Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582998

Kokica87

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4560 : 17 Julij 2012, 22:36:03
Glede lulanja bi mogoče bolje bilo če bi uporabili pleničke, ker pri nas je v prvih dneh, ko smo ga še imeli v stanovanju se takoj navadil na njih. Podobno kot pesek jo namestite nekam v prostor, kjer se nahaja in jo ko začne ovohavati naokrog postavite na pleničko, da se tam polula. Ali pa mogoče ulovite kakšno kapljico urina s pleničko in bo potem kasneje sama ovohala tisto mesto za opravljanje potrebe. Lahko pa kupite tudi kapljice umetnega urina (dobite v trgovinah za male živali) in pokapljate po mestu, kjer želite da opravi potrebo. Pravijo, da naj bi kapljice delovale. Pri nas je sicer prva metoda bolj delovala kot kapljice.

Glede zgodnjega jutranjega vstajanja, pri nas smo prvih 14 dni tudi takrat vstali in ga peljali na sprehod, potem pa vsak dan za kakšne 10-15 minut ta čas prestavljali naprej, tako da sedaj spi do 7ih zjutraj in tudi tuljenja ni več. Je pa mogoče drugače, ker ga imamo sedaj zunaj in tudi polula se lahko v ogradi brez, da bi morali navsezgodaj peljati na sprehod. Bo pa s časom, ko bo odraščala tudi lažje zadržala urin oz. ne bo ji potrebno toliko krat iti kot mora mladiček na potrebo in bo tudi spala dlje. Naš prejšnji je potem, ko je bil odrastel spal tudi do desetih zjutraj in te je prav nejevoljno pogledal, če si ga šel prej zbuditi. 



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4561 : 18 Julij 2012, 07:11:51
Jaz ne bi mladiča navajala na noben pesek, pač pa bi ga vozila ven. Seveda zelo pogosto. Ker je pač mladič, ki seveda še ne more zadrževati urina tako dolgo, kot odrasli psi. Pes in podobne zadeve se mi zdijo sama potuha za lastnike. Pa še mnogo več problemov zna biti kasneje; ko želimo psa navajati na iztrebljanje zunaj.
Zjutraj bi pa jaz na vašem mestu naštimala uro na npr. 5,15 in psičko peljala ven še preden se sama zbudi. Še vedno je opcija, da pojdete potem nazaj spat.  ;)
Tako pač je pri mladičih.... Potrebno je mnogo vstrajnosti, doslednosti in potrpljenja, da jih vzgojimo v prijetne spremljevalce! In to ne glede na pasmo!



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4562 : 18 Julij 2012, 07:13:05
Pes in podobne zadeve se mi zdijo sama potuha za lastnike....
Se opravičujem: pravilno je seveda pesek in podobne zadeve!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4563 : 18 Julij 2012, 07:48:55
Se strinjam z JennyK, plenice, pesek ipd so samo potuha in pes kasneje se navadi, da se to opravlja vzunaj.

Prejšnji teden je mojima pasima mrcincama delala družbo ena črnuhica :)


In še en filmček iz zadnje agility tekme, kjer je bila res huda vročina (hladilni plašček je pomagal) TUKAJ




nbo90

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4564 : 18 Julij 2012, 09:51:37
hvala za odgovore. verjetno bom res prej vstala in jo nesla ven. zanima me še samo za vožnjo z avtomobilom kaj naj naredim, da nebo več tulila celo pot.

hvala



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4565 : 18 Julij 2012, 10:05:15
Sicer nisem z našo ta-malo imela problemov s protestiranjem glede vožnje, vendar:
- prve par mesecev sem se z njo vozila skupaj na zadnjih sedežih  (me je soprog že malo "po zdravju" začel spraševati... :-X);
- vedno sva poskrbela, da so bile aktivnosti, povezane z vožnjo "cel žur".

Pa veliko prijetnih uric želim z novo članico familije.  :-* :-*
Ste lahko prepričani, da Vam ne bo nikoli dolgčas.  >:D



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4566 : 29 Julij 2012, 21:45:29
No, če je že debata o vožnji. Takšen "luksuz" pa ima naša Naša  ;D



Kuku, kje se skrivaš?


