Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582144

Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #4470 : 20 September 2011, 10:12:22
Ojla  ;)
v nedeljo 25.9. 2011 ob 15.30  se bomo spet srečali polarci na starem poligonu KD Naklo vabljeni  vsi polarčki ter njihovi prijatelji. Zdaj pa nafila baterije, potem pa na polarno dirko.    :o :o :o

P.s. lokacija oz. pot do nje
http://s6.mojalbum.com/7062506_17382952_17745081/srecanje-huskyev-in-am/pot-do-kd-naklo.jpg

Se VIDIMOOOOOOOOO


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4471 : 20 September 2011, 11:43:15
Citiraj
da so Aljaški malamuti ena izmed najbolj problematičnih vrst psov, da se jih sploh neda vzgojiti in tako naprej...!

Res me zanimajo vaša mnenja o tem.

To, da se jih ne da vzgojiti seveda ni res, je pa res, da jih  ni  lahko vzgojiti in da večina novopečenih lastnikov, ki so se za psa odločili zaradi lepote tega ne zna/ne zmore. Pozabiti tudi ne gre na to, da so po naravi zelo dominantni psi, tudi samice, kar zna povzročiti probleme pri odnosu do drugih psov - še posebej, če upoštevaš njihovo moč. Dodaj še samostojnost, vztrajnost  in visoko inteligenco, pa dobiš recept za težave...če mu nisi kos seveda.


snow storm

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 4
  • Blue Wolf
Odgovori #4472 : 20 September 2011, 21:24:40
... Dodaj še samostojnost, vztrajnost  in visoko inteligenco, pa dobiš recept za težave...če mu nisi kos seveda.
Oj, Lanabela!
V bistvu bi dodala, da bi se novopečeni lastnik moral odločit za psa prav zaradi tega, ker mu ležijo zgoraj naštete karakterne lastnosti pasme.
Pa ne sam, da občuduješ inteligenco kot vrlino, ampak da te zabava s tem potencialom tud kej narest.
Mene bi pes z "dolgimi kabli" in brez lastne iniciative dolgočasil.
Instant "rukn-cukn" metode ne obrodijo neke dolgoročne fantastične rezultate ponavadi (valda so izjeme), zato morš met tud mal smisla za humor včasih, železne živce, čas, pa veselit te mora izziv delat s karakterno močnim psom.
Ma svoj čar, ko na momente nisi ziher, kdo koga šola :)))
Lp Tina


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4473 : 21 September 2011, 13:36:11
ja seveda, ampak žal velikanska večina lastnikov polarcev, - tistih vsaj, ki si pse omislijo zaradi zunanjega videza, teh lastnosti ne zna niti ceniti še manj pa s pridom izkoristiti. Ponavadi je vse, kar dosežejo s svojimi vzgojnimi prijemi krepitev pasje trme.


snow storm

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 4
  • Blue Wolf
Odgovori #4474 : 21 September 2011, 15:45:38
ja seveda, ampak žal velikanska večina lastnikov polarcev, - tistih vsaj, ki si pse omislijo zaradi zunanjega videza, teh lastnosti ne zna niti ceniti še manj pa s pridom izkoristiti. Ponavadi je vse, kar dosežejo s svojimi vzgojnimi prijemi krepitev pasje trme.

amen  :)


spelaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4475 : 06 Oktober 2011, 19:53:31
A kdo pozna koga ki bi imel Aljaškega malamuta (mladička) ?... :)
Prosim če sporoči..

Že v naprej hvala za pomoč.



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4476 : 13 Oktober 2011, 23:12:17
No, da ne bo tako mrtvilo tukaj, je tule en posnetek od lani, ko je bila Naša še malo manjša:

http://www.youtube.com/watch?v=uGANZ8kKRoc

Pa odkar so se temperature malo spustile, smo spet nabiti z energijo.

Tale slika pa je bila posneta v soboto (malo se je pa res spremenila)




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4477 : 24 Oktober 2011, 12:56:35
A kdo pozna koga ki bi imel Aljaškega malamuta (mladička) ?... :)
Prosim če sporoči..

