Priporočena cena prvega cepljenja iz strani KZS

McKruster · 69776

McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Tole bom dala kr pod vroče teme. Upam da ni nič narobe. Ampak zdaj sem dobila eno informacijo, ki mi je konretno dvignila plafon, bi me pa zanimalo seveda če lahko to kdo potrdi ali pove več.

Se pravi kot vsi vemo, od 1. julija dalje vzreditelji mladiče obvezno čipiramo pred odhodom z legla. Informacija ki smo jo recimo vzrejni referenti dobili na zadnjem seminarju letos in je tudi v praksi veljala (moje zadnje leglo), da za to čipiranje ni doplačila, všteto je v ceni cepljenja. Cena, ki sem jo sama plačala je bilo cca. 30 eur, zdaj kak evro gor ali dol ne rečem, se razlikuje tudi od veterinarske ambulante naprej. Je pa bilo celo tak, da je imela ena izmed ambulant, če si pripeljal cepit leglo vsaj 3 mladiče (sama sem imela samo enega) je bila pa cena celo pod 20 eur.

No in danes mi kolegica pravi, ki je ravno sedaj peljala cepit svoje mladiče, da so veterinarske ambulante dobile od KZS priporočilo, da naj bi bila cena prvega cepljenja in čipiranja 40 eur!!!! Torej, če pripelješ rodovniške pse, je cena 40 eur, če pa nerodovniške pa nekaj čez 30. To informacijo je dobila v vsaj treh različnih ambulantah v MB in okolici. Nihče pa ji ni znal povedat kdo je to razpošiljal na KZS oziroma kdo stoji za tem.

Torej vprašanja...če je to res ali so na KZS še normalni, da kaznujejo še dodatno če imaš rodovniške pse? Ali je to sploh res? Ali se je še kdo s tem srečal v zadnjih tednih?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 25 Oktober 2011, 20:51:48
Kolikor je meni znano (po pogovoru z veterinarko iz Šmarja pri Jelšah) je čipiranje pri prvem cepljenju zastonj, se pa mladiči pišejo na lastnika (vzreditelja), potem pa novi lastniki delajo prepis lastništva (cca 20€). Pa meni se zdi, da je rekla, da je prvo cepljenje zaradi čipiranja dražje, kot je bilo prej, in sicer nekaj čez 20€.

Lahko se pa še pozanimam, jo vprašam jutri, če so oni tudi kaj novega dobili...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 25 Oktober 2011, 20:54:15
Kolikor je meni znano (po pogovoru z veterinarko iz Šmarja pri Jelšah) je čipiranje pri prvem cepljenju zastonj, se pa mladiči pišejo na lastnika (vzreditelja), potem pa novi lastniki delajo prepis lastništva (cca 20€). Pa meni se zdi, da je rekla, da je prvo cepljenje zaradi čipiranja dražje, kot je bilo prej, in sicer nekaj čez 20€.

Lahko se pa še pozanimam, jo vprašam jutri, če so oni tudi kaj novega dobili...

Ja, tak je bilo junija še tudi. Samo baje so to zdaj dobili in zdaj naj bi bilo vse skupaj 10 eur dražje kot prej, za nerodovniške pa seveda ista cena kot prej. Čeprav če smo odkriti so tam itak redki, ki sploh cepijo ne. In če si prinesel obrazec novega lastnika, se je že takoj na novega pisalo, če ne pa pač na vzreditelja.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 25 Oktober 2011, 20:58:55
Če jo bom jutri kaj videla, jo bom vprašala, če kaj ve.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 25 Oktober 2011, 21:09:42
KZS nima nobene pristojnosti, s katero bi lahko vplivala na ceno veterinarskih storitev. lahko sicer pošlje priporočilo, a priporočila veterinarji niso dolžni upoštevati. Minimalne cene storitev določi veterinarska zbornica (ali nek podoben organ), ne pa KZS. Se sliši podobno, kot če bi gasilska zveza poskušala določati oštirjem ceno piva.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 25 Oktober 2011, 21:11:05
KZS nima nobene pristojnosti, s katero bi lahko vplivala na ceno veterinarskih storitev. lahko sicer pošlje priporočilo, a priporočila veterinarji niso dolžni upoštevati. Minimalne cene storitev določi veterinarska zbornica (ali nek podoben organ), ne pa KZS. Se sliši podobno, kot če bi gasilska zveza poskušala določati oštirjem ceno piva.

