Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583236

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3030 : 10 Avgust 2008, 21:53:09
Lušten pesjak si naredil :)

Pa še ena Askina, kjer se lepo vidi njena nova poletna preobleka ;) :P


lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3031 : 11 Avgust 2008, 09:15:47
Kaskae hvala za obrazložitev...pesjak je mega,ampak tista mrcinica v njem mi je še bolj všeč.Imaš kakšne nove slike?

Sicer imam pa en razlog,da kdaj vidim tvoje pesjane,da mi poveš še kaj te moti pri Storm kloud`s -ih ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3032 : 11 Avgust 2008, 11:03:46
Me pa še nekaj zanima. Ali tudi vaši pesjani/ke kdaj poleti štrajkajo s hrano in je nočejo pojesti. Aska mi vse do sedaj je pridno jedla, danes pa ne. Obrok ji razdelim še vedno na dva dela (zjutraj in zvečer). No sej, če bo lačna bo že pojedla. Samo me zanima ali tudi pri vaših je tako? Hvala za odgovore.

lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3033 : 11 Avgust 2008, 12:13:16
Aska sicer nimam Am-ja ampak naš poleti dobi občutno manjše porcije,ker 500g ne poje in mi je škoda metati brikete stran :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3034 : 11 Avgust 2008, 12:23:26
Me pa še nekaj zanima. Ali tudi vaši pesjani/ke kdaj poleti štrajkajo s hrano in je nočejo pojesti. Aska mi vse do sedaj je pridno jedla, danes pa ne. Obrok ji razdelim še vedno na dva dela (zjutraj in zvečer). No sej, če bo lačna bo že pojedla. Samo me zanima ali tudi pri vaših je tako? Hvala za odgovore.

lp

Naša normalno je, odvisno kolk je zmatrana.Če je fejst zmatrana je kot da ne bi cel teden jedla, če pa nisva bila na nobenem velikem sprehodu pa nima tako velikega apetita. Je pa res da včasih sama posti in ne je, ampak ni nič hudega to.
Jaz ji dajem samo en krat na dan hrano po 350g. So pa rekli ja da poleti manj jejo, samo moja ne.
Tako Aska se ne sekirat tudi če dva dni ne je nič, ti jo sam na velik sprehod pelji in bo že jedla.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3035 : 11 Avgust 2008, 13:20:24
Moja dobi 200g na dan, razdeljeno na dva dela in oboje pohrusta :). vmes pade še kak korenček ali jabolko. Pretekla leta, ko sem ji dajala cel obrok na enkrat, je puščala. Zdaj tega ni več. Sploh od kar imava slastne Forza10 briketke, ki je očitno res gredo v tek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3036 : 12 Avgust 2008, 05:49:28
Hvala vsem trem :) A sem pogruntala vzrok zakaj ji ni bilo do jutranjega obroka >:( >:( Lumpa si ga je privoščila kar sama. Sem pred kratkim namreč za nagrado od enega foto natečaja dobila bon in sem vzela en mali paketek hrane. In moja mula ga je šla raztrgat in kar precej vsebine pojest >:( >:( >:( Jao :(. Res vse bo treba zaklepati pred njo. Ma očitno imam požeruhinjo doma pri kateri ni nič varno :-\ Vse lepo skriti. Še dobro, da po kilaži se ji tega ne pozna ::) ::) :o Trenutno je na 33 kg-jih samo ;D

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3037 : 12 Avgust 2008, 08:32:41
hehehehehe Aska kaj tega še nisi vedela, da je treba pred našim zverincam vse skriti,  :P :P  mene je prav hitro to izočilo, ko sem v njeni koči našel moj mobitel  :o :o :o ki sem ga pozabil na mizi  ;) ;) ;)


stehi.uros

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • SPIRIT
Odgovori #3038 : 12 Avgust 2008, 11:53:56
Lep pozdrav.

Moj spirit pa bi ves čas samo jedel, ko dobi svojo porcijo, jo ponavadi ne poje do konca, potem pa pride in išče kaj bi še on drugega jedel.  ;D
Se kar malo čudim to, ker mu nikoli ne dajem priboljškov pri mizi, pa tudi sicer mu dajem za pribolške samo sadje in zelenjavo.
Bi pa pojedel vse kar mu dam, razen jabolka, ki so malo bolj kislega okusa mu ne dišijo. :-\
Upam, da ni predebel, je 5 mesecev star, plečne višine ima 58 cm, teža pa je 29,5 kg.

