Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582613

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2940 : 01 Julij 2008, 07:45:13
U madona se je pa res poredila :). No je pa lepo, da so jo sterilizirali.

dejstvo pa je, da se psi ne spoznajo več na relaciji - mama, hči, sin. Smešno :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2941 : 01 Julij 2008, 08:21:08
najchy ja meni se tudi zdi, da je bilo bolje kot ponavadi, manj sem imela treme. Je pa res, da treningov praktično že sedaj skoraj pol leta nisva imeli - ene tri, domači slalonm ne šteje. Tokrat me je motila tudi povita roka. Je iz tekme v tekmo bolje, a največji problem so tunelčki, ker če le ima možnost uide skozenj kot na tej zadnji. A kle je bilo itak vseeno že, ker je že pri prvem šla skozi napačen vhod tunela. Skozi slalom je šla v drugo, a tam na tekmah je bolje, da hodim kot sem tokrat (nisem bila edina, ki je šla tako ;)). No ja je morala iti čez tunelčka oba ;) :-\, potem pa šele pravilno čez slalom :-[ Po gledanem posnetku na agility forumu (v videoteki se nahaja posnetek, petrca hvala ti za snemanje) sem videla, da ni bilo vse ostalo tako slabo. Skratka vseeno sem zadovoljna s tem tekom in mi daje novega motiva za naprej. Upam, da jutri mi dajo dol že to šaro z roke :o Po mnenjih nekaterih je Aska odlavfala čez parkur zelo zainteresirano :o Tako, da očitno ji netreningi so še koristili :P

Tako pa panča


ali se hladi v skopani jamici (Aska si jo je, se razume ;))



ter ker je bila kar pridna, je dobila še tole ovratnico ::)



za konec pa


lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2942 : 01 Julij 2008, 13:09:57
Dali so jo sterilizirat in je precej dobila na kilaži, ampak je zdaj na strogi dieti.

Točno to se zgodi pri sterilizaciji ali kastraciji AM-ja in to v 90% primerov, psi naenkrat niso več podobni sami sebi. Ko sem enkrat to omenil tule na forumu, me je "pesjanar inkvizicija" skoraj zažgala na grmadi  :D
Lahko se trudijo z ne vem kakšnimi dietami, tiste "stare" psičke ne bo več nazaj  ;)


ter ker je bila kar pridna, je dobila še tole ovratnico ::)

Pravijo, da so pravi prijatelji tisti, ki iskreno povejo svoje mnenje in jaz ti povem, da tale ovratnica izgleda grozno :'(  , pa brez zamere
Aska bi bila najbrž bolj vesela kakšnega slastnega priboljška  :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2943 : 01 Julij 2008, 13:18:45
Kaskae ne vem sicer za AM, lahko pa iz lasnih izkušenj povem za mojo haskolinko. res da sva skoraj razpolovili porcijo hrane, gibamo se itak non stop, tako da ohranja težo na 21,5 kg. Čeprav zdaj, ko sem jo ornk česala en mesec izgleda kot bolhica  :o :o.

Tudi karakter je ostal podoben - živ, navihan, hiperaktiven.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2944 : 01 Julij 2008, 13:25:47
Pravijo, da so pravi prijatelji tisti, ki iskreno povejo svoje mnenje in jaz ti povem, da tale ovratnica izgleda grozno :'(  , pa brez zamere
Aska bi bila najbrž bolj vesela kakšnega slastnega priboljška  :P
He he tudi za pod zob je dobila nekaj zelo slastnega :P Samo tisto je prej, ko ni bilo fotiča še pri roki :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2945 : 01 Julij 2008, 13:37:17
Točno to se zgodi pri sterilizaciji ali kastraciji AM-ja in to v 90% primerov, psi naenkrat niso več podobni sami sebi. Ko sem enkrat to omenil tule na forumu, me je "pesjanar inkvizicija" skoraj zažgala na grmadi  :D
Lahko se trudijo z ne vem kakšnimi dietami, tiste "stare" psičke ne bo več nazaj  ;)
Kako si pa v to tako prepričan ??? Ni važno od pasme, veliko je tudi od hranjenja psov in od gibanja. Tudi edini primer pasji za katerega vem od (od drugih, ni jih malo ni bilo razlike), ki se je zredil je bil od sorodnov psička, a ne zaradi posledice sterilizacije, pač pa zaradi preobilnega hranjenja - tudi izven rednega obroka. Kasneje so jo z dietno hrano shujšali. Aja ni bila AM ;) To, da si proti sterilizaciji/kastraciji vem ;) Je pa fino, da so jo dali sterilizirati od Ajke mamo namreč.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2946 : 01 Julij 2008, 17:48:48
Točno to se zgodi pri sterilizaciji ali kastraciji AM-ja in to v 90% primerov, psi naenkrat niso več podobni sami sebi. Ko sem enkrat to omenil tule na forumu, me je "pesjanar inkvizicija" skoraj zažgala na grmadi  :D
Lahko se trudijo z ne vem kakšnimi dietami, tiste "stare" psičke ne bo več nazaj  ;)

kaskae dam ti čisto prav, sej tudi sam ve da ne bo več taka kot je bila,dieto je predpisal zdravnik zaradi možnosti kapi. Ne zastopim zakaj so te skoraj na grmadi zažgali zaradi te izjave, je pa ja dokazano da po kastraciji ali sterilicaciji dobijo na kilaži sploh pa starejši psi


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2947 : 01 Julij 2008, 18:00:52
Ja na kilaži absolutno. Sicer pa če si v kontaktu z vzrediteljem ti bo svetoval, da je treba mal pripreti pipico.

