Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582618

Izzie

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3660 : 01 April 2009, 16:54:22
Po sliki sodeč bi jaz rekla, da je!
Če ga bom pa videla v živo (močno upam) pa bom potem povedaala potem mnenje.

Kar se tiče, da ga ne uporabljajo za vzrejo to pa ne bom nič rekla, ker tukaj pa nimam pojma.
Če niso tako zaželjeni potem najbrž res ne..
Čeprav to ne spremeni mojega osebnega mnenja..vzrejni ali ne..pes se mi zdi fantastičen!



Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3661 : 01 April 2009, 19:04:04


....V spodnji povezavi je tabela, ki lepo prikazuje karakteristike takoimenovane "breed-za vzrejo" in "pet-hišni ljubljenček" kvalitete....Pa KLIK ::)

potemtakem, če jaz razumem dobro kaj pomeni napisano v tabeli sploh ni o dlaki kaj več za razpravljat... potem tudi tisti iz Hoopy - jeve strani (na prvi pogled) ustreza standardom, kar se dlake tiče in kar se da videt na sliki...

[kaj je potem dolgodlaki malamut in kaj je tu narobe]  ;D :P  8)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3662 : 01 April 2009, 21:39:31


O0



anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3663 : 01 April 2009, 22:59:30
vsak ima svoj okus upam da naša ne bo imela tako dolgih dlak



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3664 : 02 April 2009, 06:14:08


O0


Prva slikica je čisto OK ampak AM na spodnji je takšen kot, da je postrižen in vsaj meni mnogo preobilno hranjen  ;D :-[. Mogoče so pa lastniki hoteli imeti leva  ???

Tudi moja psička je dolgodlaka pa kaj potem je moja in zato meni najlepša  ;D. Seveda dolga dlaka prinese tudi nevšečnosti sploh pozimi. Takrat so mi šli lasje pokoncu, ker je bila psička kar nekaj kilogramov težja zaradi vsega snega, ki se ji je prijel na dlako.


lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3665 : 02 April 2009, 09:47:29
IZZie, vkolikor tudi je ta pes dejansko dolgodlak, si upam stavit, da ga vzrediteljica ne uporablja za vzrejo  ;)


Še ena zanimivost, glede kvalitete malamutov. V spodnji povezavi je tabela, ki lepo prikazuje karakteristike takoimenovane "breed-za vzrejo" in "pet-hišni ljubljenček" kvalitete. Pa sami ocenite v katero kategorijo sodijo vaši psi  8)
Jaz imam samo enega, ki bi sodil v levi stolpec :)

KLIK ::)

Se pravi dolžina ni važna  ???


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3666 : 02 April 2009, 09:48:45
Sam ta ta drugi, je pa res dlakast, pa po trebuhu nič. ::)


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3667 : 02 April 2009, 09:53:19

Prva slikica je čisto OK ampak AM na spodnji je takšen kot, da je postrižen in vsaj meni mnogo preobilno hranjen  ;D :-[. Mogoče so pa lastniki hoteli imeti leva  ???

Tudi moja psička je dolgodlaka pa kaj potem je moja in zato meni najlepša  ;D. Seveda dolga dlaka prinese tudi nevšečnosti sploh pozimi. Takrat so mi šli lasje pokoncu, ker je bila psička kar nekaj kilogramov težja zaradi vsega snega, ki se ji je prijel na dlako.



Mogoče je tebi prva sličica čisto OK, ker si navajena takšne malamutke, saj jo imaš doma, ampak samička ima predolgo dlako! ;)

Pa še kaj piše v originalu pod sliko:
Stormy is a very long wooly coat



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3668 : 02 April 2009, 09:53:56
Sam ta ta drugi, je pa res dlakast, pa po trebuhu nič. ::)

ZEVS je prav ugotovila, da je postrižen odzadaj.



barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3669 : 02 April 2009, 09:55:10
Barbicom a kašno slikico Leny-ja boste nalepili ali ne ,saj ga nismo videli že celo večnost. Aja me je mama včasih učila naj rečem prosim :-)

Po dveh dneh truda sem obupala nad slikcami, ker ne gre in ne gre... >:(



Izzie

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3670 : 02 April 2009, 10:20:27
Lenny-..i'm in love  ::)

barbicom sploh od unih posnetkov, ki si mi jih poslala!! :-[

sicer pa..saj vsak malamutek je lep!! ..samo pac, ce imam moznost dobre izbire bi mela jaz osebno raje mal bolj dlakavega! ;D
V vsakem primeru pa..moj bo in ga bom imela najraje na svetu!!! ;D



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3671 : 02 April 2009, 10:24:50
ZEVS je prav ugotovila, da je postrižen odzadaj.

