Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581878

anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4740 : 15 Februar 2013, 18:10:40
Ja tudi meni se zdi, da bo sedaj problem. Sn razmišljala, ker jo kar dosti treniram in je zelo učljiva, da bi kupila eno kokoš in jo na takšen način trenirala seveda vseskozi pod nadzorom. Kakšne boljše in dolgotrajne rešitve skoraj da ne vidim in mislim, da je pametno, da jo soočim z njeno strastjo in ji to tudi prepovem. Še men je to hecno kar sem napisala ampak morda bi delovalo. :-[



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #4741 : 15 Februar 2013, 22:22:37
Takega psa ne puščaj veni samega, pa če ga pustiš "samo" za 10 minut. Pes lahko naredi v ful kratkem času marsikaj, jaz sem mojo parkrat pustila veni samo za 1 minuto oz. še manj (šla sem samo v garažo po hrano), ko sem prišla nazaj je že več ni bilo, pa ene parkart mi je v taki situaciji pulila rože in kopala luknje  ::)

Kako trenirati, da bi pustila kokoš ne vem. Sem imela mojo v zelo podobni situaciji in sedaj je takrat, ko je nevarnost, da bi se okoli sprehajala kaka taka žival, ki jo je psica napadla, skos na povodcu. Ker nočem tvegati še ene take izkušnje, da bi spet kaj ubila ali napadla... Sem pa jo uspešno odvadila od preganjanja srn, ampak to predvidevam da zaradi tega, ker še ni nobene ugriznila, samo preganjala je, tisto kaj je že ugriznila/ubila je pa zelo težko odvadit in ne vem kako se tega lotit  :-\



anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4742 : 15 Februar 2013, 23:49:35
Joj ja ta je kar huda,problem je ker ni ograje in je se nekaj casa ne bo,ce sploh bo.... jaz bom dala vse od sebe in morda nam bo uspelo. Rada bi jo navadila da ve,da se ne sme potepa,znanci imajo tudi te pasme in jih nimajo nikoli na povodcu,boksa sploh nimajo ker resnicno ubogajo in mislim da morda lahko tudi jaz to dosezem,vsaj upam tako...imamo jo zelo radi in mislim da se splaca poskusit.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4743 : 16 Februar 2013, 16:46:42
Vse polarne pasme imajo izredno mocan plenski nagon. Lahko jih naucis, da tolerirajo domace macke/glodavce/perjad, samo kar bo srecala v naravi bo vzela za plen in ce bo imela moznost ulovila ter ubila (sploh sedaj, ko je ugotovila, kako je to zabavno  ::)). Tako da s tem, da ji nabavis "lastno" kokos ne bos resila nicesar. Tisto, da se dopove psu, da se ne sme potepat bo pa tudi tezka, kajti ce nimate ograje in ko se ji bo naslednjic ponudila moznost bo spet sla (spet, ker je to ze lahko pocela). Itak pa, po zakonu pes ne sme biti sam zunaj brez nadzora, tako da, lahko jo naucite do te mere, da je pred hiso in na sprehodih spuscena kadar ste vi zraven, da pride na odpoklic in ne preganja divjadi, ne mores pa pricakovati od psa, da bo zunaj odvezan cakal na vas.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4744 : 16 Februar 2013, 20:25:44
Ne tega ne pričakujem, vsaj sedaj še ne, kajti kot sem prej omenila imajo znanci te pse in jih nikoli ne vodijo na povodcu, nimajo boxa in pa so lahko svobodno zunaj, brez kakršnih koli težav. Tudi jaz sem jo že pričela na ta način malo učiti in jo pustila samo zunaj, ter jo na skrivaj opazovala, pa ni bilo problema, razen, da jo je kaj zmotilo npr. kakšni otroci, drugi psi, itd... v tistem pa sem jo takoj odpoklicala in se je v momentu zasukala in ostala zopet doma npr. 2urci, če je v okolici bil mir pa skozi. Saj pravim, da če imam kdaj možnost, jo tako učim, ampak vedno ni teh prilik, da bi jo lahko nenehno opazovala, še sedaj imam to možnost zato, ker imamo teraso in je vso vidno polje v steklu, drugače pa je z nami v hiši, pod nadzorom je pa ne puščam same zunaj, kar je itak logično, saj je stara le 6mesecev in od nje ne morem pričakovat da bo delala takoj vse kar bi mi od nje radi.
No moram še povedati to, da smo za povrh vsega dobili prvo gonitev. nekateri pravijo da bi bilo to klanje lahko povezano s tem, ker jo hormoni dajejo, vendar mislim, da ni to to.  ???



