Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581461

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3090 : 14 Oktober 2008, 10:39:30
Tristi psa iz tujine ni problem pripeljati. Saj ti vzreditelji uredijo vse potrebno. Morda poglej, če hodi tudi na tazstavo v Ljubljano, kjer je ogromno Italjanov.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TRISTI

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3091 : 14 Oktober 2008, 10:46:35
Joj, zdaj sem že boljše voplje, že skoraj skačem do stropa ;D



Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3092 : 14 Oktober 2008, 10:47:13
Edino kar me zanima je, kako enega njihovih kužkov pripeljati v SLO in seveda njihove pogoje za izvedbo le tega. Zato me tudi zanima ali gospod pride kaj razstavljat v SLO, vem da je bil v Portorožu, zato me tudi zanima Vrtojba oz. Šempeter, ker sta navedena kraja relativno bliziu Italije!


LP

Psarna From Anaya's Land ima lepega psa od biagota, povprašaj pri njih za nasvet....

KLIK... na

http://users.volja.net/gorjanc/

LP



obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3093 : 24 Oktober 2008, 18:05:33
 :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3094 : 24 Oktober 2008, 18:15:18
obiwan, prvo dobrodošel/a na forumu, kot drugo pa nam lahko kaj predstaviš tvojega AM-ja/ko in slikce so tudi zelo zaželjene :o

lp


obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3095 : 27 Oktober 2008, 11:57:43





obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3096 : 27 Oktober 2008, 12:01:44





obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3097 : 27 Oktober 2008, 12:03:38







ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3098 : 27 Oktober 2008, 13:30:59
 :o :o kako lep AM Pravi lepotec kako muje pa ime ?

Vidim, da je deloven uporablja zaščitna sredstva, Mogoče tudi kaj okopava po vrtu :o
lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3099 : 27 Oktober 2008, 13:36:04
Lep je :) Edino škoda, da slike niso pokončne ;).

lp


obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3100 : 27 Oktober 2008, 14:44:35
ja žal se mi je mal mudil pa sploh nism pogledu v katro smer so obrnjene >:(, bo drugič boljše ::)

hvala

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3101 : 27 Oktober 2008, 14:56:02
obiwan, še vedno pa ne vemo imena :-\


obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3102 : 27 Oktober 2008, 18:58:43
 :-[ Odin



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3103 : 27 Oktober 2008, 19:01:38
Saj ni panike ;) Samo toliko, da vemo kako mu je ime ;D

lp


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3104 : 28 Oktober 2008, 09:11:18
Ma tud počez je prav lejpa mrcina.

LP



sebodimic12

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • Moj Aik
Odgovori #3105 : 28 Oktober 2008, 12:58:10
zdravo!

sem nov na forumu pa me samo nekaj zanima.imam AM starega 4 mesece pa me samo zanima kdaj ga naj dam šolati ker ko ga imam na povodcu me uboga(lezi,sedi,mir,...) ko pa dam povodec stran je pa kot da me ne pozna,gre kr stran od mene ne posluša,sej pol ko vid da grem pride za menoj.kaj se da narediti?
imam pa še eno težavo oz.če se temu lahko reče težava.psa sem dobil na začetku septtembra, in sem se s njem ukvarjal vsak dan.sedaj sem pa čez teden v lj in se s njim ukvarjam samo čez vikend.kakšne so lahko posledice tega?




lp,sebastjan



Sebo


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3106 : 28 Oktober 2008, 13:33:45
sebodimic12, kot prvo pozdravljen na forumu :) Glede šolanja ti predlagam, da ga čimpej pelješ v šolo. S katerega konca SLO pa si? Naši polarčki so zelo nabrisani, saj mislijo s svojoglavo, saj so izredno inteligentni :D. Če prav razumem, da, ko ga spustiš, gre drugam. Kot prvo bi bilo fino, da delata čimveč na odpoklicu. Priporočam en dolgo vrv in ko ga spustiš le tega vleče po tleh in vadita odpoklic. Čimveč se mu skrivaj in čim manj ga kliči , naj sam tebe najde. Ko on šiba proč od tebe, se obrni in šibaj v nasprotno smer. 100% odpoklica pri naših polarčkih bomo bolj težko dosegli ;). Zelo važno je, da se jim ne popušča pri poveljih, treba vstrajat. Ja to mene stane, ker sem moji tudi kdaj popustila :-[ Pa vedno ga pohvali, ko pride do tebe, ne glede na to, če je prej kaj ušpičil. Mora videti, da, če pride do tebe bo pohvaljen in po možnosti mu še kakšen priboljšek vedno daj (saj čisto majčken) ali pa igra (pač tisto kar ima rajši). Je pa važno, da čimveč sedaj delaš na poslušnosti, saj kmalu bo v "teto" puberteto prišel in ga bo biksljal in bo pol manj ubogal kot je prej. Mogoče probaj s klikerjem (lahko namesto klikerja uporabljaš tudi kakšno besedo - jaz npr. skoči - no kakor kdaj, ker za oboje pozna).   

