Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581893

kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2460 : 16 Februar 2008, 21:36:07
Aska o naših divjanjih in potepanjih si lahko kadarkoli prebereš in tudi komentiraš na blogu ( povezava v podpisu )  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #2461 : 16 Februar 2008, 21:44:04
Jas bi samo nekaj vprašal, pa ne mislim zdaj izzivat al pa kaj da nebo kdo narobe vzel.

Vsi namreč povdarjate obolelost kolkov pri "čistokrvnih brez rodovnika" in hkrati govorite da bi se naj raje odločili za "mešančka" iz zavetišča. Kaj ti "mešančki" pa ne morejo dobiti  displazije?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2462 : 16 Februar 2008, 22:14:21
Tudi zavetiščni psi niso glih takšni, da bi lahko kdorkoli prišel in psa dobil. Kolikor jaz opažam je velika večina teh psov preživelo takšne in drugačne travme in zlorabe. Tega se ne da kar tako odpravt in za nekoga, ki nima nobenih kinoloških znanj in zkušenj, takšen pes po mojem mnenju ni glih primeren.
Kakšen mesec nazaj sem klical v enega od zavetišč, ker mi je bila strašno všeč ena psička in bi jo bil pripravljen posvojit, vendar se je zataknilo pri tem, ko sem povedal, da imam doma že dva psa. Povedali so mi, da psička ni primerna za sobivanje z drugimi psi  :-\

Možnost za displazijo obstaja pri rodovniških in nerodovniških psih, s tem da se pri rodovniških to bolj ali manj strogo kontrolira, medtem ko se pri nerodovniških pogostokrat ne poskrbi niti za najnujnejše stvari, kaj šele za kaj takšnega kot je slikanje kolkov in selektivna vzreja  ;)

Če pa že kupuješ psa na slepo, je mogoče res bolje, da ga vzameš v zavetišču, saj so vsi veterinarsko pregledani, cepljeni in čipirani :)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2463 : 18 Februar 2008, 14:42:50

Avto če je pokvarjen se da popravit. Se da zamenjat jermen, ojle, oljni filter, tudi če mašina zariba, se da zamenjat.
Aja paa če je frtajler zanič, se da tudi zamenjat! Mogoče so prevrteni kilometri, te je pač kupec nategnil...
J*** ga, kaj pa nisi dobro pregledal avta, ko si kupoval.

Kaj pa če dobiš bolnega psa? ?????? Bo kupoval nadomestne dele?  >:(


Vidim da ste zapeli na izjavo glede vozila, hotel sem samo povedat ker je bila obtožba glede neumnih kupcov Jaz ko sem psa dobil nisem vedel niti za eno pasjo stran da bi se lahko informiral, včasih nisem niti razumel kako stvar poteka glede nakupv psa dokler nisem dobil psa. Zato sem tudi reagiral na tako obtožbo, tudi če bi ga v zavetišče šel iskat bi me napadali zaradi rodovnika.Zato prosim da nehamo s to debato in nadaljujmo forum tako kot smo ga pred tem.


l.p. :)


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #2464 : 18 Februar 2008, 14:46:53
Hvala kaskae...

Zavedam se da sem glede nakupa naredo napako, samo zaj je kaj je...zamenjam ga nena ;D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2465 : 18 Februar 2008, 15:03:13
Medvedek in prav je da ne :). Bo pa drugič drugače :).

Akja11831 - točno tako! Tu smo, da debatiramo o lumparijah naših kosmatincev in dajemo nasvete o vzgoji, itd...

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2466 : 18 Februar 2008, 15:08:47
Je tako  :P en mi naj pove a bo morda letos kakšno zborovanje ali srečanje  :) Prav hudo mi je da je letos v Kranjski Gori odpadlo  :(



l.p.  :o


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2467 : 18 Februar 2008, 15:11:29
Jas bi samo nekaj vprašal, pa ne mislim zdaj izzivat al pa kaj da nebo kdo narobe vzel.