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4745 : 18 Februar 2013, 18:10:22
Ja tudi meni se zdi, da bo sedaj problem. Sn razmišljala, ker jo kar dosti treniram in je zelo učljiva, da bi kupila eno kokoš in jo na takšen način trenirala seveda vseskozi pod nadzorom. Kakšne boljše in dolgotrajne rešitve skoraj da ne vidim in mislim, da je pametno, da jo soočim z njeno strastjo in ji to tudi prepovem. Še men je to hecno kar sem napisala ampak morda bi delovalo. :-[

Sem doma s kmetije, no 3 kokoši, mačka, Awinita in vinogradništvo. Kar se tiče domačih živali jih ne tika, mačku pusti, da je iz njene posode, seveda prvo ona poje svoj del. Kokoši- domače sem že večkrat odpru in jih ni tikala, zunaj je poklala že 9 kosov. Kar se tiče pa srn in divjadi, bo vsak malamut lovil, če bo le mogoče tudi ubil in seveda nekaj pojedel, saj je to v njegovi krvi. Tako, da malamutov ne puščati odprtih in odvezanih, saj so zelo pametni in vedo, kdaj se lahko zmuznejo  ven. Kar se pa treninga tiče imamo v vasi domačo srno, ki je z  Awi "prijateljica" ona ne teče Awi je ne lovi isto s mačkami, ki lepo počakajo, da jih povoha in ji niso zanimive. Tako, da ta trening ne pride v poštev, saj ko nekaj teče je avtomatsko plen, no vsaj jaz tako vidim to stvar. >:D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4746 : 18 Februar 2013, 20:20:15
Joj ja ta je kar huda,problem je ker ni ograje in je se nekaj casa ne bo,ce sploh bo....

V tem primeru psa ne puscajte zunaj samega. Sploh.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4747 : 18 Februar 2013, 20:43:13
V tem primeru psa ne puscajte zunaj samega. Sploh.
Se podpišem!


Mitre111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4748 : 12 Marec 2013, 18:44:38
pozdravljeni

imam vprašanje glede prehrane. maks bo jutri star 8 tednov in ima 8,6 kg. imam ga od šestega tedna. trenutno ga hranim po 4 obroke s 55-60 g briketov hill's puppy<1 large breed + 1 obrok piščančjih jetrc z rižem ali makaroni. ta obrok ima zato ker prvih par dni ni hotel jesti briketov in sem ugotovil da preprosto obožuje jetrca in mu jih nočem ukiniti z jedilnika. začel sem s 50g, sedaj pa mu počasi večam glede na njegovo težo in razpredelnico na vrečki od briketov. sedaj pa mi ni jasno ker ko mu prinesem obrok hrane plane nanj kot da že en teden nebi jedel in vse skupaj pogolta v parih sekundah. nikoli pa mu ni dovolj, vedno prosi še in še... in če mu dam še malo spet vse zgolta in prosi dalje. zanima me če je to normalno ali naj mu povečam obroke ker nima dovolj. kar dosti giba in se igra, greva pa tudi vsak dan na približno polurni sprehod.

