Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581454

ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3240 : 27 Januar 2009, 18:38:48
AWINITA  ali lahko pridemo kaj mimo pogledat tvojo psičko?  Če si za mi prosim zaupaj še hišno številko.

                                                                                        Lep pozdrav iz Sežane Marijan


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3241 : 27 Januar 2009, 21:13:19
Moja je stara malce več kot leto  :P in ima 30 kg kaže pa 50 kg. Je bila na ceplenju in so jo stehtali pri vetiju. Ga je kar presenetilo da ima samo 30 kg je bil prepričan da ima vsaj 40 kg. Videz pač malce vara. >:D

lp

Mihela

Joj sedaj si me pa kar v dobro voljo spravla, js sem že misla da imam podhranjenega Lena... :P :D Kajti tudi midva sva bila na cepljenju prejšnji teden in smo ga stehtali 33,5 kg!! :)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3242 : 28 Januar 2009, 09:21:54
Malamut se nekako dokončno razvije do drugega leta starosti, vsaj tako je bilo pri mojih psih  :)
Torej je za pričakovat, da bodo vaši mladi Malamutki še pridobili kakšen kilogram, 2.., 3.....,4.... in seveda tudi še kakšen centimeter višine  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3243 : 28 Januar 2009, 10:13:18
Upal sem, da bom imel celo mrcino doma. Oziroma tako je navedeno na vseh opisih AM-jev. :'( No zdaj imam pa sladkega malega klovnčka in menda bo taka tudi ostala. :P Da vam ne povem kako lepo je dišala včeraj, je mogla dobit nov deodorant. Najraje bi jo skopal, sam kaj, ko bi jo mogel dat v mikrovalovno posušit in nimamo tako velike >:(. In bi se danes tako ali tako nazaj naprafumirala >:D. Kako kaj s kopanjem pozimi? Moja je zaljubljena v dež, tako da je skozi mokra ko pada. :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3244 : 28 Januar 2009, 10:17:24
Jaz jo kopam samo pred poletje - s šamponom, pozimi jo po dežju obrišem, posuši pa se notri v garaži, kjer spi v boksu. Se je pa meni po neki crkovini povaljala, pa sem samo tisti del malo s šamponom sprala. Sicer se vonj ni popolnoma izgubil, ampak boljše je pa bilo.

Če jo imate notri čez noč, se je komot okopa, ker se bo posušila. Drugače je pa pri polarčki fino jih čim manj kopati s šamponom že zaradi same strukture dlake.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3245 : 28 Januar 2009, 11:12:04
Upal sem, da bom imel celo mrcino doma. Oziroma tako je navedeno na vseh opisih AM-jev. :'( No zdaj imam pa sladkega malega klovnčka in menda bo taka tudi ostala. :P Da vam ne povem kako lepo je dišala včeraj, je mogla dobit nov deodorant. Najraje bi jo skopal, sam kaj, ko bi jo mogel dat v mikrovalovno posušit in nimamo tako velike >:(. In bi se danes tako ali tako nazaj naprafumirala >:D. Kako kaj s kopanjem pozimi? Moja je zaljubljena v dež, tako da je skozi mokra ko pada. :'(
Zakaj pa bi si želel velikega Malamuta  ???
Velikost je pri Malamutu hiba in ne prednost, če mene vprašaš  8) Idealna teža odrasle samičke je 32-34 kilogramov in prav takšna tvoja samička tudi bo, idealna ! Poleg tega si edini, ki ima črno-belo malamutko v sloveniji ;)
Več o standardu in idealnih proporcih si lahko prebereš na spletni strani World mals

