Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581853

ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1710 : 01 Avgust 2007, 17:39:10
Aska a si videla Dinota? Prav srčkan je  ;)

l.p. :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1711 : 01 Avgust 2007, 17:43:12
Koliko so kaj spali vaši kužki ko so bili mladički? Meni se zdi da moj malo preveč spi in poležava.  :'(
Ja najprej norenje in raziskovanje, potem pa spanje, so prav hecni ko so majhni se spomnim Xene ko je kr zaspala kjerkoli je dol padla, včasih tudi z igračko v gobčku  :D
Zato ne skrbi to je normalno za mladiča  ;)

Aja, pa še odgovor AJKI:  Danler tekmovalne sani koštajo neki manj kot 1000 eur -  šmrc :(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1712 : 01 Avgust 2007, 17:51:52
Koliko so kaj spali vaši kužki ko so bili mladički? Meni se zdi da moj malo preveč spi in poležava.  :'(

Vohlec moja Ajka je spala ko medo pozimi računat moraš da je to dojenček in rabi spanje. Tukaj imam eno sliko ko smo bili na enem roj.dnevu pa sva jo sabo vzela,no pa poglej kaj dela spi.

l.p.


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1713 : 01 Avgust 2007, 19:40:39
Aja, pa še odgovor AJKI:  Danler tekmovalne sani koštajo neki manj kot 1000 eur -  šmrc :(


to je pa lepa cena, ali se boš udeležil kakšnem tekmovanju ali imaš to bolj za privat  ???

l.p.  :) :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1714 : 01 Avgust 2007, 20:50:35
Nekaj ti povem, ko kupiš prvega AM-ja ali Huskya se zna zgodit, da sprožiš plaz. Naenkrat ugotoviš, da bi imel še enega psa, pol bi jih probal mal učit vleke, pa rabiš vlečno opremo, pa nove smuči, pol bi še sanke, ampak ugotoviš da niso čist ok, pa kupiš nove, pa kak karabinček, pa booties, pa ovratnice, pa še enga psa, pa zopet nove vrvi, pa oprsnice, pol še opremo za taborjenje, večji avto, pa kart za poleti, pa pasjo hrano, hrano, hrano, hrano, hrano, v družbi govoriš samo še o psih, ljudje te majo za čudaka, obiskov je vedno manj, ker se več nihče ne upa k hiši, kjer se take zverine sprehajajo po vrtu, itd, itd....  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1715 : 01 Avgust 2007, 21:07:56
Sej to je lepo, mene sam služba  baše zaradi časa volje. Midav z ženo si prej nisva mogla privoščit psa ker sva živela v bloku, takoj ko sva se preselila sva šla po psa kajti sam dobro veš koliko pozitivne energije ti lahko dajejo naše mrcine, to kar pa praviš da govoriš samo še o psih in da te imajo že za čudaka, se ti lahko pridružim v klub. Cenim pa to da izkušaš izive.

l.p.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 01 Avgust 2007, 22:13:47
Zopet imam nekaj vprašanj.  :P
Kaj naj naredim, da Dino ne bo ves čas ko je zunaj ovohaval okolico in jedel vse kar mu pride pod nos? Včeraj je verjetno jedel koščice od češenj, ker mu je potem bilo malo slabo in je bruhal. Danes sem mu to preprečil kolikor sem mogel, vendar mu je vseeno uspelo pojesti dve ali tri. Je tudi razne črve (žive ali že posušene) skratka vse kar je vsaj malo "užitno". Kaj mi predlagate?  ??? To me zelo skrbi in me zanima ali pes sam ve kaj lahko poje in kaj ne?
Zanima me, ali bi bilo zlo narobe če bi mu jaz dal več hrane kot pa je napisano na vrečki. npr. piše mladički od 1.5-3 mesece 125-350g/dan jaz bi mu pa dal ene 400g/dan? Zato ker sedaj imam občutek, da če bi mu dal naenkrat 300g konzerve bi celo zmazal.
Ali lahko uporabljam oprsnico? Se mi zdi da dokler rastejo se je ne sme zaradi kosti?   :-[???
@Jana* Ali imaš še mladička ali pelješ psa že v nadaljevalni tečaj?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1717 : 01 Avgust 2007, 22:28:17
@Jana* Ali imaš še mladička ali pelješ psa že v nadaljevalni tečaj?


midva sva že stara znanca v KD Slovenj Gradec  :)  že opravila izpit s 100pikami in sedaj tekmujeva  :)  seveda pa hodim še vedno gor vadit, tako da me boš po vsej verjetnosti videl  8)  jaz bom tista punca z višavcem ki že zna nekaj  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1718 : 01 Avgust 2007, 23:26:01
Aska a si videla Dinota? Prav srčkan je  ;)
Sem ;) Res je fletkan :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1719 : 01 Avgust 2007, 23:32:18
Še en oglas, če koga zanima: http://www.bolha.com/oglas2275347 Pes je res pravi lepotec :D

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1720 : 01 Avgust 2007, 23:35:19
Tale pa še vedno išče nov dom, ga podarijo: http://www.bolha.com/oglas2531970