Jaz je ne bi sterilizirala, če je ne bi dobila stare leto in pol in seveda kot huskyja begosumne. Plus še brejo so jo predali prejšnji lastniki. To je pripomoglo k odločitvi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2948 : 01 Julij 2008, 21:44:30
Ja na kilaži absolutno. Sicer pa če si v kontaktu z vzrediteljem ti bo svetoval, da je treba mal pripreti pipico.

Jaz je ne bi sterilizirala, če je ne bi dobila stare leto in pol in seveda kot huskyja begosumne. Plus še brejo so jo predali prejšnji lastniki. To je pripomoglo k odločitvi.
Ja to je res da je treba pipco malo zapreti to ti dam čisto prav, jaz sem Ajko steriliziral pred prvo gonitvijo in na srečo drži kilažo okoli 38kg.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2949 : 02 Julij 2008, 07:26:25
V nedeljo pa je Asko obiskal njen dober pasji prijatelj Lum. Ko je potreniral slalom, je seveda žeja bila huda


Fovšljivost pa tud :P in ji je kot kavalir odstopil


malo nehote pozirata


za konec pa še ena Aske s frzibijem


lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2950 : 02 Julij 2008, 13:04:14
Vidim da je Aska spet uživala na potepu.Lepe slike ni kej.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2952 : 02 Julij 2008, 17:50:04
hehehe dobre slike to bo vesela ko jih bo videla


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2953 : 02 Julij 2008, 18:57:27
Wau ta 1. fotka je nora :D.

Aska samo tale ovratnica ji pa res ne paše :-[.Ampak važno da je tebi všeč ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2954 : 02 Julij 2008, 21:21:57
Moj jagodek star 13 mesecev pa pov  ::)






ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2955 : 02 Julij 2008, 21:39:31
Vohlec, pravi lepotec je postal


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2956 : 02 Julij 2008, 21:57:42
Lanabela hvala za slikce :) So super :o

T.M.T. mnenja so različna, eni menijo, da ji paše, drugi pač ne, ni važno :P Pa tudi nisem tukaj spraševala ali ji paše ali ne :P :P


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2957 : 02 Julij 2008, 21:58:21
Vohlec, pravi lepotec je postal
hvala! :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2958 : 03 Julij 2008, 11:21:19
T.M.T. mnenja so različna, eni menijo, da ji paše, drugi pač ne, ni važno :P Pa tudi nisem tukaj spraševala ali ji paše ali ne :P :P

Se opravičujem,ker sem te užalila (če še enkrat prebereš boš mogoče opazila,da je napisano važno da je tebi všeč).Oprosti tudi,ker sem izrazila svoje mnenje.Bom povedala ga samo takrat ko boš izrecno napisala "zanima me vaše mnenje"  ::)

Vohlec "tamal" je čudovit.Res je postal pravi lepotec,ful mi je všeč barva :o :-* :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2959 : 03 Julij 2008, 12:04:36
T.M.T  nisi me užalila, meni je všeč in se mi zdi, da ji paše. Sem napisala, da so pač mnenja različna. Ovratnica je močna in kvalitetna in mehka. Vzela sem jo na začetku samo za probo, a  potem jo obdržala. Še eno imela na probi, a je bila pretrda in prevelika. 
 
 


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2960 : 03 Julij 2008, 12:11:45
Volhec pravi lepotec je!

No glede ovratnice, pa tudi meni ni najbolj posrečena izbira. Ampak važn da drži.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2961 : 03 Julij 2008, 12:18:48
No glede ovratnice, pa tudi meni ni najbolj posrečena izbira. Ampak važn da drži.
Točno. Meni pa roza barve niso všeč in še kakšne. Odločitev od vsakega posameznika ;) :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2962 : 03 Julij 2008, 12:21:25
Ne saj barva je luštna, meni je malo preširoka  :-[. To je vse. Od barv imam pa ravno rdečo in rumeno najraj na svetlem polarčku.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


AD

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2963 : 03 Julij 2008, 14:20:43
Pozdravljeni "severnjaki"!

Mi smo po dveh letih priprav in čakanja končno prišli do male kepice po imenu Biba! Sedaj je stara 2 meseca in njeno glavno opravilo je počivanje. Se še slišimo.

LP






m3dv3d3k

  • *
    • Prispevkov: 167
    • Točke: 0
Odgovori #2964 : 03 Julij 2008, 15:06:39

Mi smo po dveh letih priprav in čakanja končno prišli do male kepice po imenu Biba! Sedaj je stara 2 meseca in njeno glavno opravilo je počivanje. Se še slišimo.


kar se bo hitro spremenilo ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2965 : 03 Julij 2008, 15:07:24
Prelepa kepica.

Ja še hitro bo tole postala hiperaktivna kepica ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2966 : 03 Julij 2008, 16:59:54
hehe dolgo ne bo počivala ta kepica.
l.p.


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #2967 : 03 Julij 2008, 23:07:26
Pozdravljeni "severnjaki"!

Mi smo po dveh letih priprav in čakanja končno prišli do male kepice po imenu Biba! Sedaj je stara 2 meseca in njeno glavno opravilo je počivanje. Se še slišimo.

LP


Tala frajerka je pa ful lepa... A ste jo dobl v Celju??

LP



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2968 : 04 Julij 2008, 10:14:29
Iii,kakšna lepa temna kepica :o.Rodovniška?Spet kakšno leglo zamudila :-[...še fotk!   

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #2969 : 05 Julij 2008, 15:08:55
Dino se je danes malo hladil na Ribniški koči.