Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581200

ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2340 : 27 Januar 2008, 13:50:41
Vohlec, hvala za za namig, vendar pa veste, da večja je izbira boljše je! Tako da, če ima še kdo kakšen namig, lepo prosim za posredovanje! Tebi Kaskae pa še enkrat opravičilo, ker sem te imel za punčko, sicer pa preglej svoj mail!! 8)



ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2341 : 27 Januar 2008, 14:04:40
Sicer pa, na Bolhi je oglas za enega AM-ja! Saj ne, da me zanima, ker hočem čim mlajšega mladička, vendar me zanima vaše mnenje o ocei, izgledu, ceni... Izkažite se no, prooooosimmmm!!! ;D



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2342 : 27 Januar 2008, 14:10:43
Tisti malamut na bolhi je samo na voljo za parjenje. Ne vem če bi ti ga gospod prodal za takšno ceno.  :P



ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2343 : 27 Januar 2008, 14:15:22
Tistega za 50E ni več, je eden drugi za 700 E !! Me zanima kakšna se ti zdi cena, ker o tem nimam pojma!! :'(



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2344 : 27 Januar 2008, 14:20:02
Nizka (glede na to,da cene vse bolj rastejo)...lahko povezavo do psa?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2345 : 27 Januar 2008, 14:22:51
Saj ravno tisti za 700€ je namenjen za parjenje. Drugače pa cena psa niti ne igra velike vloge, saj sem jaz porabil v dveh mesecih, ko sem dobil za psa, še več kot enkrat več denarja, kot sem zanj odštel (box, hrana, veterinar, igrače (uničil vsak da eno), itd). Pa tudi če to vse že imaš, bo strošek za nakup psa če deset let videti minimalen, v primerjavi koliko denarja boš zanj še potrošil skozi vsa ta leta. Drugače pa se mi zdi da so cene med 500€ in 700€.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2346 : 27 Januar 2008, 14:29:34
Vohlec cena raste in vzreditelji jih brez težav prodajo za 1000€...Kolikor vem jih je Anaya brez težav prodala za to ceno,Hopiji so tudi rezervirani že za uf časa naprje in se mi zid,da cena ni nižja...

Vse več zanimanja za malamute,in vse več kvazi-malamutov (v mislih imam mešančke med malkoti)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2347 : 27 Januar 2008, 14:40:59
No, to mi je jasno, da se stroški po nakupu šele pričnejo :-[, zato pa mi kar ustreza da bodo AM-ji šele privekali na svet ker bom tako imel še nekaj časa da se oborožim z vsemi potrebnimi podatki in da se primerno pripravim tudi s pesjakom in ostalimi potrebščinami!!!!  8)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2348 : 27 Januar 2008, 17:32:49
Vohlec cena raste in vzreditelji jih brez težav prodajo za 1000€...Kolikor vem jih je Anaya brez težav prodala za to ceno,Hopiji so tudi rezervirani že za uf časa naprje in se mi zid,da cena ni nižja...

Vse več zanimanja za malamute,in vse več kvazi-malamutov (v mislih imam mešančke med malkoti)
To je logično da večje kot je povpraševanje več lahko zaslužim od kupcev.  >:D Je pa res tudi to, da če greš malo čez meje (južna in vzhodna Evropa), dobiš za isti denar psa, ki ima enormno boljši rodovnik. Pa tu nimam v mislih malamutov, ali pa zgoraj navedenih psarn. Samo resnica je da pri nas ljudje nikjer nimajo podna.  :'(



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2349 : 27 Januar 2008, 18:07:19
Ja jug pa vzhod že...na sever in zahod pa ni pametno lest ;)...

Jaz imam za Malamute velika pričakovanja in imam v izboru psarne :-[ Celtic Moon,Kennel Cahppes,Bear-Pak malamutes,Hopi points
Sem pač velka zberčna punca,ki bo še par let čakala na svojega cukrčka ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2350 : 27 Januar 2008, 18:40:37
Ja jug pa vzhod že...na sever in zahod pa ni pametno lest ;)...