Hja, ampak očitno so veterinarji več kot pograbili tole "prostovoljno" zvišanje ne...

Mene samo zanima, če so bili tile dopisi res poslani...kaj si je kzs s tem sploh mislila?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Oktober 2011, 21:26:13

V temi čipiranje je bilo 02.07.2011 objavljeno naslednje:

Citat: Lojze na 02 Julij 2011, 08:09:32

No,pa je včeraj ven prišel še cenik za čipiranje mladičev,ki stopa v veljavo z 04.07.2011 in je nastal v dogovoru med KZS in SZVP pri Veterinarski zbornici.Od 04.07.2011 naprej se pasemske pasje mladiče v leglih označuje le z veterinarskimi mikročipi namesto z dosedanjimi tetovirnimi oznakami.Označevanje z mikročipom lahko opravi le veterinar z licenco,zaposlen v verificirani veterinarski ambulanti.
Prvo registracijo legla opravi veterinar pri starosti mladičev med 7.in 8.tednom v veterinarski ambulanti ali,na željo lastnika oz.vzreditelja,na njegovem domu.V tem primeru zaračuna potne stroške.
Veterinar takoj po mikročipiranju za vsakega posameznega mladiča prilepi v karton KZS nalepko s številko mikročipa ter karton podpiše in potrdi z žigom.
Za mladiče izda potne liste na ime vzreditelja,v primeru prisotnosti novega lastnika pa na njegove podatke.
Takoj izvede registracijo v CRP na način,kot ga predpisuje VURS.Po registraciji stiska lastniku potrdilo.
Cena za registracijo in mikročipiranje mladiča v leglu psov je 29,90Eur/mladiča.
24,92Eur + 4,98Eur(20%DDV)=29,90Eur
Cena paketa čipiranja,registracije in prve vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP znaša 39,90Eur/mladiča.
33,25Eur+6,65Eur(20%DDV)=39,90Eur.
Tjaša



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 25 Oktober 2011, 22:14:21
no, tole mi je sploh čudno, še poleti ko sem jaz delalal praktični del za vzrejnega referenta so cepili in čipirali pri leglih z več kot 3 mladiči za 20 eur, z manj pa za 30, kolikor je bila v zadnjem letu normalna cena sicer. Tako da od 4.7. ne vem da bi to veljajo...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 25 Oktober 2011, 22:42:02
Pa kaj so nori, da takole nabijajo cene?  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #9 : 25 Oktober 2011, 23:59:01
verjetno želijo imeti tudi sami kaj od te vzrejne potice  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Oktober 2011, 00:12:21

O tej temi je že tekla vroča debata.
In sicer na kratko:
do 4. julija tega leta je Veterinarska zbornica interpretirala "storitve" tako:

Tako so napisali:
1. Pri PRVI  vakcinaciji mladičev proti kužnim boleznim, se obvezno opravi čipiranje, izdaja potnega lista (izpolnjenega Ob,ne bianco) in registracija v CRP na znanega lastnika ali vzreditelja. Storitev čipiranja, izdaje potnega lista in registracije se v tem primeru ne zaračunava, te storitve so zajete v ceni prvega cepljenja proti steklini.

Ceplljenje za 6 mladičev je stalo 112,00 EUR. (preverjeno!) -
Se pravi,  vzreditelj je plačal samo vakcinacijo  proti kužnim boleznim, knjižico in čipiranja ter registracije pa ne (tako so razlagali).

2. Nato pa pride prva vakcinacija stekline, po dopolnjenem 3. mesecu kužkove starosti  - cena pavšalna  - 35 EUR - določena s strani Vet.zbornice ( v tej postavki - Veterinarska storitev in material je bilo (do nedavnega) zajeto : vakcinacija stekline, cena čipiranja in potni list , dehelmintizacija, pregled...) . Plačilo vakcinacije stekline naj bi bilo enotno v vseh vet.ambulantah oz. klinikah. Predpisano. Zakonska regulativa.


IN bom pojasnila, kako Veterinarska zbornica  interpertira storitve od 4. julija naprej in koliko denarja VEČ "[/b se ]pobere" za popolnoma iste oz. enake storitve.
Operirala bom s številkami, da bo bolj razumljivo.

