Razglistenje

Nelly · 78008

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 08 Marec 2006, 00:24:58
Lep pozrav!

A ima mogoce kdo tocno informacijo koliko casa pred cepljenjem je potrebno psa razglistiti? Gre pa za malo vec kot 2 meseca starega njufka. Ker nekateri govorijo 1 teden prej, nekateri 1 dan prej. Kako je z tem? Veterinarja pa ne dobim na telefon  ???

Sicer sem 99% da mali nima glist...ampak vseeno - ziher je ziher  ;)

+1


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1 : 08 Marec 2006, 08:06:13
jaz vedno dam 2-3 dni prej.

Razgliščevanje ??? :( :D drugače je prav razglistevanje ;)

+1



alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 08 Marec 2006, 10:21:34
Meni je vetrinar naročil pet dni prej.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 08 Marec 2006, 10:48:13
Vsaj 3 dni prej. Mladicke je do 6 mesecev dobro razglistit 1x na mesec, potem pa na 3 mesece, kot odrasle pse.

+1

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 08 Marec 2006, 23:51:07
Meni so tud vetiji svetovali, da ji dam vsaj tri dni pred cepljenjem..lp


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 09 Marec 2006, 00:16:32
Hvala vsem za ogovore! Pri naslovu sem se pa malo zatipkala..pozna ura ;)

Do sedaj je bil razglisten pri vzreditelju, sedaj naj bi bil pa privic pri nas. In nam je veterinar samo rekel pred prvim cepljenje, pozabil pa povedati koliko dni prej. No vsaj to zdaj vem. Naprej mu bomo pa normalno dajali tabletke po programu.


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 11 Oktober 2006, 20:26:18
da ne odpiram nove teme...kakšna je razlika med Pratelom in ostalimi tabletkami (pa se zdaj ne spomnim, katere so), ki jih sedaj prodajajo na klinikah proti notranjim zajedalcem?

+1



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 11 Oktober 2006, 22:40:24
Odvisno med katerimi - prav velike razlike ni,v vecini primerov v eni od ucinkovin, nekatere imajo enako sestavo (razlicni proizvajalci). Je pa od vseh najbolj ucinkovit Zantel, ker ima najsirsi spekter delovanja.
m.

+1

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 11 Oktober 2006, 22:51:18
Ja res ni kake bistvene razlike, samo bolj razlika med proizvajalci. Samo kot je meni znano, ni priporočljivo vedno mu samo ene in iste tablete dajati in da je bolje, da na vsake tolko časa zamenjamo proizvajalca teh tablet. Zantel je pa res najbolj učinkovit...lp

 


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 11 Oktober 2006, 23:08:34
Odvisno med katerimi - prav velike razlike ni,v vecini primerov v eni od ucinkovin, nekatere imajo enako sestavo (razlicni proizvajalci). Je pa od vseh najbolj ucinkovit Zantel, ker ima najsirsi spekter delovanja.
Meni se zdi, da sem nekje zasledila, da nekateri psi po Zantelu radi bruhajo. In pri Astorju je bilo nazadnje ravno tako - torej, da je bruhal. Sicer nič kritičnega, ampak vseeno.... (prvič je dobil Zantel, prej vedno Pratel). Se mi pa zdi, da so veterinarji kar prešli na Zantel (oz. se popravljam - vsaj na VF dajejo sedaj Zantel in ne več Pratela).

LP,
M


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 10 November 2006, 13:28:36
Grin ima zdaj v kratkem cepljenje proti steklini in ga moram prej razglistit.

Sem malo v dvomih, ker je od zacetka maja vsak mesec dobival Interceptor proti filariji, ki deluje tudi na nekatere druge parazite - roundworms (Toxocara canis, Toxascaris leonina), hookworms (Ancylostoma caninum) and whipworms (Trichuris vulpis) - ce mu dam zdaj Zantel, bo to prevec agresivno? Mu sploh moram dat Zantel (ki ima sicer sirsi spekter delovanja)?

