Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583663

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2670 : 18 Marec 2008, 10:15:52
Lamach prvo dobrodošel na forumu :) Drugače je za vsakega psa zelo dobro, da gre v šolo :) Da bi obstajala kakšna posebna pasja šola prav posebno tudi pri nas v SLO še nisem zasledila. Moje mnenje je takšno, da je dobro, da se tudi naše AM-je šola v skupinah, kjer so prisotni še ostale pasme, mešančki (od malih do večjih). Pri šolanju doma je tako, da sam niti ne vidiš kje delaš kaj narobe oz. kje bi lahko še kaj popravil,...... ;)
Dobro se je pozanimati glede klubov in važno je, da delajo na principu pozitivne motivacije. S silo pri naših polarčkih ne dosežeš nič. S kerga konca Slo pa si? Ali se za to pasmo šele odločaš ali pa jo že imaš?

lp





ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2671 : 18 Marec 2008, 10:28:54
Z AM je zelo dobro iti v šolo moj prvi ni bil v  šoli smo ga šolali, kar doma saj je šlo vendar je trajalo in trajalo preden je gospod ugotovil kaj hočem :-\. Sedaj hodima z Lity v malo šolo v KD Maribor mala zelo dobro napreduje  ;D tudi način šolanja je prilagojen tako, da se dela vse samo na pozitivni motivaciji brez prisile.  Vsekakor je nesocializiran AM velik problem za lastnika.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2672 : 18 Marec 2008, 10:33:34
Vsekakor je nesocializiran AM velik problem za lastnika.
Točno tako!!



Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #2673 : 18 Marec 2008, 11:43:03
ZEVS   praviš, da je trajalo pri prvem psu, kaj pa ali je ratalo, da je bil socializiran kljub srečanjem 2x tedensko z drugimi psi?



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2674 : 18 Marec 2008, 11:53:27
ZEVS   praviš, da je trajalo pri prvem psu, kaj pa ali je ratalo, da je bil socializiran kljub srečanjem 2x tedensko z drugimi psi?

Seveda je ratalo problemi so bili le z velikimi črnimi psi to pa zato, ker sta ga napadla dva takšna psa  >:( Drugače pa je bil povsem dobro vzgojen lahko se je gibal mae drugimi psi, toleriral je mačke in kokoši, počakal na mestu kjer je bil odložen. In zelo dobro je obvladal poleg tudi med tekom :P.

Samo prosim ne siliti psa v kar koli ker potem tega zagotovo ne bo naredil  :( ???
Pri šolanju je zakon dobra volja obeh, jezo in razočaranje pusti takrat ko šolaš psa doma ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2675 : 18 Marec 2008, 12:07:34
Pri šolanju je zakon dobra volja obeh, jezo in razočaranje pusti takrat ko šolaš psa doma ;D
ter tremo, živčnost :)...Zelo pomembno je, da smo dosledni in odločni. Zapomnijo si vsako najmanjšo našo napako in popuščanje in to lahko kasneje pridno (seveda njim v korist ;)) izkoriščajo :-\. Pa še nekaj, psu je traba pokazat, da mu zaupamo (moja šibka točka večkrat :-[ :-[ - nekateri to že veste ;) :P :P)

lp


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #2676 : 18 Marec 2008, 12:36:30
Pa še nekaj, psu je traba pokazat, da mu zaupamo (moja šibka točka večkrat :-[ :-[ - nekateri to že veste ;) :P :P)



Jap to je tudi moj problem. Ko so mladiči znajo poskrbeti da je zaupanje v  njih skoraj na nuli  :( potem se pa stalno sprašuješ kaj če pa ......  ??? >:(

in že iščeš rešitve še preden ti jo zagodejo in medtem pozabiš na bistvo :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2677 : 18 Marec 2008, 12:51:09
Mi je že kar nekaj ljudi reklo: Zaupaj ji ali premalo ji zaupaš,.... Se podobno kot ti sprašujem, kaj pa če...... :( >:( Še posebno se to vidi, na RO tekmah :-\. Pa čeprav vem, da je načeloma kar pridna pesjanka  :D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2678 : 18 Marec 2008, 13:38:31
Ja to je tako, ko si ljudje napačno interpretirajo napisano oz. preberejo tisto, kar želijo. :-\

Žal je kar nekaj polarcev podivjanih, ker ljudje ne vedo, kako z njimi. In ja, je treba v šolo, sploh če nimaš izkušenj z vzgojo in šolanjem psa. Pes se mora navaditi na delo tudi z motečimi dejavniki in v skupini več psov in ljudi je to idealno. In niti ni tako težko najti šolo, kjer delajo na pozitivni motivaciji, jaz jih še več poznam kot tistih, ki delajo na star sistem, prilagojen nemškim ovčarjem.

