Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581361

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3270 : 30 Januar 2009, 14:25:57
Očitno ne veš ravno dosti o metodah pasje vzgoje in šolanja, če enačiš kliker, hrano in brcanje oz. da to sploh navajaš kot vrste metod. In oprosti, ampak glede na pisanje res ne verjamem, da bi lahko s katerimkoli psom dosegel 99% poslušnost.

Ne enačim vseh metod. Kar sem želel povedati je to, da ni važno katero metodo izbereš, če psu preveč vbijaš v glavo določeno stvar, mu s tem zbiješ njegov karakter in način njegovega razmišljanja. Tudi če uporabljaš kliker. Pač pes postane robot in izpolnjuje ukaze serijsko, pri tem pa ne razmišlja kaj dosti s svojo glavo. To mi ni všeč.

In oprosti, ampak glede na pisanje res ne verjamem, da bi lahko s katerimkoli psom dosegel 99% poslušnost.

Potem ti pa lahko povem, da se motiš. :o


Če pa ga ne uspeš naučiti odpoklica, pa pes nima kaj biti spuščen. In če bi bil kolikor toliko odgovoren lastnik psa, ne bi pustil, da tvoj pes skače po drugih, kakor mu je volja.

Naj ti še zaupam, da moj pes NITI ENKRAT ni imel priložnosti srečati človeka ali psa, da bi bil spuščen. Ker ga spuistim včasih, pa še to na takšnih mestih kjer se lahko od daleč vidi, da kdo prihaja nasproti. ;) Pa v obeh primerih pes ne bi odreagiral s silo.
Pa nevem kje ti ideja, da moj pes skače po drugih. Napisal sem samo da ga je nek pes hotel povohati, pa mu tega ni pustil, Dino ga je pa lahko vohal kolikor se je njemu ljubilo.

Enkrat bo srečal psa, ki se mu bo upal postaviti po robu in takrat je ne bo odnesel cel. Ampak takrat bo že prepozno ...

Če bi drug pes ogrožal mojega psa in lastnika ne bi bilo od nikoder, jaz tistemu psu zlomim hrbtenico ali pa mu zapiknem vejo v predel srca. >:(



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3271 : 30 Januar 2009, 14:31:58
Pa še par besed o kosteh.
Jaz lahko svojemu psu karkoli vzamem in to tudi iz gobca. Pogosto na sprehodih pobira robčke in podobne smeti, pa mu jih jemljem iz ust. Sedaj pozimi poskuša jesti sneg in mu ga tudi jemljem iz gobca. Ve kaj pomeni spusti, ampak če najde kaj slastnega za prigriznit, bi pač to rad obdržal zase in ga popolnoma razumem, ampak tu se gre za njegovo zdravje.



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3272 : 30 Januar 2009, 14:33:01
Imava tudi kliker, ki ga sicer bolj malo rabiva. Imam svojo "tehniko" , ki je dokaj podobna klikerju in sicer tlesk s prsti, naučil sem se ga pa pri ukvarjanju z NO 11 let nazaj. Nisem profesionalec, ne merim na nevem kaj, bolj merim na skupno uživanje in normalno poslušnost, kar nam omogoča, da povodec rabimo samo za veterinarja. Tudi namen pred nakupom psa je bil tak, hotel sem prijaznega, velikega, luštnega psa s katerim bi užival v življenju na vasi. Skratka sem vesel. :o :-*

p.s. Ena od točk je bila tudi, da nima močnega pasjega vonja, katerega pa nadomeščamo s malo hujšimi  >:D, kot sem že omenil na forumu.  ;D


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3273 : 30 Januar 2009, 14:47:09
No pa nazaj nekaj novega za mene kot začetnika. Kot je volhec omenil, mu vzame sneg iz gobčka. Vprašanje iz tega sledi, a je to nezdravo oziroma škoduje psu, ker moja je navdušena grickanjem snega?  Seveda svežo vodo ima zmeraj na razpolago! Sem pa s krasa tako, da ji sneg ni na razpolago prav veliko.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3274 : 30 Januar 2009, 14:55:19
Ne Alba bo dostikar rajši jedla sneg iz tal v pesjaku kot pa svežo vodo. Jaz ji tega ne prepričujem.

