Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581075

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4680 : 23 December 2012, 17:08:39
Se strinjam z zgoraj napisanim skoraj v celoti. Z vsem pa ne. :)

Seveda malamuti že od nekdaj zelo radi bivajo s svojimi ljudmi in jim sledijo povsod kjer jim lahko. Včasih (mogoče tudi danes) so še spali zraven njih, da je bilo ljudem topleje. Ampak ti ljudje so živeli v iglujih. Danes je pa v hiši 21-22 stopinj celzija in iz radiatorjev kar puha toplota, ko se uporablja centralna kurjava. Moj pes sedaj ko je zunaj 1-2 stopinji plusa leži na hrbtu in ima vse 4 noge narazen, tako da ne vidim, da bi mu bilo nelagodno. Je pa dejstvo, da s psom ne moreš preživeti toliko časa, kot ga lahko, če je s teboj v hiši. Ampak jaz se maksimalno trudim, da sem z njim karseda največ časa. Čeprav sedaj ko nisem več študent, me dopoldan ni doma in sta po 8 ur sama.
Pomoje malamut nekako sprejme bivanje v hiši, če ga na to navajamo kot mladička.
Jaz nikakor ne iščem nobenih izgovorov, da nimam psa v hiši, ampak on to preprosto ne želi biti. Vsaj ne več kot kakšne pol ure. (imam pa še eno drugo pasmo, ta je pa zelo rada od 19h do 7h v hiši in ja, tudi leži na sedežni). Si pa ne predsvaljam kakšno bi bilo v hiši, če bi se malamut v času misenja stresel, ker od zunaj, ko to stori se pojavi oblak dlak. ;D

Pa še to mi ni čisto jasno, od kdaj je pes hišna žival. Eno so mopski in kitajski goli psi, ki so bili selekcionirani za fine mestne gospe. Pes je bil ustvarjen za to, da pomaga človeku pri njegovih opravilih in jih skupaj lažje rešita. (pa s tem ne mislim pomivanje posode v stanovanju :P).
Če kdo reče, da se npr. kangal dobro počuti v stanovanju, enostavno nima pojma kaj govori, pa če se 40 let ukvarja s psmi. In ko smo že ravno pri tem. "Mačka celo svoje življenje preživi v gozdu, pa ne postane inženir gozdarstva, ampak še zmeraj ostane mačka.) Pa to ne leti nate, ARTI, ker kolikor berem, se dobro spoznaš na to pasmo in sigurno veš o malamutih veliko več od mene.



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4681 : 23 December 2012, 18:02:01
Ena slikca iz današnjega sprehoda (bo treba iti malo višje da najdemo sneg)




vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4682 : 23 December 2012, 18:19:31
Tu pri nas, čeprav je niže kot na sliki, ga je pa še malo za vzorec, čeprav napovedujejo med tednom nek dež in ga bo verjetno pobralo.

Drugače pa pohvalno, da je slika prvič v resoluciji, ki jo je mogoče normalno pogledati na monitorju, čeprav sumim, da ti jo je avtomatsko porezalo.  :D



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4683 : 23 December 2012, 19:24:35
Ni je avtomatsko porezalo ampak je slikano s telefonom, pa je malo manjša  :P
Sicer pa je tole slikano na komaj 575m višine in je mogoče tu pa kam kakšna zaplata snega.
Bomo pa drugi teden šli na Uršljo, tam pa kakor kaže spletna kamerca, bo snega dovolj, da se naša mrcina orng zdivja >:D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4684 : 25 December 2012, 05:07:49


anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4685 : 26 December 2012, 19:20:03
Pozdrav,
sem nova tukaj. doma imamo staro 4m AM. Ali imate vi sedaj v tem času tudi odpadanje dlake pri psu ali bi lahko to bilo krivo talno gretje?



anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4686 : 26 December 2012, 19:30:14
vohlec: hvala za odgovor :) jaz tudi mislim  da je rad na mrzlem saj najraje leži v snegu. ponoči pa je na deki(debeli deki) pod stopnicami kjer ni prepiha.