Kar se kopanja tiče, ni treba psa enačit z človekom in če jo boš okopal pozimi ne bo takoj staknila prehlada in vročine  :D
Kadar se povalja v kakšnem dreku, jo takoj okopaj, če sovraži kopanje še toliko bolje, Kas se je na ta način odvadil tega početja, ker ve da v kolikor se bo povaljal v kakšni svinjariji, sledi kopanje, to pa izredno sovraži  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3246 : 28 Januar 2009, 11:18:22
Saj sem jo tudi jaz parkrat samo na določenem delu okopal, pa jo zbrisal, sam tokrat je pa do pol telesa od gnojnice ali nevem katere močno smrdeče snovi. Ja moja je skozi zunaj,tako, da s kopanjem do spomladi nebo nič. :-\ Je pa začela burja na krasu, tako, da jo bo mogoče danes spihali- upanje umre zadnje  :'(. Bomo pa potrpeli malo smrada, saj ga še zdaj voham na rokah, čeprav sem si umival roke s raznimi preparati  >:(.  Ja, za ljubezen je treba potrpet, čeprav je to pasja, je pa zvesta. :P


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3247 : 28 Januar 2009, 13:15:34
Glede veličine sem se malo hecal. Sem si želel samca, velikega,dominantnega ipd. Potem je pa sreča nanesla, da sem našel mojega >:D-čka, kateri me vsako jutro spravi v dobro voljo, saj me čaka pred vrati in mi že preden jih odprem maha s taco. Me zmeraj bolj preseneča, saj sem čakal eno res trmasto kepico, kar pa sploh ni. Je zelo ubogljiva, čeprav ni zgledalo tako od začetka. Prijazna do ljudi in celo do vseh živali, ( sosedi seveda hvala bogu nimajo kokoši) ;D, z našimi pa je lahko zaprta, samo ne preveč dni, saj bi kokoši hirale, ker poje vso krmilo  :P. Je pa res, da sem prej skrbel za NO (nemški ovčar), sicer sosedovega, ki pa je zelo velik, nad 50 kg in zelo zelo lep. Sam sem si takega psa tudi želel (velikega,prijaznega),ampak po pol leta iskanja in prebiranja podatkov o malamutih, me je misel na samca z njegovo trmo in dominantnost malo prestrašila, saj psa na vasi nimam namena imet strogo zaprtega v pesjaku. Slike NO pristavim kmalu. Zaključek: ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :-*
       


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3248 : 28 Januar 2009, 13:22:08
Bomo pa potrpeli malo smrada, saj ga še zdaj voham na rokah, čeprav sem si umival roke s raznimi preparati  >:(.  Ja, za ljubezen je treba potrpet, čeprav je to pasja, je pa zvesta. :P


Poznam tole, še 2 dni so mi roke smrdele, pa sem uporabila tisoč in eno žavbo. Kako naj rečem  - saj se bo psica sama od sebe 'razsmradila'  ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 28 Januar 2009, 13:31:07
ARTI a ste dobili moje sporočilo? Drugače me lahko kontaktirate na 031 666 829 Aleš


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3250 : 28 Januar 2009, 16:02:58
Zakaj pa bi si želel velikega Malamuta  ???
Velikost je pri Malamutu hiba in ne prednost, če mene vprašaš  8) Idealna teža odrasle samičke je 32-34 kilogramov in prav takšna tvoja samička tudi bo, idealna ! Poleg tega si edini, ki ima črno-belo malamutko v sloveniji ;)
Več o standardu in idealnih proporcih si lahko prebereš na spletni strani World mals

Kar se kopanja tiče, ni treba psa enačit z človekom in če jo boš okopal pozimi ne bo takoj staknila prehlada in vročine  :D
Kadar se povalja v kakšnem dreku, jo takoj okopaj, če sovraži kopanje še toliko bolje, Kas se je na ta način odvadil tega početja, ker ve da v kolikor se bo povaljal v kakšni svinjariji, sledi kopanje, to pa izredno sovraži  :o

No fajn slišat da ima naša idealno težo, decembra sem jo cepil in je imela 32kg. Kar se pa dreka tiče in kopanja, bi bil vesel da bi to bilo res, Ajka se ne mara kopat ( v banji) sam gnoj jo pa še vedno pre mami  :P


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3251 : 28 Januar 2009, 17:56:21
sam gnoj jo pa še vedno pre mami  :P

će bi jo jaz enkrat okopal, je nebi več premamilo, verjemi  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3252 : 28 Januar 2009, 20:05:43
Poleg tega si edini, ki ima črno-belo malamutko v sloveniji ;)

A si siguren? Men se pa zdi da je bla še ena v našem leglu (poleg Lity)!! ??? Sej ne vem sam zdi se mi... :)



