Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582720

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2010 : 28 September 2007, 20:56:53
Dodajam še jaz par slikc:
Aska in Aki (mešanka med samojedom in SH-jko ;))



in samo Aki


lp

p.s.: slike so žal slabe, ker so skenirane in niso kot orginal :-[ :-[ :-[ :-[



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2011 : 28 September 2007, 21:00:31
Po pravici povedano so slike čist vredu :o nebi opazil da so skenirane  :P če ne bi omenila in kje ste to bili  ??? vidim da je prav lepprostor za pasje rajanje  :o



l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2012 : 28 September 2007, 21:13:18
He he lep prostor je ja, samo je treba sedaj že paziti, kje je lahko spuščena, ko so že kmetje iz hribov živino prignal na polja. Sej Aska se izogne na daleč el. pastirju, ker ve kaj hudiča ji sledi obratno, samo vseeno jo rajši prej že privežem. Je pa to na gorenjskem koncu ;D


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2013 : 28 September 2007, 21:20:59
Aki (mešanka med samojedom in SH-jko ;))

Nikoli si nebi mislil, da je mešanka, tko lepa kuža je  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2014 : 28 September 2007, 21:33:31
Nikoli si nebi mislil, da je mešanka, tko lepa kuža je  ::)
Ja sej v  živo je še bolj krasna :D


malena3

  • Gost
Odgovori #2015 : 28 September 2007, 23:49:28
Pa po kakšnih travnikih se vi to podite na gorenjskem), namreč tukaj kmetje za kozolcem čakajo z vilami v zasedi.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2016 : 29 September 2007, 00:41:43
mi mamo zaenkrat mir kar se kmetov tiče razen enega no pa še ta je kakor veter zapiha  :P


l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2017 : 29 September 2007, 05:52:08
malena3 zaenkrat tamkajšni kmetje niso preveč sitni, razen enih parih ;) Pač je pa potem tam privezana :P


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2018 : 29 September 2007, 13:01:43
Evo, da še jaz prilepim par slikic od Dinota.





Zadnje čase si ga ne upam preveč spuščati iz povodca ker me je pobalin nehal poslušati. Ko ga pokličem pride le če se njemu zljubi.  :( Ko sva doma vedno pride, ko ga pa kaj zanima pa ne jebe žive sile. Aja pa tudi v šoli vedno priteče na odpoklic. Tam je tudi drugače zelo priden, tako da bova spomladi šla še naprej v šolo na B-BH.  :P



malena3

  • Gost
Odgovori #2019 : 29 September 2007, 13:34:50
malena3 zaenkrat tamkajšni kmetje niso preveč sitni, razen enih parih ;) Pač je pa potem tam privezana :P

Moraš me 1x peljati na te travnike. >:D >:D >:D



malena3

  • Gost
Odgovori #2020 : 29 September 2007, 13:36:16
Dino se pa prav lepo razvija in uveljavlja svojo voljo. >:D

Nič, zavihati rokave in vežbati poslušnost, hehe.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2021 : 29 September 2007, 17:37:31
Zadnje čase si ga ne upam preveč spuščati iz povodca ker me je pobalin nehal poslušati. Ko ga pokličem pride le če se njemu zljubi.  :( Ko sva doma vedno pride, ko ga pa kaj zanima pa ne jebe žive sile. Aja pa tudi v šoli vedno priteče na odpoklic. Tam je tudi drugače zelo priden, tako da bova spomladi šla še naprej v šolo na B-BH.  :P


To je pa lepo slišati  :P    pridem v torek spet gor, zdaj sem bila bolana  :(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2022 : 29 September 2007, 20:11:19
Ko tole berem, se mi poraja vprašanje, ali ima kdo AM-ja ali Huskya, ki ga lahko kjerkoli spusti s povodca brez strahu, da naredi kako pi....jo  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2023 : 29 September 2007, 20:36:40
Ko tole berem, se mi poraja vprašanje, ali ima kdo AM-ja ali Huskya, ki ga lahko kjerkoli spusti s povodca brez strahu, da naredi kako pi....jo  ???


naš župnik  ;D

oziroma - bolje povedano - ON je brez strahu. Vsi ostali se pa skrivamo ko gre Macho sam na sprehod  ;D   vedno ga ima namreč spuščenega in pes ga absolutno uboga - tako odpoklic kot vse ostalo. Ampak problem je če se pes sam pelje na sprehod - takrat pa bolje da nisi tam zraven (vsaj s takšnim psom ki bi se kaj v njega hotel spuščat, kajti branit se pa zna - če je lastnik zraven bi še muhe ne ubil brez komande)   :-\  sicer pa ga že dolgo nisem videla samega da bi se šetal po travniku. Še dobro, zgleda ga je lastnik tudi tega potepanja odvadil.
Tudi kako ga človek na sprehod pelje je vredno omembe - tip se vsede u svoj avto in se pelje, pes pa pred ali pa za avtom leti  ::)  kar po cesti...   Pa saj me ne moti, ker pes očitno obvlada - problem je ker ga drugi skušajo oponašat  >:(
tako je enkrat en optimist mislu da to vsak pes zna in je enga hrta hotel tako sprehajat - seveda je pes letal ob avtu in čez celo cesto cikcakal tudi po nasprotnem pasu  >:(