No fino, saj tlesk je podobno klikerju :). Pa saj jaz enako razmišljam, alba mi je bolj v veselje in delava stvari, ki njo veselijo - TEK ;), hkrati pa tudi mene.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3275 : 30 Januar 2009, 15:07:15
No pa nazaj nekaj novega za mene kot začetnika. Kot je volhec omenil, mu vzame sneg iz gobčka. Vprašanje iz tega sledi, a je to nezdravo oziroma škoduje psu, ker moja je navdušena grickanjem snega?  Seveda svežo vodo ima zmeraj na razpolago! Sem pa s krasa tako, da ji sneg ni na razpolago prav veliko.

Mrzel sneg ko je pes vroč na sprehodu ni dobro za nobenega psa, tudi za polarnega!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3276 : 30 Januar 2009, 15:16:38
Jaz ne vidim problema, tudi psi v vpregah jedo sneg. Sem pa že nekje sicer zasledila, da imajo nekateri probleme.

Drugače pa sneg ni nič bolj mrzel kot kaka voda v potoku, voda, ki je v posodici že več kot 2 uri.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3277 : 30 Januar 2009, 15:26:18
Jaz ne vidim problema, tudi psi v vpregah jedo sneg. Sem pa že nekje sicer zasledila, da imajo nekateri probleme.

Drugače pa sneg ni nič bolj mrzel kot kaka voda v potoku, voda, ki je v posodici že več kot 2 uri.

Tudi vode iz potoka mu ne pustim piti. Ko je bil majhen jo je pil in je imel pogosto razne probleme z zdravjem, odkar pa ne pije več iz raznih lužic in mrzlih potokov, je pa zdrav kot riba.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3278 : 30 Januar 2009, 15:38:05
Ne enačim vseh metod. Kar sem želel povedati je to, da ni važno katero metodo izbereš, če psu preveč vbijaš v glavo določeno stvar, mu s tem zbiješ njegov karakter in način njegovega razmišljanja. Tudi če uporabljaš kliker. Pač pes postane robot in izpolnjuje ukaze serijsko, pri tem pa ne razmišlja kaj dosti s svojo glavo. To mi ni všeč.
Še en dokaz, da ne veš, o čem govoriš. Preberi si nekaj člankov tukaj, morda ti bo koristilo.

No, pa dajmo še enkrat ...
ampak potem bi se verjetno po svetu vlačil kot kakšna cota ali polizan cucek. Pa tukaj ni važno katero metodo uporabiš (kliker, hrana, brcanje, ipd.).
Niti kliker (ker imaš ti tukaj v mislih škatlico, ki oddaja zvok) niti hrana niti brcanje niso metode! To kar si ti označil kot metodo, so v bistvu (po vrsti) sredstvo za ojačanje, nagrada in kazen.
Kliker metoda se lahko dela brez klikerja. Je pa skoraj nemogoče brez hrane. Pomemben je timing, je pa s klikerjem najlažje označiti pravilno vedenje v pravem trenutku. Besedna pohvala je že prepozna. In klikati tudi ne ve vsak, ogromno ljudi ga uporablja napačno, zato pa ni učinka. To ti mora nekdo pokazati. In če kliker uporabljaš pravilno, potem so tudi učinki hitro opazni.  