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3253 : 28 Januar 2009, 20:12:35
AWINITA dobil sem sporočilo. Vidimo se v naslednjih dneh, mogoče že jutri po 16.30.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3254 : 28 Januar 2009, 21:08:13
Moja je stara malce več kot leto  :P in ima 30 kg kaže pa 50 kg. Je bila na ceplenju in so jo stehtali pri vetiju. Ga je kar presenetilo da ima samo 30 kg je bil prepričan da ima vsaj 40 kg. Videz pač malce vara. >:D

lp

Mihela

Lahko, da je to vtis zaradi dlake-lahko pa, da ima psica bolj malo mišic in več maščobe. Ji otipaš kako rebro? Je fit?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3255 : 28 Januar 2009, 21:32:54
A si siguren? Men se pa zdi da je bla še ena v našem leglu (poleg Lity)!! ??? Sej ne vem sam zdi se mi... :)

100%

Awinita je čisti black & white tip Malamuta, za njih je tudi značilen ti. full mask, tip obrazne maske.

Ostali "črnuhi" so večinoma delno črne barve, ki potem postopoma prehaja v sivo, v kombinaciji z belo, obrazne maske pa so različne

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3256 : 28 Januar 2009, 22:27:47
Ja je črna avinita ni pa edina v Sloveniji.



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 29 Januar 2009, 09:04:03
Glede kopanja bom rekel tako: ljubimo vodo v banji,bazenu in povsot kamor si jo lahko zamislite. Še črevo jo ne preveč moti, če ji ne direktno v obraz špricaš. Tako, da zaradi kopanja nebo opustila svojega rolanja v "dreku" >:(. Smo se pa včeraj začeli goniti, tako, da je bilo prav smešno gledati njene mladostne prijateljčke ki so se dobesedno mešali ob njej ;D. Cvilili, se obračali, prosili s tačko, ja res smeha za počit. Sem pa precej v stahu, saj imamo, dva starejša psa v vasi. Enega NO in enega labradorca, s katerimi je bila že v stiku. Sicer pa zaenkrat še ne pusti blizu tazadnje, tako ,da bo še dva dni mir. :P


anaya

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #3258 : 29 Januar 2009, 09:34:04
100%

Awinita je čisti black & white tip Malamuta, za njih je tudi značilen ti. full mask, tip obrazne maske.

Ostali "črnuhi" so večinoma delno črne barve, ki potem postopoma prehaja v sivo, v kombinaciji z belo, obrazne maske pa so različne

Kasko, kasko, brcnil si v temo.

Popolnoma črno bela brez kakršnih koli prehodov - sivin,  je še ena samička iz naše vzreje iz "L" legla z imenom Lareyna, in iz istega legla samček z imenom Lokni.

Pozdrav


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3259 : 29 Januar 2009, 10:03:26
Smo se pa včeraj začeli goniti, tako, da je bilo prav smešno gledati njene mladostne prijateljčke ki so se dobesedno mešali ob njej ;D. Cvilili, se obračali, prosili s tačko, ja res smeha za počit. Sem pa precej v stahu, saj imamo, dva starejša psa v vasi. Enega NO in enega labradorca, s katerimi je bila že v stiku. Sicer pa zaenkrat še ne pusti blizu tazadnje, tako ,da bo še dva dni mir. :P

OJEJ...:-)) upam da imaš šanso, da jo zapreš v kak pesjak. Če bo tako, kot pri nas, bo žur najmanj 3 tedne. Psi so si kljuko podajali..smo non stop imeli obiske. Sosedov kokeršpanjel se je zakampiral pred vhod in se ni premaknil stran noč in dan.

Da ne govorim o sprehodih, Luna se je obračala in skakala po snubcih...he he...jes sm jo pa vlekla naprej...tako k bi 40 kilski žakelj cementa vlekel :-) lušno :-) Po eni uri sm bla zaripla..kot da bi kako 5 urno turo v hribe naredila.

