pa je dobila tako drisko, da povedati ne znam :(... bom poskusila ponovno. Čudi me ker je njen bratec popolnoma zdrav... ona pa vsa oddlakana :)... ja pa zelooo živahna, le da včeraj in danes noče prav veliko jest brikete, je jih, vendar malo.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 16 Oktober 2011, 08:34:48
Zdaj ji morate dati nekaj časa, da si telo opomore od tega vsega, tudi dlaka, računajte najmanj  tednov da se stvari popravijo. Tak da kr mirno, nadaljujte z vašimi prizadevanji in bo.  :)

Glede briketov pa tak ne...ali je neješča na sploh, ali bi vse ostalo jedla, samo briketov ne? Od tega odgovora je odvisno nadaljevanje... če je neješča nasploh, lahko da je še kakšna težava, če pa bi vse ostalo, samo briketov ne, pol pa jo kr pustite, vas malo preizkuša če bo kaj boljšega padlo.  ;)



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Oktober 2011, 11:33:03
Sem poskusila, le briketi ji ne dišijo, piščanček je šel v promet :D:D:D:D sem prav vesela, sedaj pa lepo na izi... dalje.
Čeprav naj bi jo ponovno razgliščevala in ne vem naj jo ali ne, danes (vendra bi začela po priporočilu jutri) še z  Drontal Puppy tekočino. Naj, naj ne? Nimam pojma, vet pravi da Ja, vtorej še v po, tor in sre to tekočino potem pa pač u izi hrana.
Jutri bo tudi prvi dan ko bo 7 ur sama :O..vendar s samoto nima težav, gre pač spat :) vsaj tako je bilo do sedaj.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 16 Oktober 2011, 11:53:08
Samo moja izkušnja, ker se je letos ponovila...

Nekateri preparati proti glistam so zelo neučinkoviti. Včasih pratel, sedaj Dehinel sta se pri mojih psih pokazala kot popolnoma neučinkovita. Drontal ali Zantel sta mnogo boljša, najbolj zaupam Drontalu.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 16 Oktober 2011, 12:17:59
Dokler prebava ni urejena ji ne dodajat nikakršnega olja, ker bo samo še bolj pognalo in zmehčalo blato. Raje žlica skute med brikete, ki jih s toplo vodo malo poliješ, ali žlica kvalitetne konzerve med brikete, mogoče jih bo raje pojedla. Prhlaj navadno izgine z uravnoteženo hrano in pravilno nega (ne preveč in premočno krtačenje, kopanje s primernim, kvalitetnim šamponom, kadar je potrebno, pretiravat pa s tem ne), v kurilni sezoni vlažilce na radiotor in malo kvasa v prehrano.

Olja nekateri psi ne prenašajo dobro.

Prhlaj pa je lahko tudi deden. Morda bi se splačalo pozanimati kako je cinkom in prhlajem, če pomaga dodajanje cinka-pri ljudeh vem da ima vpliv.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 16 Oktober 2011, 12:39:14
Delaj tako, kot ti je naročil veterinar. Če je potrebno razglistenje ponavljati, potem ponavljaj s tistim sredstvom, ki ti ga je dal.
Če hraniš s kvalitetno pripravljeno hrano zaenkrat ne rabiš dodajat nobenih posebnih dodoatkov.


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 Oktober 2011, 13:08:49
OK" Potem pričnem z Drontal Puppy jutri po 1ml (vet je rekel 10 ml ampak se je predvidevam zmotil :)) ker piše 1ml na 1 kg, Gaia ima 1kg tako da je bil ta podatek prdvidevam pomota/lapsus :) piše celo da so močni neželeni učinki če se doza predozira za 10x :)
Prav jutri potem to, jedla bo lepo mešano in tudi brikete, za želodec in črevesje pa dobiva Vebac pasto. Bom šla pa še po medicinsko oglje, če bo driska prehuda.
Se bo sestavila ni vrag :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #24 : 18 Oktober 2011, 14:23:04
Lepo, da ste odkrili vzrok. Upam, da se kmalu popravi, seveda pa nič ne izgine čez noč.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/