Tudi če uporabljaš kliker. Pač pes postane robot in izpolnjuje ukaze serijsko, pri tem pa ne razmišlja kaj dosti s svojo glavo. To mi ni všeč.
O, pa še kako razmišljajo s svojo glavo! Kliker metoda je verjetno edina, ki psu daje ogromno svobode, spodbuja domišljijo in pasjo kreativnost. Pes razmišlja, kaj mora narediti, da bo slišal tisti klik, ki pomeni prihod nagrade. In psi v t.i. kliker seansah uživajo - tudi polarci! Zato, ker se jih ne prisili v nič. Zato, ker imajo od tega korist. Zato, ker si morajo tudi oni razmigati možgančke. Zato, ker uživajo, ko sodelujejo s človekom - kot partnerji in zato, ker so neznansko veseli, ko vidijo, da smo tudi mi veseli in ponosni nanje. In ob tem jim raste samopodoba, zaupanje vase, v svoje sposobnosti in v nas kot družabnika, s katerim sodeluje. Zato psi vzgajani ali šolani po kliker metodi niso nobeni cucki, ki se vlačijo za svojimi lastniki, pač pa zadovoljni, ponosni, samozavestni psi, ki se jim ne zbija morala s korekcijami, cukanjem, brcanjem, karkoli ...
Pa še to. Pri kliker metodi ni kazni, katere namen je odstranitev nezaželenega vedenja, zato ker kazen ne nudi osebku možnosti, da bi se naučil zaželenega vedenja kot so že pred sto leti dognali behavioristi, ki so preučevali operantno pogojevanje, ki je pri psih najpogostejše. In kot vemo, se polarci po kazni ponavadi še bolj uprejo, pes nima več zaupanja v nas in mi ne v njega. Medsebojno zaupanje in spoštovanje pa je temelj dobrega odnosa človek-pes. Pri kliker metodi je edina "kazen" ignoriranje. In bolj koristi kot karkoli drugega, ker pes dela nezaželene stvari za to, ker mu je dolgčas, ker ni zaposlen in bi si rad pridobil pozornost. In v takih primerih dobi pozornost, tudi če se ga namlati (po možnosti kasneje, ko itak pozabi, kaj je prej delal in za kaj si je to "zaslužil").  

In če misliš, da je pes srečnejši, ko na lastno pes raziskuje v gozdu (to je samo primer), se motiš. Psi so krdelna bitja, v preteklosti so sodelovali skupaj in tudi danes jim moramo dati priložnost, da sodelujejo z nami. Če je ne dobijo, potem jim pač ne preostane nič drugega kot raziskovanje na lastno pes.t Skupne aktivnosti pa jim moramo predstaviti na pravilen način, tako da so zanje zanimive in da uživajo v njih. In če delamo na tem že od časa mladička, potem psa nikoli ne bo zamikalo samostojno tavanje na sprehodu. 

Še to - pogosto se kliker metoda zamenjuje z učenji trikcev, kar je napačno. S klikerjem lahko psa zgolj vzgajamo, ga naučimo osnovnih vaj poslušnosti in pravil vedenja v vsakodnevnih okoliščinah. Je pa res, da marsikoga, ki začne kliker pravilno uporabljati, zamika učenje raznoraznih "neumnosti", ki na prvi pogled niso koristni, v resnici pa izgrajujejo odnos med vodnikom in psom in povečujejo pasjo učljivost, iznajdljivost, medsebojno komunikacijo. In tudi če psa kdaj pa kdaj učimo trikcev, to ne pomenii, da tak pes ne more vleči sani, teči ob kolesu, vodniku, rolati. Čim več raznovrstnih aktivnosti ima pes, tem srečnejši je, saj se še posebej polarci hitro naveličajo. Psi morajo delati in če delajo, so srečni, saj pokurijo odvečno energijo. Tako fizično kot psihično (odvisno od aktivnosti).  

Pa v obeh primerih pes ne bi odreagiral s silo.
Pa nevem kje ti ideja, da moj pes skače po drugih. Napisal sem samo da ga je nek pes hotel povohati, pa mu tega ni pustil, Dino ga je pa lahko vohal kolikor se je njemu ljubilo.

Se je pa že enkrat tudi stepel, ker takrat je pa imel že vsega dovolj. Pač pes ga je izzival nekaj časa, takrat mu je pa bilo vsega dovolj in je planil nanj.

Če bi drug pes ogrožal mojega psa in lastnika ne bi bilo od nikoder, jaz tistemu psu zlomim hrbtenico ali pa mu zapiknem vejo v predel srca. >:(
Ja, saj. Morala na višku. ::) Tvojega psa ne smejo niti povohati, on pa lahko dela drugim, kar se mu hoče ...  


http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3279 : 30 Januar 2009, 15:43:25
Sammy ti si očitno na vseh forumih rada glasna in najpametnejša in edino ti vse veš. Verjetno je lepo živeti v takšnem prepričanju.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3280 : 30 Januar 2009, 15:46:57
Tudi vode iz potoka mu ne pustim piti. Ko je bil majhen jo je pil in je imel pogosto razne probleme z zdravjem, odkar pa ne pije več iz raznih lužic in mrzlih potokov, je pa zdrav kot riba.

