Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581112

LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3180 : 16 December 2008, 07:44:45
Kam ste se pa vsi skrili  :-\ A je kdo kaj užival na snegu ' Mi smo Luno peljali v nedeljo v Planico  :o in ji je po 2 urah zmanjkalo baterij :-) gazit po 1m snega ni kar tako  :P



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3181 : 16 December 2008, 12:53:31
Prinas pa samo dežuje   :'( >:( tako, da gazimo po blatu in ne po snegu. Mala je kot, da bi jo do polovico nog namočil v čokolado >:D
Ko se bo malce popravilo vreme jo bom peljala na sneg tja proti Rogli.
Vsi ostali, ki pa imate sneg uživajte v gazenju  ;D
 lp




ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3182 : 16 December 2008, 22:19:42
Pri nas je ista pesem dež,dež,dež.....  >:( tako da je že Ajka vso voljo izgubila za sprehode.
Upam da se bo to kaj spremenilo  ???


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3183 : 01 Januar 2009, 15:55:16
Ka zdaj arktični pesjanarji?! Zdaj, ko je pa zunaj idealna temperatura pa nekaj snega pa ni nobenga vec naokrog.
Ali pa so se psi poskrili pred decemberskim pokanjem.
Vsaj kako slikco vaših polarčkov (verjetno so zdej čist blaženi) pošljite.

LEP POZDRAV IN SREČNO 2009.



Anchy*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3184 : 04 Januar 2009, 11:30:44
Ojla!
vidim da je kle velik ljubitelju A.M.  ;D jaz sem ga dobila lansko poletje, tako da je sedaj star 7 mesecev. ima že 52kg!!=D
sprva res nismo pričakovali, da bomo kupi takšno zver saj je bil edini samček v leglu ki je bil še prost. z njegovo bivšo lastico si redno dopisujemo in baje je po velikosti prehitel že vse bratce in sestrice. 8)

LP



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3185 : 04 Januar 2009, 11:47:05
52kg pri 7 mescih :o :o :o...lahko kakšno slikco?

Pa dobrodošla na forumu :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3186 : 04 Januar 2009, 16:16:54
Ojla!
vidim da je kle velik ljubitelju A.M.  ;D jaz sem ga dobila lansko poletje, tako da je sedaj star 7 mesecev. ima že 52kg!!=D
sprva res nismo pričakovali, da bomo kupi takšno zver saj je bil edini samček v leglu ki je bil še prost. z njegovo bivšo lastico si redno dopisujemo in baje je po velikosti prehitel že vse bratce in sestrice. 8)

LP

Dobrodošla med nami!!:) Po kg maš pa očitno orng zverino pri hiši!??? Bi blo pa res dober da daš kako slikco gor da si bomo lažje predstavljali...;)

Uživajta...



LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3187 : 05 Januar 2009, 08:16:59
A si prepričana? Da vam ni kdo podtaknil mladega telička  :o :P

Ampak je pa res grande grande!!! Slikice prosim (v množini :))




ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3188 : 05 Januar 2009, 11:57:44
Ojla!
vidim da je kle velik ljubitelju A.M.  ;D jaz sem ga dobila lansko poletje, tako da je sedaj star 7 mesecev. ima že 52kg!!=D
sprva res nismo pričakovali, da bomo kupi takšno zver saj je bil edini samček v leglu ki je bil še prost. z njegovo bivšo lastico si redno dopisujemo in baje je po velikosti prehitel že vse bratce in sestrice. 8)

Joj mora biti pa res velik.  Prosim kakšno slikico
 Evo takšna pa je moja Litj v zimski idili








ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3189 : 05 Januar 2009, 22:48:31
Ojla!
vidim da je kle velik ljubitelju A.M.  ;D jaz sem ga dobila lansko poletje, tako da je sedaj star 7 mesecev. ima že 52kg!!=D
sprva res nismo pričakovali, da bomo kupi takšno zver saj je bil edini samček v leglu ki je bil še prost. z njegovo bivšo lastico si redno dopisujemo in baje je po velikosti prehitel že vse bratce in sestrice. 8)

LP

oj lep pozdrav med nami. Ne morem mimo tistih 52kg mora biti hudo velik. Res bi bilo lepo kako sliko gor dati