lp


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3107 : 29 Oktober 2008, 04:24:53
Sebastijan kar začni z malo šolo, sam kot je čebelica že vprašala iz katrega konca Slovenije si ti lahko priporoča kako dobro Kinološko društvo. Ja res je hudičevo trmasti in svojeglave znajo bit, zato ne odlašaj s šolo.To da te ne bo čez teden bo edino problem ker ne boš moral sodelovati pri šolanju psa.


l.p.


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3108 : 29 Oktober 2008, 04:25:58
Obiwan dobrodošel med nami.


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3109 : 29 Oktober 2008, 06:31:18
sebodimic12 dobrodošel med AM-i.
Tvoje težave so povsem značilne za to pasmo. Tudi jas ti priporočam čim prej v šolo z njim  ;D. Pa veliko vztrajnosti in naj te ne obrača on ampak ti njega. Ne poskušaj ga šolati na grob način  :( vse ti bo povrnil z dvojno mero trme. Zaleže vztrajnost in pozitivna motivacija psa. Verjami tudi moja psička je AM in takoj sprotestira če samo pomislim, na to da bi jo pri povelju prostor malce potisnila dol. Ker se dama zellloo počasi spravi na tla  :-[ . Sem poskusila ampak je potem pozabla vsa povelja tudi odpoklic ji je bil španska vas se je raje podila po poligonu s sošolko  ??? >:( joj kako smo ju lovili  ;D. I res je dobila 10 meterski povodec, da smo jo potem lahko zaustavili preden je čisto zbezljala  :P.
Malemu pa pošiljam en velik koš  :-*
 
lp



sebodimic12

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • Moj Aik
Odgovori #3110 : 29 Oktober 2008, 10:45:48
hej

sem se pozanima ker en kolega u sosednji vasi ima šolo za pse pa sem ga čery poklicu pa prašu,pa je reku da februarja nj pridema....takrat pa itaq na faxi nimam nič tako da:) bom lahk bil zraven na šolanju.sej ga počas učim,sam nwm kak nj primem če lepo ne posluša,ka nj z jezo al ka?sej ko je na povodci uboga sedi,mir pa prostor ko ga pa odpnem je 15s na mir pol gre pa po svoje....bomo že nekak sem trmast lahk trikrat bolj ko aik :P

Sebo


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3111 : 29 Oktober 2008, 11:03:05
sam nwm kak nj primem če lepo ne posluša,ka nj z jezo al ka?
Nikakor ne na silo, ker to jim še podvoji njihovo trmo in narediš še več škode na psu. Bi te pa obenem prosila, da pišeš bolj slovnično, da te bomo lažje razumeli ;)

lp


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3112 : 29 Oktober 2008, 11:46:34
Pa saj je normalno mladički ne morejo ostati zbrani več kot par sekund  :-[zato mu ne dovoli da zbezlja prej mu spremeni povelje čas podalšuj zelo počasi že če takoj sede na povelje je uspeh. Jezo pa pusti kar doma nima kaj iskati pri šolanju. P
Pazi, da te ne bo zmedla njegova šarmantna trma. Znajo namreč zelo šarmirati in preden ugotoviš kam pes taco moli ti vsili svojo voljo  :P.
Mene je že parkrat obrnila ???  >:(. Enkrat celo na hrbet dobesedno  ;D
lp



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3113 : 29 Oktober 2008, 14:08:42
sebodimic12 dobrodošel med AM-i.
Tvoje težave so povsem značilne za to pasmo. Tudi jas ti priporočam čim prej v šolo z njim  ;D. Pa veliko vztrajnosti in naj te ne obrača on ampak ti njega. Ne poskušaj ga šolati na grob način  :( vse ti bo povrnil z dvojno mero trme. Zaleže vztrajnost in pozitivna motivacija psa. Verjami tudi moja psička je AM in takoj sprotestira če samo pomislim, na to da bi jo pri povelju prostor malce potisnila dol. Ker se dama zellloo počasi spravi na tla  :-[ . Sem poskusila ampak je potem pozabla vsa povelja tudi odpoklic ji je bil španska vas se je raje podila po poligonu s sošolko  ??? >:( joj kako smo ju lovili  ;D. I res je dobila 10 meterski povodec, da smo jo potem lahko zaustavili preden je čisto zbezljala  :P.
Malemu pa pošiljam en velik koš  :-*
 
lp

le kako mi je to znano  :P kot da bi jaz to napisal za mojo Ajko :)


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3114 : 29 Oktober 2008, 14:17:22
hej

,ka nj z jezo al ka?