Kakšne probleme misliš s tem?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3281 : 30 Januar 2009, 16:01:56
Ja, saj. Morala na višku. ::) Tvojega psa ne smejo niti povohati, on pa lahko dela drugim, kar se mu hoče ...  



Kar počakaj še bo naletel na kakšnega malamuta pa bo videl da ni ravno tako...če mu pustijo psički iz vasi še ne pomeni da mu bodo vsi pustili!!  :(
To je pa edina stvar, ki sem jo jaz kolikor se da odvadila od mojega da ne skače po psih, že tako je dovolj da hoče samo z tačko povedati da je on šef!!  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3282 : 30 Januar 2009, 16:13:23
Sammy, bolje kot si napisala, že skoraj ne bi mogla :)

tukaj pa ena "mala" operna pevka :P



ter "robotke" ;)


lp


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3283 : 30 Januar 2009, 17:22:36
Kakšne probleme misliš s tem?

Bil je parkrat bolan (vročina, bledoličen, prebavne težave). Okrog trikrat je bil bolan pri tam okoli 6-8 mesecih. Potem pa nič več.

Pa prej sem se malo zmotil, ko sem rekel tisto a sammy, ker mislim, da je ena druga ženščina, ki sodeluje tukaj malo bolj glasna in pametna po drugih forumih, ampak ne vem točno katera. Pa Aska to nigurno ni.

Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3284 : 30 Januar 2009, 17:23:56

ter "robotke" ;)


lp

Zelo smešno in duhovito! O0



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3285 : 30 Januar 2009, 17:36:04
Bil je parkrat bolan (vročina, bledoličen, prebavne težave). Okrog trikrat je bil bolan pri tam okoli 6-8 mesecih. Potem pa nič več.
Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)

In kako veš, da je to od pitja vode v potokih?

Sammy nima samičke. ;) Glede samcev in samic bom pa drugače rekla samo tole: povsod je potrebna doslednost. Šolanje je v principu vedno isto. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3286 : 30 Januar 2009, 17:41:34
In kako veš, da je to od pitja vode v potokih?

Predvidevam. Lahko je tudi o česa drugega, se strinjam. Ampak sigurno ne narediš psu kaj dobrega, če mu pustiš piti vodo iz lužic in jesti mrzel sneg. ;)


Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)
Sammy nima samičke. ;) Glede samcev in samic bom pa drugače rekla samo tole: povsod je potrebna doslednost. Šolanje je v principu vedno isto. :)

V tem stavku nisem omenjal samo samcev in samic, ampak še dve drugi stvari! :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3287 : 30 Januar 2009, 17:52:09
Kaj, da se samcev ne da naučiti poslušnosti?  ::)

Trikci + poslušnost po moje spadajo pod rubriko šolanje. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3288 : 30 Januar 2009, 17:56:43
Kaj, da se samcev ne da naučiti poslušnosti?  ::)

Če ti misliš, da jaz tako mislim, potem ti sploh ne bom kaj več napisal, ker ni vredno izgubljati časa s teboj!



snow storm

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 4
  • Blue Wolf
Odgovori #3289 : 31 Januar 2009, 02:10:20
...Ena stvar je še pri tem ZELO pomembna. Jaz svojemu psu NE želim izbiti njegovega karakterja in želim, da ima točno tak karakter, kot je značilen za malamute. Ker nekaj je potrebno vedeti in se tega zavedati: Če želiš nekje nekaj pridobiti, moraš drugje nekaj odvzeti! Tako pač na račun super poslušnosti, "ubiješ" njegov karakter. Jaz bi lahko napravil iz svojega psa da bi bil 99% poslušen, ampak potem bi se verjetno po svetu vlačil kot kakšna cota ali polizan cucek. Pa tukaj ni važno katero metodo uporabiš (kliker, hrana, brcanje, ipd.)....

...
Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)...

Helou!

Na video-clipih je mlad, dominanten samec malamut.

