Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581919

Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2520 : 26 Februar 2008, 09:48:25
Ancy1984 hvala :)



Aska Ni ZA kAj

Kira moja najvecja zvezdica


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2521 : 28 Februar 2008, 04:29:26
Še par slikc z vrta še tukaj ;):








lp


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2522 : 28 Februar 2008, 06:33:03
He he lepe slikice posebno tiste kjer jo Aska piči po vrtu ;D :o



Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2523 : 28 Februar 2008, 10:08:59
fulllllllllllllllllllllllllll l lepe slikice Aska :)

Kira moja najvecja zvezdica


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2524 : 28 Februar 2008, 11:36:14
En lep pozdrav po dolgem cajti. Sem vesela, da je vedno več malamutov v tej mičkeni državi. Se opravičujem, ker se toliko časa nisem nič javila, vendar smo šele zdaj prišli do interneta.
Aska, tvoja mrcina me vedno znova navdihuje, prelepa je. A bosta prišli na agilty tekmo v Ajdovščino? Če me bojo rabili, bom pomagala tam, bomo vidli.
Moja mrcina se lepo razvija. Star je eno leto, ima 50 kg, trma do stu. Malo šolo je uspešno zaključil, spomladi nadaljujemo na A, ko to konča, gremo na BBh. Sem že pozabla, kako znajo biti ti psi trmasti. Sicer je zelo ubogljiv, na poligonu pa rata prava zvcerina, ki nima lastnikov.  >:( Bomo vidli, kako bo, upam, da se z leti omehčajo. Vsi ostali lastniki malamutkov, en velik pozdrav, upam, da se bomo počasi spoznali. Sončen in hladen pozdrav s Krasa.  :-* :-*



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #2525 : 28 Februar 2008, 12:08:08
A kdo mogoče ve koliko malamutov je bilo na CAC Celje?

Kakšni pa so bili rezultati?

Wind na razstavi je bilo 10 malamutov, na specialki pa 12. Na obeh je Blue Wolf of snow - storm dobil BOB, na specialki pa tudi BIS.
                                                   Lp ARTI 


malena3

  • Gost
Odgovori #2526 : 28 Februar 2008, 14:58:31
o ribica, welcom back po dolgem času  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2527 : 28 Februar 2008, 16:30:09
ZAVS in Ancy1984 hvala :)
Aska, tvoja mrcina me vedno znova navdihuje, prelepa je. A bosta prišli na agilty tekmo v Ajdovščino? Če me bojo rabili, bom pomagala tam, bomo vidli. :-* :-*
Hvala in doborodošla spet nazaj :) Ja skoraj sigurno greva tudi v Ajdovščino :o


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2528 : 28 Februar 2008, 17:25:31
o ribica, welcom back po dolgem času  ;)

Hvala za dobrodošlico, upam, da se bomo dosti čitale.


ZAVS in Ancy1984 hvala :)Hvala in doborodošla spet nazaj :) Ja skoraj sigurno greva tudi v Ajdovščino :o

Če ne drugače, pa prijem gvišno pogledat. Se vidimo. Pa pa



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2529 : 28 Februar 2008, 17:51:22
Zdravo Ribica ne spomnim se ali sva že kdaj sodelovala na tem forumu zato dobrodošla nazaj  ;)


ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2530 : 28 Februar 2008, 19:02:50
Tudi jast se tebe ne spomnim. Nič hudega, v čast mi je spoznati lastnike AMjev.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2531 : 28 Februar 2008, 21:01:41
Tudi jast se tebe ne spomnim. Nič hudega, v čast mi je spoznati lastnike AMjev.

upam da se bomo res spoznali  :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2532 : 28 Februar 2008, 21:34:46
Če ne drugače, pa prijem gvišno pogledat. Se vidimo. Pa pa
Super ;D


dark_lord

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2533 : 29 Februar 2008, 03:48:42
in še dve malamutki, ki ju nikakor nism mogla ujet v objektiv  ::)



lp, Jana

Ja naši dve mrcini se pa ne pustita kr tko slikat  :P



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2534 : 29 Februar 2008, 04:13:22
Zakaj pa ne  ??? ??? a sta preveč hiperaktivna  :P


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2535 : 29 Februar 2008, 17:53:32
Haj! Kk ste kaj? Z Dinotom sva super. V torek se že začne nadaljevalni tečaj.  :o Samo Dino je že kar nekaj snovi pozabil. :P Tako da na začetku kar nekaj dela.
No kot sem že rekel mi je bil na Celjski razstavi ful všeč Blue wolf of snow-storm. Pa me zanima če kdo ve kako se dlako postavi pokonci, tako kot jo je imel ta pes. Vsaj meni se je zdelo da je pokonci. Kolikor vem to delajo tako, da psa najprej pošpricajo z vodo potem pa uporabijo fen. Je res? Ali je bilo uporabljeno še kaj drugega? Ker Dino mora biti na razstavi lep, ker je že tudi uradno prijavljen na CACIB Celje v nedeljo, ker bova šla samo en dan.
Mislim saj so bili vsi malamuti v Celju lepi (Kaskae, nek orjak od nekega gospoda, ki je bil moj favorit, samo mogoče je bil malo predebel, ampak žal če pes ni tako spedenan kot sta bila Bule wolf in malamut od nekega italijana, nima možnosti da zmaga. Se je prav videlo ko so tekmovali za BOB, da je sodnik že kar na začetku ko so stopili v ring naredil selekcijo in se odločeval samo med njima. To ni vredo, samo sodnik nima druge izbire, razen če ne nek pes res enormno izstopa in ima perfektno zgradbo. Takrat bi verjetno dal njemu BOB.  ???

lp ;) :)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2536 : 29 Februar 2008, 19:23:43
Vohlec, edina napaka tistega "orjaka", je bila prav njegova velikost, italijanski sodnik je rekel: "dog too big"  :(,
mislim da smo že enkrat imeli debato, zakaj ni dobro, da je malamut prevelik :)
Mogoče samo kot zanimivost, malamut od tistega italijana ( Crusader del Biaggio ), je oče od Blue wolfa in od Kaskaea, star je pa mislim da 9 let  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2537 : 29 Februar 2008, 20:11:26
V predstavitvi malamuta namojpes.net je Marija al Faraj zapisala:
Citiraj
Noben standard, tako FCI kot AKC, ne določa, torej ne omejuje velikosti malamuta, pač pa oba standarda navajata le željeno velikost.
Vsekakor velikost malamuta nikoli ni pomembnejša od tipa, skladnosti telesa, gibanja in drugih funkcionalnih lastnosti.
Verjetno je tu vzrok zakaj pes ni bil dobro ocenjen.
Čeprav sem v standardu bral, da je pač od dveh psov bolje ocenjen tisti, ki se bolj približa idealni teži in višini.



kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #2538 : 29 Februar 2008, 23:17:56
Po dolgem času lep pozdrav tudi iz Dolenjske.
Bil sem v Celju in se pogovarjal z lastnikom tistega "orjaka" kot praviš Kaskae. Tudi sam mi je povedal, da so mu sodniki že večkrat "očitali" velikost. Škoda, ker je kuža sicer lep. Zmagovalec je bil res fantastičen, mi je pa osebno bolj všeč, če je pes naravno lep. Smešno mi je bilo, ko mi je nek gospod iz Lendave povedal, da je bil izločen zato, ker je imel njegov AM nad očmi preveč maščobe (ima ga zunaj, njegov konkurent pa je bil bolj hišni). Zanimivo, a ne??

Pogovarjal sem se tudi z gospodično - lastnico zmagovalca - zatrdila mi je, da je bil njen pes prejšnjega dne samo okopan, na dan tekmovanja pa temeljito skrtačen. Recimo??!!!

LP

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2539 : 01 Marec 2008, 06:29:35
Pogovarjal sem se tudi z gospodično - lastnico zmagovalca - zatrdila mi je, da je bil njen pes prejšnjega dne samo okopan, na dan tekmovanja pa temeljito skrtačen.
Ne verjamem, ker je bila vsaka njegova kocina na pravem mestu. Edino če ima res fajn kratko dlako, da mu sama od sebe štrli vstran.  :-\



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2540 : 01 Marec 2008, 10:08:39
Ko že govorite o teg lepotcih bi bila zelo vesela kakšne fotke,ker razen Bluja ne poznam nobenega :-[...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2541 : 01 Marec 2008, 10:26:28
Smešno mi je bilo, ko mi je nek gospod iz Lendave povedal, da je bil izločen zato, ker je imel njegov AM nad očmi preveč maščobe (ima ga zunaj, njegov konkurent pa je bil bolj hišni). Zanimivo, a ne??
A misliš nekoga iz Lendavske razstave, ali človek dejansko živi tukaj? Poznaš mogoče njegov priimek (lahko tudi na zs)?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2542 : 01 Marec 2008, 11:19:38
Ko že govorite o teg lepotcih bi bila zelo vesela kakšne fotke,ker razen Bluja ne poznam nobenega :-[...

Tukaj je tisti orjak (ne vem kako mu je ime, kataloga nimam pri sebi, samo kolikor sem bral je eden od staršev iz Hopi Point:




Crusader del Biaggio:




Blue Wolf of Snow Storm:






Kaskae:




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2543 : 01 Marec 2008, 11:50:46
Tukaj je tisti orjak (ne vem kako mu je ime, kataloga nimam pri sebi, samo kolikor sem bral je eden od staršev iz Hopi Point:

Cherokee
mati : Navaja Polar rainbow
oče  : Hopi point`s Gil Galad


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2544 : 01 Marec 2008, 12:32:23
Hvala vohlec...meni na teh fotkah ne izgleda ogromen,če bi pa videla celega pa zraven kakšnega normalno velikega bi pa lahko kaj rekla...

Kaskae vidva sta bila pa tudi lepa :) :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2545 : 01 Marec 2008, 12:39:01
Hvala vohlec...meni na teh fotkah ne izgleda ogromen,če bi pa videla celega pa zraven kakšnega normalno velikega bi pa lahko kaj rekla...

Kas je bil v primerjavi z njim kot mladič, Cherokee je skoraj 10 kg težji od Kasa, če ti to kaj pomaga za lažjo predstavo   ::)

Pa hvala za pohvale  :)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2546 : 01 Marec 2008, 12:43:27
Kas je bil v primerjavi z njim kot mladič, Cherokee je skoraj 10 kg težji od Kasa, če ti to kaj pomaga za lažjo predstavo   ::)

Pa hvala za pohvale  :)
Ja, Cherokee je res kot en tank, prednje noge ima kot medved.
Kaskae je ful lepo natreniran obnašanja v ringu. On, Blue, in Crusader so bili vsi za vzor drugim.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2547 : 01 Marec 2008, 13:41:41
Kas je bil v primerjavi z njim kot mladič, Cherokee je skoraj 10 kg težji od Kasa, če ti to kaj pomaga za lažjo predstavo   ::)

Pa hvala za pohvale  :)

Waaa,a res al kaj?Madoniš more biti pa lep :o...so mi od nekdaj všeč močni in veliki malamuti....

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2548 : 01 Marec 2008, 14:01:42
kaskae kas je pravi lepotec ni kaj , drugače vohlec super slike


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #2549 : 01 Marec 2008, 14:18:51
kaskae

Nimam kej cet ks
kas je pravi lepotec :)

Kira moja najvecja zvezdica