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3190 : 11 Januar 2009, 10:09:28
Da ne boste čisto pozabili na Asko ;) :P, dodajam par zimsko obarvanih slikc:













lp



LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3191 : 11 Januar 2009, 19:15:20
Živjo ASKA...

po moje nisem edina...ki je pogrešala tvoje prispevke, pa fotke. Kje sta se skrivali?   :o

Luna je preživela 5 sončnih in mrzlih dni...na snegu in v mrazu in neizmerno uživala.

lp. Luna



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3192 : 11 Januar 2009, 19:45:32
po moje nisem edina...ki je pogrešala tvoje prispevke, pa fotke
:-[ :-[ :-[

Kje sta se skrivali?   :o
Aska se je skrivala kar lepo doma, razen, ko jo je oče vozil na sprehode po Lj. koncu ali pa na gorenjskem, medtem časom, ko sem bila jaz dva meseca odsotna.

lp


Anchy*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3193 : 11 Januar 2009, 22:34:34
Živjo!
evo slikce našega Naartoka.
mal j trajal ker mi računalnik ni delu=/



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3194 : 12 Januar 2009, 17:57:26
Mulc je lep,samo ne bi mu dala 52kg :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3195 : 12 Januar 2009, 19:02:43
Po teh slikcah mu jih tudi jaz nebi prisodila... :P
Sem si predstavljala da bo zelo velika zverina... ;)



Anchy*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3196 : 12 Januar 2009, 19:42:01
ja zgleda mu res ne.. :p sem bila tut sama presenečena ko smo ga tehta l:)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3197 : 12 Januar 2009, 20:26:25
ja zgleda mu res ne.. :p sem bila tut sama presenečena ko smo ga tehta l:)

Koliko vas je pa stalo na tehtnici  ???   
 :D :D :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Anchy*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3198 : 12 Januar 2009, 21:26:28
sam on. sej če ga nebi pri veterinarju tehtal ne bi trdila...



TRISTI

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3199 : 13 Januar 2009, 07:21:10
Pozdravljeni!

Sem velika ljubiteljivca aljaških malamutov in do predkratkim sem bila lastnica samojeda, ki pa je pri 14 letih izgubil svoje moči. Riki, pogrešam te.


V glavnem, imam eno vprašanje in upam, da me ne boste obsojali!

Rika ( mojega samojeda) sem dobila za 17 rojstni dan, bil je rodovniški razstavnih staršev. Leta 2002 sem se preselila v Maribor k fantu in na mojo veliko žalost Rika nisem hotela odpeljati zraven, ker živiva v stanovanju. Rik je bil navajen življenja zunaj v ogromnem zagrajenem vrtu.

Zelo ga  pogrešam, in si močno želim novega kužka, zato  najbrž že  veste kaj vas želim vprašati.


Je aljaški malamut zelo nesrečen v stanovanju?  Imel bi dolge sprehode najmanj 2 krat dnevno, polarno pasmo sem že imela, tako, da o njihovem karakterju in negi že nekaj vem, ne pa vsega, ker je vsak pes edinstven in svoj.

Stanovanje je veliko, nedaleč od Mariborskega Pohorja.

Prosim ne me obsojat, resnično vas sprašujem le za mnenja!



Lp Katja   



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3200 : 13 Januar 2009, 07:25:37
Mogoče pa slika vara, ker zraven ni nič primernega za primerjavo. Daj fotografiraj ga zraven nekega predmeta naprimer stola, mize, avta ali, pa sebe.
Če pogledaš Lity in Asko sta približno isto veliki. Ko pa sta skupaj se jasno vidi, da je Aska kar precej večja  ;D

Mimogrede Lity je bila v soboto na ceplenju in smo jo stehtali ima celih 30 kg pa je še kar velika. Tako, da 52 kg  :-[
Videla sem že tudi AM, ki ima 60 kg ampak je tako velik, da me je kar na ograjo prilepilo ko je skočil iz avta  ;D. Mogoče sta si pa kaj v sorodu z to mrcino.

Sploh pa ko Lity začne noreti jo komaj obdržim. Kako je ukrotiti tako mrcino si sploh ne upam predstavljati  >:D :-X

Lahko mogoče poveš od kot je tale mrcina.
lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3201 : 13 Januar 2009, 09:00:14
Katja pozdravček!