Tale AM je čudovito naučen. Za bat se ga je samo če gre sam na sprehod - pa še tisto ne, če nimaš ob sebi psa ki bi ga utegnil živcirat in se spuščat vanj. Druagče pa uboga lastnika sto na uro. Pa da mi ne bo kir rekel da se AM-ja ne da naučit 99% odpoklica  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2024 : 30 September 2007, 09:43:00
Pa da mi ne bo kir rekel da se AM-ja ne da naučit 99% odpoklica  ;)

Ja, z božjo pomočjo je vse mogoče  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2025 : 30 September 2007, 13:34:53
Ja, z božjo pomočjo je vse mogoče  :D


LoooooL   ;D   sicer pa kar občudujem tega gospoda (če odštejem to da mi gre res na živce ker pusti psa odvezanega kjerkoli - zadnjič je šel na kozarček v eno gostilno - avto zun parkiran pa skleda z vodo, pes je pa tudi ležal tam zraven - sem tak šibala s teryjem na drugo stran mesta da se je kr kadilo) da je tako dobro naučil psa. Sedaj mislim da je pes star okoli 4 leta. Prej je imel pa samojeda - enako naučenega (na sprehod ob avtu in stalno odvezanost).

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2026 : 30 September 2007, 14:52:08
Moraš me 1x peljati na te travnike. >:D >:D >:D
Ni problema, sta s Kalom dobrodošla :)

Ko tole berem, se mi poraja vprašanje, ali ima kdo AM-ja ali Huskya, ki ga lahko kjerkoli spusti s povodca brez strahu, da naredi kako pi....jo  ???
To enako velja za vse pasme ;) Za naše polarce edino malce bolj zaradi njihove trmoglavosti :P

Z Asko sva se ta vidkend spet potepali na gorenjskem in je spet uživala v divjanju in vohlanju po tamkajnšjih poljih. Srečala konje, ovce (obojim se je na daleč izognila). Zaradi tega močnega deževja so nastala prava majhna jezerca ponekod na poljih po katerih sedaj veselo čofotajo račke. Je bila Aska spuščena mimo teh mlakuž in res niti malo se ni niti ozrla proti racam :o :o Na splošno jo ptiči ne zanimajo več kaj dosti. Ima eno vreščalo (papagaja) že doma za dosti ;) :P Žal pa sva morali pre odditi z gorenske, ker naju je čakala še ena predstavitev RO-ja v mojem klubu ;) Pa bi bilo bolje, da ne bi se te preditve ne bi udeležile, pa ne zaradi Aske (je bila čisto pridna ;)) - drugi razlogi :-\ :-\ :-\ :-\ >:(

volhec tebi pa nasvet vaja, vaja in zopet vaja in kar je najvažnejše, ne delaj napak kot jih nekateri, da premalo zaupamo stirinožcem ;)
Vadi na dolgem štriku odpoklic in ne samo na domačem vrtu , pač pa kjer koli - na različnih koncih. Ko vsaj malo popravita nazaj odpoklic, pa tako, da ta štrik vleče. Zaupaj psu!

lp


malena3

  • Gost
Odgovori #2027 : 30 September 2007, 23:45:23
Kaskaee, pa ja ne boš rekel, da dvomiš v svoji mrcini? >:D
Kaj pa če je problem v tebi? :P :P :P  HEC  :-*



malena3

  • Gost
Odgovori #2028 : 30 September 2007, 23:47:38
Aska, te držim za besedo.



malena3

  • Gost
Odgovori #2029 : 30 September 2007, 23:52:28
Oh, jaz svojmu zaupam 100%, tudi toliko sem prepričana vanj, da grem roko dat v ogenj, da mi prinese sosedovo kuro če mu odprem vrata pesjaka. >:D

No, malo resno....polarci so zelo inteligentna bitja, noben mi ne bo dokazal nasprotno, ker koliko novih stvari naš doma pogrunta, mu dam čisto 10-ko za izvirnost.
Problem je v meni, ker se moram še marsikaj naučiti.Priznam. :P



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2030 : 01 Oktober 2007, 14:51:07
Ko tole berem, se mi poraja vprašanje, ali ima kdo AM-ja ali Huskya, ki ga lahko kjerkoli spusti s povodca brez strahu, da naredi kako pi....jo  ???

po mojem da ne  :P :P :P Ajka je kakor veter zapiha včasih sliši (ko imam hrenovke v žepu) ko mi jih pa zmanka je pa totalno gluha  :P


l.p. :)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2031 : 01 Oktober 2007, 14:55:07
Moraš me 1x peljati na te travnike. >:D >:D >:D


nas tudi  :o

l.p. :)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2032 : 01 Oktober 2007, 14:58:30
Malena se podpišem pod tvoj post, pa naj te še malo poveselim, veš tako kot se ti učiš se tudi tvoj mali, seveda še posebaj tiste zadeve ki so zanj koristne in ki občasno nam lastnikom poženejo kri hitreje po žilah in nam rahlo lase postavijo kvišku, da včasih kdo pomisli da si se priklopi na štrom :o ;) :P >:D

