Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583664

ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2430 : 15 Februar 2008, 03:33:30
Bom za hec slikal pesjak (sej me bo kar malo sram) ampak koker poznam kolege ki imajo isto malamute, pravijo da imajo isti problem


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2431 : 15 Februar 2008, 03:37:35
Zakaj pa sram? Amp jst mam nekje slikico k je kira v pesjaku ampak je ne najdem

Kira moja najvecja zvezdica


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2432 : 15 Februar 2008, 03:49:55
ne, sram zato ker ga je napol pojedla  ;) pa niti eno leto ni star pesjak paje tak kot bi se zamenjalo 5 generacij  :P


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2433 : 15 Februar 2008, 03:51:31
aha zdej zastopim :P Raje ne slikam jst svojih cevljev kako jih je kira lepo pogrizla :P

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2434 : 15 Februar 2008, 05:05:55
Potem pa ja ni nič čudno  :o
A, ne da

Aska :) Tale tvoja lepotica je pa prava madam :P
Hvala


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2435 : 15 Februar 2008, 08:02:35
Ful zanimivo je a ne k grizejo vse povprek kar je lesenega. Pri nas je hiška na srečo še nedotaknjena, je pa z veseljem obdelovala lesene palce, ki so ostale od gradnje. Potem je bilo pa treba vsak teden ornk pospravljat, ker drugače je bilo vse okoli od lesa  :o. Čevljev se pa začuda ne dotakne. Raje uniči svoje deke. Teh je imela že na pretek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2436 : 15 Februar 2008, 08:42:00
HI HI  :D Tudi pri nas je vse leseno pogriženo :P . Koče v boksu se še ni dotaknila ker v boksu zaenkrat samo je ;). Nastradal pa je že zunanja klop, ograja, da nošenja polen iz drvarnice sploh ne omenim če jo pozabimo zapreti ;D. Ko se je lotila stolov v hiši se pa nismo preveč lepo gledali >:D.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2437 : 15 Februar 2008, 09:01:43
Pri nas pa hecno Lars lesenih delov ki so v hiši kot so stoli, omara in itd ni obdeloval, zato pa si je dal duška pri svoji hišici, še posebaj pri vhodu, katerega oblika mu zgleda ni bila všeč, je hotu ovalno, pa je mal kote obdelal ::) :D Drugega pa se tud dotaknil ni ok razen enih očetovih copat ki so bile že itak vse boge in zdelane tak da ni blo problema, ostalo pa je pustil na miru, kljub temu da jih je vedno imel na voljo :D


malena3

  • Gost
Odgovori #2438 : 15 Februar 2008, 09:14:37
Pri nas se je šel gradbenika. Je prekladal kamne cel dan...pa da ne pozabim omenit ja, skopal beton ::)

Hiške se pri nas tudi začuda ni lotil, le ko sva imela kako kazen ali vija vaje, je ves togoten zapičil zobe v vhod, samo mislim da si je premislu, ker ve da more tam spat >:D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2439 : 15 Februar 2008, 10:32:41

Ah kaskae vem,da tole ni blo namenjen men.In zato tudi nic ne recem :P

Aska Kira je sedaj stara 5 mescu.

ze tkoj k sem kiro dobila sem ji kupla ovratnico...tale mesec ali pa  naslednjega  bomo obiskal se veterinarja... :)
ja Kira je stara pet mesecev, in že štepajo nove mladičke, vsako gonitev- in važn jim je samo mal drobiža. Brez morale . In "sej ni važn", pravijo drugi in " glavn,da jo imamo radi" pravijo kupci , ki kupujejo pri takih šteparjih.
da pa mamic nimajo radi, da jih izkoriščajo in jo dajo uspavat, ko ni več legel vsako gonitev , to pa ni važn  ::). Pa da šparajo pri vsem,da se zaslužek ne bi za en cent zmanjšal  ::)  In kdo je kriv je za to  :-\?
Nihče drug kot tisti, ki kupijoi mladiče pri takih izmečkih  >:(.

Ni lopov samo tisti ,ki krade, ampak tudi tisti, ki vrečo drži  >:(.
In ni brez morale samo ta ,ki štepa, ampak tudi tsiti, ki ga pri tem finančno in moralno podpira!

