Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581458

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1950 : 07 September 2007, 23:51:59
Aska pri 3-4 mesece stara:


in med 5-7 mesecev


Bi se fotk še našlo veliko, samo niso vse slike v mojmu albumu ;) :P

lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1951 : 07 September 2007, 23:56:21
Kok ste vsi fletni. :P

Še z tistimi maskami. :-*



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1952 : 07 September 2007, 23:59:06
Aska kdo je malamut na zadnji slik  ???
malena masko ma pa naša Ajka še danes



l.p.  :)


malena3

  • Gost
Odgovori #1953 : 08 September 2007, 00:03:11
Aska kdo je malamut na zadnji slik  ???
malena masko ma pa naša Ajka še danes



l.p.  :)


Ajka, na sliki je vse Aska.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1954 : 08 September 2007, 00:06:32
a tako črna je bila  :o nisem si mislil da je lahko taka razlika  ::)


l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1955 : 08 September 2007, 00:12:19
Aska je čez letne čase različno obarvana ;) Čez zimo ponavadi temnejša, nikoli pa ne čisto črno bela ;) :P ajka11831  na zadnji slikci je ravno tako Aska :P

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1956 : 08 September 2007, 00:15:55
hudo  ;D nisem si mislil, res da se mal obarvajo med zimo samo da je lahko taka razlika si pa nisem mislil. Takšne barve je bila mama od Ajke.



l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1957 : 08 September 2007, 00:36:51
Barvo dlake spreminjajo ne pa tako močno, da bi bilo potem čsito drugi psi ;). Malo pa že :P


malena3

  • Gost
Odgovori #1958 : 08 September 2007, 11:55:28
ajka ma pa novo slikico v profilu..luštno :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1959 : 08 September 2007, 12:54:05
Pa je nova tekma agija za nama. Bilo presenetljivo dobro. Bile sva sicer res diks., vseeno je bilo vredu - brez šovov :o Skratka pridna je bila :D Res strašansko uživa v tem :).


malena3

  • Gost
Odgovori #1960 : 08 September 2007, 13:05:04
O Aska, sta že doma? :o

No, samo da sta uživali. Je nastal kak posnetek?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1961 : 08 September 2007, 13:13:49
No super Aska! :o Vedno znova vama bo šlo bolje! 8)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1962 : 08 September 2007, 13:15:56
Ja sva za kratek čas doma že, ker potem šibam na en RD in zaradi tega izpustila na agiju jumping :-\ Če bo kakšen posnetek ne vem. Upam, da bo, ker bi si ga tudi sama rada pogledala, da vidim kje vse sem ga biksala. Že se veselim nove agi tekme ;D

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1963 : 08 September 2007, 22:04:46
ajka ma pa novo slikico v profilu..luštno :P


Ma ja ona prejšna mi je bila dolgočasna taka prazna, ta je vsaj vesele narave  :o takšna kakršna je moja Ajka


Aska čestitke za današnji dan za jutri pa spet vse naj naj naj , sej veš polarci smo steboj.
l.p.  :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1964 : 08 September 2007, 23:00:29
Aska čestitke za današnji dan za jutri pa spet vse naj naj naj , sej veš polarci smo steboj.
Hvala :)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1965 : 11 September 2007, 15:41:46
Aska kako je bilo v Nedeljo

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1966 : 11 September 2007, 16:02:54
Aska kako je bilo v Nedeljo
Ne preveč dobro :-\

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1967 : 11 September 2007, 16:16:51
Pa še ena gasilska slikca iz te RO tekme


lp



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1968 : 11 September 2007, 17:15:43
Da vam predstavim novega člana in Ajkinega najboljšega prijatelja  :P



l.p. :o


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1969 : 11 September 2007, 19:06:01
Danes sem pa v živo videla kako priden kuža je Dino  :P

čestitke!!  Super sta danes delala v pasji šoli (mislim da celo najboljše iz vseh v mali šoli  ;) )  Čudovita pozornost, ustavljanje  :o   pa glede na to da sta bila danes hmm..  tretjič v pasji šoli?   :D   res vse pohvale!   Kar tako naprej!  Veliko nagrajuj njegovo gledanje v tvoje oči  ;)  je res priden  :-*