sinM:vidim da si eden tistih pametnjakovičev ki ne znajo lepo odgovoriti na vprašanje (tako kot nika  in še nekdo)!! >:(

 sicer pa te stopnice so kakšen meter od vhodnih vrat in so stene iz vseh strani  (oz. iz treh na četrti strani so pa stopnice). tako da ni prepiha in ta prostor pod stopnicami je dokaj majhen. če bi ga zeblo bi se najbrž tresel a ne? no ampak ni bil moj namen da bi se prepirala. tako da vseeno hvala za odgovor. pa čeprav je bil piker  ;D

Lp, K
Pozdravček,
sem nova tukaj, vendar imam tudi jaz doma staro 4m AM. Moram povedati, da mi jo imamo v hiši, vendar ona full sili ven, tako da je včasih skoraj čez cel dan zunaj, ker njej tako paše, ko jo vabim v hišo ji moram obljubiti posladek, da pride, ni pa tudi vedno tako.. zvečer pa obvezno pride noter, ker spi tudi v hiši, takrat pa če jaz nisem dovolj hitra mi že razgraja po vratih, da hoče not.. tako da jaz bi rekla tako, da to so polarci in mraz jim ne škodi, čeprav mi našo držimo v hiši  ;)



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4687 : 26 December 2012, 19:51:23
Naši pesjanarni ljubijo mraz in sneg, zato jih je treba peljati malo višje

Danes na poti na Uršljo goro  :o


In na vrhu  ;D


Je pa na poti domov že tako snežilo, da sem komaj cesto videl



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4688 : 27 December 2012, 19:03:44
No pa je moja pasja mrcinca spoznala še vlak :D

Slika izredno slaba, saj je mobitelna :-[


anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4689 : 02 Januar 2013, 15:08:03
No pa je moja pasja mrcinca spoznala še vlak :D

Slika izredno slaba, saj je mobitelna :-[
Zelo lepa psička, podobna moji  :)



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4690 : 17 Januar 2013, 12:54:47
Nov album z današnjega pohoda po kraškem snegu. Slikano s GSM-mom tako, da slike niso vrhunske kakovosti, je bil pa sprehod zakon.

Link: http://www.mojalbum.com/awinita/sprehod-17-1-2013


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4691 : 17 Januar 2013, 13:25:11
anjaO, hvala :)


cowcn

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4692 : 21 Januar 2013, 17:55:53
Zdravo.
Sem Primož in sme nov na tem forumu.
doma imam 6 mesecev starega aljaškega malamuta trenutno ima okrog 20kg in počasi napreduje, vendar ima povešena ušesa, mislil sem da se mu bodo sčasoma pobrala vendar se mu niso še. zanima me vaše mnenje ter nasvet kako naj mu pomagam?
hvala LP



nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #4693 : 22 Januar 2013, 07:03:33
Po 6. mesecu se bodo zelo težko dvignila sama od sebe.

Priporočam branje:
http://www.alaskanmalamutes.fr/Alaskan-Malamute-FAQ-frequently-asked-questions#29

Kaj pravi pa vzreditelj glede tega?




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4694 : 25 Januar 2013, 06:52:15
Se strinjam z nejcb-jem glede ušesk. Drugače pa tudi mene zanima kaj meni vzreditelj vašega AM-ja. Poznam pa tudi enega malamuta, ki je samo malo mlajši od moje, ki se mu nikoli niso dvignila ušesa. Ima še sedaj povešena.

Zima je zakon. Aska pravi,da bi bila lahko čez celo leto in ves čas sneg  ;D  >:D  Obnaša se sedaj kot da bi bila mladič, totalno se ji meša. Bo pa letos marca že osmo svečko upihnila (berite 8 let dopolnila). Sicer je sedaj že žalostna, ker snegca je samo še za vzorček in me preganja, da jo kam višje oz v konce kjer je še kaj snega peljem. Vsekakor tudi to dočaka :D
Malo za vzorček slikc pa v nadaljevanju sledi ;) ;D














Več pa tukaj :)

lp
 


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #4695 : 25 Januar 2013, 08:13:35
Dobro jutro!