Vsi namreč povdarjate obolelost kolkov pri "čistokrvnih brez rodovnika" in hkrati govorite da bi se naj raje odločili za "mešančka" iz zavetišča. Kaj ti "mešančki" pa ne morejo dobiti  displazije?
Seveda jo lahko dobijo tudi psi iz zavetsica, ampak psu s tem ko ga vzames iz zavetsica naredis nekaj dobrega, in noben drug nima koristi od tega razen seveda tebe in psa. Pri nakupu nerodovniskih psov imajo pa steparji zasluzka se pa jos, samo zaradi takih kupcev, ki se pred nakupom niti malo ne pobrigajo kako stvari stojijo. Brez povprasevanja ni ponudbe! In potem je to zacaran krog, jovo na novo nastajajo nerodovniski psi z dednimi boleznimi, da netipicnega videza in karakterja ne omenjamo. Enkrat se vprasaj zakaj so nerodovniski mladici nerodovniski.. Ker se je ocitno zataknilo pri pravilih vzreje ker nekaj pri starsih mladicev ne stima, ampak nekdo ki se mu gre za denar gre vseeno parit pse, s tem da ga boli ku*ac za skodo ki jo dela pasmi.





kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2468 : 18 Februar 2008, 16:11:17
Hvala kaskae...

Zavedam se da sem glede nakupa naredo napako, samo zaj je kaj je...zamenjam ga nena ;D
Tvoja edina naloga sedaj je, da ne navdušuješ drugih, ki jim je ta pasma všeč, da kupijo nerodovniškega, ampak jim pametno svetuješ naj kupijo psa z rodovnikom in jim tudi razložiš zakaj je v končni fazi to boljša odločitev  8)

Če pa te skrbijo kolki tvojega pesjana, pa se kasneje lahko odločiš in jih greste slikat, tako boš vsaj vedel pri čem si in boš lahko tudi pravočasno ukrepal, če bi slučajno kuža imel kakršnokoli obliko displazije, če pa bodo kolki A/A, boš vsaj brez skrbi glede tega  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #2469 : 18 Februar 2008, 16:42:45
To sem mel namen it...samo zanimalo me je, ker so vsi prvo povdarli displazijo :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2470 : 18 Februar 2008, 19:44:12
Ajka v temi SH se menimi za eno polarno srečanje!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2471 : 18 Februar 2008, 19:52:51
Že letim na ono stran pogledat  :o hvala  ;)


l.p.  :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2472 : 18 Februar 2008, 20:28:09
Glede nerodovniške in rodovniške vzreje je bilo premleto že uh-krat pa zgleda še vedno ne dovolj. Ker ste dali primerjavo avto=pes... pa poglejmo.
Koliko izmed vas bi bilo pripravljeno za fičkota odšteti 3000€, če jih je dejansko vreden samo 300€?? Tako ni logično zakaj ljudje za nerodovniškega psa, odštejete 300€, če je cena rodovniškega recimo 500€ (ne govorim konkretno za malamute ampak na splošno za vse pasme). S tem, da je cena mešančka, za katerega ste vi odšteli 300€ v zavetišču enaka ceni cepljenja kar je recimo 30€.  ::) Če je vaša povprečna plača tako nizka, da si rodovniškega psa ne morete privoščiti zakaj sploh daste 300€ za psa, ki je vreden 30€? Za vas potem, ko postanete lastnik itak dobi vrednost neprecenljivega ampak nabavna vrednost je pa ... ::) Zakaj odštejete za psa 10x več, kot je dejansko vreden? Ker je "podoben" neki pasmi? Pa nekateri, kot vidimo niti to niso.  ::)

In ne tisti psi brez rodovnika niso nič manj vredni za vas so še vedno neprecenljivi, za pasmo pa ničvredni. Tako pač je... žal.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2473 : 18 Februar 2008, 20:50:26
Glejte sej sem takoj vedel da se ne bomo znebili te teme. Res se opravičujem da sem dal primerjavo avto.Bil sem jezen in nisem vedel kaj pišem.Ampak me je razjezilo samo to,ker je iz preprostega vprašanja nastal takšen cirkus.T.M.T. je pač vprašala mene in Anchy ali sta najina psa rodovniška, normalno da bova odgovorila da nista če na žalost je tako, nisem omenjal da sem ga kupil koliko sem dal ali kakšne druge spodbudbe za nakup ne rodovniških psov.Jaz za Ajko nisem dal popolnoma nič ker je bilo darilo.Ajka je sterilizirana,cepljena,pregledana....Pustimo to,zmotilo me je napad deteljice ker nas je tako napadla ker imam pač rad svojega psa kljub temu da je ne rodovniški, in kaj naj zdaj naredim.
Upam da smo razčistili glede tega in bi se rad vrnil na teme katere so bile pred tem.

l.p.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2474 : 18 Februar 2008, 22:50:45
Aska na poti do njenega 1. malo večjega podviga - potep na Polhograjsko Grmado :o

Skupaj z MT-jko Taro


Norenja ni manjkalo :P


malce poziranja ;)


in na poti proti vrhu




na vrhu :)



pa na poti proti dolini


žeja je huda reč


Več pa tukaj: http://aska4.moj-album.com/album/11067799/

lp



Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2475 : 18 Februar 2008, 23:51:15
Marickaaaaaaaaaaaaaaa askaaaaaaaaaaaaaa kaka lepoticka si ze ti :) Mislim,da tvoja gazda dobr skrbi za tebe...

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2476 : 18 Februar 2008, 23:55:27
Marickaaaaaaaaaaaaaaa askaaaaaaaaaaaaaa kaka lepoticka si ze ti :) Mislim,da tvoja gazda dobr skrbi za tebe...
Se trudi po najboljših močeh ;D Drugače pa hvala :-[ :)


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2477 : 19 Februar 2008, 00:01:08
Aska sej vem :) Tko kot pomojem vsi skupej :)

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2478 : 19 Februar 2008, 00:04:06
Ancy1984 he he ;) Za soboto pa drži pesti, da ne bova prevelike žurke delali v Železnikih na tekmi ;) :P ;D


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2479 : 19 Februar 2008, 00:10:16
ves,da bova s Kiro drzale pesti :P

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2480 : 19 Februar 2008, 00:19:38
Hvala :) Že obe z Asko komaj čakava sobote, sej ne vem katera bolj ;) :P :o


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2481 : 19 Februar 2008, 00:21:39
mislim,da si ti bolj zivcna ku aska :P :P :P

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2482 : 19 Februar 2008, 00:28:49
he he :P ;) Ja itak sem jaz krivec, da delava napake ;) :P :-[ Za zadnji agi tekmo v agi delu tekme sem bila tako in tako samo jaz kriva :-[ :-[


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2483 : 19 Februar 2008, 00:36:12
ma bo pa zdej bolje...vazn da bo aska pridna na tekmovaju drug je pa sam od tebe odvisno kok bas zivcna...

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2484 : 19 Februar 2008, 04:48:41
Ancy1984 bomo videli kako bo ;). Važno, da uživa in to mi je bistvo  :) Dokler bom videla pri njej to, bova to trenirale ;D Še malo pa se nama RO spet začne :o :o To bo spet veselje in nove trme in scen ;) :P :o :o


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2485 : 19 Februar 2008, 08:26:54
Aska tudi iz naše strani držimo pesti za soboto  ;) ;) ;) vem da se bosta dobro odrezale na tekmovanju  :P


l.p. :) :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2486 : 19 Februar 2008, 09:34:35
Veš kaj Aska vidve samo uživajta! In bo šlo! Napake so pa najbrž res večinoma bolj človeške narave  :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2487 : 19 Februar 2008, 11:05:07
Ancy1984 bomo videli kako bo ;). Važno, da uživa in to mi je bistvo  :) Dokler bom videla pri njej to, bova to trenirale ;D Še malo pa se nama RO spet začne :o :o To bo spet veselje in nove trme in scen ;) :P :o :o


ja hvala bogu...sej pomojem bo aska sama povedala kdaj ma dost :P :P :P :P

Kira moja najvecja zvezdica


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2488 : 19 Februar 2008, 14:33:05
Aska, kje ma pa nahrbtnik? :P Drugače pa držimo pesti za soboto!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2489 : 21 Februar 2008, 17:28:37
ajka11831, Alba in Sammy hvala :)

Sammy na sobotnem potepu in divjanju z malimi črnimi raketami (beri MT-jčki),  bi ji  bil nahrbtnik ena velika ovira :P