Se mi je zdelo nekam čudno, na trebuhu je razvidno, drugje ni.
Mislm, ma ti ljudje so totalka aut, brez metlice na repu, malamut ni malamut, sem že pri vzreditelju videl, da bo Awi prava za čistit pajčevino pod klopmi :D :D :D :D


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3672 : 02 April 2009, 10:59:33
Se mi je zdelo nekam čudno, na trebuhu je razvidno, drugje ni.
Mislm, ma ti ljudje so totalka aut, brez metlice na repu, malamut ni malamut, sem že pri vzreditelju videl, da bo Awi prava za čistit pajčevino pod klopmi :D :D :D :D

Še vedno razmišljaš o striženju AM a. Če se ponesreči je verjetno videti kot na sliki  >:D  :P  ;D

Vohec seveda ima predolgo dlako  ;D   :P. Pa je zato ne mislim preveč ostriči  :-X
Pa še vedno ji kdo reče da je Husky  >:(

lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3673 : 02 April 2009, 11:18:14
Se pravi dolžina ni važna  ???

Se prav, da imam samo enega psa (psičko), ki popolnoma ustreza vsem vzrejnim karakteristikam, ne samo po dolžini dlake.  ;)
Kar se dlake tiče, so vsi moji psi OK.
Načeloma mislim da dlaka nebi smela bit daljša od 5cm, nisem pa čist siguren če to drži  :-\

Barbi, lahko slike naložiš tudi na spletni album in daš link ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3674 : 02 April 2009, 11:24:26
Pa še vedno ji kdo reče da je Husky  >:(
He he, jaz sem že navajena na to :P Ravno par dni nazaj je bila spet samojed :o

Ena slikca dveh prosečih pasjih mrcinc ;D


lp


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3675 : 02 April 2009, 11:43:20
Še vedno razmišljaš o striženju AM a. Če se ponesreči je verjetno videti kot na sliki  >:D  :P  ;D

Vohec seveda ima predolgo dlako  ;D   :P. Pa je zato ne mislim preveč ostriči  :-X
Pa še vedno ji kdo reče da je Husky  >:(

lp
Sem ji postrigel, profesionalno ko šišarka- nima stopničk :P, pa psloh ni videti, da je postrižena. Sem ji samo pod tamalo, tavečjo dlako postrigel in malo po tazadnji, tisto, ki je res frčalo proč. :o
Ha Kaskae mogoče bomo še ugotovili, da ni samo kratka dlaka v standardu :P :P, se hecam. Je pa res, da pri vsem raziskovanju pred nakupom, nisem nikjer opazil, da bi bilo kje opisano okoli dolžine dlake.  ::) No v glavnem, bi bilo potreba same opise, slovenska mislim malo spremenit, že pri hrani bi moglo pisat, ne da malo pojedo, ampak, da pojedo kolikor daš :P :P :D Pa še kaj se bi dalo spremenit!


anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3676 : 02 April 2009, 12:46:40
moja je še vedno zelo izbirčna tako da me že zelo jezi sploh ne vem od česa raste



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3677 : 02 April 2009, 13:04:11
anakonda, počakaj še malo ;) :P. Moja je tudi bila oz. bolj neješča včasih. Sedaj bi pojedla toliko kolikor bi ji dala - no vsaj takšen občutek imam :-[


LUNA23

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • MY MOON
Odgovori #3678 : 02 April 2009, 13:39:48
Luna ima...15 mesecev...pa ima raje zelje kot brikete :-))) pa korenje...tko da je VEGE MALAMUT ;-)))

(OK, pustmo miške na polju...)