Na prvem linku je ena od vajic za ucenje odpoklica - kuza na klic pritece do osebe, se dotakne roke in potem tece k drugi osebi po nagradico...
http://www.youtube.com/watch?v=_RqLQaIioP0

Na drugem linku odpoklic v naravi:
http://www.youtube.com/watch?v=LDIdLNlMLNo

Na tretjem linku pa vajice iz poslusnosti:
http://www.youtube.com/watch?v=LJE0tsOuwiI

Vohlec, se ti zdi moj pes, pes z "izbitim karakterjem", pes, ki se vlece po svetu kot kaksna cota ali polizan cucek?

Ja pa ja de...

S slabim pristopom je tudi mogoce, da je vzgojen in solan pes = nesrecen pes, ki se vlece kot cota.  Ampak to ni neka splosna resnica, sploh pa je pasja sreca med solanjem odvisna od vodnikovih pristopov in nacina, kako dojema pes solanje.
Taksne izjave slabo vplivajo na sirso javnost, ki bere forum in se jim zdi najlazja pot do "pasje srece" ta, da so psi totalno razpusceni in neubogljivi, hkrati pa jim prav pride to, da za tako vrsto "pasje srece" ni treba mrdnit.
Je pa res, da moramo biti lastniki polarcev zelo iznajdljivi, kreativni in vesci razlicnih metod in pristopov ter "pravih" kombinacij le-teh pri vzgoji in solanju psov, pomembno je tudi, da zacnemo pravilno delati z mladicem, takoj ko ga dobimo.

"Pasja sreca" je tudi veckrat omenjena, kadar se psi, ki ne obvladajo odpoklica, spuscajo in dirjajo sem in tja brez nadzora - zdaj pa mene zanima, ce se ljudje zavedajo, kje se koncajo njihove pravice in pravice po "pasji sreci" in kje se zacnejo pravice drugih ljudi in zivali na sprehodih, pa tudi divjadi, ki te pasje "srecneze" srecujejo???

Zaradi mene ima vsak lahko nevzgojenega in nesolanega psa, ce mu tako pase, ampak naj ga ima zase (pri sebi in na striku ali za ograjo), ni treba, da ga sirokogrudno deli z vsemi drugimi  ;).

Po mojem mnenju bi mi vsi, ki imamo velike in mocne pse, take pse z nagoni po preganjanju divjadi, potencialne potepuhe in potencialne pasje pretepace itd.. morali stremet k idealu, k 100% kar se odpoklica in poslusnosti tice, seveda nam vsem to ne bo nikoli uspelo, ampak tudi 95% odpoklic je veliko boljse imet, kot 10% odpoklic, a ni res?!

LP,
Tina

+1


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3290 : 31 Januar 2009, 06:20:48
Ja ne vem kaj naj napišem, ker sem si rekel da se ne bom vtikal v to debato ker je brez veze.Ampak moram nekaj napisat.Sem bil včasih istega mišlenja kot vohlec, zakaj izšolati psa? sej tako in tako učijo samo vodnika in en psa. Sej vse piše na netu. Dokler nisem šel v šolo in naredil izpit A.

Razlika obnašanja psa pred in po šoli je bila kot dan in noč pa sem si takrat rekel samo izpit A pa je dost, ne verjel ali ne delava tečaj za psa reševalca pa me po resnici povedan odpoklic še vedno malo (grda beseda).Samo na sprehodu je Ajka vedno na povodcu, zato so poligoni.

Nekje sem prebral da bi se branil s palico in ne vem še kaj? Očitno še nisi doživel besnega rotweilerja ali malamuta ko mu je do tvoje palice malo mar in dosegel ne bi nič drugega kot to , da bi ležal poleg v mlaki krvi.

Lahka bi še dosti več napisal o tej temi, samo imam občutek ko to bereš in si misliš ( dej ne seri) je to dovolj.

l.p. Igor



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3291 : 31 Januar 2009, 06:25:08

Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)

To me še moti, ali ti misliš da pri odpoklicu in vaje poslušnosti pes trpi ali zabava? Koker jaz vidim na moaji malamutkije rep vedno pokonci in maha čisto pri vsaki vaji poslušnosti. Samo to je spet kako si ga kot mladiča matretiral, če si ga udaril ali kaznova ko ni takoj prišel k tebi po odpoklicu ampak malo kasneje, tudi jaz ne bi več hodil in si mislil " zakaj bi pa hodil k tebi če me kaznuješ " večinoma misli da so te psi neumni, ni res za nekatere celo pre pametni