Je brat od Simbe, ampak ko ga pogledam, mi ne delije tako "odraslo" kot Simba, saj ima še veliko "puha", kljub temu, da ga 2X tedensko češem.
Bom danes posnel fotke in jih obesim na forum.

Pa ušeske ima še vedno povešene.
Mu jih malo masiram, ampak imam občutek, da ima težka in mesnata ušesa, zato pa ne stojijo pokonci.
Ko boste videli slike boste videli.

Kaskae, zares lepi pesjak. 8)

Aska je pa res zelo svetlo dlako dobila, lepo ji paše.

Lep dan...



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3039 : 12 Avgust 2008, 11:56:20
In še nekaj slik iz letošnih počitnic



hehehe in kje je bil gazda  ???

v Grčiji  :P


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3040 : 12 Avgust 2008, 19:28:04
hehehe in kje je bil gazda  ???
Okrog po plaži je babe slikal  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3041 : 12 Avgust 2008, 19:50:03
Okrog po plaži je babe slikal  :D

hehehe točno


stehi.uros

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • SPIRIT
Odgovori #3042 : 12 Avgust 2008, 20:26:00
Kot sem obljubil.
Slikice Spirita, pa presodite kaj mi je storiti.
Je pretežek ???
Morda premali ???
Jaz ga obožujem takšnega kot je, ampak ta ušeska pa bi mu rad spravil pokonci.  8)

Na tretji sliki se vidi, kako drži ušesa nazaj, namesto da bi jih postavljal pokonci.  >:(
In to se pogosto dogaja, tako da mislim, da ima tudi zaradi tega povešene.
Veterinarka je rekla da ima ušesa zdrava in brez problemov.

Lep pozdrav



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3043 : 13 Avgust 2008, 00:21:12
Danes je pa tudi Aska 1. zaplavala :o



lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3044 : 13 Avgust 2008, 09:00:56
Aska kje ste to plavali?


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3045 : 13 Avgust 2008, 09:11:42
Četitke Aski :).

Uros morda je malo pretežak, sklepam ne po slikah ampak glede na velikost in težo. Moja sibirka ima nekje 54 sm plečne, pa ima 21,5 kg, pa izgleda taka polna.

Sicer bo sigurno še kaj zrastel. Mogoče izgleda okrogel zaradi dlake. Če ob dotiku čutiš rebra, potem je ok.

Je pa izredno lep, tudi s takimi ušeski  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3046 : 13 Avgust 2008, 09:32:39
Uroš vprašaj vzreditelja kaj ti priporoča za pomoč pri postavljanju ušesk gor, poleg masaže lahko poskusiš še s povijanjem - tole ni ravno značilno za to pasmo ;), je pa res da se nekaterim postavijo dokaj kasno. Vseeno pa se prej posvetuj še z vzrediteljem.
Drugače pa je mulc prav cort ;D


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3047 : 13 Avgust 2008, 20:01:47
Jaz ga obožujem takšnega kot je, ampak ta ušeska pa bi mu rad spravil pokonci.  8)

Glede na to, da vzreditelj in vsi ostali vpleteni spremljajo forum, bi lahko stopili v kontakt s fantom in mu svetovali, kako in kaj naj naredi s temi ušesi  :-\
In ne se tolažit, da je pes tudi tako srčkan, ker ni ! Izgleda kot kakšen mešanc in ne kot čistokrven Malamut. To je iskreno mnenje in ne vzet tega kot žalitev :)
Drugače je pa lepo skladno razvit in ne zdi se mi pretežak, manjka mu samo malo mišic, ampak te bo že dobil če bosta dovolj aktivna :)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3048 : 13 Avgust 2008, 20:13:49
A pa je to pogosto, da se ušesa pri malamutu ne postavijo?? Najbrž je lahko tudi dedno? Če so ušesa težka in mehka, da se tudi recimo njegovim potomcem ne bi postavila??




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3049 : 13 Avgust 2008, 20:44:12
ninci Kakor imam jaz informacije, to ni pogosto. Enemu psu so se kakor mi je ena povedala postavila ušesa šele pri 6. letu pokonci. Naj bi se šlo tudi za rodovniškega psa.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3050 : 13 Avgust 2008, 20:47:25
A pa je to pogosto, da se ušesa pri malamutu ne postavijo?? Najbrž je lahko tudi dedno?
Povešena ušesa so bila do sedaj več ali manj domena "čistokrvnih brez rodovnika", da se pa psu z tako odličnimi predniki nebi pokonc postavila je pa več kot nenavadno  :-\, dednost mislim da tukaj lahko izključimo, je pa res kolikor se mi zdi, da ima večina psov iz tega legla velika ušesa (tudi Simba  :()