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1970 : 11 September 2007, 20:22:44
Hvala Jana!  ::) Ja Dino je bil kar priden edino zadnjih 10 minut je bil že malce zmatran. Bil je žejen kar sem sicer rešil, vedar mu je bilo še vroče, poleg tega pa naju je še Maxi jezil (to je bil pes na najini desni strani), ker je renčal na Dinota.  :P Upam da bo skozi tako priden, da ga ne bo kasneje kaj piknilo in bo nehal sodelovati.  :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1971 : 11 September 2007, 22:23:49
Ja tistega psa na desni sem tudi sama opazovala..   poskusita se naslednjič postavit kam bolj stran od njega  ;)   je kr hudo če se pes ne more vredu skoncentrirat.. nrdiš psu nevede več škode kot koristi ko ga tako vlačiš ob sebi..  sicer pa poznam tak primer, ko sem sama hodla u malo šolo - sm js stala na enem koncu vrste, foxterrier pa na drugem koncu da je bil mir  ;D  če ne pa so vsi tečajniki meli živce na koncu zarad lajanja in renčanja - ker ta dva psa se pa nista nesla..  :-\


aja, kaj pa tisti dve malamutki pri hiški?  Sem slišala da sta že starejši..  Ju poznaš mogoče?  Nista v šoli kajne?


ja saj - pred odpoklicem mu kar daj vodo - bo pes lepše stekel k tebi  :)  sicer se bo vlekel sploh če je kak tak topel večer tk ko danes..  ::)   pa pridno ga nagrajuj - ker te res lepo gleda!  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1972 : 12 September 2007, 09:50:02
Tiste dve malamutki sta bili mama in hčerka. Imata pa že opravljen tečaj. Ne vem ali je gospa parila s psom od Dušana Jontesa, ali pa je samo ena malamutka od njega. Pa baje Jontes nima več haskijev in malamutov, ampak ima sedaj neke druge vlečne pse.



malena3

  • Gost
Odgovori #1973 : 12 September 2007, 11:47:44
AJKA, če kdaj rabiš varstvo za macota tacota se javim. :-*



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1974 : 12 September 2007, 12:50:15
AJKA, če kdaj rabiš varstvo za macota tacota se javim. :-*

Malena ni problema se slišimo  :P samo ne vem kako bo Ajka to sprejela ker ga non stop v pesjaka nese  :o


l.p. :)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1975 : 21 September 2007, 20:22:30
Ojla polarci, kako se kaj imate ?

Pri nas je vreme ratalo bolj prijazno za naše polarne kožuhe, jutranje temperature so te dni okoli 3 stopinje, zato se bomo jutri zjutraj podali na malo daljši lauf, smo tudi poleti malo trenirali, vendar na krajših razdaljah, jaz pa sem sabo tovoril poln nahrbtnik vode.
Kas je postal vlečni manijak, vleče s tako silo da kar kamenje frči po meni, če pa je cesta še malo blatna običajno pridem domov z manjšo fasado na sebi  :D

Še vedno pridno kopljeta luknje, Xena si je pa izmislila nov šport, na vrtu pobira orehe, jih stre in potem izpljune, pol pa poje jedrca, tudi hruške ji teknejo  :-\ Nevem pa če ji to lahko škodi, zaenkrat ne kaže da bi imela kakšne težave  ???

Dugače je pa vse po starem, aja pa jelenji ruk se je začel, tko da je kr glasno ponoči okrog hiše  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #1976 : 22 September 2007, 06:06:44
Oj kaskae se moram pohvalit tudi pri nas se je začelo polarno vreme  :P  :P no vsaj vode smo se znebili tako da se da saj normalnop sprehajat :)


Praviš da imaš jelene, če hočeš ti lahko pošljem nekaj srn da ne bodo v prazno rukali  :P kajti tega je tukaj kar dovolj sam za Ajko ne ona bi jih non stop preganjala.  :)

drugače pa dobro trenirajte pa priporočam čelado kar se kamna in fasade tiče, zna biti boleče  :P :P :P

l.p. :)


