Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582957

malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1290 : 15 Februar 2007, 19:08:56
Tako sem tudi jaz razumela.

Malfa dobrodošla na tem forumu :)

Baki glede dlake in povštra pa tudi ni slaba ideja ;) 

Lp
Hvala Aska !
Glede dlake pa samo to: Kirsten se na Švedskem greje s krasnim puloverjem, ki ga je naredila iz *mojega* Grizzlija  ;D

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1291 : 15 Februar 2007, 19:10:55
Marija pozdravljena na tem forumu!  :) Fotka je super, jim z veseljem pričakujemo še več. ;)

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1292 : 15 Februar 2007, 19:16:53
Hvala Aska !
Glede dlake pa samo to: Kirsten se na Švedskem greje s krasnim puloverjem, ki ga je naredila iz *mojega* Grizzlija  ;D
Ja potem pa še sploh moram lepo šparat dlako :). Lani sem jo že, pa jo potem na koncu proč vrgla :-\

Lp


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #1293 : 15 Februar 2007, 19:39:00
Ga. Marija, pozdravljeni na forumu. Me veseli, da ste se oglasili.

Jaz dlako od psa pridno spravljam, bi bil pa zelo hvaležen za informacijo kje se da naredit nit iz te dlake. :-)
Lep pozdrav  :o



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1294 : 15 Februar 2007, 19:56:33
V Sloveniji je precej ljudi, ki se ukvarjajo s predenjem ovčje volne - verjetno bi se jih dalo prepričati in bi spredli tudi malamuta ;) Na brskalnik vnesite PREDENJE VOLNE pa jih bo kar nekaj *ven padlo*

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1295 : 15 Februar 2007, 20:15:42
Malfa sem prav razumela in ste vi osebno Marija al faraj? :o Dobrodošli na strani!


 ;D Tjaša se mi je zdelo, da te bo na rit vrglo, ker imaš tule priložnost brat tvojo najljubšo :P ;D

Lp nina



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 15 Februar 2007, 20:27:01
O !! potem pa tole specialno za Tjašo   ;) - lepotci iz Westminstra
 
http://www.westminsterkennelclub.org/videos/largeplayer07.html?xml=wkc2007.xml&video=work|alasmal

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


Vlaga14

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 15 Februar 2007, 20:54:50
Sem klical tudi k Anayi, pa so najprej rekli, da bodo imeli mladiče. Čez 1 teden pa sem spet klical in so rekli, da je nekaj prišlo vmes in niso parili ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1298 : 15 Februar 2007, 20:58:50
He he malfa tale link je tudi zame prava paša za oči :o Res mega, se jih kar ne morem nagledati :o

Drugače pa tako kot Tjašo tudi mene zelo veseli, da ste se le oglasila tukaj :)

Pa lepe slikce ni kej :)

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1299 : 15 Februar 2007, 21:04:46
Sem klical tudi k Anayi, pa so najprej rekli, da bodo imeli mladiče. Čez 1 teden pa sem spet klical in so rekli, da je nekaj prišlo vmes in niso parili ???

Vlaga14 saj na dobrega mladiča iz dobre psarne se splača počakat ;)  Nekateri imajo srečo pa čakajo dva, tri mesece drugi pol leta, spet nekateri pa tudi leto ali več če je treba ;) V tem času pa se ogromno lahko naučiš, obiščeš kakšne vzreditelje, greš na sprehod z lastniki AM-jev itd. Da ti čas hitreje mine ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1300 : 15 Februar 2007, 21:48:12
Vlaga14  res bolje počakati kot ti ji že ninci svetovala. Do takrat pa se lahko pridružih na kakšnem našem sečanju polarčkov. Sicer tam prevladujejo povečini Huskyji, samo vseeno v tolažbo ti bo, dokler ne dobiš svojega :)

Lp


Vlaga14

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1301 : 15 Februar 2007, 21:51:59
Saj čakam 8)
Kaj pa kaj mislite o psarni WOLF OF SNOW-STORM tam bodo mogoče imeli kakšne mladiče :-\



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1302 : 15 Februar 2007, 21:57:45
;D Tjaša se mi je zdelo, da te bo na rit vrglo, ker imaš tule priložnost brat tvojo najljubšo :P ;D

Ja no :-[,sem šla 2x brat če sem sploh pravilno razumela post :-[

Malfa hvala za link.Res lepotci :-*...me pa zanima,če imate v prihodnosti še namen vzrejati (glede na to,da sedaj že dooolgo let) te lepotce :o?
Mimogrede,se da dobiti kakšen link prijateljev s Češke in Italije?

