Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582996

Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4230 : 25 Maj 2010, 15:58:00
Zdravo,
Sanja hvala.
Ja ga že navajam na določene stvari, če nisva v bližini ceste ga zmeri spustim, pa pol mal gor pa dol skupi laufava :) Pridi že obvladava:P , počakaj se bova pa začela zdaj učiti. Star je 7 tednov pa pol in je fuuul pridn, pa ful uboga..(sm kr presenečen in upam, da bo tko tud k bo v puberteto pršu) :o Tudi v malo šolo sva se že vpisala...

Ponoči je full priden, se je že navadu da more spat:P Spi od 23.( takrat greva na zadnji sprehod) pa do pol 6 zjutri, k greva spet na sprehod:) Moj cilj je, da bo spal do sedminh :-[

še enkrat hvala za informacije, saj mi vsaka prav pride.

lep pozdrav



martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4231 : 25 Maj 2010, 21:28:23
hej - si ga mogoče kaj zmeril pa stehtal?
da primerjamo našo punco in vašega korenjaka? :)

ps. pri nas klikamo. noro. :D



Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4232 : 26 Maj 2010, 12:52:10
sem ga sem ga:) trenutno ma 7,8kg...to je bilo na bolj prazen želodček pred večerjo :P

lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4233 : 26 Maj 2010, 14:12:52
Priden??? Ha počakaj še malo in imel boš pravega malamuta  :P Rože, vse kar teče, leze, leti, bo boolj zanimivo kot tvoj pridi :'(. Ampak vedi, da je to najboljša pasma na svetu, pravi klovni  :o. Je pa dokaj podoben naši Ani le, da je naša postala prava dama, se je nakako zrasnila odkar imamo še enega člana pri hiši, ja eden se je moral  :o


Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4234 : 27 Maj 2010, 13:41:32
Zdravo,
zanima me kako so se obnašali vaši AM-ji na sprehodih, ko so bli stari 2, 3 mesece?

Pri meni se velikokrat zgodi, da se Nord kar vsede na tla in se ne premakne  :( in to je lahko po 3 minutah sprehoda...

A ste mel vi tud take težave? kaj ste nardil v teh primerih?

lp



MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #4235 : 27 Maj 2010, 15:26:42
Zdravo,
zanima me kako so se obnašali vaši AM-ji na sprehodih, ko so bli stari 2, 3 mesece?

Pri meni se velikokrat zgodi, da se Nord kar vsede na tla in se ne premakne  :( in to je lahko po 3 minutah sprehoda...

A ste mel vi tud take težave? kaj ste nardil v teh primerih?

lp
Pozdravljeni
To ni čudno, vaš psiček še ni za sprehode. Koliko je star, osem tednov? Zdaj bi ga komaj mogli pripeljati od mame. Premali je za sprehode, utrujenost se ga loteva zato se vsede. Ne ga forsirat. Zadosti mu je, da se prosto giblje na dvorišču ali ga odpeljite na travnik in pustite da se prosto sprehaja in spoznava nove vonjave. Za sprehode pa še malo počakajte!
Lp
Laci

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4236 : 27 Maj 2010, 15:58:21
...pri nas je bilo 10 minut sprehoda, nato 2 uri spanja :) Moraš tudi vedet, da je zdaj že kar vroče zunaj in se toliko prej utrudijo.




Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4237 : 29 Maj 2010, 11:36:29
Zdravo,

Nord je star 8 tednov, imam pa problem ker veliko girze roke, noge in hlačnice.

Sem dosti prebral po drugih forumih kako ukrepati v takih situacijah...(zdaj na začetku rečem fuj, če pa to ne pomaga grem v drugo sobo, njega pa pustim samega. Včasih, ko vidim, da bo šel za menoj, zaprem še vrata, tako, da je malo osamljen...2 minutki sam, pa se že stiska kmen ko odprem vrata  ::) in takrat ga tudi lepo pohvalim.

Nikoli ga ne udarim, saj se mi to zdi nepravilno ravnanje in mislim, da bi stem situacijo le še poslabšal)

Zanima me, kako ste vi kot izkušeni lastniki AM-ov regirali na grizenje in koliko časa to ponavadi traja( grizenje rok, nog)