In bom  "začela" na začetku - pri  vzreditelju , s predpostavko, da je v leglu 6 mladičev.
Do 4. julija 2011 je bilo tako:


Leglo 6 kužkov:
- vakcinacija proti kužnim boleznim: 112,00 Eur   (ta znesek je "spremenljivka", odvisno od posamezne vet.ambulante) - plača vzreditelj
- vakcinacija proti steklini               210,00 EUR   (ta znesek pa je "fiksen" - predpis, "zakonska regulativa" - plačnik vzreditelj ali pa novi lastnik  -----------------------------------------------------------------------
              skupaj:                         322,00 EUR


P.s.  Cepljenje proti kužnim boleznim ni obvezno po zakonu.Prvo  obvezno cepljenje  po zakonu je šele cepljenje proti steklini po dopolnjenem tretjem mesecu starosti mladiča. Zato so tudi cene cepljenja kužnih bolezniih  po različnih vet.ambulantah različne - "svobodni trg".


In od  4. julija  naprej:

paket prve vakcinacije, čipiranja in registracije   240,00 EUR (6x 40,00 EUR - plača vzreditelj
vakcinacija proti steklini                                 210,00 EUR  (6x 35,00 EUR) - plača vzreditelj ali novi lastnik) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              skupaj:                                         450,00 EUR


Razlika je očitna.. In storitve popolnoma enake ...  In "pobere" se 128,00 EUR več...Praktično tretjina...To sem  hotela povedati... In za to primerjavno zdaj  ni  pomembno, kdo je "plačniik" (ali vzreditelj ali novi lastnik).

In glede na dejstvo, da je Vet. zbornica še do nedavnega vehementno razlagala, da je čipiranje za vzreditelje "brezplačno", da se kasneje "obračuna" pri cepljenju proti steklini, postavljam retorično vprašanje:  Zdaj čip plačujemo vzreditelji, torej bi se po vsem zgoraj navedenem morala zmanjšati "Storitev" vakcinacija proti steklini.  Tako bi bilo edino logično.  Pa se je?  Ne. Še vedno ostaja 35 EUR.

No ja, pa saj so naše "pasje ustanove" na poseben način tudi inovativne - vsaj v smislu zakompliciranja papirologije  in polnjenja žepov že kar na začetku "pasje verige"- se pravi, pri vzreditelju oz. osebi, ki se odloči imeti psa. Tukaj je najbolj "sigurno"...In takoj .  Ni "odloga" plačila ... Take it or leave it...
Ni "bonifikacije" za stare vzreditelje, ni "subvencije za "nove vzreditelje...

Upam, da je razumljivo. 128,00 EUR več za popolnoma iste storitve.  Pošteno?  Presodite sami.
Jaz sem bila sprva zelo jezna. Ker nas "žejne" peljejo preko vode... In dovolj sem stara, da vem, da (na žalost) nič ni zastonj.  Tako, kot so zatrjevali še do nedavnega, da je čipiranje zastonj. 
Sem pa za svoje leglo (čeprav je bilo letos XXS - le ena psička) poskrbela, kot je treba.  Ker želim našim mladičkom vse najboljše že na začetku njihove poti....

Ej Pesjanarji, lepo bodite. Pa ne sekirajte se preveč. Škodi. Ohranite "hladno" glavo in "tople" noge.
In uživajte s svojimi štirinožnimi prijateljčki še naprej. In imejte jih radi. Ker si to tudi "zaslužijo".

Tatjana








Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 26 Oktober 2011, 07:39:06
diva1,tudi mene je kmalu zadela kap,ko smo na VP dobili ta cenik.Še v začetku leta smo čipiranja opravljali zastonj,potem pa taka cena.Še posebno zato,ker smo vzreditelj po PSDjui dolžni pred oddajo cepiti mladiče.Leta se ljudje trudimo,da bi bilo čim več mladičev cepljenih proti kužnim boleznim in bi se te bolezni pojavljale čim manj,pa dobiš tako zaušnico.
sicer kolikor vem,to poglavje še ni čisto dokončno razčiščeno.So se tudi veterinarji pritoževali nad to ceno in nad diskriminacijo nad vzreditelji.Kaj točno bo bomo pa še videli.
Tjaša



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 26 Oktober 2011, 07:56:31
Bravo KZS, dajmo spet "kaznovat" rodovniško vzrejo  ::) >:(



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 26 Oktober 2011, 08:08:24
diva1, cepljenje proti steklini naj bi se pocenilo, ravno zaradi tega, ker se čipira že prej. Vem pa ne, kdaj mislijo to uvedit.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 26 Oktober 2011, 08:37:24
Po mojih informacijah naj bi bilo cepljenje proti steklini naslednje leto cca 30€,ne me pa za jezik držat.Še ni potrjeno.
Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 26 Oktober 2011, 08:44:27
A so normalni banda pokvarjena ali kaj??????????