Vlaga14,mislim da ne...vsaj jaz zadnje čase že dolgo nisem slišala zanje.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1303 : 15 Februar 2007, 21:58:57
Vlaga14, kaj pa tujina? Ali mora biti slovensko leglo? Pri nas je res bore malo vzrediteljev polarnih psov (kvalitetnih in aktivnih).

Marija, vas sem par let nazaj redno srečevala na razstavah, zadnje čase pa nič več. No mogoče se pa v prihodnosti kaj srečamo spet ;) vsekakor dobrodošli ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1304 : 16 Februar 2007, 10:51:39
vlaga 14 na forumu mojpes.com je tale oglas: izbrisan link- brez rodovnika
O malamutih nimam pojma :-[, tako da se boš moral sam pozanimat kaj in kako ;)

Lp nina



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 16 Februar 2007, 17:59:00
Ja no :-[,sem šla 2x brat če sem sploh pravilno razumela post :-[

Malfa hvala za link.Res lepotci :-*...me pa zanima,če imate v prihodnosti še namen vzrejati (glede na to,da sedaj že dooolgo let) te lepotce :o?
Mimogrede,se da dobiti kakšen link prijateljev s Češke in Italije?

Vlaga14,mislim da ne...vsaj jaz zadnje čase že dolgo nisem slišala zanje.
Prvega malamuta sem dobila davnega leta 1990 in prvo leglo Hopijev je bilo rojeno leta 1995 - kje je že to  :) Veseli pa me, da so iz prvega legla vsi malamutki - razen enega, še vedno v zelo  dobri kondiciji in zdravi. Malamute nameravam imeti še zelo dolgo in seveda bo kakšna moja punca tudi še imela potomstvo - če se bo le našel kakšen ženin, ki bo dovolj dober za moje dame. So pač vedno bolj izbirčne  :)
Link legla v Italiji je http://www.bear-pak.com/cgi-bin/newsscript.cgi?record=14 - mladičke bodo oddajali konec marca. Vzreditelja sem končno tudi prepričala, da bo za slovenske kupce imel malo bolj normalne oz. slovenske cene.
Na Češkem  bodo parili v tem tednu - torej bodo ta mali za oddajo čez ca. 4 mesece http://web.telecom.cz/inditarod/indexeng1.htm
Ozbič (Wolf Of Snow-Storm) pa zadnje čase res ne odgovarja več na maile - upam da je z njimi vse v redu in fino bi bilo, če bi vsaj oni letos imeli kakšno leglo. Žal tudi sedaj kar nekaj ljudi razmišlja o nakupu pri preprodajalcih in če v Sloveniji ni nobenega legla jih je pač veliko teže prepričati, da naj tega ne delajo.
lep pozdrav
marija



"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1306 : 16 Februar 2007, 18:07:54
Vlaga14, kaj pa tujina? Ali mora biti slovensko leglo? Pri nas je res bore malo vzrediteljev polarnih psov (kvalitetnih in aktivnih).

Marija, vas sem par let nazaj redno srečevala na razstavah, zadnje čase pa nič več. No mogoče se pa v prihodnosti kaj srečamo spet ;) vsekakor dobrodošli ;)

Ja, res ne hodimo veliko po razstavah - če pa že, je to v Italiji, Avstriji, na Češkem ali Madžarskem - v Sloveniji pa ZELOOOOO redko.
A nikoli se ne ve, morda pa bomo letos le naredili tudi kakšno slovensko..tako bova lahko udarili kakšen konstruktiven pesjanarski klepet  ;)

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1307 : 16 Februar 2007, 18:20:45
malfa super to, da boste še dolgo jih vzrejali, ker naslednjo pesjanko, mogoče že čez par let, si jo želim prav iz vaše vzreje. Le tudi v SLO naredi kako izjemo in pridi na kakšno razstavo :).

cacy se vidimo v Celju na razstavi :)

Blond kako kaj Luna? Kaj bosta šla potem z njo na treninge sledenja?