Vsak pes ima rad bližino svojega vodnika, tudi v teh zimskih in zunaj mrzlih dnevih. Mene je moja huskyca že velikokrat demantirala, v smislu, da rabi le mraz in hlad. Seveda, če bo v stanovanju pomeni, da bo preko celega leta izgubljala dlako.

Ne vidim razloga, da ne bi mogla živeti v stanovanju.

Morda se oglasi v temi o aljaških malamutih.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Anchy*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3202 : 14 Januar 2009, 19:46:25
Mogo?e pa slika vara, ker zraven ni ni? primernega za primerjavo. Daj fotografiraj ga zraven nekega predmeta naprimer stola, mize, avta ali, pa sebe.
?e pogledaš Lity in Asko sta približno isto veliki. Ko pa sta skupaj se jasno vidi, da je Aska kar precej ve?ja  ;D

Mimogrede Lity je bila v soboto na ceplenju in smo jo stehtali ima celih 30 kg pa je še kar velika. Tako, da 52 kg  :-[
Videla sem že tudi AM, ki ima 60 kg ampak je tako velik, da me je kar na ograjo prilepilo ko je sko?il iz avta  ;D. Mogo?e sta si pa kaj v sorodu z to mrcino.

Sploh pa ko Lity za?ne noreti jo komaj obdržim. Kako je ukrotiti tako mrcino si sploh ne upam predstavljati  >:D :-X

Lahko mogo?e poveš od kot je tale mrcina.
lp


Evo na tejli sliki se kar dobro vidi njegova velikost..
Sem pa govorila z bivšo lastnico in mi je povedala da ima  njegov o?e zelo masivne in težke kosti, verjetno ima zato toliko kil.
Tukaj je stran kjer sta opisana njegova starša:

                   http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=20392&postdays=0&postorder=asc&start=0

Kupili smo ga na hrvaškem, blizu ?akovca. njegova bivša lastnica Tihana je študentka veterine in ima doma samico in samca.

koliko pa je Lity stara?



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3203 : 16 Januar 2009, 16:36:23
Pozdravljeni!

Sem velika ljubiteljivca aljaških malamutov in do predkratkim sem bila lastnica samojeda, ki pa je pri 14 letih izgubil svoje moči. Riki, pogrešam te.


V glavnem, imam eno vprašanje in upam, da me ne boste obsojali!

Rika ( mojega samojeda) sem dobila za 17 rojstni dan, bil je rodovniški razstavnih staršev. Leta 2002 sem se preselila v Maribor k fantu in na mojo veliko žalost Rika nisem hotela odpeljati zraven, ker živiva v stanovanju. Rik je bil navajen življenja zunaj v ogromnem zagrajenem vrtu.

Zelo ga  pogrešam, in si močno želim novega kužka, zato  najbrž že  veste kaj vas želim vprašati.


Je aljaški malamut zelo nesrečen v stanovanju?  Imel bi dolge sprehode najmanj 2 krat dnevno, polarno pasmo sem že imela, tako, da o njihovem karakterju in negi že nekaj vem, ne pa vsega, ker je vsak pes edinstven in svoj.

Stanovanje je veliko, nedaleč od Mariborskega Pohorja.

Prosim ne me obsojat, resnično vas sprašujem le za mnenja!



Lp Katja   

Jaz pravim koker se pes navadi od mladi?a tako je, res je da boš vsaki dan pometala ali sesala ker bo zgubljal dlako.Jaz lahko sam tako povem da je Ajka zelo rada na toplem še raje je pa zunaj v teh minus temperaturah.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3204 : 17 Januar 2009, 10:46:50
Tukaj je stran kjer sta opisana njegova starša:

                   http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=20392&postdays=0&postorder=asc&start=0


To kar piše na tem linku je najve?je sranje, kar sem ga prebral zadnje ?ase  >:(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3205 : 17 Januar 2009, 14:23:54
Kaskae a lahko poveš kaj takega piše (lahko tudi na zs) ampak teh jugo jezikov pa res ne razumem (pa ne mi re?t da je isto kot Slovensko ker NI)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3206 : 17 Januar 2009, 20:23:28
Pozdravljeni!

Sem velika ljubiteljivca aljaških malamutov in do predkratkim sem bila lastnica samojeda, ki pa je pri 14 letih izgubil svoje moči. Riki, pogrešam te.

V glavnem, imam eno vprašanje in upam, da me ne boste obsojali!