Sicer pa: glavn , da se imate radi  ??? - gre mi na bruhanje   :-X

A vam neki povem- JA JE VAŽN, FULL JE  VAŽN
VI točno vi in vam enaki, ki kupujete nerodovniške  - kažem za vami s prstom- ste krivi za štepanje, preprodaje, zavetišča, puppy mille, Matoše, pobijanja odvečnih mladičev, preseženo populacijo legel , uturavanje psov neprimernim lastnikom  in vso ostalo svinjarijo vezano na zaslužkasrstvo in neodgovorno posedovanje psov, vi točno VI IN NOBEN DRUG ste tisti,ki s finančnimi inekcijami prilivate energijo temu vlaku smrti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2440 : 15 Februar 2008, 10:56:04
No deteljica od vseh, ki sodelujemo na tem forumu jih je polovica sigurno takih, ki nimajo rodovniških psov in so za njih kar nekaj plačali. - samo od polarčkov nas je res malo, ki imamo rodovniške ali SH ali AM (čeprav mislim, da se stanje malo izboljšuje).

Jaz pravim tako - seveda so krivi kupci, ki dajejo možnost da taka proizvodnja nastaja. Kljub temu pa vsaka šola nekaj stane in vseeno mislim, da s tem, ko se odločijo sodelovati na forumu se je veliko od njih za bodoče nakupe psov odloči ali za rodovniškega ali za morda mešančka iz zavetišča. To, da se jih ogromno odloči za sterilizacijo je tudi zelo pozitivno in pohvalno.
Tako da, jih ne milsim napadati, temveč jim na lep način razložiti, da se morda pri drugem psu ne zgodi isto.

Tudi jaz preden sem dobila Albo (na srečo je rodovniška) in začela pisati po pasjih forumih nisem imela razčiščenih pojmov glede rodovniških in nerodovniških 'čistokrvnih' - beri mešancev. Danes se lahko zahvalim za vse prijazne nasvete in obrazložitve, ki se me podučile, kaj je ok in kaj absolutno ne.

Seveda bi tudi jaz raje videla, da bi psa vzeli v zavetišču in ga dobili brezplačno - cepljenega s zavezujočo pogodbo da se sterilizira oziroma kastrira, če še ni.
Razjezim in pišem na način kot si ti, pa samo v primerih, ko nekomu res ne moreš na noben način obrazložiti, da nekateri mučijo svoje psice z legli mešančkov le zaradi denarja.

Pa brez zamere ampak - vsi si zaslužijo novo priložnost ali ne ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2441 : 15 Februar 2008, 11:31:35
Alba  res je , ampak meni se pritisk dvigne do plafona in nimam več nobene želje bit vljudna   ;) ......... ,ker  pač je nimam  :P .
In si lahko prvoščim - ker ne živim od kinologije niti trgovine niti ne bom nikoli   :).
Vsaka šola nekaj stane  ::)- ja žal premalo stane in takih , ki hodijo v to šolo je toliko, da učitelji krasno živijo - IN SE MNOŽIJO  >:(.
Štepanje nerodovniških prav nič ne nazaduje, ampak strmo narašča  :(- z vso posledično problematiko vred  :-\. Izobraževanje pomaga torej - manj kot nič  ::). Ker povprečen kupec je neumen, in bo ostal neumen in bo skladno z razvojem kapitalizma in njegovih "vrednot" vedno bolj neumen, da ne rečem debilen . In povprečen štepar in prodajalec je zvit in nemoralen in obenem vedno bolj izkušen..... in vedno bolj pokvarjen  :-X
Zato jaz z veseljem naderem vsakega ,ki je plačal nerodovniškega cucka- pomaga vsaj meni, če že situaciji ne  :D .
In ne da se mi petstopetinpedesetič razlagat zakaj so rodovniški boljši ali neboljši  ::)- ker itak nima veze in se večine ne prime  >:D. Pač ne kupuje se nerodovniških preprosto za to- KER SE TO NE DELA, ker je nemoralno . Pika . Iz razlogov, ki so zgoraj boldani, če pač ljudje ne dojamejo drugih argumentov  8).