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3051 : 14 Avgust 2008, 08:34:48
Glede na to, da vzreditelj in vsi ostali vpleteni spremljajo forum, bi lahko stopili v kontakt s fantom in mu svetovali, kako in kaj naj naredi s temi ušesi  :-\
In ne se tolažit, da je pes tudi tako srčkan, ker ni ! Izgleda kot kakšen mešanc in ne kot čistokrven Malamut. To je iskreno mnenje in ne vzet tega kot žalitev :)
Drugače je pa lepo skladno razvit in ne zdi se mi pretežak, manjka mu samo malo mišic, ampak te bo že dobil če bosta dovolj aktivna :)


Kako se iz slike vidi kako je pes razvit, ali ste ga tudi fizično pregledali? Če obstajajo kake specifikacije, kaj je potrebno gledati na sliki, mi prosim sporočite kje najdem specifikacije-pravila za ocenjevanje po sliki (mere, dlaka, kolki, višina, "skladnost", hoja, drža repa, ....) kajti rad bi se tudi jaz naučil preko slik pogledati kakšen je ustrezen lep in dober pes.

LP



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3052 : 14 Avgust 2008, 09:14:09
Glede na to, da vzreditelj in vsi ostali vpleteni spremljajo forum, bi lahko stopili v kontakt s fantom in mu svetovali, kako in kaj naj naredi s temi ušesi  :-\
In ne se tolažit, da je pes tudi tako srčkan, ker ni ! Izgleda kot kakšen mešanc in ne kot čistokrven Malamut. To je iskreno mnenje in ne vzet tega kot žalitev :)
Drugače je pa lepo skladno razvit in ne zdi se mi pretežak, manjka mu samo malo mišic, ampak te bo že dobil če bosta dovolj aktivna :)


Kaskae jaz bi mu z veseljem kaj dobrega svetoval glede ušes, sam kaj ko se s tem problemi nisem nikoli srečoval.Kajti Ajka je imela ušesa že pokonci po enmu mescu in pol, men osebno mi tudi ni všeč s temi ušesi, res zgleda kot mešanček.Sem pa res slišal da se nekaterim ušesa pozno pokonci postavljajo.Kar se pa teže tiče se mi zdi za to starost in velikost malo veliko  :-\ res da imam psico in da ponavadi tehtajo manje je imela pri šestih mescih 21kg, zdej je tudi odvisno koliko se gibljeta, ker z Ajko dnevno delava min 5-6 km včasih pa tudi do 20km.
Tolk od mene  ;)
l.p.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3053 : 14 Avgust 2008, 13:30:24
Kako se iz slike vidi kako je pes razvit, ali ste ga tudi fizično pregledali? Če obstajajo kake specifikacije, kaj je potrebno gledati na sliki, mi prosim sporočite kje najdem specifikacije-pravila za ocenjevanje po sliki (mere, dlaka, kolki, višina, "skladnost", hoja, drža repa, ....) kajti rad bi se tudi jaz naučil preko slik pogledati kakšen je ustrezen lep in dober pes.
LP

Komaj pridem na forum se že vrstijo napadi iz vseh strani, eni javno drugi preko ZS
Pa tudi spoštovani/a Lamach, če se že želiš prerekat se vsaj predstavi, tkole za nickom skrit se vsk cucek upa lajat ;)

Odslej bom skrbel samo za svoje pse, 8)

Če bi vseeno kdo slučajno potreboval kak nasvet ali pa le pogovor na temo AM-jev, mi lahko piše na mail, ker je to moj zadnji post tukaj  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3054 : 14 Avgust 2008, 13:45:46
Kako se iz slike vidi kako je pes razvit, ali ste ga tudi fizično pregledali? Če obstajajo kake specifikacije, kaj je potrebno gledati na sliki, mi prosim sporočite kje najdem specifikacije-pravila za ocenjevanje po sliki (mere, dlaka, kolki, višina, "skladnost", hoja, drža repa, ....) kajti rad bi se tudi jaz naučil preko slik pogledati kakšen je ustrezen lep in dober pes.

LP

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=372
Tukaj najdeš vse kar si hotel. Sredi strani je slika AM- ja na kateri je pojasnitev standarda.