Ampak potem te naše žverce vklopijo angelske signalnike, oke postanejo tako velike, da mimoidoči mislijo da jih najman 2x nad an premahamo, pa tista njihova šobica, potem še malo zacmevkajo in mi smo čist hin, ter nad svojimi vražički vidimo svetlobo avreola in svetleče krilca in seveda spregledamo tiste rožičke ki se kažejo v očeh ;) :D >:D

Jah no vsaj ne moremo reči da nam je dolgačas ob njih, če ne drugega nam vsaj sive celice trenirajo :P :D :o >:D ;)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2033 : 01 Oktober 2007, 14:59:54
vohlec vidim da se Dino razvija v velikana  :o lepe slikce


l.p. :)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2034 : 01 Oktober 2007, 15:07:10
Jah no vsaj ne moremo reči da nam je dolgačas ob njih, če ne drugega nam vsaj sive celice trenirajo :P :D :o >:D ;)

Satin dam ti čisto prav res nam ni dolgčas  :) in sive celice res treniramo


l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2035 : 01 Oktober 2007, 19:06:31
nas tudi  :o
Dobrodošla tudi vaša kompanija :o Samo kot kaže me kar nekaj časa ne bo na gorenjsko, ker bom kmalu bez prevoznega sredstva za nekaj časa :'(

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2036 : 01 Oktober 2007, 19:19:22
Kaskaee, pa ja ne boš rekel, da dvomiš v svoji mrcini? >:D
:o, Jaz nič ne dvomim v moji mrcini, sam kaj ko so ljudje tok nezaupljivi, ko na sprehodu po gozdu srečamo kake ljudi si ne moreta kaj, da jih nebi mal prestrašla, ko pa vidijo da gre še nek čudak za njima, se hitro umirijo in sledi kako vprašanje : " a kaj grizeta ? ", jaz pa : " neeee, samo meso, nč druzga  ???  :D", pol začudeno gledajo za nami in si pač mislijo svoje.

Enkrat je bil šov, ko so prišli gozdarji blizu naše hiše odkazovat poškodovano drevje, Janka jih pa ni vidla in je spustla pse iz pesjaka, onadva pa urno v gozd pogledat kdo to lomasti po njihovem teritoriju. Janka je kmalu zaslišala nek vik in krik in laufala v gozd. En gozdar je plezu na drevo in psica ga je začudeno gledala, zakaj se noče igrat z njo, tadrug se je pa skor po tleh valjal od smeha, ko je zagledu kolega, ker je že od prej poznal naše pse  :D :D
Nazadnje so se vsi smejali, kot v risanki Stripy. Če bi pa to blo kje v Ljubljani npr., bi bil hitr kak naslov u cajtngu, pa kakšna tožbica za pretrpljen strah  :o

tko, da hočem povedat, da tam kjer so ljudje strpni in prjazni do živali, ni blema, tam pa ku to niso, je bolj, da so na povodcu in tesno ob meni, zaradi njihove varnosti ( pasje ) ;)

Satin dam ti čisto prav res nam ni dolgčas  :) in sive celice res treniramo
In tudi :

- noge, ko laufaš za njimi ko norc  8)
- roke, kadar jih imaš na povodcu  :-[
- živce, ko se ves zaripel zadržuješ, da ga ne ubiješ, ko kaj ušpiči  :D :D, in se vedno izmažejo s svojo prikupnostjo
- glasilke, ko se dereš za njim, pa ga ne gane niti 5%  >:(

V glavnem skoz dogaja, dolgočasni tej pesjani res niso  >:D, in zato jih mam rad  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2037 : 01 Oktober 2007, 21:06:16
drugače smo to soboto spet izkoristili lepo vreme

seveda tudi Lučka ni mankala




l.p. :)


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2038 : 02 Oktober 2007, 08:56:23
JANA
Ali je ta pes Mačo slučajno iz okolice SG, saj če je je brat od mojega Zevsa.
 Zevs je povsem tipičen predstavnik AM saj uboga na odpoklic samo če mu to absolutno odgovarja v trenutku odpoklica. :-\
Edina stvar, ki jo 100% obvlada je hoja desno ali levo.  :P
Zelo koristna komanda če s psom tečeš na smučeh ;).



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2039 : 02 Oktober 2007, 21:19:14
ZEVS
Ja, Mačo je doma v Starem trgu (zraven SG-ja)  :)  v lasti starotrškega župnika
Kako uboga - sem pa že napisala  ;D
Sicer je pa za malamuta dokaj velik in močnejše postave, ne bi rekla da je debel. Ima pa morda malo temnejši odtenek - bolj temno siv je (tudi zevs na tvoji slikci je malo temnejši)  tako da bi čisto lahko bila brata  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/