Tako da - res vseeno mi je tudi za pluvanje, če kaj pomaga la pa nič  ;D. Jaz za nakupe nerodovniški in kupiranje ušes nimam več niti najmanjše dobre besede in niti najmanjše ambicije, da bi se obnašala hinavsko vljudno. Se pa res fulll dobr počutm, da jih lahko nap!"%im vsaj na forumu  ;D , če jim s tem vsaj mal dan pokvarim  suuuper - ja vsaka šola nekaj stane ,a ne   ;)

Izobraževanje z vseljem in poklonom  prepuščam vam, ki se vam še da.
Hvala , re sste pridni, Mogoče bo zato kuplen en od sto naštepanih manj. Ampak je vredno- čist resno .
Čez 20 let me boste razumeli- ne boste pa več razumeli le teh.

Samo ni panike- spet bodo za vami novi nadebudni z ambicijami izobraževanja.Za tiste,ki imajo res slučajno željo izobrazit se, jih bo dovolj. :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2442 : 15 Februar 2008, 22:16:05
. Raje uniči svoje deke. Teh je imela že na pretek.
vsak drugi mesec ji moramo kupit novo  :) ker ne ostane popolnoma nič od nje kar se pa čevljev tiče pa nič razen enkrat od enih obiskov  >:D

l.p.


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2443 : 15 Februar 2008, 22:49:59
To bom sem napisal in tudi končal to debato ker ne sodi sem. No vidim deteljica da si vstala na levo nogo ali pa si skozi taka ne vem.Dobro kupci smo neumni, ampak a je kdo že pomislil da prav vzreditelji pomagate da segajo po ne rodovniških psov.A je kdo pomislil da nekateri nimajo 500,600,700€ denarja za nakup takšnega psa, potem se pravi da nekateri ne smejo imeti psa ki ima plače 500,600,..,€ si morda ne zasluži ga imeti.Res je da so zavetišča polna takih psov pa kaj moreš takšno je življenje.Sej bi te vprašal naprimer kje si kupila avto recimo a v trgovini,pri posredniku,al na šverc, res da ni primerjave predmet ali pa življenje ampak če smo že kupci neumni je to vprašanje glih pravo.


l.p


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2444 : 15 Februar 2008, 23:17:19
Še nekaj ker me je zablokiralo.Če hočete da se na ta forum oglašajo samo ljudje z rodvniškimi psi pa povejte Črtu ali ninci naj nam sporoči



l.p.


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2445 : 16 Februar 2008, 01:45:14
Potem ker je moja Kira nerodovsniska,ne bom vec sodelovala na tem forumu!!!!! LP

Kira moja najvecja zvezdica


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2446 : 16 Februar 2008, 02:29:20
ja Kira je stara pet mesecev, in že štepajo nove mladičke, vsako gonitev- in važn jim je samo mal drobiža. Brez morale . In "sej ni važn", pravijo drugi in " glavn,da jo imamo radi" pravijo kupci , ki kupujejo pri takih šteparjih.
da pa mamic nimajo radi, da jih izkoriščajo in jo dajo uspavat, ko ni več legel vsako gonitev , to pa ni važn  ::). Pa da šparajo pri vsem,da se zaslužek ne bi za en cent zmanjšal  ::)  In kdo je kriv je za to  :-\?
Nihče drug kot tisti, ki kupijoi mladiče pri takih izmečkih  >:(.

Ni lopov samo tisti ,ki krade, ampak tudi tisti, ki vrečo drži  >:(.
In ni brez morale samo ta ,ki štepa, ampak tudi tsiti, ki ga pri tem finančno in moralno podpira!

Sicer pa: glavn , da se imate radi  ??? - gre mi na bruhanje   :-X

A vam neki povem- JA JE VAŽN, FULL JE  VAŽN
VI točno vi in vam enaki, ki kupujete nerodovniške  - kažem za vami s prstom- ste krivi za štepanje, preprodaje, zavetišča, puppy mille, Matoše, pobijanja odvečnih mladičev, preseženo populacijo legel , uturavanje psov neprimernim lastnikom  in vso ostalo svinjarijo vezano na zaslužkasrstvo in neodgovorno posedovanje psov, vi točno VI IN NOBEN DRUG ste tisti,ki s finančnimi inekcijami prilivate energijo temu vlaku smrti.



Oprosti sam mal smiri konnje...Kot,je videt si ustala z levo nogo...Sam nekej bom rekla...Upam,da se ne bote jezili...Ce ima DETELJICA toliko proti nerodovniskim psom jo smem prasat nekaj...