hvala za odgovore,
lp



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #4238 : 29 Maj 2010, 11:58:02
To je pri vsakem psu isto, pa ni vazno ali je AM, SH ali mešanček... vsak pes ima določeno starost, ko to pocne. To je zanj igra, še posebaj ko imajo zobke tiste male iglice;). Ko jim grejo mlečni ven in rastejo stalni, takrat so pa isto kot otroci. Paše jim, da si drgnejo dlesni. Ponavadi traja to obdobje tam do enega 5 meseca, če ne več. Odvisno. Zato pa je fajn, da mu daš cimvec igračk, na katerih se bo lahko zamotil. Grizenje rok in nog, hmmm? tudi to po nekem casu kmalu zgine. To so mali dojenčki in imajo vsi kuzeki tak nacin igre, ker jim je to zanimivo;) Če pogledaš, ko so še mali, pri mamici, in mladički ...se med sabo vedno nekaj grizlajo in premetavajo...zato tudi to pocnejo se nekaj casa ko pridejo v novi dom;)
Sam to pa čudno, da si tako hitro dobil Norda... ponavadi jih dajejo po 8 tednu. Se mi zdi, da so ga oddali prekmalu, ker bi takrat se moral biti pri mamici. Kolikor vem, naj bi se mladicki zaceli igrati na prostem in spoznavati okolico okoli 4-5 tedna starosti. Pri 8 tednih lahko grejo sicer na manjsi sprehod...ampak aktivni sprehodi naj bi se zaceli po 3 mesecu.


silverka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0

martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4240 : 01 Junij 2010, 12:19:59
halo?!
pa 350e? samo toliko je vreden? sram, sram sram vas bodi!!!!



Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4241 : 01 Junij 2010, 13:37:09
halo?!
pa 350e? samo toliko je vreden? sram, sram sram vas bodi!!!!

Zdravo,
Za vse tiste ki boste komentirali oglas, neveste pa zakaj se kuža prodaja.

Nord mi je prirastel k srcu kot še nobeden drug in to samo v dveh tednih. Je pameten, igriv, prijazen, in najlepši kuža ever. IN NE NI vreden samo 350€ ampak je ta kuža neprecenljiv in pa znjim nimam namena zaslužiti.
Nažalost pa ima moj mlajši bratec alergijo na pasjo dlako, za katero prej nismo vedeli in ker je pes pri nas v stanovanju, imata stalni kontakt, ki pa ga nemoremo umejiti.
Zelo zelo upam, da ga bo dobila neka družina, ki bo lepo skrbela zanj in ga imela najmanj pol toliko rada kot ga imam jaz.

Lp



snow storm

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 4
  • Blue Wolf
Odgovori #4242 : 01 Junij 2010, 19:09:47
En tipičen primer.
Premišljeni odločiitvi za psa sledi premišljen izbor pasme, temu sledi premišljen izbor vzreditelja, temu sledijo problemi in izhod iz situacije - prodaja.
Vmes pa še najglasnejši na forumu.
Vedno po istem kopitu.
Lp Tina



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #4243 : 01 Junij 2010, 19:33:46
alergije ponavadi rade izzvenijo, sploh pri mlajsih otrocih. Jaz osebno sem bila alergicnana na neka zdravila, pred kratkim pa so testi pokazali, da nisem vec. Zagotovo obstaja nacin, da se kuza obdrzi. To je vendar le zivo bitje. Prodaja je zadnji izhod iz situacije, ampak RES zadnji.Sem brala ze tudi za krutejse stvarii kot je usmrtitev.Oglas in opis situacije je dodala prijateljica lastnice. Vzrok pa je bil - ker SH ni hotel poslusati. (tuki nimam besed!) Upam pa da psicke, niso usmrtili in so ji vendarle nasli dom. Tudi meni kdaj pa kdaj moja huskyca ponagaja, nikol mi pa ne bo tolk ponagajala, da bi jo dala stran od sebe. :)



Nord Spirit

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4244 : 03 Junij 2010, 11:46:40
En tipičen primer.
Premišljeni odločiitvi za psa sledi premišljen izbor pasme, temu sledi premišljen izbor vzreditelja, temu sledijo problemi in izhod iz situacije - prodaja.
Vmes pa še najglasnejši na forumu.
Vedno po istem kopitu.
Lp Tina

Zate tina sem že po komentarjih ugotovil, da se z ljudmi verjetno ne zastopiš najbolje kaj ne? mogočese zato bolje s psi... Nemoreš si predstavljati kako mi je hudo za norda:(, verjetno pa si tudi  predstavljaš mojega mlajšega brata, ki ima izpuščaje po rokah in obrazu, oči pa ima krvavo rdeče. Verjetno nimaš nobene alergije in neveš kako je to. Jaz jo imam na cvetni prah in je nobenmu ne privoščim...

Prodaja je zadnji izhod iz situacije, ampak RES zadnji.
Zdravnica nam je rekla, da mora kuža od hiše, ker alergija, ki jo ima ni tako blaga.. Tudi jaz bi bil vesel, če bi obstajala rešitev :(

lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4245 : 03 Junij 2010, 11:50:24
Tina, bodite malo uvidevni, lahko je situacija res taka, da ni drugega izhoda. Seveda, če je res razlog alergija. Je pa pasma za nepoznavalce in sploh za začetnike dokaj zahtevna, no je pa samo življenje z njimi manj dolgočasno :P. Se vedno najde nekaj kar se da uničit, ulovit, kar se vsaj po mojih izkušnjah z leti spremeni.