Pa še to, se pravi če pa kdo pripelje enga cucka, nečipiranega necepljenega nevpisanega, pa bodo vse to naredili seveda za norlano ceno cepljenja stekline????? Ker do sedaj je bilo čipirane in vpis pač paket z steklino ali??????????????

Bom nehala pisati ker esm res na koncu z živci.... pol pa res klinc gleda rodovnik in si ga naj nekam zatlačijo....super res,... a je kje še sploh kakšen normalen v tem KZS ali vsi samo drek mešajo?????

AJa pa še to, sicer ne vem koliko drži ali ne.... poleti sem izvedela, da naša draga država želi uvesti 3x cepljenje za steklino z možnostjo opravljanja titra za steklino.... se pravi da si se moral mladiček cepiti 2x, ter potem pri 1 letu spet. Titer nebi bil obvezen,ampak redno nadaljne cepljenja pa... a kdo kaj več ve, mogoče kakšne bolj točne info glede tega???


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 26 Oktober 2011, 08:49:54
botticelli, tudi js sem dobila to informacijo o 3x-tnem cepljenju stekline. Mi je kr slabo postalo  :-X

Lojze, kolikor sem pa js slišala, pa naj bi bilo po novem cepljenje stekline nekaj čez 20€. Bomo pa videli koliko bo...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 26 Oktober 2011, 08:51:32
Mislim,da ta info,ki si jo dobila ni točna.Zaradi drastičnega upada pojava stekline v Evropi države celo opuščajo opravljanje titraže pred vstopom v državo,pri nas naj bi pa cepili še dodatno?
Tjaša



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 26 Oktober 2011, 08:54:11
In vse to je slučajno prišlo ven šele po petkovi skupščini? ::)

Ali kdo ve za tako zvišanje cene že od prej?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 26 Oktober 2011, 08:57:17
sasha,napisala sem jo že 04.07.2011 ko smo dobili cenik.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 26 Oktober 2011, 09:01:25
A pa so se uporabljale take cene?

Kolegica je imela leglo  in jih je cepila po 4.7. pa je plačala nižjo ceno.. zgleda je odvisno od ambulante..



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 26 Oktober 2011, 09:32:34
Možno tudi, da to ne bo res. Butasto je že toliko, da bi blo fino če nebi bilo res.
Kolikor sem izvedela, naj bi se cepilo steklino prvič normalno pri treh mesecih, potem po parih mesecih revakcinacija, potem pa po enem letu od prvega cepljenja, potem pa normalno vsako leto.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 26 Oktober 2011, 09:48:05
Glede na to, kako požrešni denarja so in da sprejamamo v naši državici kup popolnoma neuporabnih, neuimnih in diskriminatornih zakonov...Se zna čisto zares zgoditi ta bedarija s steklino....Jah nič. Kinologi bomo mogli naredit eno tako mini ustajo in it pred KZS in VURS pa biti zelo jasni in glasni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 26 Oktober 2011, 09:59:06
Macika,močno dvomim.Sem letos prav spremljala titre pri psih.Na naši VP smo morali letos vzeti kri trem psom,ki so prišli na drugo cepljenje proti steklini.Odločila sem se za psa,ki je prišel na cepljenje predčasno(pred datumom poteka vakcinacije),za psa,ki je prišel na datum cepljenja in za psa,ki je cepljenje zamudil za 14 dni.Pri vseh treh so bili rezultati po prvem cepljenju več kot odlični.Vsi trije so imeli titer nad 2,63 I.E /ml krvi.
Tjaša



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 26 Oktober 2011, 10:27:42
Saj pravim, še toliko bolje, če tega ne bodo storili.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 26 Oktober 2011, 11:34:32


Cenik za čipiranje mladičev,ki je stopil v  veljavo z 04.07.2011 je nastal v dogovoru med KZS in SZVP pri Veterinarski zbornici.

Debata se je "razvila".

Čeprav jaz osebno mislim, da od tega  dogovora KZS ne dobi nič. KZS "pobere" denar samo od izdaje rodovnikov. In če se ne motim, je to 42 EUR po rodovniku.

Glede tega dogovora med KZS in SZVP pri Veterinarski zbornici - mislim, da je bil dogovor vezan samo na "metodologijo". Cenik pa je "postavilo "SZVP.