Skratka...luštno bo...zdej maš "najstnico" doma  :o :o :P



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3260 : 29 Januar 2009, 10:20:53
ma ni za se smejat  :-[ , bo boga bila zaprta v pesjaku cel dan, se mi že pošteno smili. Mislim, da se ji bo zmešalo, saj ni navajena bi po 8 ur brez  enega človeka v bližini. :'( . V preizkusu tesnilnih lasnosti  pesjaka, se ji je po dveh urah čisto mešalo. Po drugi strani, pa bi se zmešalo meni, da bi bilo kaj narobe z njo. Tako, od danes naprej smo v pesjaku, ki pa jo ne omejuje glede gibanja, saj ima gospodična skoraj enosobno stanovanje 36m2. Upam, da še zmeraj tesnijo proti vdoru :-\.


anaya

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #3261 : 29 Januar 2009, 10:54:16
Res se ni za smejat. Ampak bodi vztrajen, ne popuščaj, bo pač potrpela. Boš pa v času, ko boš doma več z njo.

Psičke se gonijo približno 4 tedne. Po zadnjih opazovanjih pri nas so godne po 21. dnevu od začetka gonitve, tako da pazi tudi ko boš mislil, da je vsega konec.

V izogib vsem tem "nevšečnostim" pride na žalost v poštev samo še sterilizacija.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3262 : 29 Januar 2009, 13:50:56
Me zmeraj bolj preseneča, saj sem čakal eno res trmasto kepico, kar pa sploh ni. Je zelo ubogljiva, čeprav ni zgledalo tako od začetka.       

Počakaj da malo odraste. Mladiček tako ali tako ne zna biti trmast in "žleht". Čez čas, ko si bo malo pošlihtala podstrešje, bo pa mogoče druga pesem in bo nastopila trma. Moj me je pri 4 mesecih tudi vse ubogal in tja kamor si ga postavil, tam je stal. Danes je povsem drugačna zgodbica. In lahko še rečem da mu dol visi za briket, košček sira, košček salame, košček čokolade, košček česarkoli, za nagrado. Njemu je glavno, da lahko gre malo po svoje, oziroma da dela kar njemu paše.

Moja je stara malce več kot leto  :P in ima 30 kg kaže pa 50 kg. Je bila na ceplenju in so jo stehtali pri vetiju. Ga je kar presenetilo da ima samo 30 kg je bil prepričan da ima vsaj 40 kg. Videz pač malce vara. >:D

Dino, starost 20 mesecev, teža 42-43 kg  8)



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3263 : 29 Januar 2009, 14:51:21
Počakaj da malo odraste. Mladiček tako ali tako ne zna biti trmast in "žleht". Čez čas, ko si bo malo pošlihtala podstrešje, bo pa mogoče druga pesem in bo nastopila trma. Moj me je pri 4 mesecih tudi vse ubogal in tja kamor si ga postavil, tam je stal. Danes je povsem drugačna zgodbica. In lahko še rečem da mu dol visi za briket, košček sira, košček salame, košček čokolade, košček česarkoli, za nagrado. Njemu je glavno, da lahko gre malo po svoje, oziroma da dela kar njemu paše.

Dino, starost 20 mesecev, teža 42-43 kg  8)


Tako bom rekel, sem spoznal tudi bratca od Ani, ki je čisto nasprotje, ne pozna niti osnovnih ukazov, kaj šele, ko mu hoče lastnik vzeti kost, se mu  odločno postavil kontra. Moja pusti celi žlahti, da ji mešajo brikete, kadar je, kost ji lahko vsak vzame, ker "ve", da jo bo nazaj dobil, seveda ob primernem obnašanju. Uboga vse osnovne ukaze (sedi,lezi prostor,tačke, bum (strel)) in tudi nekatere bolj težke vaje, kjer ima vlogo hrana, ki jo ne sme brez dovoljenja zaužit.  Aja sicer je Ani stara 7 mesecev, bomo pa še videli, kaj bo. Upanje umre zadnje :o


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3264 : 29 Januar 2009, 21:01:13
Kaskae še ena zelo lepa  črna psička, Leni, živi v  Celju.  :P :)


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3265 : 30 Januar 2009, 11:15:38
Danes je prvi dan pesjaka, bomo videli, ali jo bom še našel tam popoldne? Mislim, da bo imela kar krizo danes, ampak se bo že navadila, upajmo.  ::) Zaenkrat ni bilo na spregled nobenega ljubimca. Sosedov NO je verjetno zmeden, ker je to nekaj novega za njega, doslej je imel ob sebi samo samce. Labradorca pa sploh ni na spregled zadnje dni. Če bo tako tudi ostalo, bo superca.
     Kdaj se po vaših izkušnjah spremeni obnašanje AM, oziroma, kot je VOHLEC namignil, da postanejo nepodkupljivi in sam svoji?