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4246 : 03 Junij 2010, 21:08:09
Pozdravljen Nord spirit!
Hotela sem ti že odgovoriti na prvo vprašanje, ko si spraševal o količini vode
in lulanju psa, pa me je Tina prehitela.
Na vsa tvoja vprašanja bi moral odgovoriti vzreditelj s katerim, če je dober
vzreditelj bi moral biti stalno v kontaktu. Vsaj tako je pri nas. Še danes smo z
vsemi lastniki psov vzrejenih pri nas v stikih. Vsak problem, ki se pri psu
pojavi, najprej pokličejo nas oziroma mojega moža za nasvet. Pa se nočem
hvaliti, da vse vemo in poznamo, le razložiti, kaj je po našem vzreditelj. Spraševati po forumu to, kar si spraševal ti, bi me kot vzreditelja psa  bilo neizmerno sram!   
Kar se tiče Tine naj dodam, da se poznamo že nekaj let, saj je njen Blu iz naše
vzreje. Toliko kot je naredila Tina za in  iz Bluja – ne samo na razstavnem, predvsem na vzgojnem področju, lahko mirno rečem, da  ni naredil nihče v Sloveniji. Toliko kot ve Tina o vzgoji in negi  Aljaškega  malamuta, ve malokdo, zato preden kdo odpre usta,  naj se prepriča, če ima vklopljene možgane. Naj dodam, da tudi Tina je alergična na pasjo dlako oziroma slino, pa spi Blu z njo na postelji.  ;) 
Kar se tiče alergije in izbire med psom in bratom, pa, se mi zdi, da z malo dobre
volje, če vam je seveda kaj do psa se da vse urediti. Pes naj ne bo  v isti sobi
kot brat, vsak dan posesajte stanovanje, brat pa naj si po božanju psa takoj umije
roke. To lahko poskusite.
Pa še nekaj: po navadi, če novi lastniki si premislijo, dober in vesten vzreditelj vzame, brez premislekov, psa nazaj. Kaj pravi tvoj vzreditelj o tem? 

Lep pozdrav! Tamara


martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4247 : 03 Junij 2010, 22:08:29
upam, da bo imel mali več sreče.. ampak, načeloma tisti, h kateremu bi Nord moral iti, ne kupujejo psa na bolhi, za 350e, brez redovnika in kvazi čistokrvnega. amen.
bodi vsaj toliko fer in mu najdi res dobre lastnike, tudi če ti ne dajo 350e. ok?



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4248 : 04 Junij 2010, 09:03:49
Mislim, da tukaj ni govora o vzrediteljih, ampak o človeku, ki ima doma dva kvazi malamuta in je lepo pokasiral 350 eur po komadu kužka, brez obveznosti. Je pa 100% težko, če je alergija močna.

P.S.
A se v slo. pričakuje v kratkem kakšno leglo AM?? 


nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4249 : 04 Junij 2010, 20:31:13
Ja, se...



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4250 : 04 Junij 2010, 20:41:03
Bo Nuuka mama? :o


nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4251 : 04 Junij 2010, 21:38:47
Ne, kje, je še otrok :) pubertetnica...



Thunder777

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Fullmoons Thunder & Autumn Lady
Odgovori #4252 : 05 Junij 2010, 00:52:57
Ko sem brala tole sem bila malo sokirana :(
Ampak v skrajni sili je se en izhod in to je, ce ga ze morate oddati, ga oddajte v solastnistvo. S tem bost v stiku s kuzkom in boste tudi del zivljenja.
Kar se pa tice alrgij, pa se strinjam s predhodnico...alergija tudi izzveni...ce pa ze pride do nje, pa se da tudi pomagati, pranje rok, omejeni stiki , redno ciscenje itd...
Jst bi ti priporocala da dobro premislis, predenj naredite usodno napako...



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4254 : 07 Junij 2010, 09:07:58


nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4255 : 08 Junij 2010, 17:52:28
Saj boš kmalu izvedel, ko bo leglo najavljeno...



delfinčika

  • Gost
Odgovori #4256 : 20 Junij 2010, 19:45:54
Danes je naša pikica stara 9 let.



Macika moja, še na velik let, da boš še dolgo časa z nami
in da boš še dolgo časa nam krajšala čass svojo nagajivostjo in igrivostjo.


Slkice bodo pa prišle.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #4257 : 20 Junij 2010, 21:07:33
Vse najbolse in najlepse z nase strani! :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4258 : 20 Junij 2010, 21:09:42
Maca, vse najboljše!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #4259 : 20 Junij 2010, 21:22:46
Hvala.

Darila smo razdelili že včeraj in v kratkem bodo morale biti slikce na računalniku.