Ali mislim,da imamo vsi 3000 euru recimo place,da bi si lahko privoscili RODOVNISKEGA PSA!
Jst osebno si ga ne morem privoscim se kdo zraven mene lih tako...

Besede Ajke,ki sem jih samo skopirala

A je kdo pomislil da nekateri nimajo 500,600,700€ denarja za nakup takšnega psa, potem se pravi da nekateri ne smejo imeti psa ki ima plače 500,600,..,€ si morda ne zasluži ga imeti.


Resnicno sem uzaljena,ker si me osebno napadla,kot da sedaj k je moja kuzika nerodovniska manj vredna kot tvoja,ker je rodovniska...

Ostala sem brez besed!!!!


LP!!!!!

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2447 : 16 Februar 2008, 06:41:15








lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2448 : 16 Februar 2008, 08:42:49
Aska, a takole divjajo nerodovniški psi, prmejduš, da ni nobene razlike  :o


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #2449 : 16 Februar 2008, 10:44:37
ooo to glede nerodovniških psov se popolnoma s Ancy strinjam!! jaz imam tudi nerodovniškega in kaj potem? videla sem oba njegova starša ki imasta rodovnik. pes je prav tako prisrčen in je enak vsem ostalim.pač nimam mladička vrhunskega legla in zaradi tega ga nimam prav nič manj rada!!kot sem že omenila,sem imela aljaškega malamuta z rodovnikom..ampak še veterinar mi je rekel da nima pravilnega oblika gobca pa še rep je imel povrh usega zlomljen..tako da ni samo karta use naj naj..jaz osebno zaradi ene karte nebi imela psa bolj rada,sam usak ima svoje mnenje in tudi jaz ko so me prašali s katerega legla je ko sem povedala da je brez rodovnika se kar niso zanima več.res čuden folk je na tem svetu!pes je pes z rodovnikom alpa brez!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2450 : 16 Februar 2008, 11:41:19
Ali mislim,da imamo vsi 3000 euru recimo place,da bi si lahko privoscili RODOVNISKEGA PSA!
Jst osebno si ga ne morem privoscim se kdo zraven mene lih tako...
...
Resnicno sem uzaljena,ker si me osebno napadla,kot da sedaj k je moja kuzika nerodovniska manj vredna kot tvoja,ker je rodovniska...
...

Ja kdo pa je rekel da moraš imeti 3000€ plače?  ::)

Če si zares želiš imeti čistokrvnega psa (npr.AMja) z rodovnikom, se ne zaletiš z glavo v zid in kupiš takoj prvega psa, za katerega vidiš oglas na bolhi ali kjerkoli že.
Se pozanimaš o vzrediteljih, o pasmi, o vzgoji, o karakterju, itd. Veš, da boš dobil takšnega psa kot si ga želiš. Pri vzrediteljih dobiš podatke o negi, prehrani in vsem kar te zanima. Tudi psa si izbereš točno takšnega kakršnega si želiš.... Če bi rada imela razstavno linijo, pač iščeš prednike, ki so dosegli veliko šampionatov; če bi rada delovno linijo, iščeš prednike, ki so dobro opravlil delovne izpite! Glede na prednike lahko sklepaš, kakšen bo tvoj mladič. Če bi rada prijaznega družinskega psa, poiščeš prednike, ki ustrezajo takšnemu kakakterju. In počakaš na pravo leglo. Tako točno veš kakšnega mladiča, s kakšnim karakterjem in videzom boš dobila.
Če pa ti to ni pomembno je pa veliko bolje, da se odpraviš v zavetišče in tam izbereš kosmatinca. Koliko je bogih revčkov, ki čakajo na topel dom, ljubeče lastnike...  :'( Od belih do črnih, od velikih do majhnih. Kakršnega koli si poželiš. Koliko je tam polarčkov, ki čakajo na nov dom...  :(

Včasih je pač potrebno počakati na pravega psa, mogoče celo par let! In pač par let šparaš za psa, da si ga nekoč kupiš in mu lahko nudiš vse kar pes potrebuje. Tudi sama sem trenutno redna študentka 3.letnika in imam samo štipendijo, redno pač ne morem delati. Denar si pa pač prislužim s tem, da poleti delam, se marsičemu odpovem, ne grem povsod kamorkoli bi rada šla in tako varčujem za psa. ;) Tako si lahko VSAK kupi psa, tudi če nima 3000€ plače! Pač čakaš in si vsak mesec daješ denar na stran za psa kakršnega bi rad imel.

