Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582692

malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1590 : 07 Junij 2007, 20:35:34
Poglejte si tole
 http://dogpoweredscooter.com/Home_Page.html

Enkratna ideja  :)


"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1591 : 07 Junij 2007, 21:14:49
oooooo tole je pa res zanimiva ideja :o
Hvala za link :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1592 : 07 Junij 2007, 22:30:43
Hvala za link :) Tole pa super izgleda :o


malena3

  • Gost
Odgovori #1593 : 07 Junij 2007, 22:55:14
Bemu no, spet nekaj, kar bi malena domu privlekla.

Malfa, ta ideja je pa res do sedaj ena izmed boljših, res. Pa niti ni drago, pa še plačilni pogoji so super. Hm?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1594 : 08 Junij 2007, 08:50:50
Zares zanimiva ideja!  :o Kaj se vse spomnijo...   :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1595 : 08 Junij 2007, 13:12:59
Zanimivo, zanimivo...

Lp,Tjaša



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1596 : 08 Junij 2007, 13:28:20
Fino je tudi to, da so na tej strani tudi načrti in si lahko domači skiro kar sami predelamo  ;)

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1597 : 08 Junij 2007, 22:06:52
GOSCH, si vidla ta oglas?
http://www.bolha.com/oglas2445005



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1598 : 08 Junij 2007, 22:14:05
Fino je tudi to, da so na tej strani tudi načrti in si lahko domači skiro kar sami predelamo  ;)
To pa res ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1599 : 11 Junij 2007, 05:52:29
Malo je tole pozno, ker to vzrejno iz Domžale je bilo že dolgo časa nazaj, a vseeno dodajam link:
http://www.slovenski-polarni.net/slide_show/index.htm
Res spet super slikce ob glasbeni podlagi :o

lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1600 : 11 Junij 2007, 06:34:19
O Aska, res super link, tudi meni je všeč podlaga zraven.



malena3

  • Gost
Odgovori #1601 : 11 Junij 2007, 07:23:38
Kaskaee, kok smo važni. :P ;) :-*



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1602 : 11 Junij 2007, 19:40:13
Kaskaee, kok smo važni. :P ;) :-*
Kok to misliš, važen ??  A zaradi tega ku mam lepega psa  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1603 : 11 Junij 2007, 19:42:28
Aja pa še eno obvestilo.  Imam popolnoma nov računalnik, tko da bom spet lahko utrujal  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1604 : 11 Junij 2007, 20:03:52
Imam popolnoma nov računalnik
O super, potem bodo kmalu kakšne nove slikce :o


malena3

  • Gost
Odgovori #1605 : 11 Junij 2007, 22:30:11
Ja Kaskaee, ker tako ponosna stojiš nad svojo lepoto... :)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1606 : 20 Junij 2007, 20:12:34
Hojla Am-jevci napište malo kako preživljate te " tople" dneve. Mi se hodimo kopat na bližnje jezero, Xena je demonstrirala skok v vodo iz zaleta, Kas je pa danes pokazal, da zna tudi on plavat  :D Skratka, kr dogaja  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1607 : 22 Junij 2007, 22:08:38
kaskae potem bo pa treba Asko v šolo plavanja pripeljati, ker Aska ne mara plavati, izredno rada pa čofota po vodi, samo dokler tla čuti, dlje ne :-\ Ta vročina ji ni prav nič pogodu, pa še čisto vse zimske dlake ni izgubila in tako še nima popolne poletne preobleke :-\. Je prav smešna sedaj, ko nekje ima čisto kratko dlako, nekje pa jo je še več ;D Res prava klovnca je ;) :P :o

Sem pa zasledila en oglas na bolhi za enega rodovniškega mladička, če koga zanima: http://www.bolha.com/oglas2460284

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1608 : 23 Junij 2007, 06:40:21
Recept je zelo preprost, ti kot vodja krdela moraš prva skočit v vodo, zvesta psica bo šla za tabo kamorkoli  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1609 : 23 Junij 2007, 07:44:20
Ta recept o zvesti psici se pri nas ni obnesel. Fantova malamutka full rada čofota in šiba po potokih, z globoko vodo pa je nekako skregana. Sva jo vzela na morje in sva šla oba v vodo, ona pa je sama po plaži šibala in skakala po skalah, da bi nama bila čim bližje in se zraven prav na glas pritoživala. Ampak vseeno ni bilo tako hudo, da bi šla v vodo. Naslednič smo šli do jezera. Tokrat sva vzela še mojega bernija, tako da sta se lahko dva psa pritoževala na obali ko sva bila midva v vodi.  :D



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1610 : 23 Junij 2007, 21:35:48
ja za to je najboljša kakšna ne preširoka in ne preveč hitra reka ali potok, takih pri nas ne manjka, jaz se običajno sezujem in zaviham hlače in jo lepo pregazim, psa pa sta prisiljena to preplavat ,okrog 1 metr globine. Prvič glih nista bla preveč navdušena nad to idejo, vendar ko sta premagala ta strah, potem ni več problemov in je to nekaj čisto vsakdanjega   ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1611 : 27 Junij 2007, 13:18:03
Cuco se od Cucota razlikuje. Dva AM sem imel. prvi je bil nor na vodo. drugi je pa bevskal in tekal po obali ter šel v vodo samo do 'jajc'. Sestra ima Novofudlandca, ki noče v globoko vodo pa ga ni nihče nikoli tega silil. Pač različni karakterji. Recimo takole, moja mama je bila rojena zraven Cerniškega Jezera pa nikoli ni znala plavati in to ni edini primer.



Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1612 : 29 Junij 2007, 20:30:01
hey hey hey....long time no see :D ......kaj se kej dogaja kle na forumu??

ena čist posebna novica: Artur ma dons rojstni dan :D  :P  8)  :o
hudič mali, star je eno leto pa že hitreje teče od mene  :-[


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1613 : 29 Junij 2007, 20:38:17
Arturju vse najboljše :)

Imaš kake nove slikce od tvojega pesjankota :o?

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1614 : 29 Junij 2007, 21:42:55
Na bolhi sem zasledila en oglas za rodovniške AM-je in če koga zanima, je to tukajle:
http://www.bolha.com/oglas2460284

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1615 : 03 Julij 2007, 20:23:35
Ej, kaj še človek vse ne doživi,
Pride ti danes k meni en možakar, in ves navdušen začne pravit kako mam jaz krasne pse in da ma tut on psičko AM-jko, pa če bi bil jaz za to da jo sparimo z mojim Kasom  ??? O super rečem jaz, a lahko prosim vidim rodovnik in vzrejno dovoljenje ?? pol pa reče on da psička sicer je rodovniška, ampak nima rodovnika, ampak to sploh nima veze, mislim kaaaj  :o
O rečem jaz, potem pa ne bo nič, če bi mi bil to cilj bi lahko že zdavnaj imel leglo, saj imam doma tudi nerodovniško psico.
POtem pa nič reče možakar in odide.

Po vsem tem se sprašujem, kaj si ljudje sploh mislijo ko se odločijo, da bi imeli leglo takšnih psičkov, jih res mika samo zaslužek ?, mislim tistih par sto eurov, al je kej drugega, vragsigavedi  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #1616 : 04 Julij 2007, 07:27:51
Ja Kaskaee, rabil je denar za na morje. :-X

"Šteparji" so bili in vedno bodo....inšpekcija si pa riti briše z umazanim denarjem...to leti predvsem na vse ostalo, ne ravno na tvoj primer.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1617 : 04 Julij 2007, 10:59:56
Predlani je k meni na dvorišče prišel en čist neznan dedec in rekel, da se je priselil nekam blizu Trzina, videl je, da imam samojede in da ga zanima ali imam (oz vem zanj) tudi kakšnega samca. Da mu je znanec podaril mlado samojedko, ki se bo kmalu gonila, pa bi jo paril. O kakšnem rodovniku ali celo vzrejnem dovoljenju ga niti vprašati ni imelo smisla. Seveda nisem imela pojma, kje bi našel primernega samca :-X. Lepo prijazno sem mu povedala, da je psica še premlada (a kaj ko mu je tisti, ki mu jo je dal zatrdil, da bo lahko paril takoj ko se bo gonila) >:(, da je z mladiči veliko dela, da rabijo veliko prostora (da ima povsem prazno štalo, škoda da je ne bi izkoristil) >:(, da je dobra hrana draga (ah, on dobi krasnih ostankov kolikor hoče) >:(, da mladiči nimajo prave cene, pa še prodati jih ni prav  lahko (oh, saj se mu ne gre za denar, če bo kaj ostalo bio pa podaril) >:(.... .... ...

In tako se nisva zmenila nič in o njem nisem več slišala nič - dokler nisem srečala bratca od Daisy. Lastnica se je pobahala, da njihov junak je imel pa mladiče. Psa ( mimogrede izredno lepega) niso hoteli pripeljati niti na zrejni pregled (ker jih take stvari ne zanimajo in imajo psa samo zase, čeprav sem jih prepričevala, da je zelo škoda). Zdaj pa.. No sem samo vprašala, kje je bilo to leglo, pa je bilo takoj vse jasno. >:( >:( >:( Seveda so jih slišali, a po toči zvoniti je prepozno. Da so bili mladiči zelo lepi (kateri pa niso pri 6 tednih), o tem, kam so šli pa seveda pojma niso imeli. Ja da saj so vedeli, da ni prav, da parijo z nerodovniško psico, ampak kaj, če ne bi skočil njihov, bi pa kateri drugi. >:(


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1618 : 04 Julij 2007, 11:54:03
Je prav zanimo kake izgovore vse privlečejo, smo tudi mi že dobili kako tako ponudbo in bolj jim ti razlagaš zakaj ne, manj te poslušajo ali bolje rečeno vse preslišijo. Ti pa se na koncu počitiš ko butec ko razlagaš in razlagaš, pa kot zakleto se še vedno nisi nikamor premaknil.
No jih je pa bilo tudi nekaj katerim so izrečene besede padle na plodna tla in so psičke sterizirali, nek par mi je bil prav hecen ko smo se tako pogovarjali, seveda je šlo za psičko brez rodovnika, in sta si na koncu globoko oddahnila ter priznala da jima je bila najhujša misel kako vzgojiti mladičke in kako potem biti prepričan da so šli v dobre domove, še posebaj po tistem ko sem jima povedala o stroških ki ga legla prinesejo (seveda sem "malo" pretiravala, ampak delovalo pa je :D), na koncu pa me je dekle še 1x vprašalo torej tisto da morajo imeti psice vsaj 1x mladiče v življenju res ne drži, ko smo se potem čez kak mesec srečali sta mi povedala da sta se potem še malo okrog pozanimala in da sta se glede na vse informacije odločila da psičko sterilizirata. Sem bila prav vesela, ker vsaj vsake toliko ljudje vsaj poslušajo in potem o tem temeljito razmislijo :D ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1619 : 04 Julij 2007, 19:20:26
Žal je šteparjev preveč :( Največ jih je med nerodovniškimi psi, se pa najdejo tudi šteparji z rodovniškimi >:( >:(

Da malo obrnem temo ;) Zanima me koliko vaši AM-ji znajo trikcev in katere in kako ste jih naučili? Aska nekaj jih že zna, samo me zanimajo še nove ideje in še za kakšen trikec več :)

lp