Jaz imam za Malamute velika pričakovanja in imam v izboru psarne :-[ Celtic Moon,Kennel Cahppes,Bear-Pak malamutes,Hopi points
Sem pač velka zberčna punca,ki bo še par let čakala na svojega cukrčka ;)
Sever in jug pa imata višji standard, tako da tam pa nobenga ne boli če majo višje cene, pa tudi tam niso ne vem kako višje.
Sej prav da si zbirčna ker psa maš potem dolgo. Js sem tud ful zbirčen  ::) in da se dobil malamuta je bilo veliko naključje. Bilo je že vse zmenjeno da dobim kavkaškega ovčarja iz Srbije, s takšnim rodovnikom, kot ga verjetno ne bo imel noben moj pes. Tule je ena slikica od Dateka:

Pa še njegov rodovnik: http://www.ruskiizvor.com/serbian/pedigree/d_leglo_pedigree/d-leglo.htm
Vsi njegovi predniki so čistih starih ruskih linij in vsi so iz rusije. 14 dni preden bi mogel iti v Srbijo pa je oče srečal znanca, ki ga ni videl že nevem koliko let (ta človek ima doma svetovnega prvaka), pa mu je natvezil kakšen "lomilec" drugih psov je ta pes, in tako se moral odpovedati tega psa. In čez par dni sem se odločil za Dinota, za kar mi pa tudi ni žal.
Sigurno je pa to, da ko bom pa naslednjič kupoval psa, bom pa psa pripeljal iz države iz katere tudi izvira.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2351 : 27 Januar 2008, 18:42:54
Pa še to lahko povem da za zgoraj omenjenega psa bi dal toliko kot sem dal za malamuta.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2352 : 27 Januar 2008, 19:00:12
med 500€ in 700€.
Za rodovniške pse kakor mi je znano so cene višje ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2353 : 27 Januar 2008, 19:05:23
Za rodovniške pse kakor mi je znano so cene višje ;)


Ja ne vem no, pred parimi meseci ste tu na forumu pisali da so cene takšne. ;) Sicer pa sem jaz tudi dal tako famoznih in opevanih 1000€.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2354 : 27 Januar 2008, 19:18:51
Sicer pa sem jaz tudi dal tako famoznih in opevanih 1000€.
Ja odvisno od kje vzameš psa. Je pa 1.000,00 EUR že bolj realna cena ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2355 : 27 Januar 2008, 21:15:19
Ja odvisno od kje vzameš psa. Je pa 1.000,00 EUR že bolj realna cena ;)
Realna za vzreditelja, za nekatere kupce pa nedosegljiva, zato se mnogi odločijo za nerodovniško "alternativo", za 200€  :(
Sam sem mnenja, da je cena AM-jev previsoka, v tujini redkokje, če sploh, dobiš mladiča pod 1500€, in glede na popularnost pasme in višanja cen bi se kaj rado znalo zgodit, da se bodo tudi v Slo povečale  :-\
Sem pa mnenja, da če že kupec plača tako visoko ceno, potem naj pošteno premisli kje in od koga bo kupil psa  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2356 : 27 Januar 2008, 21:27:03
Realna za vzreditelja, za nekatere kupce pa nedosegljiva, zato se mnogi odločijo za nerodovniško "alternativo", za 200€  :(
Sam sem mnenja, da je cena AM-jev previsoka, v tujini redkokje, če sploh, dobiš mladiča pod 1500€, in glede na popularnost pasme in višanja cen bi se kaj rado znalo zgodit, da se bodo tudi v Slo povečale  :-\
Sem pa mnenja, da če že kupec plača tako visoko ceno, potem naj pošteno premisli kje in od koga bo kupil psa  ;)
Se strinjam z napisanim.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2357 : 28 Januar 2008, 09:01:05
Tudi v tujini se da dobiti mladiča pod zgoraj navedeno ceno, je pa res da moraš vedeti zakaj hočeš psa, kaj boš z njim počel in skupaj s temu se viša ali niža cena. Poleg tega imajo v tujini veliko dobrih vzrediteljev cene prilagojene kakovosti mladičem, torej mladiči ki so potencialni uspešneži v svetu razstav ali pa pet kvalititete. Torej če se odločite da s psom ne boste hodili na razstave ali vzrejali z njimi, temveč bo samo družinski družabnik s katerimi boste obiskovali kak agillity ali RO ali kaj drugega, boste vzeli mladiča pet kvalitete, ki se jih da dobiti pod 1000 €, vendar s tem da boste dobili v pogodbi dodaten člen ki vam nalaga kastracijo ali sterilizacijo v starosti od 6 mesecev do 1 leta ali po prvi končani gonitvi. Mladiči ki obetajo in še posebaj če se njihovi starši ponašajo z vrhunskimi dosežki so seveda dražji so 1000 €  naprej, seveda je tudi odvisno iz katere psarne ga vzamete. Se pa strinjam s Kaskae-m,  pred kakršnim koli nakupom se je treba temeljito pripraviti in premisliti kaj hočemo in do kje smo pripravljeni iti, potem se  je treba temeljito pozanimati o psarnah, si naredite neko izbiro določenih psarn, ki so vam padle v oči zaradi izgleda psov, kaj z njimi delajo in kako z njimi delajo, potem se začne kontaktiranje teh psarn in po pogovorih naredite še malo selekcije tako da se na koncu med nekje 3 psarnami. Vseeno priporočam da psarne če se le da obiščete tudi osebno. Je pa tako da za uno opcijo 200 €, se po večini odločajo ljudje ki želijo psa ta trenutek, takoj zdaj in pa seveda tisti ki ne poznajo pravega pomena rodovnika. Moje osebno mnenje je da mi ni žal 1000 - 1500 € seveda če za ta denar dobim tisto kar hočem  ;)