Mal je na tesno, ampak gre  :P


Tud majica od šefeta mi je prav  ;) (na koncu ni od nje ostalo nič  >:D)


Pa še ena kar tako


Lep pozdrav vsem, pa čim manj pasje vročih dni.




vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4567 : 29 Julij 2012, 22:01:22
Lepe slikce ampak na njih si jaz nikoli ne upam klikniti ker je resolucija primerna za tiskanje JUMBO PLAKATA.  :o :o



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #4568 : 30 Julij 2012, 08:57:40
Kje ste pa zaščito za avto/prtljažnik dobili?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4569 : 30 Julij 2012, 11:33:05
Kje ste pa zaščito za avto/prtljažnik dobili?
To tudi mene zanima, ker zgleda super! :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4570 : 30 Julij 2012, 15:36:47
Vse je "Made by myself" .Prtljažnik sem preoblekel v brušeno perforirano usnje. Stranice sem naredil iz 4mm vezane plošče, katero sem odrezal po meri in preoblekel v to usnje. Na zadnjo stran plošč pa sem nalepil ježke, da drži stranice na mestu. To usnje je super, ni vroče, lahko se čisti in kar mi je bilo najbolj pomembno je to, da se dlake ne primejo. Zamislite si črn avto pa ogromno bele dlake. Sicer nisem preveč občutljiv, sam kar je preveč je pa preveč, sem mogu prejšnji avto ce dan pucat, ko sem ga prodajal.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #4571 : 31 Julij 2012, 06:19:18
 ;D prtlažnik je videti super še bolj pa tisto kar je v njem  :o. Kar se pa tiče bele dlke v avtu mi je nekam znano sploh če tista iz repa pristane na sedežu, potem pa kdo vpraša če blondinke vozim za sabo  :-[.



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #4572 : 31 Julij 2012, 06:24:53
Litonja na potepanju

Malo potepanja po Pohorju

Zaslužen počitek  ;D



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0

SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4574 : 06 Avgust 2012, 08:47:28
;D prtlažnik je videti super še bolj pa tisto kar je v njem  :o. Kar se pa tiče bele dlke v avtu mi je nekam znano sploh če tista iz repa pristane na sedežu, potem pa kdo vpraša če blondinke vozim za sabo  :-[.

Meni se tudi vsebina veliko, veliko, veliko bolj dopade!  :-*  :-*



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4575 : 12 Avgust 2012, 19:38:40
Vodaaaaaa




N.O.X.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4576 : 27 September 2012, 20:22:03
Lep pozdrav vsem.
Sem čisto novi na forumu, saj sem nedavno postal lastnik prikupnega malega 8 tednov starega aljaškega malamuta.
Prve dni smo imeli nekaj težav da se je privadil na novo okolje in lastnike, sedaj pa nimamo več težav. Nekaj dni na začetku je spal v hiši,
nato pa smo ga prestavili v pesjak kjer se počuti prav odlično, spi od prvega dneva naprej v svoji uti in prav uživa, kadar je notri. :)
Imam pa eno vprašanje. Zanima me kakšne oz. koliko težav ste imeli, z navajanjem na povodec pri malamutih? Midva sva se 2 dni pošteno borila da ga je "sprejel".  :P
Za prvič bo dovolj... :D
Lep pozdrav



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4577 : 28 September 2012, 07:44:06
Pozdravljen, N.O.X., čestitke za novega člana. Prepričana sem, da vam ni dolgčas, ampak zagotovo je to prijetna obveznost.
Sama sicer nimam malamuta, ampak vseeno bi komentirala tvoje vprašanje: pri psih (predvsem mladičih) je učenje in navajanje na različne novosti, ki jih bomo potrebovali za uspešno sožitje je dolgotrajen proces. In zagotovo 2 dni ni dovolj, da bo pes osvojil to veščino. Skratka: potrpljenje in še enkrat potrpljenje.... Pa seveda doslednost!
Lp, Katja



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4578 : 28 September 2012, 07:54:37
Dobrodošel med "AM-ji", N.O.X.!  :D
Sicer je vaša izbira, ampak vam priporočam, da mu kljub vsemu omogočite dostop v hišo.
AM-ji so namreč najsrečnejši, če so lahko skupaj s svojimi, kadar je to le mogoče...  ;)
Mi nismo imeli nobenih problemov s povodcem, sploh.
Je pa fajn, če se začne z navajanjem na domačem (to se pravi poznanem, e.g. varnem) terenu.
Priporočam, da ga čim prej začnete seznanjati z vsem (avto, lokali, drugimi psi, veterinarji). Naj spozna čim več novih ljudi in situacij. Pazite edino toliko, da ga ne preobremenite.
Veliko užitkov z malo kepo vam želim!
t.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4579 : 28 September 2012, 10:36:31
N.O.X., dobrodošlica tudi z moje strani :)