In verjemi, deteljica niti slučajno ni mislila, da so nerodovniški psi manj vredni, kot rodovniški... Z nerodovniškim parjenjem se samo uničuje pasmo in nič drugega. Krivi so pa ljudje, ne psi!  >:( Psi so samo tisti, ki nastradajo... In govorice, da imata oba psa rodovnik, da sta čistokrvna, mladiči pa ne...  ::) Le zakaj bi psi potrebovali vzrejne preglede, le zakaj bi urejali rodovnike...  >:( In tako so posledica nerodovniškega parjenja nemalokrat bolni psi, prenašalci dednih bolezni in napak. S parjenjem naprej se ta možnost dedovanja samo še zvečuje! In tu trpijo psi. Že če pogledam pri nerodovniških SHjih, ki jih poznam - dedna bolezen pomanjkanja cinka, epilepsija,...itd. Da ne govorim primerov, ko so dobili psa, ki je bil popolnoma nesocializiran, preplašen... In drugi primer malene3, na forumu, ki je dobila mladiča, polnega glist, trakulj, da ga je morala imeti na infuziji, da ji je celo preživel!
Anchy, zamisli si da bi ti dobila takšno psičko? Kaj bi naredila, če bi ti psička po parih tednih, odkar bi prišla k tebi umrla? Pomoje bi preklela vse šteparje tega sveta!

Čez 20 let me boste razumeli- ne boste pa več razumeli le teh.
Deteljica sama te čisto razumem kaj hočeš povedati. Premalo ljudi se zaveda kaj pomeni rodovnik. In preveč je ljudi, ki dobesedno pari pse vsepovprek samo zato da bi kaj zaslužili. Drugo pa pač ni važno. Kaj je to razglistenje, cepljenje, socializacija psa, podajanje koristnih napotkov o negi, prehrani bodočim novim lastnikom... To pa ni važno!  >:(
Tudi sama se tega nisem zavedala včasih, ampak z leti in izkušnjami se učiš.  ::) Na žalost je tako.

Lp, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #2451 : 16 Februar 2008, 11:55:06
 Ok spet se lahko vrnem h mojemu AM-ju. Njegovi bratje in sestre so imeli veliko bolezni in zato so umrli že zelo zgodaj,eden celo pri osmih mesecih,moj AM je dočakal najstarejšo starost v leglu in to je 10 let. In tej psi naj bi prišli z dobrega legla,tudi cena je bila zelo visoka. In glede preplašenosti in nesocializacije..Naš ni enkrat v življenju ko je bil pri vzrediteljih odšel iz prostora pred hišo,niti enkrat ga niso peljali na sprehod ali pa kaj podobnega. Tako je bil preplašen..pri štirih mesecih ko jih je imel ko smo ga dobili smo ga po cesti vlekli potleh ker se je bal ljudi,ceste,psov use kar je videl..približno 1 mesec smo potrebovali da smo ga spravli "h sebi".in tega psa smo v leglu prej že večkrat vidli in niti približno ni kazal takšnih lastnosti...



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2452 : 16 Februar 2008, 12:02:03
...Sej bi te vprašal naprimer kje si kupila avto recimo a v trgovini,pri posredniku,al na šverc, res da ni primerjave predmet ali pa življenje ampak če smo že kupci neumni je to vprašanje glih pravo.

Avto primerjaš s psom?  >:(

Avto če je pokvarjen se da popravit. Se da zamenjat jermen, ojle, oljni filter, tudi če mašina zariba, se da zamenjat.
Aja paa če je frtajler zanič, se da tudi zamenjat! Mogoče so prevrteni kilometri, te je pač kupec nategnil...
J*** ga, kaj pa nisi dobro pregledal avta, ko si kupoval.

