Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581973

Izzie

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3870 : 17 Maj 2009, 18:59:42
Barbicom men osebno je vseeno kdo ima kastriranega/steriliziranega psa, jaz zase osebno vem zakaj bi ga dala!

Ne bom pa nobenega prepričevala moraš, ker to je pač stvar posameznika. Če ga misliš meti za vzrejo ga najbrž ne boš dal logično.

Jaz sem mela NO 10 let in vem kako je bilo v gonitvenem obdobju pred pesjakom cela horda vaških cuckov, ki so se gonili en čez druzga. Sicer posledica lastnikov, ki imajo pse spuščene po celi ljubi vasi. Sicer mojemu ni prišlo do živega, ampak vseeno. Rezultat je pa 3x število mešančkov po vasi...ki seveda niso od nikogar..

Pač osebni razlogi in moje delo po večih veterinah, kjer sem marsikaj videla.




Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3871 : 18 Maj 2009, 16:02:14
Čeprav je o tem že toliko napisano in čeprav ne paše v to temo, pa naj bo ...

Pri kastraciji gre lahko na bolje ali pa ostane enako, kar se tiče pasje osebnosti, nikoli pa ne gre na slabše. Načeloma postanejo bolj  navezani na dom. Odpravi se morebitno agresivno vedenje, če je vzrok temu spolni nagon. Nekastrirani psi se med sabo tepejo, kastrirani so torej načeloma varni pred ugriznimi ranami. Pozitivno je to, da kastrirane pse gonitve psic ne motijo (mimogrede, psice se gonijo ob različnih časih, vse leto in tako praktično nikoli nimaš popolnega miru, odvisno pač od okoliških psic), da ne postane popolnoma "nor" in "gluh" takrat - da sprehodi in morebitno delo potekajo normalno. Tudi če sicer ne pustiš, da se pes potika okrog, ti to ne pomaga kaj veliko, psi so zelo iznajdljivi in ko jih vodi nagon, so sposobni narediti marsikaj, da pridejo do svoje "izvoljenke". In ko mu uspe priti na cesto, je lahko žrtev prometne nesreče, ali pa sam povzroči prometno nesrečo, škodo seveda plača lastnik psa. Poleg tega se hitro zgodijo "upsi", mladičev pa je že tako ali tako preveč zavrženih na cesti, v gozdovih, pobitih, tista peščica, ki ima srečo, pride v zavetišče, vendar tudi takrat se zgodba ne konča vedno srečno.
Kastracija ima pozitiven vpliv tudi na zdravstveno stanje, saj kastrirani psi ne morejo imeti raka na prostati, spolnih organih, anusu itd., ki so sicer kar pogosti. 
Verjetno sem še kaj pozabila, kogar zanima, se bo itak pozanimal drugje.

Sploh pa vsi psi niso primerni za vzrejo, nerodovniški tako ali tako, vendar tudi rodovniški ne vsi, pa čeprav so vsi lastniki prepričani, da imajo najlepšega psa na svetu. In tako kot niso psi primerni za vzrejo, tudi mnogo ljudje, ki se odločijo pariti svojega psa, ni dovolj zrelih, odgovornih, podkovanih z znanjem, da bi se tega po mojih merilih lahko šli. Tudi ko se izgubi subjektivno gledanje na psa in je posameznik sposoben videti, priznati in poročati o njegovih napakah in pomanjkljivostih, je tudi še zdravstveno stanje, kompatibilnost rodovnikov, poznavanje linij itd.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lamach

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
  • Prisluhni naravi...
Odgovori #3872 : 18 Maj 2009, 17:51:59
Točno to... kastracija /sterilizacija je pohabljanje psov v večini primerov zaradi neodgovornih lastnikov in njihovo nesposobnos ukvarjanja s psom in okolico.

Da ni nobene spremembe pa si (ste) sami ugotovili.

"...taki psi ne grizejo..." in potem svizec zavije čokolado v folijo.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3873 : 18 Maj 2009, 19:37:17
Zakaj za vraga bi kastrirali psa? :( ???