Pa še en rodovniški samček je na razpolago tukajle: http://www.bolha.com/oglas2543037
http://www.bolha.com/oglas2545845

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1721 : 02 Avgust 2007, 05:06:15
Še en oglas, če koga zanima: http://www.bolha.com/oglas2275347 Pes je res pravi lepotec :D

lp
tudi moj Kas je " mužjak spreman za parenje "
http://www.slovenski-polarni.net/plemenjaki.html

Lahko si ga ogledate tudi v rubriki USPEHI

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1722 : 02 Avgust 2007, 05:27:33
Zopet imam nekaj vprašanj.  :P
Kaj naj naredim, da Dino ne bo ves čas ko je zunaj ovohaval okolico in jedel vse kar mu pride pod nos? Včeraj je verjetno jedel koščice od češenj, ker mu je potem bilo malo slabo in je bruhal. Danes sem mu to preprečil kolikor sem mogel, vendar mu je vseeno uspelo pojesti dve ali tri. Je tudi razne črve (žive ali že posušene) skratka vse kar je vsaj malo "užitno". Kaj mi predlagate?  ??? To me zelo skrbi in me zanima ali pes sam ve kaj lahko poje in kaj ne?
Zanima me, ali bi bilo zlo narobe če bi mu jaz dal več hrane kot pa je napisano na vrečki. npr. piše mladički od 1.5-3 mesece 125-350g/dan jaz bi mu pa dal ene 400g/dan? Zato ker sedaj imam občutek, da če bi mu dal naenkrat 300g konzerve bi celo zmazal.
Ali lahko uporabljam oprsnico? Se mi zdi da dokler rastejo se je ne sme zaradi kosti?   :-[???

pes raziskuje tudi z okušanjem raznih stvari, moja psica je mela to navado, da je pobirala drekce od divjadi, majo pa psi to fino lastnost, da če jim kaj ne paše stvar gladkomalo izpljunejo oz. izbruhajo, kar pa ne pomeni da jim je slabo oz. da se slabo počutijo.
Psa moraš imet pod kontrolo in na vsako ko bo hotel požret kako svinjarijo odločno reagirat z " fuj " ali " NE " ali pa " pusti ", kako stvar mu bo tudi treba vzet iz gobčka, ker se mora pes tudi navadit, da mu ti lahko kadarkoli vzameš kako stvar.
Pri mojih psih že zadostuje beseda " pusti ", ampak tega se ne naučijo čez noč bo potrebno kr neki časa in vztrajnosti.

Psa ker je mladič hrani večkrat na dan, da se nebi prenažrl oz, količina pa lahko rahlo odstopa od priporočene.
Glede na to da maš vlečnega psa ni nč narobe če se spozna z oprsnico, glej samo da mu je komot, izogibaj pa se trzanja oz cukanja s povodcem .

Lp,  Janez

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1723 : 02 Avgust 2007, 05:39:20
http://www.slovenski-polarni.net/plemenjaki.html
O kako je lep tale Aron :o Blue je pa sploh izredno lep :o Da ne pozabim Kasa, ki je tudi lepotec :)

lp

p.s.: na linku so vsi trije vidni ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1724 : 02 Avgust 2007, 11:25:04
tudi moj Kas je " mužjak spreman za parenje "
http://www.slovenski-polarni.net/plemenjaki.html

Oooo čestitke lepotcu!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1725 : 02 Avgust 2007, 22:11:13
Kas pol pa kar, veselo na delo da bodo lepi malamutki prišli.

l.p.


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1726 : 02 Avgust 2007, 22:26:32
Tale pa še vedno išče nov dom, ga podarijo: http://www.bolha.com/oglas2531970


lp

Aska imam občutek da bo težko oddal 6let starega malamuta,sodelovec ga je isto eno leto oddajal pa po mojem da je bil tudi 6let star, bojijo se ga vzeti ker ga boš težko navadil na svoje dobro veš da znajo biti zelo trmasti.

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1727 : 02 Avgust 2007, 22:32:05
Aska imam občutek da bo težko oddal 6let starega malamuta,sodelovec ga je isto eno leto oddajal pa po mojem da je bil tudi 6let star, bojijo se ga vzeti ker ga boš težko navadil na svoje dobro veš da znajo biti zelo trmasti.
To je res, samo vseeno upam, da dobi nov dom :D, če so se mu sedanji lastniki pač odrekli, da ga nočejo več :'(

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1728 : 02 Avgust 2007, 22:39:17
Sej to je žalostno  :( da zdej po tolkih letih se ga hočejo znebiti, drugo plat bi moral vedet zakaj morajo mrcino oddat  :)


l.p.


karateman

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1729 : 02 Avgust 2007, 23:01:56
Saj ni nujno, da ga nočejo. Morda si psa zelijo obdrzat in ga imajo radi, vendar zaradi prostorske stiske (tako pise v oglasu) mu zelijo omogocit boljse zivljenje z oddajo. Jaz vsaj upam in si zelim, da je tako...