Kaj pa če dobiš bolnega psa? ?????? Bo kupoval nadomestne dele?  >:(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2453 : 16 Februar 2008, 12:04:23
Anchy in vsi ostali, ki imate nerodovniške pse - mislim, da Deteljica niti slučajno ni mislila, da so psi, ki nimajo rodovnika, kaj slabši od tistih nerodovniških.
Ne vidim razloga zakaj ne bi še naprej sodelovala na forumu, saj od tisoč postov namenjenih prav tebi, jih bo 'kritičnih' mogoče še par, kasneje pa ne več.
Ravno zato sem včeraj omenila, da je na tem forumu ogromno tistih, ki so kupili psa za kar nekaj denarja, pa ni rodovniški, ampak je 'kao' čistokrven.
Boš videla s svojim sodelovanje in izkušnjami boš mogoče nekomu nekoč svetovala kako in kaj, ko bo v precepu kakega psa kupiti, kaj je rodovnik in zakaj je pomemben.

Kot sem že rekla sovražim šteparje, ampak vsi ljudje kdaj v življenju zaradi neizkušenosti sprejmemo morda ne najboljšo rešitev.

Mene so na nekem drugem forumu napadli - in to močno, ker pač res nisem vedela kaj se zgodi s psico, ki ima rodovnik, pa ima leglo mešančkov. No cele Albine zgodbe ne bi pisala, lahko pa si jo prebereš v moji predstavitvi. Ne jemlji teh postov 'napadalno' ampak poskušaj iz njih izvleči potitivno.

Lepo psičko imaš, upam, ji bo zdravje služilo in da boste dobro furali :).

Predvsem se je treba zavedati - da je rodovnik garancija za zdravje!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2454 : 16 Februar 2008, 12:23:17
Ok... jaz se strinjam z bistvom napisanega (kar pišejo Deteljica, Alba in Majchy), ampak edina stvar, ki me zmoti je ta, da Deteljica govori, da mi ki smo naredili "napako" zaradi neizkušenosti in smo kupili nerodovniškega psa, da smo kreteni, idioti in tako naprej. Dobro pač njeno mnenje... ;)
Ampak recimo jaz osebno vem, da ne bom nikoli več v življenju kupila nerodovniškega psa.. se pravi, da bodo vsi od sedaj naprej rodovniški, pa še to med rodovniškimi izbrani dobro, pa magar tudi s pomočjo poznavalca pasme. ;)

Za to moje mišlenje se lahko zahvalim tudi forumu, saj sem tu izvedela zelo veliko o rodovniški in nerodovniški vzreji... :-* In ravno zato razumem kaj hoče pravzaprav Deteljica povedat, pa čeprav pove pač na svoj način...  ;)

Primer Tajeve mamice... psička ima ozrioma je imela (sedaj ne vem več kako je) mladičke na pol leta (to sem izvedela po nakupu Taja), lahko si predstavljate, kaj to naredi psici - nič dobrega... :-\ to pa samo zato, ker šteparji niso nadzorovani. Pri rodovniških psicah z vzrejnim dovoljenjem in z rodovniškimi mladiči se to nebi moglo zgoditi. Se pravi, da rodovnik potem takem ščiti tudi psice same, da jih slučajno nebi kakšni požrešneži na denar želeli izkoriščati za polnenje svoje denarnice.
Tako, da od mene šteparji in "vzreditelji" nerodovniških psov ne dobijo več niti centa, mogoče bodo od mene dobili samo minus, ker bom svarila bodoče lastnike kako je z njimi... ;)

Bi se pa strinjala z Deteljico, če bi mi rekla, da sem kreten in idiot, če bi sedaj po vsem tem kar vem, kupila nerodovniškega mladiča, potem mi da pa lahko tudi šus v glavo za povrhu... :P

Se mi zdi pa prav, da se razvijajo take debate, pa čeprav na trenutke tudi malo bolj ostre, ampak je tako več možnosti, da se bo nekdo, ki je tik pred nakupom psa - nerodovniškega, po vsem prebranem, po vsej verjetnosti tudi premislil. ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2455 : 16 Februar 2008, 12:29:11
Ok... jaz se strinjam z bistvom napisanega (kar pišejo Deteljica, Alba in Majchy), ampak edina stvar, ki me zmoti je ta, da Deteljica govori, da mi ki smo naredili "napako" zaradi neizkušenosti in smo kupili nerodovniškega psa, da smo kreteni, idioti in tako naprej.