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3292 : 31 Januar 2009, 08:13:22
Samo to je spet kako si ga kot mladiča matretiral, če si ga udaril ali kaznova ko ni takoj prišel k tebi po odpoklicu ampak malo kasneje, tudi jaz ne bi več hodil in si mislil " zakaj bi pa hodil k tebi če me kaznuješ " večinoma misli da so te psi neumni, ni res za nekatere celo pre pametni


Malo pazi kaj me ti obtožuješ! >:(
Jaz nisem svojega psa še nikoli matretiral. Malo sem ga udaril samo enkrat, ko je poskušal nekaj renčati proti meni, pa še to čisto na rahlo po ustih. Sem šel zadnjič po parku s svojim psom, pa se je en gospod zadrl na svojega otroka, tako da je še mene malo vrglo zraven. Jaz se še nikoli nisem tako zadrl na psa, kot se je tisti gospod na svojega otroka. Jaz da si mislim, da so malamuti butasti??? Očitno lahko zate isto napišem, kot sem napisal za Majchy: Če ti misliš, da jaz tako mislim, potem ti sploh ne bom kaj več napisal, ker ni vredno izgubljati časa s teboj!
Tako da drži svojo goflo zaprto in ne sodi o meni nekaj brezveznega, če me ne poznaš.



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #3293 : 31 Januar 2009, 08:33:32
No vidim da ne poznaš bontona kar se goflje tiče. Kot drugo sem napisal in nisem te obtoževal je tudi varijanta glede kazni(kazen ne pomeni da ga zbrcaš ali kake druge fizične napade) zakaj ti Dino odpoklica ne dela, res je da ne vem kaj si delal z nijimi in te tudi ne poznam, kot tretje je to javni forum in lahko pišem in izražam svoje mnenja kakor meni paše oz dokler me lastnik foruma ne odstrani iz te strani.

Zanimivo je to da napadaš nas in ne naprimer snow storma ki ti isto svetuje ( možno da se poznata pa zato ne, ne vem), zato jaz svoje goflje ne bom zapiral.

Nisem ti ukazal da mi odgovoriš na moj post, je čisto tvoja izbira, zato prosim malo lepše ker nisi edini tukaj ne tem  forumu


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3294 : 31 Januar 2009, 09:06:22
Očitno lahko zate isto napišem, kot sem napisal za Majchy: Če ti misliš, da jaz tako mislim, potem ti sploh ne bom kaj več napisal, ker ni vredno izgubljati časa s teboj!
Tako da drži svojo goflo zaprto in ne sodi o meni nekaj brezveznega, če me ne poznaš.

Daj malo pazi na svoje besede.
Raje kaj pametnega napiši o svojem mišljenju, načinu šolanja AM in ne bodi pameten samo s kritiziranjem drugih.  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3295 : 31 Januar 2009, 09:14:27
Vohlec, daj malo se umiri. Še enkrat preberi vse, kar so ti napisali drugi, globoko vdihni, preštej do 10 in se potem če se ti res zdi, da imaš kaj pametnega za povedat, oglasi.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3296 : 31 Januar 2009, 09:22:29
Zanimivo je to da napadaš nas in ne naprimer snow storma ki ti isto svetuje ( možno da se poznata pa zato ne, ne vem), zato jaz svoje goflje ne bom zapiral.

snow storm je na lep način svetoval, za razliko od tebe!



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3297 : 31 Januar 2009, 09:43:17
Vohlec jaz imam doma ravno tako dominantnega samca ok SH, poleg tega nisva nikdar povrnila poslušnosti na raven na kateri je bil pred puberteto in katero bi si jaz želela, kar avtomatično pomeni da je na sprehodih, razen v pogojih kjer so pogoji zato, na  štriku. Zakaj ker se zavedam kaj imam in kaj lahko njegov "karakter" naredi.