Interceptor je nazadnje dobil kaksne 2 tedna nazaj.

Aja se to - na veterini mi je rekla, da za 25 kg psa dam kar 3 tablete, Grin ima ene 21/22 kg (ga nisem stehtala ze nekaj casa) - mu dam rajsi 2,5?

battito animale


malena3

  • Gost
Odgovori #11 : 07 December 2006, 08:44:28
Hm, do 10 kg je ena tabletka.

Obvezno stehtat prej psa, potem dati tabletko. Pa prej pokliči veterinarja, mu povej kg in koliko moraš dejansko dati.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #12 : 07 December 2006, 08:49:33
Hmm, pomoje to ni pametno predozirat. Jaz bi mu na tvojem mestu dala 2 in pol. Kar jaz tudi mislim da pride ena tableta na 10 kg če se ne motim.

Jaz dajem Pratel ker ima Bugz kar občutljiv želodec in sem slišala da veliko psov po Zantelu bruha.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


malena3

  • Gost
Odgovori #13 : 07 December 2006, 08:51:48
LILIT...ti je Zantel predpisal veterinar?
Ker pri nas vsi vedno dobivajo Pratel.

Do 10 kg je ena tabletka. Kot sem že rekla, jaz nebi delala na svoje roke. Glede na slabe izkušnje z zajedalci.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 07 December 2006, 09:39:24
 :)
V bistvu je ze mimo, se je mudilo zaradi preteklega datuma cepljenja proti steklini.

Ne, Zantel mi ni predpisal veterinar, sem ga pa kupila pri veterinarju in me niso nic opozarjali. Je pa ze v preteklosti dobil Zantel in tudi Pratel, brez problemov.
Na koncu sem mu dala Zantel, 2 tabletki in pol, in ni bilo nic narobe.

battito animale


malena3

  • Gost
Odgovori #15 : 08 December 2006, 07:17:05
Samo da si uredila.

LP



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #16 : 28 Januar 2007, 13:40:28
Kolikor slišim od drugih, večina psov ne mara teh tablet, Sammy pa se prav oblizuje med 1. in 2. ter 2. in 3. tableto. ;D Mogoče sem k temu tudi jaz malo pripomogla, ker mu cel čas navdušeno prigovarjam, češ glej kaj 'mam in kako je dobro, ko pa tableto pogoltne, pa ga več kot prehvalim (na koncu pa itak dobi še priboljšek). Enako je navdušen nad ščetkanjem zob (tu pa priboljšek žal odpade, ampak očitno mu je zobna pasta tako všeč, da posebne nagrade ne rabi).  :D

Glede doziranja pa je tako:
0-10 kg = 1 tableta
10-20 kg = 2 tableti
20-30 kg = 3 tablete
itd.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


malena3

  • Gost
Odgovori #17 : 28 Januar 2007, 23:47:13
Ja, čeprov če je velika pasma, dajo npr 2 tabletki in polovičko.
Za male pasme pa je potrebno posebej tehtanje preden damo tabletko.
Sicer niso škodljive, samo vsak organizem jih drugače prenaša.

Jaz Kalu kar zavijem v kako palčko ali sirček in to je to. :)



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 17 Februar 2007, 12:33:11
mojemu dam 4-5 dni pred cepljenjem tabletko. Sedaj je star osem mesecev...se pravi da mu moram dti tabletko vsake 3 mesece? zadnjo je dobil 2. februarja. Takrat je bil star 7 mesecev. Samo preverjam, da mu nebom kaj narobe dala  :) ;)



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Maj 2007, 21:36:19
Živijo!

Imam eno vprašanje. Moja psička je bila 25.4. drugič cepljena in sem ji dala en dan prej tableto proti zajedavcem. Sedaj pa se nekaj čudno vseda in malo vozi po ritki. Glede na to, da je od zadnjega razglistavanja minilo šele 14 dni, sem malo skeptična, ali ji naj spet dam tbleto. Rada bi pa poskusila še s tem, preden jo peljem na praznjenje žleze. Aja, pa konec meseca planiramo še cepljenje proti steklini. Bodo vse te tablete preveč zanjo?