hvala za odgovore

lp



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4749 : 12 Marec 2013, 19:45:55
Pozdravljen!
Od kod  je tvoj mladiček? Nekam zgodaj si ga dobil. Kot ti je bilo že povedano morajo ostati pri mami najmanj 8 tednov. Zgleda, da se je "vzreditelju", če ga tako lahko imenujemo, zelo mudilo s prodajo. Upam le, da ti na tvoje dvome in vprašanja odgovarja in svetuje.
 Ja, da goltajo je pri dosti mladičkih normalno, tudi to, da so vedno lačni. Hrani ga tako kot je v tabeli na vreči hrane. Rajši manj kot več.   Obstajajo take posode, kjer je na sredini ovira in ne morajo goltati. Polurni sprehod za malamuta je malo preveč. Do enega leta naj ne bi hodil v reber in  po stopnicah in sprehodi morajo biti kratki in rajši bolj pogosti.


Mitre111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4750 : 12 Marec 2013, 20:19:53
aha ok. bom pa skrajšal sprehode čeprav itak v pol ure skor nikamor ne prideva ker ga vse zanima in več ali manj stojiva. v hrib pa ne hodiva, po stopnicah ga nosim če pride do tega da ne moreva okoli. je pa iz frankolovega. sicer me niso priganjali in bi lahko še nekaj dni ostal tam a sem bil ravno tiste dni na dopustu in sem ga šel iskat da sem bil lahko prve dni ves čas z njim da se navadi. upam da nisem naredil prevelike napake? je pa na žalost tako prišlo doma da ga nismo vzeli z rodovnikom ampak šli po tega ki je bil že rezerviran in nekaj plačan predno sem se sploh prijavil na ta forum. ni kaj zdej upam na najboljše in na to da se lahko v podobnih primerih zanesem na vašo pomoč.

lp



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4751 : 12 Marec 2013, 21:33:29
Mitre111 jaz bi te samo še opozorila, da k doma pripravljenemu obroku dodajaj tudi sadje in zelenjavo (zaradi mineralov in vitaminov). Sicer kombiniraš z briketi in jih dobiva tam, ampak če boš kasneje to nadaljeval in doma pripravljene obroke povečeval imej v mislih tudi to :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mitre111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4752 : 12 Marec 2013, 22:14:19
do starosti 6 mesecev in skoraj sigurno tudi več bo večinoma ves čas na briketih. to mu sedaj ko ima še večje število obrokov dajem enega vmes. če pa bo kasneje kaj drugače bo pa sigurno dobival vse kar potrebuje.



LacenS

  • Gost
Odgovori #4753 : 13 Marec 2013, 00:17:06
Pa jeter ne prepogosto, ker lahko predoziras vitamin A



Mitre111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4754 : 13 Marec 2013, 06:13:11
je enkrat na dan preveč? glede na to da ima 5 obrokov dnevno in niso veliki.



LacenS

  • Gost
Odgovori #4755 : 13 Marec 2013, 08:39:11
Jaz bi jih raje dajala max 1x na teden kot vsak dan.
Poglej se v temono surovi prehrani, ti bodo znali vec povedat



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4756 : 13 Marec 2013, 14:40:52
Joj ja ta je kar huda,problem je ker ni ograje in je se nekaj casa ne bo,ce sploh bo.... jaz bom dala vse od sebe in morda nam bo uspelo. Rada bi jo navadila da ve,da se ne sme potepa,znanci imajo tudi te pasme in jih nimajo nikoli na povodcu,boksa sploh nimajo ker resnicno ubogajo in mislim da morda lahko tudi jaz to dosezem,vsaj upam tako...imamo jo zelo radi in mislim da se splaca poskusit.

Da to dosežeš, začneš z 8 tedenskim mladičkom delat na odpoklicu. Pes pa sam nima kaj zunaj delat, pride mimo gonečka ali pa se tvoja goni in pobegne, pride mimo pes, skupina sprehajalcev, nekdo ki se boji psov, nekdo ki ne mara...Ehhh preveč negativnih scenarijev.