Že v naprej hvala za pomoč.
Predlagam ti, da pokličeš na KZS, če se obeta za kakšno leglo, ali pogledaš na stran Kluba 5, obisk kakšne pasje razstave,...

Za konec pa še par slikc iz zadnje agility tekme










lp


delfinčika

  • Gost
Odgovori #4478 : 24 Oktober 2011, 21:02:15
awwwww kok je tvoja suhica :P
Moja je taka debeluščka, pa skos govorim da gre na dieto, pa da se bo ful več gibala, trebušček je isti :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4479 : 10 November 2011, 21:01:36
Da malo osvežim temo ;) :P













lp


delfinčika

  • Gost
Odgovori #4480 : 10 November 2011, 21:31:30
Lepo, lepo :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4481 : 19 November 2011, 21:11:29
Tej sliki pa se res ne morem upreti, da ne bi delila je z vami (čeprav kot fotka je izredno slaba - mobitel in slaba svetloba) :D


lp


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #4482 : 20 November 2011, 00:32:32
Se imata rada. Luštna sta. :)



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4483 : 20 November 2011, 15:40:52
Vreme je pa že skoraj idealno za naše pesjanarje, samo še sneg manjka pa bo (upam da kmalu):





http://www.youtube.com/watch?v=gvgD1xslBes



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #4484 : 20 November 2011, 16:46:25
Da malo osvežim temo ;) :P





lp


Uau. Ta slika mi je full dobra. Zgleda, kot da ima učke z maskaro in eyelinerjem namazane. Lepotička  :-*.








lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4485 : 29 November 2011, 15:11:28



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4486 : 22 December 2011, 10:38:26
Jazz, hvala :)

Ne morem mimo, ne da bi delila tole z vami ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4487 : 24 December 2011, 04:31:17


MAX-Y

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #4488 : 24 December 2011, 13:26:15
Pozdravljeni

Ne hodi pred mano, ne hodi za mano, hodi poleg mene, saj si moj PRIJATELJ!


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4489 : 05 Januar 2012, 13:51:18
Srečnega in zdravega vam želim skupaj z Našo.

Ker letošnja zima ni naklonjena našim pesjanarjem, se je potrebno po sneg odpraviti malo višje

Jeeeeeeeee, sneg je :P


Malo za vzorec ga pa je


Celo skrijem se lahko ( sj me noben ne vidi ) >:D


Nad 1000 metri je drugačen svet  ;D


Lep pozdrav vsem in upam da bo čimprej sneg



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4490 : 17 Januar 2012, 21:50:49
Je bil kdo od ljubiteljev malamutov na razstavi minuli vikend in je pofotkah tisto čisto belo malamutko? Bi jo rada pokazala bratu :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4491 : 18 Januar 2012, 08:11:06
Jp. Bili & fotkali.
Tudi aska je imela kar precej dela.  :)   ;)
Drugače ima pa psarna na spletni strani objavljene njene slike.  ;)
Lepotička se imenuje Angelina Hajndlberg. Ima še eno popolnoma belo sestrico, v lanskoletnem leglu sta pa bila dva popolnoma bela fanta.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4492 : 18 Januar 2012, 22:03:25
Kje pa se da videti kakšne fotke z razstave :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4493 : 19 Januar 2012, 07:44:14
Foto-reportažo obeh dni si lahko ogledaš pri "sosedih" (zeleni)  :) :)
Se mi pa zdi, da ni točno te psičke.
Mi pa brez problema lahko pošlješ na zs e-naslov, pa ti pošljem moje "AM" fotke.  ;)
t.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4494 : 19 Januar 2012, 16:46:58
Ok, hvala. Sem mislila, da imate fotke tudi kje na netu. Pošljem mail na zs :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4495 : 08 Februar 2012, 22:51:08
Pozdravljeni. Pa nam je končno zima namenila nekaj snega, da lahko naši pesjanarji uživajo.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4496 : 17 Februar 2012, 07:25:10
Tri malo zimsko obarvani slikci :)






lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4497 : 04 Marec 2012, 06:00:53
Drugače ima pa psarna na spletni strani objavljene njene slike.  ;)
Lepotička se imenuje Angelina Hajndlberg. Ima še eno popolnoma belo sestrico, v lanskoletnem leglu sta pa bila dva popolnoma bela fanta.
4 bele malamute so imeli. Prejšnje leglo dve beli psički, lansko leto 2 bela samčka.