Lamach, ne iskat izgovorov. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2679 : 18 Marec 2008, 14:40:01
Lamah kot prvo lep pozdrav na forumu. Jaz ti lahko povem iz mojih izkušenj, nič ni narobe če gresta v šolo. Jaz sem isto mislil da AM lahko doma vse naučim, pa sem se zmotil, zato hodiva zdaj v osnovno šolo. Žal mi je da nisem dal male šole skoz prav zaradi tega mišlenja da ga bom doma naučil. Samo to ti lahko povem, če imaš šanso, pojdita. Sigurno ne bo nič narobe.


l.p.


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #2680 : 18 Marec 2008, 15:07:43
Kaj pa osebni trener. Je kdo že delal tako. Na začetku, ko še ni mel izkušenj mislim?



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2681 : 18 Marec 2008, 15:13:18
po mojem ti bo lažje šola, da pes naveže stik z drugimi psi, zdej če je še mlad imaš pasje igrice ke do 5tih msecev
starosti, pol pa mala šola. To je moje mišlenje


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2682 : 18 Marec 2008, 15:23:22
Jaz ti absolutno priporočam šolanje v skupini skupaj z drugimi psi.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2683 : 18 Marec 2008, 15:26:45
lamah,koliko starega malamuta pa imaš, mal opiš novega člana.


Luchkaa_Galchy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2684 : 18 Marec 2008, 20:27:55
žio... jz mam tut AM... tko da se toplo priporočam za kšn nasvet ;D (aja pa tlele sm se urinla med pogovor..sorry)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2685 : 18 Marec 2008, 20:37:15
žio... jz mam tut AM... tko da se toplo priporočam za kšn nasvet ;D (aja pa tlele sm se urinla med pogovor..sorry)

Pozdravljena na forumu! Da bodo lahko vsi brali tvoja sporočila, prosim, piši slovnično.  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Luchkaa_Galchy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2686 : 18 Marec 2008, 20:42:25
aha... se oproščam..hvala za opozorilo :) .. se bom v naprej potrudila da bom pisala prav ;D



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2687 : 18 Marec 2008, 21:05:03
Pozdravljen Luchkaa_Galchy na forumu,  ;) ti kar vprašaj kar te zanima, upamo da ti bomo lahko nekako pomagali  ;) .Ali lahko opišeš kakšnega kuža imaš


l.p. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2688 : 18 Marec 2008, 22:21:08
Luchkaa_Galchy dobrodošla :)..Kot je že ajka11831 napisal, vprašaj kar te zanama in ti svetujemo kakor le lahko :)


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #2689 : 19 Marec 2008, 14:55:08
Nekje tu sem zasledil, da bi naj AM moral v šolo. Glede na to, da sem prebral, da večina strokovne javnosti ne priporoča šole kot je pri nas oziroma pasje šole prilagojene za nemškega ovčarja, ker je malamut vse prej kot ovčar, me zanima vaše izkušnje kako je v šoli oziroma ali več narediš lahko doma.[/color]

Pozdravček tudi z najine strani!!

Kar se tiče šole jih poznam več nešolanih kot pa šolanih in so vsi zelo socializirani. Tudi meni so svetovali, da malamuta ni potrebno šolati, ker je tako intelegenten pes da se ful hitro uči.
To lahko povem pa iz lastnih izkušenj, kajti mojemu Lennyu enkrat pokažeš in obvlada. Glede na njegovo starost (5 mesecev) me je presenetil tudi z odpoklicem (če le ni kaj preveč zanimivega  :-\)
Zelo se razume z vsemi psi - vsaj zaenkrat še. zanimivo ker so vsi ful veliki (veliki planšarski pes, labradorec, bernski planšar-to sta najboljša prijatelja)...
Res pa je da šola pa verjetno ne škoduje! Js pač raje z Lenom preživim prosto popoldne kot pa v šoli.

LP 



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2690 : 19 Marec 2008, 15:08:39
Nekje tu sem zasledil, da bi naj AM moral v šolo. Glede na to, da sem prebral, da večina strokovne javnosti ne priporoča šole kot je pri nas oziroma pasje šole prilagojene za nemškega ovčarja, ker je malamut vse prej kot ovčar, me zanima vaše izkušnje kako je v šoli oziroma ali več narediš lahko doma.[/color]

Pozdravček tudi z najine strani!!