Samo z jezo ne, neboš nič dosegel ali pa s kaikm kaznovanjem, lepo umirjeno moral boš imeti železne živce, ker Malamut ni tak kot so Nemški ovčarji ali pa Zlati prinašalci. Malamut je pes ki sam razmišlja in če boš z jezo si bo mislil po domače " ker sam delaj če ni kaj prav". Jaz sem se včasih smejal tej izjavi, verjemi me je minilo.
Malamut zna bit zelo hitro užaljen in potem ti sploh ne bo delal, zato ti svetujem in ne samo jaz večina na tem forumu, raj kako nagrado več in zelo mirne živce.To je isto kot dojenček in ne ve kaj ti od njega zahtevaš.


obiwan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3115 : 29 Oktober 2008, 16:26:56
Zdravo,

Katero hrano pa uporabljate. Na netu je zasledii zelo veliko mnenj, od briketov, do doma pripravljene, pa vse do surove. Sam uporabljam RC maxi junior, sem pa opazil da so začeli hvaliti tudi italijansko Forza hrano, ki bi naj vsebovala predvsem ribje sestavine, tudi na dog food reviews jo uvrščajo na 3. mesto- http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php?cat=5&stype=1&si=forza&perpage=12&sort=8&stype=&limit=&cat=5&ppuser=

kakšno mnenje?



barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3116 : 29 Oktober 2008, 17:06:27
Zdravo,

Katero hrano pa uporabljate. Na netu je zasledii zelo veliko mnenj, od briketov, do doma pripravljene, pa vse do surove. Sam uporabljam RC maxi junior, sem pa opazil da so začeli hvaliti tudi italijansko Forza hrano, ki bi naj vsebovala predvsem ribje sestavine, tudi na dog food reviews jo uvrščajo na 3. mesto- http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php?cat=5&stype=1&si=forza&perpage=12&sort=8&stype=&limit=&cat=5&ppuser=

kakšno mnenje?

Pozdravljen!

Naš Lenny je do enega leta jedel brigete Satisfaction puppy maxi, sedaj pa imamo nutra gold!! Obe so bile ok!! Včasih ga pa tudi razvajam z ribicami in rižem... ostalo hrano (jabolka, korenje, sir) si pa itak pribori čez dan ko mora kej pokazati...

LP



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3117 : 29 Oktober 2008, 22:02:27
Zdravo,

Katero hrano pa uporabljate. Na netu je zasledii zelo veliko mnenj, od briketov, do doma pripravljene, pa vse do surove. Sam uporabljam RC maxi junior, sem pa opazil da so začeli hvaliti tudi italijansko Forza hrano, ki bi naj vsebovala predvsem ribje sestavine, tudi na dog food reviews jo uvrščajo na 3. mesto- http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php?cat=5&stype=1&si=forza&perpage=12&sort=8&stype=&limit=&cat=5&ppuser=

kakšno mnenje?

Naša Ajka je od same ga začetka jedla Hills za velike mladičke in priporočam ti dokler je še mladič ne skopari pri hrani, ker je v fazi razvijanja in bo potrebaval res veliko vitaminov, mineral,calcij ,....


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3118 : 02 November 2008, 20:20:09
Ojla

tudi naša je od samega začetka na Hillsu...se dobro obnese.
Glede šole pa...Luna sedaj dela A-tečaj, jo moram pohvalit da je zelo pridna in lepo učljiva...z igračo ali s hrano..dobro gre...je pa potrebovala kakih 14 dni, da je "zakapirala" da pri prostoru pač mora ležat. Sedaj skoraj vstat noče, ko pridem nazaj :-D.

Tudi odpoklic je super...samo kaj, ko v "naravi" to drugače zgleda.

Danes zjutraj me je skoraj kap...ker je bil pesjak prazen!!!!  :'( Očitno je z"loverjem" pobegnila in je ni bilo 4 ure...pa še goni se!?!?!
Sploh ne vem kaj bomo...upam da se ni prijelo...je pa res, da je Mr. bolj nizke rasti...mogoče še zreven ni prišel :-):-D




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3119 : 02 November 2008, 20:30:35
LUNA23, še vedno se da prekiniti to, če slučajno do česa je prišlo, a samo pravi cajt. Posvetujte se z vetijem (po tel.). To je jasno, da na poligonu bo delala fajn, drugje pa drugače ;) Zato je tudi drugje treba čimveč vaditi tudi na različnih lokacijah izven vadbišča. V katerem klubu pa trenirata?

lp