Hvala za odgovor,
lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 22 Maj 2007, 14:54:21
Mene pa zanima kako izgledajo razna jajčeca zajedalcev, ki so v pasjih iztrebkih. Ginny je imela namreč ene take zadeve v drekcu pa ne vem, a je pojedla kakšno tako rastlino, ali jo bo potrebno zopet razglistit. Zadeve so bile nežno rumene barve, kot bi bile malo prozorne in take bolj jajčaste oblike, kot recimo žoga za rugby :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #21 : 22 Maj 2007, 15:15:43
Hm,jaz pa bi vprašala,kaj narediti,če tableti preteče rok trajanja ???
lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #22 : 25 Maj 2007, 08:47:03
Mene pa zanima kako izgledajo razna jajčeca zajedalcev, ki so v pasjih iztrebkih. Ginny je imela namreč ene take zadeve v drekcu pa ne vem, a je pojedla kakšno tako rastlino, ali jo bo potrebno zopet razglistit. Zadeve so bile nežno rumene barve, kot bi bile malo prozorne in take bolj jajčaste oblike, kot recimo žoga za rugby :-[
Mogoče ti kaj prav pridejo tele linki:
http://www.mf.uni-lj.si/imi/studij/index.php?id=helminti
http://www.vetambulanta-kp.com/dokumenti/pasji_iztrebki.doc
http://www.dlvkos.si/si/pdf/o-glistavosti.pdf
http://www.sekcija.shar-pei.si/clanek_crevesniZajedalci.htm

Hm,jaz pa bi vprašala,kaj narediti,če tableti preteče rok trajanja ???
lp
Najbolje, da greš po nove tabletke. Niso tako drage in bolje nove, kot pa kake stare dati psu. Vsaj jaz bi tako naredila.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 25 Maj 2007, 09:30:30
O aska, ful hvala! Točno nekaj takega sem iskala. Sem pa ugotovila, da je moj packon verjetno nekaj pojedel, ker se v nadaljnjih iztrebkih te zadevce niso več ponavljale :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 25 Maj 2007, 09:39:13
Ni za kej zoe :) Daj ji preventivno te tablete. Jaz Aski moram spet kmalu jih ji dati, bodo trije  meseci kmalu že naokoli ;))


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 25 Maj 2007, 22:24:01
Ne bom ji še dala tablet, ker jih je dobila prejšnji mesec.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #26 : 26 Maj 2007, 09:03:40
Najbolje, da greš po nove tabletke. Niso tako drage in bolje nove, kot pa kake stare dati psu. Vsaj jaz bi tako naredila.
Aham,najbolje bo,če kupim nove.
Hvala
lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 26 Maj 2007, 09:10:04
Aham,najbolje bo,če kupim nove.
Hvala
lp
Ja jaz bi tako naredila. Ziher je ziher. Ali pa vprašaj na veterino kamor hodiš, tam ti bodo še najbolje svetovali.

lp


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #28 : 26 Maj 2007, 10:48:01
Ja jaz bi tako naredila. Ziher je ziher. Ali pa vprašaj na veterino kamor hodiš, tam ti bodo še najbolje svetovali.

lp
Že od malega sem pri veterinarju za dašo dobila vedno 2 tabletki,na začetku sem dobila tabletke,katerih rok trajanja je bil do leta 2009,zdaj ko sem pa nazadnje dobila tableti Pretel pa sta veljali samo do 04.2007 pa sem bila 2 dni prepozna,pa ji potlej nisem dala tablete.
Zdaj pa je že rok trajanja prepozen.
Saj zdaj enkrat ko bomo šli na veterinarijo ji druge kupim.
lp :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #29 : 26 Maj 2007, 10:53:36
Če je rok 04.2007 ji lahko komot še daš tablete, se ne bo zastrupila ;)

Lp nina