Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583585

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2040 : 02 Oktober 2007, 22:15:39
ajka11831 vidim, da sta pesjankota uživala :)

Pa še par mojih fotk iz male šole MT-jčkov, kjer je bila tudi Aska prisotna, bolj kot moteč dejavnvik :)
Takole jih je opazovala

ali takole, ko so imeli malce pavze

ali pa kazala drugim kas - rastavni ;)



lp




ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2041 : 03 Oktober 2007, 07:20:45
Jana
Zevs in Mačo sta si zagotovo brata preverjeno pri vzrediteljici  gospe Herlah.

Pa še eno vprašanje za vse uporabnike tega foruma ali je še kdo lastnik AM iz tega legla.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2042 : 03 Oktober 2007, 16:47:47
Jana
Zevs in Mačo sta si zagotovo brata preverjeno pri vzrediteljici  gospe Herlah.

Pa še eno vprašanje za vse uporabnike tega foruma ali je še kdo lastnik AM iz tega legla.


Hehe  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2043 : 05 Oktober 2007, 21:19:44
V spodnjem linku si lahko preberete potopis mojega znanca g, Dušana, ki opisuje kako je šel na Aljasko na znamenito večdnevno dirko pasjih vpreg, IDITAROD  8)
On je tudi glavni " krivec ", da sem spoznal to izjemno pasmo psov, vendar takrat gospoda Dušana še nisem poznal osebno, poslušal sem ga v neki oddaji na radiu, ko je s takim zanosom in navdušenjem opisoval Aljaške malamute. Takrat sem rekel sam pri sebi " to je pes zame ". Kolikor veste imam danes dva predstavnika te pasme doma in najbrž da ne bo ostalo samo pri dveh  ::)
Kasneje sem Dušana tudi osebno spoznal, ko sem se iz radovednosti oglasil kar pri njemu doma. Gospod me je lepo sprejel in psi tudi  :) Dal mi je osnovne napotke glede treningov vleke in tudi razkazal vso opremo, ( kart, sani, oprsnice itd... )
Večkrat se oglasim pri njemu, kadar rabim kakšen nasvet, ali pa zgolj zato da kakšno rečemo in da vidim kako sta kaj njegova psa Sibila in Kim.
Sila prijeten možakar ni kaj  :)

http://www.skvvp.org/potopis/na_aljasko_po_sanje.pdf


Pa veselo branje  :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #2044 : 06 Oktober 2007, 00:22:37
Kaskaee, super branje, mogoče pogrešam še kako slikico.
Sem pa res z velikim zanimanjem prebrala, ker do sedaj sem samo s prstom po atlasu gledala Aljasko, i hope, some day in live....



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2045 : 06 Oktober 2007, 13:13:27
Kaskae ali se te bo kdaj dalo vidit s sankami morda v Kranjski gori, seveda če bo.Drugače pa je tole ful zanimivo ,samo si moraš res čas uzet pa prebrat.Bom moral še enkrat ker zdaj ni bilo časa.



l.p.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2046 : 09 Oktober 2007, 18:52:38
Kaskae ali se te bo kdaj dalo vidit s sankami morda v Kranjski gori, seveda če bo.Drugače pa je tole ful zanimivo ,samo si moraš res čas uzet pa prebrat.Bom moral še enkrat ker zdaj ni bilo časa.

Ja drugo leto, tam enkrat januarja si bomo najbrž vzeli kak teden dopusta, če bodo idealni pogoji. To pomeni da mora bit sneg in mraz k hudič, da se bomo dobr počutili.
A maš kako priporočilo, kje bi se dalo poceni nastanit, pa da je možno imet tut dva psa poleg seveda ??   ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2047 : 09 Oktober 2007, 22:17:49
Aska in kravce ter električni pastir:


In pri konjih:

Več pa tukaj: http://aska2005.moj-album.com/album/9706989/

lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2048 : 10 Oktober 2007, 21:58:47
Evo nekaj slikc od mojih mrcin  ::)

Tako se igrava  ;D



takole se pozira za slikanje  >:D





takole pa znava bit tudi pridna :)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2049 : 15 Oktober 2007, 01:21:48
Ja drugo leto, tam enkrat januarja si bomo najbrž vzeli kak teden dopusta, če bodo idealni pogoji. To pomeni da mora bit sneg in mraz k hudič, da se bomo dobr počutili.
A maš kako priporočilo, kje bi se dalo poceni nastanit, pa da je možno imet tut dva psa poleg seveda ??   ::)

morda kakšnen kmečki turizem ali pa kakšna kmetija bi bilo treba malo vprašat, kajti nevem kako je to v hotelih urejeno.
To verjetno misliš Kranjsko goro in okolico  ???