Z največjim veselejm ti pripeljem mojo mrcino,ko se gonijo vse sosedove psice.Res...še pesjak ti pripeljem zraven,pa povodec,pa krtačo da boš ribal pesjak.Mimogrede odstopim tudi svojo posteljo,ker je v času gonije nemogoče spati ob tem zavijanju,cviljenju in tuljenju.
Nikoli več nekstriranega samca in nesterilizirane samice >:(

In ti kar imej samca z jajci,jaz imam pa po 8 letih poln organ,za**bavanja s psom,ki izgubi možgane,ko mu sosedova psička zadiši

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3874 : 19 Maj 2009, 08:35:23
Ma T.M.T kaj ni lepo, no pri vas se vaš meša, pri  nas pa imamo največjo varnostno službo v Sloveniji :D :D :D Se strinjam s sterilizacijo in kastracijo, ki pa žal na vaseh ni še toliko aktualna, tako, da se vse goni in nagoni. Moja pa je prva psička na vasi, tako, da imamo vse samčke zase  >:( Ja pri nas ni še inšpekcije in jeznih sosedov, če je pes izpuščen  :P :P


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3875 : 19 Maj 2009, 13:44:52
Max-y a bomo še kakšno slikco fasali preden oddaste vaše kepice ? :-\


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3876 : 19 Maj 2009, 14:53:42
Awinita slike in filmčke si lahko ogledaš na spletni strani psarne   www.halikanum.com

                                                             Prijetno gledanje!


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #3877 : 19 Maj 2009, 15:42:16
Hvala Arti. Res so prisrčni :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :o


gbauer

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3878 : 19 Maj 2009, 20:41:41
Pozdravljeni!

Da se še jaz pridružim forumu in posredujem nekaj slikic.
Sem (smo) namreč srečni lastnik enega izmed mladičkov psarne Halikanum.

Max-y je lepo skrbel za njih mi pa zdaj to nadaljujemo :) Hvala Max-y tudi za vse nasvete pred nakupom in tudi zdaj, ko je mala kepica že pri nas.

No naš Magnum ima že tudi svojo stran tako, da si lahko ogledate slike na njegovi spletni strani :)

Evo linka: http://am.netgrad.org/
Če prvi mogoče ne bo delal, probajte tega: http://193.77.154.138/am/



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #3879 : 19 Maj 2009, 21:20:54
gbauer čestitam za novega AM-ja. Ali je bil on najsvetlejši v leglu?

Lp Nina & Remi

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3880 : 19 Maj 2009, 21:21:31
Lep pozdrav g. gbauer
Dobrodošel med nami in zelo-zelo ugodno sem presenečen!  :o
Upam da ste ok in  :-* Magnumu.

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


gbauer

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3881 : 19 Maj 2009, 21:26:09
Hvala za čestitke Nina & Remi.
On pa Macho sta bila svetlejša ja... Macho je bil še malenkost svetlejši..

Me veseli Max-y :)
Smo super ja ... Uživamo vsi skupaj :)

Lp,
Gregor


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3882 : 19 Maj 2009, 22:47:55
gbauer, čestitke za novega pasjega člana :o Si se pa prav potrudil, da ima že svojo spletno stran :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3883 : 20 Maj 2009, 08:25:47
Jaz konkretno sem svojo huskyco - pa je s papirji - dala sterilizirati, ker se redko, ampak vseeno se zgodi, da popiha. Potem so tu še sosedovi psi, ki bi kampirali pred pesjakom. Nisem želela tvegati. Sploh ker, ko sem jo dobila od prejšnjih lastnikov, je bila breja. Sparila se je, ko je popihala.

Glede spremembe sem mislila na karakter, ni spremembe. tudi pri naši pokojni muci ni bilo, pa je bila izključno notranja. Njo smo dali sterilizirati, ker je bila gonitev zelo glasna in ker nismo stanovali v hiši nam je bilo to logično.