No kmalu se spet novi tečaji pri nas v klubu začnejo in komaj čakam :D Greva sedaj še na RO. Je v sredo na zadnjem treningu agilityja končno prišla do spoznanja, da tudi gugalnica ni tak bav bav :o..Sej mogoče pa nama rata :)

Kaskae kako pa ti, greš z Xeno potem k reševalcem?

Lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1308 : 16 Februar 2007, 18:25:52
Malfa kako vesela so moja ušesa,ko to slišijo (si namreč neizmerno želim psičko z vaše psarne)...boste s Helou vzrejali?

O kakšni medvedki so v Italiji  :-|~.So mi zopet všeč eni malamuti...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1309 : 16 Februar 2007, 18:28:17
T.M.T. upam, da ti kmalu uspe kakega takega medvedka/dko dobiti :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1310 : 16 Februar 2007, 18:38:54
Aska, jst še ne vem če grem v Celje... bom še vidla kok se mi bo dal ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1311 : 16 Februar 2007, 18:45:13
Aska, jst še ne vem če grem v Celje... bom še vidla kok se mi bo dal ::)
Škoda, če te ne bo :(..No se pa na naseldnji razstavi vidmo oz. že prej na kakem mini pesjanarskemu srečanju :), da bosta Bode in Aska spet norela :o

Lp


Vlaga14

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1312 : 16 Februar 2007, 18:52:40
malfa iz katerega konca Italije so te mladički :o



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1313 : 16 Februar 2007, 18:59:24
Vlaga, če sem prov našla, je okoli 720km iz Ljubljane do njih, blizu Rima so (severovzhodno od rima, pri obali) ;)



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1314 : 16 Februar 2007, 19:31:15
sem malo pobrskala po route planerjih - Villa Passo je na sredini med Ascoli Piceno in Teramo. V Italiji ima veliko krajev isto ime tako da človek kaj hitro zaide  :-[

64919 Villa Passo (Teramo) - Arezzo
696 km - Ljubljana-Trst-Bologna- nato nazaj na jadransko obalo - Rimini-Ancona-San Benedetto del Tronto-nato pri Porto d'Ascoli zavijete v notranjost Italije proti Ascoli Piceno - v Folignano pa na jug do 64010 Villa Passo

  kliknite na spodnji link
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ita/dyn/controller/mapPerformPage?strLocid=2141p4711cNDIuNzc5MjQ=cMTMuNjUyMjk=&mapId=-t2vcsjwdscug2o&pim=true

ViaMichelin vi aprirà tutte le strade
http://www.ViaMichelin.it

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1315 : 16 Februar 2007, 19:34:13
Vlaga, če sem prov našla, je okoli 720km iz Ljubljane do njih, blizu Rima so (severovzhodno od rima, pri obali) ;)
O cacy - vse poti vodijo v Rim  ;) a na koncu pa sva obe prispeli na pravi kraj  :)

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1316 : 16 Februar 2007, 21:07:22
Saj čakam 8)
Kaj pa kaj mislite o psarni WOLF OF SNOW-STORM tam bodo mogoče imeli kakšne mladiče :-\


BODO - pišite jim na

Marijan Ozbič - psarna WOLF OF SNOW-STORM Lokavska 3, 6210 Sežana, tel. 041 540 953 E-mail: [email protected]

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


Vlaga14

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 16 Februar 2007, 21:35:03
Sem takoj napisal :o



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1318 : 16 Februar 2007, 21:44:46
Malfa kako vesela so moja ušesa,ko to slišijo (si namreč neizmerno želim psičko z vaše psarne)...boste s Helou vzrejali?

Bom - če bo z  njo vse v redu (karakter, oči, kolki) - zaenkrat dobro kaže  :)
Sem pa brala na tem forumu, da vam je všeč Snowlion's Lone Ranger
http://www.snowlion.org/boys.html
Ta rdeči dečko je stari oče od Helu / oče od moje Misty  ;D

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1319 : 17 Februar 2007, 12:51:06
Ranger je res krasen!

Ste v vaši psarni že kdaj imeli rjavo obarvanega malamuta?Glede na to,da geni nekateri so rjavi...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/