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3266 : 30 Januar 2009, 11:55:49
Saj nisem rekel da postanejo nepodkupljivi, ampak moj, ko je bil majhen je za en briket naredil vse, danes pa ne "šmirkla" niti najbolj slastne hrane. Verjetno bi bilo bolje, če bi ga nagrajeval z igro, ker tiste se pa pes ne naveliča nikoli, tudi ko odraste. Mojemu psu pač hrana ne pomeni NIČ. Saj ne rečem, da me pes ne uboga, ampak če ima izbiro: ali hrana ali iti malo po svoje do kakšnega grma, bo izbral slednje.
Jaz pač imam vzgojenega svojega psa tako, da JAZ z njim lahko normalno shajam in tako kot meni odgovarja. Jaz od svojega psa pač ne zahtevam, da ko rečem prostor, da bo tam nepremično ležal. Ko kam grem in ga privečem zraven stebra, mi je ČISTO vseeno ali bo pes ležal ali stal ali se praskal po glavi ali delal karkoli drugega. Važno je da ne bo zganjal panike in da bo lepo mirno počakal. Enako je, ko se na sprehodu s kom začnem pogovarjati. Mi je čisto vseeno ali pes zraven mene stoji ali sedi, važno je da je pri miru in da se jaz lahko v miru, normalno pogovarjam. Priznam, da bi pa bilo zelo fino, če bi pes vedno, ko ga pokličem TAKOJ prišel k meni. Pride vedno, ampak ponavadi si vzame malo časa in še kaj vmes povoha. Ampak dokler ne dela drugih neumnosti vmes, mi to tudi odgovarja. Ko bom pa želel imeti poslušnega psa in takega psa, ki bo imel v krvi, da se da z njim delati poslušnost in ostale stvari, od takega psa bom pa zahteval da PRAVILNO izpolnjuje ukaze in da je ena ponovitev ukaza dovolj, da se ga izvrši. Pri malamutu pač tega ne zahtevam, zahtevam pa tolikšno mero ubogljivosti, da lahko z njim normnalno shajam.
Ena stvar je še pri tem ZELO pomembna. Jaz svojemu psu NE želim izbiti njegovega karakterja in želim, da ima točno tak karakter, kot je značilen za malamute. Ker nekaj je potrebno vedeti in se tega zavedati: Če želiš nekje nekaj pridobiti, moraš drugje nekaj odvzeti! Tako pač na račun super poslušnosti, "ubiješ" njegov karakter. Jaz bi lahko napravil iz svojega psa da bi bil 99% poslušen, ampak potem bi se verjetno po svetu vlačil kot kakšna cota ali polizan cucek. Pa tukaj ni važno katero metodo uporabiš (kliker, hrana, brcanje, ipd.).
Bolj samozavestnega psa, kot je moj še nisem videl. Se mi zdi, da vse tiste lastnosti, ki so značilne za malamute, ima moj pes ekstremno poudarjene. Moj pes je najbolj srečen pes na svetu, če ga kateri tujec ogovori. Takrat se kar topi od veselja. Obožuje ljudi! Pse ima zelo rad in je z njimi velik prijatelj, AMPAK pod pogojem, da je lahko on glavni. On je ultra dominanten. On lahko dela drugim psom kar njemu paše, drugi psi pa njemu samo to, kar jim on dovoli. Npr. sva srečala nekega psa, in Dino ga je vohal in to, drug pes je stal tam kot kip in ni upal storiti ničesar, ko ga je pa ta pes želel povohati se je pa Dino v stotinki obrnil proti njemu. Ni zarenčal, ampak je samo na vratu dvignil dlako in glavo postavil zelo pokonci. To je zadostovalo, da se je drugi pes umaknil. Ko srečava druge pse Dino nikoli ne renčni nanje, tudi če drugi lajajo nanj. Ker ve, da mu ne morejo ničesar. Se je pa že enkrat tudi stepel, ker takrat je pa imel že vsega dovolj. Pač