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3679 : 02 April 2009, 14:16:51
Saj naša bi živela od sadja in zelenjave. :P Moram pazit, da je lačna, saj če ne ne je briketov. Smo pa v formi od gonitve, ker pojemo veliko manj,  briketov seveda, drugo pa gre kot v brezno.  ;D :-9  Pomislite kako so vesele sosedove mačke odkar je Awi pri hiši, je prevzela vlogo dietnega svetovalca, saj jim redno prazni posode :D :D :D
Mislim, da je to ena redkih pasem, ki bi po mojem  mišljenju, preživela brez rednega dobivanja hrane. Si izkoplje črve, hren  >:( -od babice, korenje je šlo dokler je še blo, zdaj jemo že travo, ni da ni  :) . Tako da anakondaa ne se sekirat, bo že ko bo treba, mogoče še preveč.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3680 : 02 April 2009, 19:17:33

Pa še vedno ji kdo reče da je Husky  >:(

Naši labradorki pa večinoma zlata prinašalka. ::)
In potem jim rečeš da to ni ZP pa so oni še vedno v svoje prepričani.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3681 : 03 April 2009, 07:55:44
Mi imamo opa novo igračko  >:( :-X >:D od kar so žabe prilezle na plano imam probleme, ker Lity misli, da je to njena nova igračka sedaj po dvorišču iščem žabje primerke in jih nosim na travnik.  Drugače jih Lity prenaša na okoli in se pri tem grozno slini. Je bila včeraj ker malce zdrogirana  :-[ :( vsaj meni je delovala preveč mirno. Na sprehodu mi je pobegnila ker je vidla en ogromen primerek žabe! Sedaj samo upam, da ni na dvorišču še kakšen primerek in, da se mi ne zastrupi  >:( :'( ???.

Ali ima kdo podobno izkušnjo in ali lahko prenašanje žab v gobčku pusti kakšne posledice če se ne motim krastače spuščajo neko tekočino, ki je menda strupena?

Lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3682 : 03 April 2009, 10:46:18
MAX-Y, a boste delil še kaj z nami vaše kepice, da vidimo, kako rastejo? ;)


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3683 : 03 April 2009, 13:56:09
Awinita lahko si jih ogledaš na : www.halikanum.com   :)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3684 : 03 April 2009, 14:56:23
Mi imamo opa novo igračko  >:( :-X >:D od kar so žabe prilezle na plano imam probleme, ker Lity misli, da je to njena nova igračka sedaj po dvorišču iščem žabje primerke in jih nosim na travnik.  Drugače jih Lity prenaša na okoli in se pri tem grozno slini. Je bila včeraj ker malce zdrogirana  :-[ :( vsaj meni je delovala preveč mirno. Na sprehodu mi je pobegnila ker je vidla en ogromen primerek žabe! Sedaj samo upam, da ni na dvorišču še kakšen primerek in, da se mi ne zastrupi  >:( :'( ???.

Ali ima kdo podobno izkušnjo in ali lahko prenašanje žab v gobčku pusti kakšne posledice če se ne motim krastače spuščajo neko tekočino, ki je menda strupena?

Lp

Krastače iz obušesne žleze izločajo strupen izloček oz. strup, ki se imenuje bufagin
Ta strup lahko povzroči pekoče vnetje, lahko deluje celo kot lokalni anestetik, lahko se pojavijo mišični krči, srčne in dihalne težave . Deluje predvsem na manjše živali, oz. je odvisno koliko strupa se zaužije.
Glede na to da je psica prenašala več žab (govorim o krastačah), je lahko dobila večjo količino tega strupa v gobec.  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3685 : 06 April 2009, 22:18:26
jutri gremo v šolo



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3686 : 06 April 2009, 22:46:42
Uživajta v šoli in da čimveč odneseta od nje :D


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3687 : 07 April 2009, 08:20:15
Uživajta v šoli in da čimveč odneseta od nje :D

Se podpišem.
Ampak ne cele šole  :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3688 : 07 April 2009, 09:43:44
Ampak ne cele šole  :D
He he, cele šole pa res ne ;) :P :D Čimveč naučenega pa le ;D

lp


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3689 : 07 April 2009, 09:48:56
jutri gremo v šolo

Še eden šolarček več  ;D Pokažita njim :P kako se dela  ;)

Ko dam Lity na prostor jo vsi občudujejo kako leži   >:(  saj se skoraj vedno obrne na hrbet  :-X  :P