malamutko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4498 : 08 Maj 2012, 19:44:32
Dober dan. Lepo pozdravljeni.
Danes sem prvič registriran na tem forumu. "Majčkene" težave in skrbi imam;
Krasnega, sedaj že, dve leti starega malamuta imamo. Zelo je prijazen, rad se igra, prav lepo nedolžno gleda. Močan je, da to ni res. Z drugimi psi je ZELO prijazen, če so tudi oni do njega, sicer se zoperstavi in takrat ni šale. Občasno ga, daleč stran od naselja na travnikih spustim vendar me zelo skrbi, da ko zagleda v daljavi npr. neznanega človeka, dirja k njemu z vso silo, ko pa pride do njega, maha z repkov in se smehlja, nato pa s prednjimi tačkami pogosto skoči nanj in se želi igrati, kar predstavlja strah, ljudje se ustrašijo. Danes, ko je bil na dvorišču privezan na vrv in je mimo prišel poštar se je postavil pokonci in glasno renčal ter ga grdo gledal. Nisem prepričan, da mu tudi ne bi kaj storil. Laja redko, zna pa tudi hudo močno zalajati, ko v pesjaku gleda drugega psa, ki spuščen teka v bližini pesjaka. Odpoklic s ponudbo priboljška v 90 % deluje, ko pa je na vidiku plen(srna, zajec, drugi pes) odpoklic ne funkcionira. Se je pa že zgodilo, da je v temi, ko ga je presenetil sosed, skočil vanj in ga ugriznil, nato pa z veseljem tekal okoli njega in ga je lahko božal brez problema.

Psa imamo v pesjaku, vodimo ga na vrvici, skrbimo da ga vodimo tako kot je potrebno, vendar se zgodi da občasno pobegne in ga ni kakšne 3 minute, medtem pa me skrbi, da ne bi bil v stanju komu kaj hudo žalega narediti.
Navidez bi človek rekel, ko ga vidi, da je to nemogoče, saj se mu pravzaprav lahko skoraj vsi brez problema približajo in se stika z njimi kuža strašno veseli. So pa IZJEME in to me skrbi, ali pa da ne bi kakšnega malega otročička na kolesu zamenjal za plen. VČasih tako pokonci postavi ušesa in pozorno gleda za kakšnim takšnim.

Prvič imamo pri hiši takšno pasmo psa, veliko sem prebral o njem, veliko pozanimal pri vrediteljih, tudi pokazati sem ga šel takšnim, ki imajo takšno pasmo že celo življenje in po opazovanju zatrjujejo, da je to pač Aljaški malamut, da ni po opazovanju in reakcijah nič drugačen. Vendar vseh okoliščim pač nismo mogli demonstrirati.

Ali je to NORMALNO obnašanje našega psa, glede na Vaše iskušnje, ki jih imate z Aljaškimi Malamuti ali ne ?



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4499 : 09 Maj 2012, 08:01:14
Dobrodošel malamutko!  :)
Ja, tele naše "zverinice" so precej samovoljne...  :) :-* :-*
Moje prvo priporočilo bi bilo, da ga takoj prenehaš spuščati na oddaljenih travnikih in v naprej preprečiš kakršnokoli možnost uhajanja. Zunaj ga pripni na sledni povodec, da mu v primeru "motenj" ( ;D) lahko kadarkoli preprečiš svojevoljno raziskovalno akcijo.
Drugo priporočilo pa je, da gresta v DOBRO šolo, kjer ti bo inštruktor pokazal, kako se pravilno reagira na vse vrste nezaželjenega vedenja.
Moja dva sta sicer popolnoma "people friendly" (edina psa v ulici, ki se poštarja razveselita  :o), sem pa imela težave z "decsom" ( :-*) pri odnosih do večjih psov (točno zakaj ne vem, ker je posvojenec). In smo šli pri dobrih treh letih pač v šolo (:D  :D), kjer se je "šefica" naučila pravilnih reakcij.
Lahko rečem samo to, da je sedaj vsak dan neprecenljiv.