pes ga je izzival nekaj časa, takrat mu je pa bilo vsega dovolj in je planil nanj. Še ena zgodbica se mi zdi zelo zanimiva. Na sprehodu pogosto greva mimo psa, ki je skoraj ves čas zaprt v bosku in dobesedno znori, kdorkoli gre mimo (ali človek ali pes). Tudi ko midva greva mimo renči kot nor. Dino se je pa enkrat samo obrnil proti njemu, se naježil in malo zabrundal (ni zalajal). Takrat pa je tisti pes, kot bi odrezal, utihnil, glavo povesil navzdol in se počasi obrnil in odšel na drugo stran boksa. Nisem mogel verjeti.
Obnašanje pes spremeni med oziroma po puberteti.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3267 : 30 Januar 2009, 13:34:50
Jaz bi lahko napravil iz svojega psa da bi bil 99% poslušen, ampak potem bi se verjetno po svetu vlačil kot kakšna cota ali polizan cucek. Pa tukaj ni važno katero metodo uporabiš (kliker, hrana, brcanje, ipd.).
Očitno ne veš ravno dosti o metodah pasje vzgoje in šolanja, če enačiš kliker, hrano in brcanje oz. da to sploh navajaš kot vrste metod. In oprosti, ampak glede na pisanje res ne verjamem, da bi lahko s katerimkoli psom dosegel 99% poslušnost. Pasma ni nobeno opravičilo za neposlušnega psa, ker se čisto z vsakim da doseči neko zadovoljivo poslušnost (če predpostavljamo, da je pes s tabo od 2 mesecev). Če pa ga ne uspeš naučiti odpoklica, pa pes nima kaj biti spuščen. In če bi bil kolikor toliko odgovoren lastnik psa, ne bi pustil, da tvoj pes skače po drugih, kakor mu je volja. Enkrat bo srečal psa, ki se mu bo upal postaviti po robu in takrat je ne bo odnesel cel. Ampak takrat bo že prepozno ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3268 : 30 Januar 2009, 13:53:16
Ne saj jaz ne pričakujem od moje crte  ;D 100% poslušnost, kar sva se učila je bilo bolj iz uživanja skupnega časa. Ona je uživala, ko je dobila priboljške in moj čas, jaz pa ker mi je dajala veselje se ukvarjanja z njo in njeno pozornost  :-*. Tudi jaz sem kupil AM in hočem, da  to ostane :o, ker jo imam tako, kot je zelo rad (cela družina). Kar se pa tiče mojih komentarjev glede uboganja, pa sem jih namenil tistim, ki si kupijo samca AM in si mogoče niso kaj dosti o njihovem karakterju prebrali. Sklepam pa iz tega, da robustnega, močnega samca, ki pri 6. mesecih obvlada svojega lastnika in ga prvič peljejo v malo šolo šele pri 8-9 mesecih. Potem pa te po vsem prebranem o prijaznosti AM do ljudi šokiralo, da je AM po ugrizih najvišji na lestvici, seveda v % na vpisane pse v register najzvestejših prijateljev Slovenije. Sem pa res začetnik s kraljevo pasmo, zato se še učim in upam, da mi nebo kdo zamiril zaradi mojega mišljenja. Ni namenjeno šikaniranju lastnikov psov, namenjeno je temu, da statistika ne bi izpodbijala, kar je o kraljih psov napisano!  


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3269 : 30 Januar 2009, 14:14:52
No jaz sem mjo dobila pri dobrem letu in pol. Odpoklica ne obvadava in je zato vedno na povodcu. Sva se pa vseeno naučili dosti preko igre in seveda priboljškov. Je požrešna in za priboljšek naredi marsikaj. Awinita predlagam, da poskusita s klikerjem, ker je resnično dobra metoda za učenje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/