Mi-Maya

  • Gost
Odgovori #1977 : 22 September 2007, 17:19:29
Že ene pol leta vas spremljam tukaj na forumu in se samo čudim kako fino se imate z vašimi kosmatinci. Jaz sem pred 3 tedni postala ponosna lastnica 11 mesečne malamutke ( v bistvu ne vem, če ni ona moja lastnica), pa vam sedaj, ko sem tudi jaz na tem, kar malo zavidam. Je prelepo bitje, tako sladko in prijazno, da bi jo kar pojedel, ampak, ko zagleda kaj na 4 tacah, se spremeni v krvoločnega volka.

Na sprehode hodiva samo, ko se že znoči, vedno na povodcu, s korekcijsko vratnico(kot mi je svetoval inštruktor), pa seveda moliva vse bogove, da ne bi slučajno koga s kakšnim psom srečali. Za vikende zbirava najbolj odmaknjene poti in vsak dan sem bolj obupana. Zdaj sicer hodiva na individualno šolanje, ker so naju v običajni gladko skenslali, ampak še to ni menda zagotovilo, da bova lahko kdaj res čisto normalno in brezkrbno pohajkovali naokrog.

Seveda se sprašujem, če imam samo jaz tako "srečo"?? A je tudi kdo od vas imel kakšnen tak primer volkca? A imate vsi srečo, da imate same pridne?

Pa lep vikend vsem želiva



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #1978 : 22 September 2007, 20:46:19
Maya ti maš probleme v eno skrajnost, jaz pa ravno v drugo. Čisto zares. Moj malamut je pa narejen tako, da vsakega psa ko zagleda se ga strašansko razveseli in ko greva po peš poti se on usede na tla in ga lepo počaka. Pa ga lahko cukam kolikor hočem in če ga malo prestavim iz mesta spet kar dol sede. Z vsakim psom bi rad bil prijatelj. Je pa res da še ni imel nobene slabe izkušnjem s katerim psom.



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1979 : 23 September 2007, 00:21:59
, ko zagleda kaj na 4 tacah, se spremeni v krvoločnega volka.
Kako pa to izgleda  ???, a postane popadljiva ali pa bi samo tekala in preganjala živali ?

Da bi bil AM žleht ni ravno običajno, sploh pa za psice ne. Poznam samo eno AM-jko, ki je postala žleht šele potem ko so jo dali sterilizirat, ne mara pa samo psice, do psov je tolerantna ( verjetno hormoni  :D ).
Napiši kaj več, koliko je psička stara ?, ali je že imela kake slabe izkušnje z drugimi psi, kako jo šolate in podobno. Glede običajne šole naj te ne skrbi preveč, saj po moje niso najbolj primerne za AM-je, veliko inštruktorjev jih ne mara, saj veljajo za trmaste in svojeglave pse. Se je treba precej več ukvarjat z njimi, so pa sodeč po mojih dveh zelo inteligentni, le pravilen pristop je treba imet  ;). Kliker metoda je zelo učinkovita pri njih, se pa jaz osebno izogibam kaznovanju, ker jim samo vzpodbuja trmo.

To da se izogibata vsega živega je napaka, saj bo tako postala samo še bolj divja in nesocializirana  :-\

. Moj malamut je pa narejen tako, da vsakega psa ko zagleda se ga strašansko razveseli in ko greva po peš poti se on usede na tla in ga lepo počaka. Pa ga lahko cukam kolikor hočem in če ga malo prestavim iz mesta spet kar dol sede. Z vsakim psom bi rad bil prijatelj. Je pa res da še ni imel nobene slabe izkušnjem s katerim psom.


He-he Vohlec, koliko je Dino sedaj star ??
Kot mladič je logično, da se podreja starejšim psom in dokler je tako ni nobenega problema.  Problem bo ko bo zrastu v 40-kilsko mrcino in ko se bo začel zavedat svoje moči, pol se več ne bo metal na tla pred vsakim cuckom  8),  bo kdaj tut očnjake pokazal   ;D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~