Aska, eno dolgo zimo , na veliko obdarjeno s snegom...  Ja, resnično ti jo  privoščim. 
Da bomo lahko občudovali tvoj nasmeh na snegu :) :) :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4696 : 25 Januar 2013, 09:40:24
Za vse lastnike AM en namig!Na kočevskem koncu  je snega spet za več kot meter! ??? :'( >:(



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #4697 : 25 Januar 2013, 09:44:18
Hej, Lojze, kaj pa vaši kočevski lepotci, medvedi? :o

Si sigurna, da spijo? :P :P :P



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4698 : 25 Januar 2013, 09:49:24
diva1,tudi če ne spijo,bodo do vasi težko prišli pri vsem tem snegu!Še jelenjad zdaj uporablja splužene ceste ne gazenje po snegu! :P :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4699 : 25 Januar 2013, 14:04:24
diva1, hvala za želje :)

Lojze, hvala za namig kam priti, kje je še sneg. Na mojem koncu kakor hitro je prišel tudi izredno hitro odšel. Ok samo še za vzorček ga je.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4700 : 26 Januar 2013, 11:56:01
Aska je prečudovita. Krasne fotke! :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4701 : 26 Januar 2013, 13:43:31
Samoyed lover, hvala :)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4702 : 26 Januar 2013, 15:54:08
Danes sem imela priložnost poslikat mojo samojedko in AM Gajo :)  Fotke povedo vse:
























photo uploader



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4703 : 26 Januar 2013, 18:12:28
O Samoyed lover hvala za te fotke, a vidim da tudi rada vmes malo pokomentira. Kar AM-ji znajo :o ;D
A še toliko snega je pri vas??? Na mojmu kocnu žal ga ni več ok malce za vzorček še, a več pa ne :(
Mi je všeč ta psiča, mi je všeč da imajo ti psi nošnjo repa takole zavitega in sredi hrbta nosečega.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4704 : 26 Januar 2013, 18:55:35
Joj kako je lepo videt polarčke uživat na snegu, čudovite fotke :-* se res vidi, da so presrečni. Mogoče bo pa letos še kaj snega zapadlo, se mi zdi, da je kar tradicija že, da marca še vseeno malo "posmeti"

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4705 : 26 Januar 2013, 19:32:11
Aska ni problema :) Ja, imamo kar nekaj snega ja :o Tako, da se norenje moje samojedke skoraj da ne konča :o Po cele dneve bi bila zunaj :P
Tudi meni je Gaja (AM) res prečudovita, pa tudi lastnika sta prijetna :)

T.M.T najlepša hvala! :-*
LP


anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4706 : 26 Januar 2013, 22:55:25
To pa je nasa punca,ki je stara 5 mesecev in tehta 28 kg. Navihanka ;D



anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4707 : 26 Januar 2013, 22:59:02
O Samoyed lover hvala za te fotke, a vidim da tudi rada vmes malo pokomentira. Kar AM-ji znajo :o ;D
A še toliko snega je pri vas??? Na mojmu kocnu žal ga ni več ok malce za vzorček še, a več pa ne :(
Mi je všeč ta psiča, mi je všeč da imajo ti psi nošnjo repa takole zavitega in sredi hrbta nosečega.
Zeloo lepi.  ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4708 : 27 Januar 2013, 08:52:54
To pa je nasa punca,ki je stara 5 mesecev in tehta 28 kg. Navihanka ;D
Lepo, da si nam jo predstavila. Veseli bi bili še kakšnih slikc :)  Sicer, če pomislim je moja rasla tam do 8-ga meseca ful hitro, potem pa po malo dalje. Pri letu in pol se zaključila rast, konstrukcijsko pa tam do treh let se končalo je. Moja marca dopolnila bo že 8 let. Ma ta leta grejo mnogo prehitro :(


anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4709 : 28 Januar 2013, 23:14:44
Lepo, da si nam jo predstavila. Veseli bi bili še kakšnih slikc :)  Sicer, če pomislim je moja rasla tam do 8-ga meseca ful hitro, potem pa po malo dalje. Pri letu in pol se zaključila rast, konstrukcijsko pa tam do treh let se končalo je. Moja marca dopolnila bo že 8 let. Ma ta leta grejo mnogo prehitro :(
Ne vem kako, vendar sem slikco naložila, tudi vidim jo pod opisom, vi pa verjetno da ne?? Kaj bi bilo lahko narobe???