In ko bom imela naslednega SH bo poslušnost in odpoklic tak kot mora biti in to brez tega da bi ubila njegov "značaj" ;) Sicer ne zdaj misliti da je moj pes neposlušen ker je, ker ve kaj hočem od njega in ker najina vez deluje, in to pomeni če jaz želim da med tem ko jaz govorim z nekom sedi bo sedel. Pa ti lahko tukajle kar nekaj ljudi pove da moj pes ni ne cucelj niti ne caplja za mano ves zlomljen, če misli da se mu dela krivica se zna hitro oglasiti in se pritožiti.

Poleg tega še tole jaz osebno ne maram da moj pes dominira nad drugimi psi, če njemu ni všeč ko kdo drug to poskuša pri njemu tudi drugemu psu ni, poleg tega se vedno najde kak pes ki je še malce bolj ultra dominanten kot tvoj in takrat bodo problemi veliki... V pasji boj do konca ni tako lahko poseči in ga prekiniti če poslušnost in odpoklic ne delujeta najbolje in koga boš potem okrivil če bo tvoj pes izgubil ....


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3298 : 31 Januar 2009, 10:41:41
Vohlec jaz imam doma ravno tako dominantnega samca ok SH, poleg tega nisva nikdar povrnila poslušnosti na raven na kateri je bil pred puberteto in katero bi si jaz želela, kar avtomatično pomeni da je na sprehodih, razen v pogojih kjer so pogoji zato, na  štriku. Zakaj ker se zavedam kaj imam in kaj lahko njegov "karakter" naredi.

Popolnoma enako je z mojim. Skoraj vedno je na povodcu, razen v pogojih, kjer so pogoji za to. Ko srečava kakšnega psa, je v 98% tudi drug pes na povodcu, se pa ali poigrata, ali pa grem mimo brez prebliževanja psov. Je pa res, da je igra pri njem malo bolj dominantna, vendar vse v mejah normale za moj okus. 8)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3299 : 31 Januar 2009, 11:34:26
Sammy ti si očitno na vseh forumih rada glasna in najpametnejša in edino ti vse veš. Verjetno je lepo živeti v takšnem prepričanju.

Pa prej sem se malo zmotil, ko sem rekel tisto a sammy, ker mislim, da je ena druga ženščina, ki sodeluje tukaj malo bolj glasna in pametna po drugih forumih, ampak ne vem točno katera. Pa Aska to nigurno ni.
Hvala za popravek, ker sem se že bala, da nekdo piše pod mojim vzdevkom ... ::) Včasih sem še imela voljo bolj aktivno sodelovati, ampak ko vidiš, da te ljudje ne poslušajo, izgubiš voljo.

Motilo me je samo to, da nekdo piše o klikerju, pa ga še niti v roki ni imel (malo karikiram).

Je pa razlika med samojed, samička, učenje trikcev in malamut, samec, poslušnost. Ker pri učenju trikcev se pes zabava ob tem pa še dobi nagrado, pri odpoklicu in ostalih ukazih, pa mora pes nekaj narediti, včasih celo proti svoji volji! 8)
Kot je že Majchy napisala, imam samca in če ga učim trikov, a to pomeni, da ne delam z njim poslušnosti? Sicer pa ne vem, kaj ima to sploh s temo. In pes se lahko zabava tudi pri poslušnosti, vaje so pa še itak lažje kot kakšni triki (ok, odpoklic je druga zgodba, vsaj kar se tiče "terena", torej izven poligona).

Druga stvar pa je bila to, da pustiš psu dominirati vse po vrsti ...posledice sem pa že napisala.

Aja, še to. Glede snega in vode iz potokov, mlak ... Jaz sem slišala, da lahko pes pri pitju vode iz luž itd., dobi razne notranje zajedavce, koliko to drži, pa ne vem. Sneg pa zaradi onesnaženja zraka že nekaj časa ni več samo H2O, zato ni priporočljivo, da ga pes je, sploh pa ne ob cesti, ko je še dodatno umazan od izpušnih plinov. Verjetno pa je nekaj tudi na tem, da ni dobro, če pride mrzla snov v vroče telo (tudi za ljudi ni priporočljivo pitje zelo mrzlih tekočin). Ne dam pa roke v ogenj za ta odstavek. Če se da, preprečim psu, da pije tako vodo in je sneg, ampak vedno se pa to ne da, npr. ko poleti skače po kakšnem jezeru.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard