Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581206

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2580 : 04 Marec 2008, 19:09:50
Snow storm hvala!!!Prav vesela sem,da tudi tisti malo "višji" od nas poveste na forumu tiste male podrobnosti,ki bi jih morali vedeti.

Barbicom tamal je fenomenalen.Saj vem,da bo mogoče čisto mimo ampak ali je Lenny slučajno bratec od Litonye? :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #2581 : 04 Marec 2008, 19:31:44
Za vse tiste ki vas zanima razlika med Malamuta in husky-ja sem našel stran na hrvaškem forumu http://www.malamutklub.com/poredjenje.htm je zelo dobra  ;) in fino opisana smola je sam v tem da je v hrvaškem jeziku  ;D :P

samo majhen popravek. To je stran, ki jo je izdelal Aleksandar (na srbskem forumu ima vzdevek BugA) in gre za srbski klub ljubiteljev AM. Ima vrhunskega psa in zelo veliko ve o tem kako se streže AMjem. Za tiste, ki vam hrvaški ali srbski jezik ne dela težav, si lahko marsikaj o vzgoji, negi, težavah,... preberete na srbskem forumu Balkankinology >> http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=32&t=2818&st=0&sk=t&sd=a&start=675  >> sam sem našel zelo veliko koristnih informacij, seveda pa so vsi, tako kot na tem forumu, pripravljeni svetovati.

LP, Kimy

PS
Sammy > naslov dobiš na ZS

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2582 : 04 Marec 2008, 19:45:54
kimy hvala lepa za popravek ja res je s strani srbskega foruma smo našel sem jo na hrvaškem


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #2583 : 04 Marec 2008, 20:54:30

Barbicom tamal je fenomenalen.Saj vem,da bo mogoče čisto mimo ampak ali je Lenny slučajno bratec od Litonye? :-[
[/quote]

Pozdravček...
Hvala. Kar se tiče pa Lennya in Litonye pa ni čisto nič mimo. Res sta bratec in sestrica...

LP



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2584 : 05 Marec 2008, 07:14:59
A pozna kdo kakšnega vzreditelja?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2585 : 05 Marec 2008, 08:22:09
Ja kaskae mislim, da je eden ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #2586 : 05 Marec 2008, 12:05:42



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2587 : 05 Marec 2008, 12:16:31
hvala



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2588 : 05 Marec 2008, 13:33:13
Ja kaskae mislim, da je eden ;).

 :-[ mislim da sem se malo zmotila tukaj, je pa nekaj časa eden od vzrediteljev AM bil prisoten tu, če se ne motim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2589 : 05 Marec 2008, 14:37:33
Ja, Alba jaz sem še vedno samo ljubitelj te pasme, mogoče bom nekoč tudi vzreditelj kdo ve kako se bodo stvari stopnjevale  :D
Edini vzreditelj, ki kdaj pa kdaj tukaj kaj napiše je ARTI  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2590 : 05 Marec 2008, 14:43:57
No sem vesela, da me spomin pa res še ni čisto zapustil  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2591 : 05 Marec 2008, 16:58:10
Pri nas smo se pa danes imeli fajn, ko je zapadel sneg, škoda da ne bo trajal dolgo  :-\

KLIK ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2592 : 05 Marec 2008, 17:36:00
iiiiii Kaskae lepoooooo.Pa imaš vedno tako spuščena.Imata oba super odpoklic?Pridna :-*

Barbicom super :o

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2593 : 05 Marec 2008, 17:40:43
Kaskae super filmček res škoda da ga tako hitro pobira


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2594 : 05 Marec 2008, 18:01:53
Lep filmček, se vidi kako sta uživala :o :o


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2595 : 05 Marec 2008, 18:07:32
.Imata oba super odpoklic?

Za psico bi si upal dat roko v ogenj, bučman je pa bolj tako kakor ga pač prime  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


dark_lord

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2596 : 05 Marec 2008, 18:23:14
Zakaj pa ne  ??? ??? a sta preveč hiperaktivna  :P

tudi včasih :P



ribica

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2597 : 05 Marec 2008, 18:55:37
Malo off topic, ampak res me zanima. :-[  S kakimi briketi hranite svoje mrcine? Moj zbirčnež lih ne mara vseh briket, pa sem že malo obupala, pa tudi tle imate več izkušenj s kvalitetno in kakovostno hrano in bi želela vaše predloge. Hvala



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2598 : 05 Marec 2008, 19:18:40
Posnetka agility-a in jumpinga s Prestranka sta vidna tukajle:
http://www.agility-slo.net/index.php?option=com_wrapper&Itemid=31&lang=english
petrca še enkrat ti hvala :)

ribica si pomislila na to, da bi ga nekaj časa hranila samo preko roke? Pač ko kaj naredi, npr sedi, prostor ipd in dobi briket? V skledo pač nič...Slej ko prej bo pogruntal, da se mu splača pojest brikete in ne bo več toliko zbirčen. Pri moji je to delovalo. In še vedno vstrajam, da pač če ne bo pojedla, pač ne bo. Ne bo jih konec, tud, če cel teden bodo brez hrane, sej v naravi tudi niso imeli vedno hrane na dosegu ;) Moji trenutno mešam brikete več znamk (npr. AG in Dog Club). Sedaj, ko ni več izbirčna metka dobi še npr polento vmes (res izredno redkokdaj), pa tu pa tam kaj sadja (pomaranče obožuje), pa enkrat tedensko rumenjak z zdrobljeno jajčno lupino ter na vsake toilko časa še malce kvasa,....

lp


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2599 : 05 Marec 2008, 19:56:44
Opasna je Aska. :D Kako lepo sodeluje ::) :o

Kar se pa tiče briketov je pa pri meni že neznosno. Kot mladiček jih je imel zelo rad, tako da sem jih lahko uporabljal tudi kot priboljšek ob pohvali. Kasneje potem samih ni več maral, ampak če sem samo malo nekaj dodal zraven v skledo je pojedel. Danes če dodam v skledo poli salamo, govedino narezano na drobne kocke, kekec pašteto primešano v brikete, se pa ne dotakne. Mrzi brikete. Če mu ga dam v gobec ga pljune ven. Pa sem probal več znamk (Pro Plan, Eukanuba, Royal Canin), ne vem a mu naj kupim Pedigree Pal da bo jedel ali kaj?  :-\ Sem ga probal navaditi na brikete in če jih ni pojedel pri obroku sem jih umaknil in kasneje potem za naslednji obrok spet ponudil, ampak ni šlo. Po dveh dneh jih je pojedel le toliko, da se je malo najedel, več pa ne. Sva ravno prejšnji teden imela spet to šolo, tako da sedaj mu lahko spet mešam brikete zraven ostale hrane. Že cel teden pa mu dajem tudi govejo juho (mlačno) z rezanci. Znori ko vidi posodvico. Pa za šolanje sem začel uporabljati sir.

Dans je Dino splezal na utico pol pa ni upal dol z nje :D Sem ga moral jaz primit in mu pomagat dol. Upam da tega ne bo več ponavljal. ::)



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2600 : 05 Marec 2008, 20:12:50
Malo off topic, ampak res me zanima. :-[  S kakimi briketi hranite svoje mrcine? Moj zbirčnež lih ne mara vseh briket, pa sem že malo obupala, pa tudi tle imate več izkušenj s kvalitetno in kakovostno hrano in bi želela vaše predloge. Hvala

Jaz jo hranim od samega začetka s hillsom piščanec pa zaenkrat ni problemov  ;)


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #2601 : 05 Marec 2008, 20:47:07
Jaz mu pa dajem Satisfaction. In je tud ok. Pa ful jih ma rad.
http://satisfaction.si/ (tukaj lahko preberete več)

LP



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2602 : 05 Marec 2008, 21:15:32
Pri hranjenju mora biti red, obrok vedno ob isti uri od iste osebe, vsaj tako je pri nas  :)
Pes, ki je lačen bo pojedel tut zmrznjen drek, po domače povedano. Se nam pa naša nedoslednost in popustljivost hitro maščuje, saj psi hitro pogruntajo, da nas lahko vrtijo okrog tačke.
En takšen lep primer je opisal Vohlec, čim pes ni pojedel briketov je še nekaj dobil zdraven, pa je blo. Če bi bil jaz pes bi počel enako, zakaj jest same brikete, če pa zaskrbljen gospodar hitro prinese nekaj boljšega. Pes pa to finto lahko ponavlja v nedogled, dokler mu uspeva seveda, samo vztrajen mora bit  >:D
Meni niti na misel ne pride, da bi šel kupit druge brikete, če se odločita, da kakšen dan ne bosta jedla. Smo pač tisti dan prišparali na hrani  :D
Ponavadi, ko se zgodi kakšna gladovna stavka, psa dobita oprsnici, ju vprežem v kolo in gasa, po pretečenih 12 kilometrih, ko prideta domov z penastimi gobci, jima večerja zelo tekne  :D
Velikokrat dobita tudi kaj primešanega k briketom, ampak samo takrat ko sta res delala in si zaslužita, drugače pa brez težav pojesta tudi suhe brikete.
Kar se količine tiče je pa tako, če v skledi ostajajo briketi, količino zmanjšam, če pa je skleda velikokrat popolnoma čista, pa količino nekoliko povečam, to je vsa umetnost in matematika, kar se hranjenja tiče, pod pogojem da pes ni bolan seveda  ;)

+1

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2603 : 05 Marec 2008, 22:10:57
Kaskae tukaj te čisto podpiram, res je takoj znajo izkoristit našo dobroto in gladovno stavkajo.Jaz sem upošteval tvoj nasvet z "suhokransko dieto"   :o po moje se je tako imenovalo in mi je uspelo, res da ga nisem v svinjak zapiral  :P ampak pes je same brikete in to z veseljem  ;) zato sem se še pozabil zahvaliti "hvala"In kakor praviš gremo oprsnico gor in ga zmatrat, pes dobi ogromni apetit in ne bo razmišljal a so to briketi z dobrinam ali brez.


l.p.  ;)


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2604 : 06 Marec 2008, 06:57:05
En takšen lep primer je opisal Vohlec
Hrana je vedno bila moja slabost. ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2605 : 06 Marec 2008, 08:24:27
Pri nas z Albo nimam problemov glede hranjenja, je samo suhe brikete brez česarkoli čez. probleme sva imeli le s Hillsom, ker je dobila drisko po njih. Konec tedna ji ali včasih skuham testenine in dodam sardelce, ali pa ji dam konzervo.
Za razliko od večine vas tukaj imam jaz ravno obratni problem, Alba bi pojedla vse kar vidi  :-\. No po sterilizaciji sem zmanjšala obrok za tretjino pa imava nekjeisto kilažo.
Me pa totalno zmanipulira, ko gre za jabolka. Za vadbo raznih trikcev in ukazov uporabljam koščke jabolk. Da vadiva izključno popoldan je kaj hitro dojela tudi sama, in zdaj avtomatično vsakič, ko jo pridem pogledat popoldan pričakuje in prosi za jabolko. No omejeno ima na 2 na dan. Jih je pa od jeseni pojedla že gajbico in pol.

Večinoma časa je pri nas skleda po destih minutah ali še prej popolnoma spolirana  :P, če pa slučajno ni, brikete enostavno pospravim nazaj. Nasledne jutro dobi enako porcijo, ki jo takoj poje.
Malo večji obrok dam, če vem, da je bil prejšnji dan naporen, in da je potrebno napolniti baterije.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2606 : 06 Marec 2008, 08:46:12
Ja Alba prebrisani so ti naši polarčki ;). Res izredno pametni so in koj si zapomnijo marsikaj :D. Če je njim v korist toliko bolje :o, drugače malce manj :-\


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2607 : 06 Marec 2008, 08:54:31
Ja točno tako, na silo pri njih enostavno ne dosežeš nič. Meni veliko več dela in uboga, če se ''igrava''. Sej večinoma potegne ta kratko in mi jo uspe preko igra zmotivirati, včasih pa nama stvari ne gredo tolko od rok.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2608 : 06 Marec 2008, 09:01:27
Točno tako Alba.


Lenny Lee

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2609 : 06 Marec 2008, 19:35:23
Sem videla, da se sprašujete, zakaj se vzreditelji na forumih tako redko oglasijo. Ravno v soboto sem bila na obisku pri enem in je rekel, da zato ne gre več na forume ker ga nihče ne upošteva. Ker vsak misli, da o psih že vse ve. Ker ga je nekdo kaj vprašal, potem se je pa itak 10 še bolj pametnih od njega oglasilo. Tako, da je gospod  pač imel vsega dovolj in preprosto na forume ne hodi več.

Se pa tudi spomnim ene vzrediteljice prav na tem forumu o Aljaškem malamutu, pa ste se nekateri kar grdo do nje obnašali, tako, da ni čudno, da je tudi ona izginila.

Tako, da vsa čast Artiju, da ima še živce.