N.O.X.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4580 : 29 September 2012, 08:29:02
ne,dolgcas nam pa res ni. In ja res je prijetna obveznost! Prav lepo ga je gledat ko zganja svoje otrocje vragolije. Z domacimi je pa skoraj ves cas,saj je skoz zunaj ,razen zvecer pa gre v pesjak in spi v uti! Kar se povodca tice napredujeva iz dneva v dan bol,zanimalo me je pa samo ce je se kdo imel take probleme s tem kot jaz prve dni! :) ljudi,avtov, drugih psov in podobno pa se tudi navaja,saj imamo se enega clana doma (visavskega terierja) s katerim se dobro razumeta,do doma pa smo porabili kar nekaj casa da smo ga pripeljali,in je bil prav miren v avtu,tako kot sedaj ce kam greva... Lep pozdrav



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4581 : 29 September 2012, 11:27:07
Super, da lepo napredujeta. Še kakšno slikco nam pokaži od te tvoje pasje  sedaj še male zverinice :)

V nedeljo po dolgem času sva se udeležili agility tekme v Hrušici. Glede na vremenske razmere se ji je ful dogajalo in bila naspidirana. Komentatorsko itak vedno je :P >:D
jumping



N.O.X.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4582 : 30 September 2012, 14:49:33
lepo...res se ji vid da je bila polna energije. pa to se redno udeležujeta tovrstnih tekem? koliko truda je vloženega? :P
je mogoče kdo tu na forumu ki se ukvarja z vleko, pasjo vprego? kdaj se začnejo kakšne tekme, da bi si ti lahko malo ogledali? sej mogoče je že kje načeta ta tema, samo vseeno vprašam...?
bom se potrudil še in probal nekako prilimati še kakšno sliko... :)
Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4583 : 02 Oktober 2012, 09:33:38
Hvala :) Kljub temu, da je stara že 7 let in pol je še prava afnica >:D Je bilo kar dosti vloženega v to in se še vlaga v vse kar počneva. Glede vprege pa drugi bodo morali svetovati. Slikc pa bomo veseli :o

No tudi to nedeljo je bilo pestro in sva se udeležili tudi po dolgem cajtu RO tekme, kjer je bila 3/4 zelo pridna, malo pa vmes pokazala polarsko trmico - pri dveh nalogah, pri eni pa morala preveriti, če so igrače ok ( ko bi se drugače rada igrala z njimi :D )
Aska-RO-II


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4584 : 02 Oktober 2012, 10:50:42
Aska, kako sta luštni!  :-* Super vama gre!!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4585 : 02 Oktober 2012, 14:07:34
JennyK, hvala :) Je bila pa tokrat trojka vsaj z mojega pogleda veliko lažja. Ma upam, da letos ne bom naredila napake in narediva izpit iz trojke :) Lani nisva samo zaradi mene >:(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4586 : 06 Oktober 2012, 10:16:43
Na območju Celja najden mlad Aljaški Malamut. Je čipiran, a ni vpisan v registru lastnika. Je brez ovratnice. Ga kdo prepozna, pozna njegove lastnike? Prosim, če sporočite mi, pa prenesem informacije.



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4587 : 10 Oktober 2012, 19:34:27
Na Bolhi iščejo mladega malamuta iz Celja

http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/odpeljan-malamut-oglas1282807019

"V sredo 3.10. je bil odtujen in odpeljan v središče Celja ali njegove okolice aljaški malamut,star pet mesecev. Zato lepo prosimo morebitne očividce ali kogarkoli ki bi lahko podal kakšno informacijo glede tega nečloveškega dejanja ,da se oglasi na tel.051-228-185. "

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4588 : 11 Oktober 2012, 04:47:29
Na območju Celja najden mlad Aljaški Malamut. Je čipiran, a ni vpisan v registru lastnika. Je brez ovratnice. Ga kdo prepozna, pozna njegove lastnike? Prosim, če sporočite mi, pa prenesem informacije.
Tale pes je že doma :)

Še vedno pa žal pogrešan 10. letni Aljaški Malamut Chester :(. O temu teče tema tudi tukaj.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4589 : 11 Oktober 2012, 18:05:14
Na Bolhi iščejo mladega malamuta iz Celja

http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/odpeljan-malamut-oglas1282807019

"V sredo 3.10. je bil odtujen in odpeljan v središče Celja ali njegove okolice aljaški malamut,star pet mesecev. Zato lepo prosimo morebitne očividce ali kogarkoli ki bi lahko podal kakšno informacijo glede tega nečloveškega dejanja ,da se oglasi na tel.051-228-185. "
Ta pes je že doma (preverjeno). Je šlo za tega psa, za katerega se je iskalo lastnike. Bil je čipiran, a žal ni bilo vpisano v registru :( Sicer sem slutila, da gre za tega psa. Je pa o njem bila svoja tema tudi poleg tukaj.