l.p.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2050 : 16 Oktober 2007, 19:43:47
Evo danes sem pa v pasji šoli končno imela fotoaparat  ;D

vohlec, upam da mi ne boš zameril ker bom prilepila slikce tvojega Dinota  :-\






tukaj je pa že ratal malo zmatran  :D





in še dve malamutki, ki ju nikakor nism mogla ujet v objektiv  ::)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2051 : 16 Oktober 2007, 20:08:38
Jana zlata si :D Hvala za slikce :) Res volhec zelo lepo te gleda, kar tako naprej :o Bravo :o

lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2052 : 16 Oktober 2007, 20:13:31
Včeraj ko sem se v (pre)poznih urah vračala iz šole sem na raztavišču videla straješo gospo z res krasnim malamutom :o.Eden lepših kar sem jih do sedaj videla :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2053 : 16 Oktober 2007, 21:07:51
Ooooooooo  :o super Jana. Hvala za slike. Da malo vidim kako kaj očeta uboga v šoli.  :P Zdej je še on čisto navdušen in ga bo šolal ko me ne bo doma. Najljubša Dinotova vaja v šoli je odpoklic. Ko inštruktor prinese vrv Dino dobesedno znori (no vsaj zadnjič ko sem ga jaz vodil je). In komaj čaka da bo on na vrsti da bo lahko letel.  ;D
Aska na slikah nisem jaz. Jaz sem malo mlajši.  8) :P



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2054 : 16 Oktober 2007, 21:09:49
hehehe ja sem opazila da zadnje čase z očetom hodi Dino  :)  saj še imam slikic, ti jih lahko pošljem ;)  moram naslednjič malo prej priti da ujamem Dinotov odpoklic  :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2055 : 17 Oktober 2007, 14:06:31
Ooooo Dino je prečudovit!  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #2056 : 22 Oktober 2007, 07:39:57
Kaskae, svoj čas je bil idealno na Pokljuki.
Tam imaš hotel,samo ko sem bila lansko leto tam, mi ni deloval nič kaj obetavno, za ceno sicer ne vem, imaš pa polno vikendov, ki so privat. Malo bi se moral pozanimati, prostor je idealen, mir, okolica je čudovita.

Potem imaš vse od Bleda do Kranjske Gore privat kmečke turizme, ki tudi niso v centru in nebi smelo biti predrago. Malo poglej na internetu.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2057 : 22 Oktober 2007, 10:25:42
Aljaški Malamuti v stanovanju??
Ker je moj AM bolan me zanima kako prenašajo prehode iz stanovanja na prosto.
Seveda ga moram še prej pripraviti, da bo sploh hotel v hišo. Tudi sedaj ni imel prepovedi vstopa pa vendar ni nikoli hotel biti v hiši. Mogoče za minutko ali dve potem pa je kar odfrčal iz hiše.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2058 : 22 Oktober 2007, 14:09:00
Niti naša Ajka ne spi rada v hiši,čez dan je že v hiši samo za kratek čas potem pa ven sili po mojem ji je prevroče zaradi centralne, ko pa že ima tako močno zimsko poddlako.



l.p.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2059 : 22 Oktober 2007, 15:43:06
Aljaški Malamuti v stanovanju??
Ker je moj AM bolan me zanima kako prenašajo prehode iz stanovanja na prosto.
Po moje bo ves čas težil za ven in ko bo enkrat zunaj bosta imela pogajanja za nazaj notr  :D

Pa kak polulan vogal bi tut znal bit notr  :o
Xena je bila v stanovanju, ko je bila še mladič, pri nekje 6- mesecih se je sama odločila da bo spala zunaj. Zdaj kdaj pa kdaj pride malo počekirat po hiši in potem hitro ven.  Kas pa vedno pride samo do vhodnih vrat in tam čaka psico, dokler ne pride spet ven in če je dolgo ni se polula na vrata, kdo bi vedel zakaj  ???, neka pasja finta pač  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2060 : 22 Oktober 2007, 16:15:20
Aljaški Malamuti v stanovanju??
Aska se pa prav nič ne pritožuje, tudi je če v stanovanju ;) :P

Včeraj sva z Asko uspešno opravili tako tekmo kot izpit iz RO-1 :o


lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2061 : 22 Oktober 2007, 17:43:27
Čestitke Aski, res pametna in pridna kuža je to  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2062 : 22 Oktober 2007, 18:22:09
Čestitke Aski, res pametna in pridna kuža je to  ::)

Ja res je, zelo veliko sta dosgle še enkrat čestitke


l.p.


Mi-Maya

  • Gost
Odgovori #2063 : 22 Oktober 2007, 19:31:42
Res sta neverjetni, kapo dol. Poljubček pridni psički.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2064 : 22 Oktober 2007, 20:09:23
lepi ,lepi so tile kužiki  ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2065 : 22 Oktober 2007, 20:42:07
kaskae, ajka11831 in Mi-Maya hvala :) Včeraj sem bila res ful ponosna na Asko, res je povečini lepo delala :o. Sicer še vedno pa zna še mnogo bolje ;) :) Se že veseliva sobotne dobordelne agility tekme :D

lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2066 : 23 Oktober 2007, 15:54:29
Aska čestitke :).Le tako naprej :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2067 : 23 Oktober 2007, 17:16:58
T.M.T hvala tudi tebi :) :-* Sedaj imava še cel kup novega zagona :o Za RO-2 že celo jesen pridno vadiva ;) :) Samo na tekme bova pa še en čas hodile kar lepo v enko :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2068 : 23 Oktober 2007, 19:09:10
Eno vprašanje.Glede na to,da so v Hopi point's-u septembra pričakovali mladiče se komu kaj sanja ali že imajo mlade cukrčke?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2069 : 23 Oktober 2007, 20:50:06
Eno vprašanje.Glede na to,da so v Hopi point's-u septembra pričakovali mladiče se komu kaj sanja ali že imajo mlade cukrčke?

se bom probal pozanimat  ;)

l.p. :)