In od sprejetja tega dogovora, ki se v praksi izvaja že od meseca julija (se pravi 5 mesecev), se do danes ni spremenilo nič.
Kot sem  napisala, pri veterinarju pustimo vzreditelji oz. novi lastniki kužkov za  popolnoma isto storitev tretjino denarja več, kot pa pred mesecem julijem.  Tako, da skoraj ne verjamem, da se bo ta "presežek" reguliral pri "strošku" cepljenja stekline.
Tudi, če se bo znižala cena cepljenja z proti steklini za 5 EUR (iz 35,00 na 30,00 EUR), je to "kaplja v morje".

Glede tega, kar pišete, da naj bi se v enem letu 3x cepilo proti steklini, sem mnenja, da ste se tu "zmotile".. Najbrž ste imele v mislih 3 x cepljenje mladičkov proti "otroškim boleznim". Prvo se običajno opravi  nekje okrog 7 tedna starosti mladička. Nato se približno čez mesec dni ponovi. In bila sem zelo presenečena, ko mi je veterinar svetoval še tretje cepljenje vezano na te "otroške" bolezni.

Glede  cepljenja stekline, pa je zaenkrat zakonsko določeno cepljenje le 1x na leto.
Tujina pa že razmišlja, da bo dovolj 1x na dve leti.  In poznam kar nekaj lastnikov psov in psic, ki ne "dovolijo" vsako leto ceptiti njihovega psa. Sicer obiščejo veterinarja, plačajo ta "davek" državi, v knjižico dobijo nalepko... Zakonu so "zadostili"...Psa pa dejansko ne cepijo... Ni potrebe po "vnašanju" strupov. Ja, tako pravijo.

Mene pa skrbi nekaj drugega. Vzreditelji lovskih psov se že srečujemo  s težavami. In sicer, vedno manj lovcev je sposobnih sfinancirati leglo. Lovski psi so "poceni" . Okrog 300,  350 EUR . Plačilo naskoka plemenjaka, rodovniki, kvalitetna hrana,cepljenje....
in "stroški" veterinarja, če gre kaj narobe (npr. carski rez)... Cca 1.000,00 do 1.500,00 EUR. Pa še trg za "prodajo teh psov je močno omejen...  Pa še čudni, časi so... Ekonomska in gospodarska kriza, velika brezposelnost.    Ja, jim več ne znese.  Žalostno, vendar resnično.   
In brez zamere, zgollj iz "ljubezni do vzreje "vendar ni mogoče vzrejati... Nonsenz.

In vse bolj očitno postaja, da bo počasi  postal štirinožni prijatelj luxus. Privilegij nekaterih...Žal.

Državi pa vsi pošteno plačujemo DDV na vsak žakelj  pasje hrane....
In če bo šlo tako naprej, se bomo mi "navadni" morali zadovoljiti s plišastimi...Tega pa si ne želim...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 26 Oktober 2011, 11:45:46
No potem se v tem primeru (enkrat izjemoma) ni treba jeziti na KZS ampak na veterinarsko zbornico - KZS je ceno zbila za 10 - 20€.
Kar se tiče trikratnega cepljenja proti kužnim, mi to prakticiramo že 30 let.


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #27 : 26 Oktober 2011, 11:52:25
vau, berem o teh številkah pa se mi kr zvrti, očitno je za nekaj dobro da živiš nekje na obrobju. Leglo 6ih mladičev vakcinirano 5.8.2011, skupna cena za cepljenje in potne liste vseh šestih 90€.

sem pa se pogovarjala glede tega z mojo veterinarko, ker sem bila presenečana nad majhnostjo zneska, pa je rekla da ja, da non stop nekaj pošiljajo, ampak da so to priporočene cene, in da se potem ambulanta sama odloči ali bojo dvignili ali ne. no in pri njih niso dvignili cen, ker sem jim zdi noro, da bi zaračunavali čipiranje, da je tako ali tako že vključeno v cepljenju stekline...




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 26 Oktober 2011, 12:05:43
Se mi zdi, da so nekatere ambulante torej dvignile cene v skladu s priporočenimi in se izgovarjajo, da se KZS itak strinja, iz tega pa potem hitro pride, da je to priporočila KZS. Meni se to zdi čista neumnost, bolj verjetno je, da je treba najti nek izgovor zakaj podražitev. ;)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 26 Oktober 2011, 12:10:09
Kar se tiče trikratnega cepljenja proti kužnim, mi to prakticiramo že 30 let.


Govora je bilo o trikratnem cepljenju stekline.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)