                                                                                   LP


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3055 : 14 Avgust 2008, 13:48:28
Kaskae ti se kar še javljaj tu  ;)

Glede ocenjevanja, ja tudi po sliki se da, je pa res malce da je tako ocenjevanje malce nehvaležno, saj lahko pes na sliki izgleda bolje   ali pa slabše kot v resnici ::) In razen tega pač da ni pohvalil ušes, kar jih tudi jaz nebi če bi bila to "moja" pasma je podal lepo oceno psa. Po sliki pač ne ocenjuješ tip dlake ali njeno dolžino, hojo ali skldnost gibanja, lahko pa si dobro ogledaš njegovo zunanjost in stojo in ja tudi na podlagi slike lahko podaš neko primarno oceno ::) ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3056 : 14 Avgust 2008, 14:20:50
Kaskae upam, da to res ni tvoj zadnji post.

Jaz se v primeru prerekanj - oziroma provokacij in raznih napadov - povem svoje in umaknem, ker mi je za mojo starost pod nivojem. Čeprav me na štiri oči velikokrat prime iztegniti desnico ;).

Vsi imamo na forumu pravico napisati objektivno mnenje in kaskae je eden izmed najbolj odkritih, kar jaz izredno cenim. Se pa da nestrinjanje izkazati tudi na drug način in ne z napadanjem.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3057 : 14 Avgust 2008, 14:55:26
Kako se iz slike vidi kako je pes razvit, ali ste ga tudi fizično pregledali? Če obstajajo kake specifikacije, kaj je potrebno gledati na sliki, mi prosim sporočite kje najdem specifikacije-pravila za ocenjevanje po sliki (mere, dlaka, kolki, višina, "skladnost", hoja, drža repa, ....) kajti rad bi se tudi jaz naučil preko slik pogledati kakšen je ustrezen lep in dober pes.

LP
Da lahko razbereš kaj iz slike, mora biti pes v razstavni pozi (torej slikan od strani). Tu lahko vidiš razvitost prsnega koša, sprednje in zadnje kote, hrbtno linijo, lego repa pa še kaj mogoče. Potem je dobro, če je kakšna slika od spredaj (boljše zdaj nisem našla), da vidiš, če so sprednje tace ravne, ali ima morda šibka zapestja, šape obrnjene navznoter ali navzven, nepriležne komolce, in slika zadnjih tac, če ni kravje stoje, preozke stoje ali če niso skočni sklepi obrnjeni navznoter ali navzven. Potem pa je še fajn imeti sliko v gibanju, pes mora teči v kasu - da lahko rečeš, da ima pes dobro gibanje, mora sprednje in zadnje tace čim bolj iztegniti ven (sprednjo levo in zadnjo desno ali obratno), sprednjo taco lahko celo do višine nosu. Pa mogoče še fotografijo glave, da vidiš njeno obliko in pa barvo oči - ampak, to je že itak velika napaka, če niso rjave. ;)

Za lažjo predstavo sem dodala povezave do fotografij, na kateri so sicer samojedi, ker sem jih lažje našla, ampak pri AM-jih je isto.

Kaskae tudi jaz upam, da se ne boš pustil sprovocirati.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3058 : 14 Avgust 2008, 16:17:43
Komaj pridem na forum se že vrstijo napadi iz vseh strani, eni javno drugi preko ZS
Pa tudi spoštovani/a Lamach, če se že želiš prerekat se vsaj predstavi, tkole za nickom skrit se vsk cucek upa lajat ;)

Odslej bom skrbel samo za svoje pse, 8)

Če bi vseeno kdo slučajno potreboval kak nasvet ali pa le pogovor na temo AM-jev, mi lahko piše na mail, ker je to moj zadnji post tukaj  ;)
oprosti kaskae če si mene mislil jaz te nisem napadel in cenim tvojo odkritost, malo je takih na forumu da tako odkrito pove oz. napiše kot ti


snow storm

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 4
  • Blue Wolf
Odgovori #3059 : 18 Avgust 2008, 00:30:05
Citiraj
Glede na to, da vzreditelj in vsi ostali vpleteni spremljajo forum, bi lahko stopili v kontakt s fantom in mu svetovali, kako in kaj naj naredi s temi ušesi  :-\
In ne se tolažit, da je pes tudi tako srčkan, ker ni ! Izgleda kot kakšen mešanc in ne kot čistokrven Malamut. To je iskreno mnenje in ne vzet tega kot žalitev :)
Drugače je pa lepo skladno razvit in ne zdi se mi pretežak, manjka mu samo malo mišic, ampak te bo že dobil če bosta dovolj aktivna :)


Stehi.uros je dobil nasvete (obsirno) ze nekaj casa nazaj na zasebno.

Lp
Tina