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2358 : 28 Januar 2008, 11:51:18
Tudi sam menim, da rodovnik ima nek pomen, vendar je moj namen imeti psa kot družinskega člana, prijatelja, crkljančka in mislim da agi odpade, kvečjemu se nagibam k šlanju in mi zato koliko medalj in naslovov sta dosegla starša, ni pomembno. Hočem in želim imeti čistokrvnega AM-ja ! Kar se pa psarn tiče, sem uspel pri nas zaslediti dve in če imate kakšne podatke, kar na plano z njimi, saj nekje ste morali kupiti svoje pse! Pišite o svojih izkušnjh pri pridobivanju psa tudi na moj mail!!! ::)



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #2359 : 28 Januar 2008, 12:48:56
Pozdravljeni!
Pa naj še jaz dodam svojo plat zgodbe o vzrediteljih:
Ste se kdaj vprašali, kaj je potrebno storiti, da dobimo mladička?
 Lansko pomlad smo se odločili, da bomo parili našo Bonny. Po skoraj dveh mesecih pregledovanj raznih rodovnikov, samih psov in njihovih potomcev, smo izbrali plemenjaka. Ta živi v okolici Perugie v Italiji ( 700 km iz Sežane ). Skočnina je  znašala 1500 eurov. Za bivanje na bljižnjem kmečkem turizmu smo odšteli 105 eurov za nočitev ( Bivali smo 3 dni, ker smo parili dvakrat v razmahu 24 ur). Še to- preden smo se podali na pot, smo seveda opravili 4 progesteron teste in brise, da ugotovimo, kateri dan bo pravi. V ceno vštejte še hrano, tri rezervoarje nafte in cestnino. Po 60 dneh smo ugotovili, da se ni prijelo, tako smo ob naslednji gonitvi ponovili vajo. Tokrat nismo plačali skočnine, ker smo bili tako zmenjeni. Tudi tokrat nismo imeli sreče. Menda sta psa nekompatibilna. To pomeni, da ta paritvena kombinacija ne bo nikoli obrodila sadov.
Sedaj bo kdo rekel, da smo si sami krivi, ker zbiramo plemenjaka, ki živi tako daleč, ki je drag ( mislim na skočnino ),...
 Jaz delam predvsem na kvaliteti in ne na kvantiteti. Rad imam psa, ki ustreza opisu pasme, je pravilno okoten, pravilno nosi rep, nima prevelikih uhljev in ima močno konstrukcijo,...
Naj dodam še, da nekateri za skočnino zaračunajo tudi po 2000 eurov.
Drugi del zgodbe se začne pa, ko se skotijo mladički. Prvi mesec pijejo mleko. Naprej pa je treba poskrbeti, da dobijo
primerno hrano. Jaz mojim mladičkom naredim vsak dan dva litra jogurta kateremu dodajam kosmiče, da bodo imeli močne kosti, dobijo tudi zelo kvalitetne brikete. Psici kuham goveje meso in polnomastno skuto, da ima  dovolj mleka.
Na koncu so še cepiva, pasta za razglistenje in drugo.
Če pod vse te stroške potegnem črto, sem še v zgubi. Ampak ta zguba ni zame boleča, ko pes z moje vzreje zmaga  razstavo, ko ima v žepu šampionat,...
Najlažje je reč, da so mladiči predragi. Predragi so tam, kjer parijo samo da je, s sosednjim samcem, ker je pač tam in se nam ni treba potruditi. Tudi jaz sem imel doma samca. Paril sem ga z mojo Bugi. In to samo enkrat, ker mi ta kombinacija ni bila všeč. Naslednjič sem se raje odločil za drugega plemenjaka. Posledično sem porabil več denarja.
In spet smo tam. Pri denarju... :( ???                                                                              LP ARTI