Se mi zdi pa prav, da se razvijajo take debate, pa čeprav na trenutke tudi malo bolj ostre, ampak je tako več možnosti, da se bo nekdo, ki je tik pred nakupom psa - nerodovniškega, po vsem prebranem, po vsej verjetnosti tudi premislil. ;)

No evo Taj, ravno zaradi tega sem se jaz vključila v to debato. Zame si vsak zasluži še eno možnost in nočem nikogar označiti za idiota, ker je kupil nerodovniškega psa, ker tako niti slučajno ne mislim - razen seveda če bi to potem še ponavljal.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2456 : 16 Februar 2008, 12:35:05
Ancy samo se pa ni treba obnašati kot 5 let star otrok-če nekdo nekaj reče ker ti ni všeč "grem pa dol s foruma".Se popolnoma strinjam z Albo-potegni iz tega nekaj dobega.

Tudi pri nas imamo nerodovniškega njufija-ja napaka!Velika...ampak pri svojih 8 letih priznam da pojma nisem imela zakaj je rodovnik...

In deteljica ima prav...dejansko uničujemo tisto,za kar se trudijo vzreditelji.

Vsi,ki me poznate veste,da je moja največja želja malamut.In eden od razlogv zakaj bom nanj čakala še nekaj časa je tudi rodovnik---razložiti mojim staršem,zakaj je rodovnik dober je težko (čeprav jima je zdaj že precej bol jasno) ampak da bi pa dala za psa 1000€ to pa ne...torej bo pes moj,moji bodo stroški in vse...ja nekoč bom dala za psa 1000€.
Navsezadnje pa pomisliš,ljudje pljuvajo čez tebe ker si dal toliko za psa...in se spomnim vseh sošolk,ki za čevlje dajejo 200€,za sedla 2000€,pa vseh tistih ki imajo avtomobile za xxxxxx€...

Je pa res da rodovnik ni vse-ogromno je vzreditelj.Naša šarplaninka je imela rodovnik pa nas je zapustila pri 8 letih zaradi hude bolezni-klinc pa rodovnik...ampak zakaj bi reskiral displazijo?pa vse ostale bolezni?In zakaj bi kasneje tistih 1000€ pustil pri veterinarju?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2457 : 16 Februar 2008, 12:38:07
Za to moje mišlenje se lahko zahvalim tudi forumu, saj sem tu izvedela zelo veliko o rodovniški in nerodovniški vzreji... :-*
...
Se pravi, da rodovnik potem takem ščiti tudi psice same, da jih slučajno nebi kakšni požrešneži na denar želeli izkoriščati za polnenje svoje denarnice.
...

Ja tole zadnje sem tudi jaz hotela napisati, pa mi je v mojem dolgem pisanju ušlo z glave.  :-[
Res da je na to temo napisanega že ogromno, ampak vseeno so take debate lahko samo pozitivne, čeprav se bodo mogoče nekateri strinjali z napisanim šele čez nekaj časa.

Forum je zato, da se graja, da se pove svoje mnenje in se tako zve in nauči marsikaj novega in koristnega.  ;)

Na napakah se vsi učimo.  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #2458 : 16 Februar 2008, 19:57:35
S kakšnim avtom se vozijo tisti ki imajo 500 Evrov plače?  Po vaših debatah bi se morali z biciklom , ali še z njim ne. Štepanje nerodovniških psov je POKVARJANJE PASME in PODPIRANJE ZASLUŽKARJEV. Pa ne recite, da ste psa rešili, če ste ga kupili tam. Verjetno imate nekateri srečo, nekateri je nimajo, kupijo bolnega psa, o čemer štepar noče niti čuti, če ga slučajno kličejo in porabijo za veterinarje več kot so dali za psa. Mogoče bo pes celo preživel. Je ta pes še tako poceni?
Pogovarjajte se raje o vrtnariji, mogoče vam bo šlo bolje od rok.
Marijan


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2459 : 16 Februar 2008, 21:04:25
Aska, a takole divjajo nerodovniški psi, prmejduš, da ni nobene razlike  :o
Ja takole Aska divja z mešanko med SH-jem in samojedko :P :P Kako pa kaj tvoja nerodovniška Xena? Je tud kaj divjala te dneve?  Pa kakšne slikce so zaželjene :)