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1730 : 02 Avgust 2007, 23:09:59
Jaz tudi upam da je prostorska stiska ali bolezn v družini da se ne moreš več ukvarjat s psom, da slučajno se ga niso naveličali. U glavnem držimo pesti da dobi prijazen dom in nove prijazne lastnike ki ga bodo imeli radi tako kot se vsak zasluži.

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1731 : 03 Avgust 2007, 05:18:00
Saj ni nujno, da ga nočejo. Morda si psa zelijo obdrzat in ga imajo radi, vendar zaradi prostorske stiske (tako pise v oglasu) mu zelijo omogocit boljse zivljenje z oddajo. Jaz vsaj upam in si zelim, da je tako...
Prostorska stiska je ponavadi v takih oglasih skoraj vedno navedena ali pa pomanjkanje časa ;) Res pa je, da nikoli ne veš do česa kdaj lahko pride in, ko si omisliš psa, misliš na najbolje, da boš do konca skrbel za njega, potem pa lahko pride bolezen in si tu. Ne vemo v nobenem primeru točnega vzroka oddaje. Želim mu res dober nov dom in da ga čimprej najde :).

lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1732 : 03 Avgust 2007, 16:09:46
Oj!
Predvidevam, da je že našel svoj dom, ker piše oglas se je iztekel :)
Lp,Tjaša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1733 : 03 Avgust 2007, 16:25:18
Tyashy to ni nujno.Oglas se izteče,ko ti hočeš.Daš recimo naj bo oglas tam  dni in po 9h dneh se izteče pa če je pes prodan ali ne ;).

Vohlec ima pa tvoja žverca zelo luštkane podočnjake.malo manj naj žurira,haha.Čestitke zanj!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1734 : 04 Avgust 2007, 10:45:27
T.M.T hvala.  ;D
Nimam se časa pogosteje javljat ker mi Dino pobere vso energijo, tako da zvečer samo padem v posteljo.  :D Dino ima strašanski apetit tako da me že malo skrbi. Nikoli nima dovolj hrane. Ko mu prinesem brikete pomešane z malo paštete iz konzerve ne je, ampak kar hlasta. Pomoje še ni bil od kar ga imam popolnoma sit. Ne upam pa mu dati 500g hrane naenkrat da bi se revček lahko najedel.  ::) Opazil sem tudi da ima bolhe in pravkar sem dobil od živinozdravnika na kliniki ampulo ki mu jo moram dati za vrat. Drugače pa je vsak dan bolj živahen in raztrgal mi je že 2 blazini. Tako to zgleda:

Slikic novih nimam, ker sem za 1 teden posodil nekomu svoj fotoaparat. Ali je kaj narobe če je deževnike. Enih par sem mu lahko potegnil iz ust, vse pa ne gre ker je prehiter.  8)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1735 : 04 Avgust 2007, 11:11:23
volhec konec ga ravno zaradi deževnikov ne bo ;) Blazine pa mu ne pusti, da jo grize. Kakšno ampulo pa si mu dal? Upam,da  se kmalu rešite bolh :). Kaj pa, če bi mu dajal same brikete? Aska vem, da ni bila tako požrešna. Samo 500 g se mi zdi pa malce veliko za tako mladega pa. Toliko še sedaj ji ne dajem. Kolikokrat ga pa sedaj hraniš na dan? Katero hrano (brikete) pa mu daješ?

lp


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1736 : 04 Avgust 2007, 12:07:07
Proti bolham sem mu dal ampulo Stronghold Selamectin 60 mg. Živinozdravnik je rekel da je to za mladičke. Sam pa ne vem.
Ne, saj jaz mu ne dam na dan 0,5 kg hrane, dobi pa sigurno okrog 380g. Ampak če bi pa imel možnost Dino dobiti toliko hrane, bi jo pa pojedel, mogoče celo za en sam obrok. Tudi če mu dam same brikete jih pohamstra tako da na koncu še skledo poliže. Dajem mu Pro Plan, mislim da tisto z piščancem in rižem. Ne vem pa katero mesto v tabeli moram gledati tam ko je navedena končna teža odraslega psa. A naj gledam od 45-60kg ali 60-70kg? hvala, lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1737 : 04 Avgust 2007, 12:10:57
Stehtaj psa in potem na tabeli poglej koliko bi moral dobit na dan.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1738 : 04 Avgust 2007, 12:25:45
kot ti je Rinchy že napisala, prvo stehtaj psa in res na podlagi tega se vidi približno koliko bi moral pes dobiti gramov briketov na dan (to se pogleda na embalažo briketov ,..). tudi 380 je za mladička tvoje starosti preveč. Sej potem dobiva toliko, kot Aska, ki je sedaj že odrasla ;)
Stronghold res je proti bolham, samo proti klopom pa ne. Zato ti močno priporočam, da mu daš sedaj v presledku 14 dni še kakšno ampulo npr. Advantix ali katere druge amuple, ki so proti klopom tudi :)

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1739 : 04 Avgust 2007, 12:31:14
A ni tako, da mladički ponavadi več pojejo kot odrasli psi, saj jejo večkrat (3-4x dnevno). Vsaj kolikor se jaz spomnim... :-[

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si