+1


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #2360 : 28 Januar 2008, 13:21:10
Se opravičujem za off topic...
ARTI...mogoče prihajate iz Sežane oz. njene okolice? sem namreč opazila, da Blu-ja iz vaših slikic poznamo...



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #2361 : 28 Januar 2008, 14:04:04
Ja smo iz Sežane. Blu pa je sin od moje Bugi.
                                                         Lp ARTI


ŠVIST

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #2362 : 28 Januar 2008, 14:18:56
Je vedno bilo in vedno bo tako, da je veliko truda prikritega in morda se po eni strani zdi, da je cena visoka, je pa v resnici nepomembna čez nekaj let, ko razmišljaš koliko ti za to pes ali nasplošno žival naredi dobreg! ::) Čuj Arti, a boste letos kaj zibali? :(



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2363 : 28 Januar 2008, 15:55:26
ARTI, se strinjam s tabo. Nažalost je tako, da pošten in vesten vzreditelj, ki gleda predvsem na dobrobit pasme vedno najmanj zasluži, cena njegovih mladičev pa je nažalost enaka, kot pri vzrediteljih, ki vzrejajo bolj za svoj žep  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2364 : 28 Januar 2008, 21:13:05
Tudi sam menim, da rodovnik ima nek pomen, vendar je moj namen imeti psa kot družinskega člana, prijatelja, crkljančka in mislim da agi odpade, kvečjemu se nagibam k šlanju in mi zato koliko medalj in naslovov sta dosegla starša, ni pomembno. Hočem in želim imeti čistokrvnega AM-ja ! Kar se pa psarn tiče, sem uspel pri nas zaslediti dve in če imate kakšne podatke, kar na plano z njimi, saj nekje ste morali kupiti svoje pse! Pišite o svojih izkušnjh pri pridobivanju psa tudi na moj mail!!! ::)

Khm-zato pa je rodovnik ::)

Arti se podpišem...drugače pa boste še naprej vzrejali?Že dolgo časa nisem zasledila nič :( pa vaši psi so res kralji-lepotci na kubik :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2365 : 28 Januar 2008, 21:25:34
Arti se podpišem
Tudi jaz se podpišem.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2366 : 29 Januar 2008, 06:07:39
Ena slikica moje lepotičke  ::)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2367 : 29 Januar 2008, 06:23:34
Luštkana je :)

Tukaj pa še ena ;)


lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2368 : 29 Januar 2008, 18:17:40
Opa,2 lepotici...

Xena je prava pozerka-važička kaj :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2369 : 29 Januar 2008, 18:58:41
Xena je prava pozerka-važička kaj :).

No, v bistvu jo je zelo težko ujeti v objektiv, ker je psica izredno energična, še kadar je iz sklede opleta z ritjo sem ter tja  :D
Na tej sliki sem jo čist slučajno ujel, ko je postala pozorna na nekaj v gozdu  :)
da bi pa pozirala, ni šans, ima toooolkooo pomembnejših stvari za opravt, da res ne utegne  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~