Kar se tiče šole jih poznam več nešolanih kot pa šolanih in so vsi zelo socializirani. Tudi meni so svetovali, da malamuta ni potrebno šolati, ker je tako intelegenten pes da se ful hitro uči.
To lahko povem pa iz lastnih izkušenj, kajti mojemu Lennyu enkrat pokažeš in obvlada. Glede na njegovo starost (5 mesecev) me je presenetil tudi z odpoklicem (če le ni kaj preveč zanimivega  :-\)
Zelo se razume z vsemi psi - vsaj zaenkrat še. zanimivo ker so vsi ful veliki (veliki planšarski pes, labradorec, bernski planšar-to sta najboljša prijatelja)...
Res pa je da šola pa verjetno ne škoduje! Js pač raje z Lenom preživim prosto popoldne kot pa v šoli.

LP 

sej pravim vsak se naj sam odloči glede šolanja, sej mene isto vse uboga od odpoklica do sedi prostor okoli.... in sem se vseeno odločil za šolanje, čeprav je stara leto in pol ji čisto nič ne škoduje



l.p.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2691 : 19 Marec 2008, 15:23:46
Barbicom in Ajka, vidva bosta morala malo HTML kode poštudirat  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2692 : 19 Marec 2008, 15:32:36
Barbicom in Ajka, vidva bosta morala malo HTML kode poštudirat  :D

kaskae kakšne kode? in zakaj sej sam povem kar vem   :o


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2693 : 19 Marec 2008, 16:17:37
kaskae kakšne kode? in zakaj sej sam povem kar vem   :o

Oba sta pisala v navedek (citat)
Kadar v svojo objavo vstavljaš citat, moraš vedno pazit, da pišeš za ukazom [/quote], ti in Barbi sta pisala pred oz. znotraj te kode in je vajin prispevek izpadel kot en velik citat.
Prav tako moraš pazit da te kode ne izbrišeš ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2694 : 19 Marec 2008, 16:22:16
Oba sta pisala v navedek (citat)
Kadar v svojo objavo vstavljaš citat, moraš vedno pazit, da pišeš za ukazom , ti in Barbi sta pisala pred oz. znotraj te kode in je vajin prispevek izpadel kot en velik citat.
Kaskae, a ti se nikoli ne zmotiš in vedno vse prav nardiš ??? ??? ???


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2695 : 19 Marec 2008, 16:39:15
Kaskae, a ti se nikoli ne zmotiš in vedno vse prav nardiš ??? ??? ???

Sem mislil, da bi ju to zanimalo, zakaj tako izpade.  Zato sem se potrudil tudi razložit, zakaj.  ;)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2696 : 19 Marec 2008, 17:00:25
aja nevem sem naredil tako kot vedno,da sem začel pisat od oznake [/quote], dalje in me je vseeno pobarval.Ne vem zakaj  ? Ampak vse eno hvala se nisva razumela pej.

l.p.

P.S. kaskae kako kaj tvoja malamuta,upam da uživata.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2697 : 19 Marec 2008, 17:36:59
P.S. kaskae kako kaj tvoja malamuta,upam da uživata.

Danes nažalost nič ne uživata, ženička dela popoldan, jaz pa moram pazit našo malo Katarinco, zato morata prisiljeno počivat  :(
Jaz pa lahko rečem samo to, da je 100x lažje obvladat dva odrasla Malamuta, kot enega 2-letnega otroka  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2698 : 19 Marec 2008, 17:49:53
Jaz pa lahko rečem samo to, da je 100x lažje obvladat dva odrasla Malamuta, kot enega 2-letnega otroka  >:D

Ti popolnoma verjamem  :o Dej mi povej si bol na tekočem, ali je kje v bližini ali pa v Sloveniji kdaj kakšna tekma v vleki s psim? Res bi šel enkrat to v živo gledat,mora biti zelo zanimivo.


l.p.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2699 : 19 Marec 2008, 18:10:12
Kar se tekem v Sloveniji tiče, je bolj ubogo vse skupaj. Zato se boš moral kar v Avstrijo odpeljat, če hočeš videt kako tekmo.
Več informacij o Avstrijskih tekmah pa tukaj, saj Gorenjci zastopite Nemško, oder nicht  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~