Rika ( mojega samojeda) sem dobila za 17 rojstni dan, bil je rodovniški razstavnih staršev. Leta 2002 sem se preselila v Maribor k fantu in na mojo veliko žalost Rika nisem hotela odpeljati zraven, ker živiva v stanovanju. Rik je bil navajen življenja zunaj v ogromnem zagrajenem vrtu.

Zelo ga  pogrešam, in si močno želim novega kužka, zato  najbrž že  veste kaj vas želim vprašati.

Je aljaški malamut zelo nesrečen v stanovanju?  Imel bi dolge sprehode najmanj 2 krat dnevno, polarno pasmo sem že imela, tako, da o njihovem karakterju in negi že nekaj vem, ne pa vsega, ker je vsak pes edinstven in svoj.

Stanovanje je veliko, nedaleč od Mariborskega Pohorja.

Prosim ne me obsojat, resnično vas sprašujem le za mnenja!

Lp Katja   

Pozdravljena!!

Po moje pa to sploh nima veze kje živite!! Res da mi živimo v hiši pes ima seveda zunaj boks, ampak kljub temu je najbolj vesel ?e je lahko v hiši z nama!! ?e pa imata balkon še pa toliko boljše., kajti kadar je Lenny v hiši ima možnost iti na balkon, kamor se hodi ponavadi nastavljati soncu!  :P Je pa? razvajena mrcina in seveda lena kot jaz... :P :D

LP

BArbara



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3207 : 18 Januar 2009, 17:53:02
ANCHY*
Litj ja stara 15 mesecev  ;D in je prava nagajivka.

TRISTI  Malamuti v stanovanju prav uživajo  :o sploh ?e te lahko me?ajo iz kav?a :'( vsaj pri ans je tako. Lity ima zunaj boks ampak najbolj uživa v hiši  :-\. Seveda ima dolge sprehode po Pohorskih strminah in potem uživa v po?itku na kav?u. Se vidi, da sta z Lennijem v sorodu  :o oba uživata v kav?iranju.
Lity smo navadili na hišo, ker smo jo dobili pozimi in je bila premajhna, da bi bila zunaj na mrazu. Sedaj se je pa ne moremo znebiti iz hiše  :P >:D.
Lp

Mihela



javornik

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3208 : 21 Januar 2009, 01:03:44
Pozdravljeni. Sem nov na forumu in že dolgo si želim Aljaškega Malamuta. Doma imamo trenutno malega mešanca z imenom Čapi, star je 6 let, in še par drugih živali. Letos smo se odločili da  pride k hiši tudi Malamu oziroma Malamutka. O njih sem prebral vse kar je mogoče, s Čapijem bosta imela na razpolago box velik 10x10m, drugače pa tako ali tako gre vsaj eden od nas vsakodnevno na sprehod po okoliških gozdovih, tako da to ni problem. Zdaj pa glavno, kje najbolje iskati legla in kdaj, ter koliko je realna cena za psičko, da vem približno. Drugi stroški, kot je cepljenje, sterilizacija in podobno ni problem, skrbi me le velika začetna cena. Torej če ve kdo za kako leglo kar na dan z besedo. Pa še na primer, kako velika utica je primerna za to pasmo, da lahko nekaj že v naprej izdelam. Hvala za odgovore



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3209 : 21 Januar 2009, 06:21:36
Pozdravljen na forumu!
Poglej v revijo Kinolog Januar 2009 sta notri dve legli AM.

Pa veliko sreče saj so po navadi že vsi rezervirani  :'(. Čim prej pokliči, in si rezerviraj psa.
ali pa poskusi najti kaj na tej strani meni so pomagali do prvega kužka  http://slovenski-polarni.net/vodstvo.html

Drugače se jih, da dobiti tudi v tujini. Meni osebno to ne odgovarja. Raje kupim od Slovenskega vzreditelja  ;D.

Mimogrede čeprav si prebral vse kar si lahko dobil o AM-ih se, kar pripravi na presenečenja. Doma imam že drugega predstavnika te pasme pa me še vedno preseneča. Prvi ZEVS sploh ni lajal sedaj imam psičko LITY pa je prava alarmna naprava laja na vsako muho, ki leti nimo nje. Tako, da je to prva stvar, za katero ti lahko povem da ne drži povsem. Tudi AM so lahko zelo lajasti  :P.

lp

Mihela