Za naslednjo psičko ne vem ali jo bom dala sterilizirati ali ne. Odvisno od pasme, karakterja, takratnih želja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Izzie

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3884 : 20 Maj 2009, 09:16:14
Alba, kaj ste pa potem naredili, ko je bila breja?
Je mladice imela potem ali ste preprecili?
No to bi tudi mene skrbelo, ker je tle vaskih cuckov tolko in pride, cez namanjso mozno luknjo v pesjak..jaz bi mela sicer samca, samo vseeno no go...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3885 : 20 Maj 2009, 09:31:34
Ne sploh nismo vedeli, da je breja. Imela je tri mladičke, ki smo jih kasneje oddali. Sploh ni bilo za opaziti, izgledala je malo okrogla, ampak meni takrat ni prišlo na pamet, da bi lahko bila breja. Sem bila preveč naivna. Dobra šola za naprej, sploh ker smo veliko tekli takrat, jo imeli na dieti, ona pa bi takrat nujno potrebovala ustrezno hrano. Me kar srce zaboli, ko pomislim, da bi lahko zaradi neodgovornosti - pa ne moje - zadeva na psički pustila trajnejše posledice. na srečo se je vse izšlo vredu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3886 : 20 Maj 2009, 10:30:57
gbauer čestitke!Pa ful mi je všeč pesjak :)

Mimogrede,ima kdo malamuta v stanovanju?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Izzie

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3887 : 20 Maj 2009, 11:56:40
No važno, da je potem bilo z Albo vse v redu, da je zdaj zdrava in v pravih rokah! :)



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #3888 : 20 Maj 2009, 12:38:01


Mimogrede,ima kdo malamuta v stanovanju?

Ja tudi to se dogaja pri nas  ;D. Sedaj ko je zunaj vroče je naša madam raje v hiši. Pozimi je tudi raje v hiši.  Najraje je tam, kjer so ostali prebivalci hiše  :P.

Še eno vprašanje ali mogoče kdo od prisotnih, ki spremlja ta forum sodeluje v slovenski treking ligi?

lp



gbauer

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3889 : 20 Maj 2009, 14:37:13
aska in T.M.T. hvala...

No naša mala kepica je zaenkrat najraje na terasi ...
Ga pa navajamo tudi na pesjak in mu je tudi všeč, saj ko bomo vsi službi bo moral biti tam ...
V stanovanju ga nimamo, razen v garaži in kleti ...


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #3890 : 20 Maj 2009, 21:00:46
To pa ni re. Kastracija in sterilizacija pri psih in mačkah, ki jih poznam ni spremenila prav ničesar.

Če jaz svojemu psu odrežem jajca ne bo več poskušal dominirati nad drugimi psmi in ne bo več isti pes. Tako da kastracija ne spremeni prav ničesar sigurno ni res ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3891 : 21 Maj 2009, 08:14:39
Hm tole vsaj v mojem primeru ne drži. Alba je dominatna psička in je tudi po sterilizaciji ostala taka. Izkazuje dominanco tako nad samčki kot samičkami. No vsaj poskuša.

Glede samčkov jaz menim, da če se primerno skrbi in pazi nanj in okoli ni veliko gonečk, ni potrebe po kastraciji.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3892 : 21 Maj 2009, 19:03:20
Lep dober večer
Ja, čas hitro mineva in jutri smo že stari DVA meseca. Kako hitro je minilo!  ::)

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3893 : 21 Maj 2009, 19:09:39
Ko je vroče, počivamo.

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3894 : 26 Maj 2009, 09:42:43
MAX-Y, pozdravlja te  MAX.


barbicom

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
Odgovori #3895 : 26 Maj 2009, 15:08:12
ARTI tale fotka je pa kr za v okvir... ;) Res je prečudovita mrcina... :)



anaya

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #3896 : 27 Maj 2009, 09:54:31
MAX, kako kaj v novem domu?


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3897 : 27 Maj 2009, 10:33:43
Max ti ne more odgovoriti, ker je prezaposlen s cukanjem rož in ostalih predmetov okoli hiše.
 ;D


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #3898 : 27 Maj 2009, 12:55:38
MAX-Y, pozdravlja te  MAX.
Hvala za pozdrave, tudi mi vas pozdravljamo. Kot vidim Max pospravlja nepotrebne stvari okoli hiše.  ;D
Kaj bo roža na dvorišču, katerega krasi MAX ?!  ;)

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #3899 : 27 Maj 2009, 13:30:30
Tudi pločevinke so mu všeč.