Ko pes enkrat ubije določeno žival-ni več poti nazaj, ker že ve kako to gre, če bi preprečila, bi se s trdim delom še dalo spravit pod kontrolo, tako pa je kot razbita vaza, lahko zlepiš skupaj, ampak nikoli več ni ista.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4757 : 27 April 2013, 08:47:13


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4758 : 12 Maj 2013, 22:56:43



N.O.X.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4759 : 19 Maj 2013, 07:04:01
:p




JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4760 : 31 Maj 2013, 12:21:17
Lep deževen pozdrav. Naša obožuje zelenjavo, in zato je solata direkt z vrta odlična.

http://youtu.be/UTxu-sf0u3g

(Snemano s telefonom, zato je slaba kvaliteta)



moj bolt

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4761 : 02 Junij 2013, 17:28:42
živjo!:)

ali je še od koga malamut nezaupljiv do ljudi? naš namreč nekaterih ljudi "ne mara" oziroma pa jim mogoče ne zaupa in na njih laja ali celo zarenči. (predvsem na domačem dvorišču) to me zelo čudi saj kolikor sem brala povsod piše da so prijazni in imajo radi ljudi. ni pa imel nobene slabe izkušnje. je pa res da je od malega bolj plašen.


lp



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4762 : 14 Junij 2013, 12:17:36
pozdravljeni

imam vprašanje glede prehrane. maks bo jutri star 8 tednov in ima 8,6 kg. imam ga od šestega tedna. trenutno ga hranim po 4 obroke s 55-60 g briketov hill's puppy<1 large breed + 1 obrok piščančjih jetrc z rižem ali makaroni. ta obrok ima zato ker prvih par dni ni hotel jesti briketov in sem ugotovil da preprosto obožuje jetrca in mu jih nočem ukiniti z jedilnika. začel sem s 50g, sedaj pa mu počasi večam glede na njegovo težo in razpredelnico na vrečki od briketov. sedaj pa mi ni jasno ker ko mu prinesem obrok hrane plane nanj kot da že en teden nebi jedel in vse skupaj pogolta v parih sekundah. nikoli pa mu ni dovolj, vedno prosi še in še... in če mu dam še malo spet vse zgolta in prosi dalje. zanima me če je to normalno ali naj mu povečam obroke ker nima dovolj. kar dosti giba in se igra, greva pa tudi vsak dan na približno polurni sprehod.

hvala za odgovore

lp


*****************************************
Samo tole bi napisala... Resnično mi je žal, da nisi upošteval nasvetov in na vrat na nos kupil psa brez rodovnika pri 6 tednih! ( po zakonu mora biti mladiček vsaj do 8 tednih pri vzreditelju, če ne je kaznivo). Jah tudi mi smo se tako pustili " nategnit" in zaradi bredhodne oddaje ima zdaj psička kup karakternih problemov.
VESTEN vzreditelj bi namreč mladičke v tem času ( osmih tednih) socializiral! Navajal bi jih na različne situacije kot so: poki, hrup, čistoča, avto, povodec, na različne živali, ljudi...

IN PREDVSEM BI VAM ODGOVORIL NA VSA VPRAŠANJA! Kar ti zgleda tvoj  prodajalec ( takšnim ljudem se NE reče vzreditelji sam za info) ni odgovoril, saj drugače ne bi spraševal tukaj. Vzreditelj je tisti, ko je DOLŽAN oddati mladiče v dobre roke, ostati z njimi v kontaktih, kupcev svetovati do konca mladičkovega življenja, oddati mladiče z kupoprodajno pogodbo... ZATO JE TOLIKO PSOV KI SE ODDAJAJO, TOLIKO PSOV PO ZAVETIŠČIH, OGLASIH... Zaradi takšnih ljudi oz. prodajalcev in ker takšni ljudje dajo psa prvemu, ki pride v roke! Pa magari ni vesten lastnik, njim je važno, da dobijo denar!
VESTEN vzreditelj bo opravil zdravstvene preglede za pasmo. TO NI (!!) navaden pregled pri vetu! To so pregledi za DEDNE BOLEZNI.

Da ne naštevam vseh laži... vseh laži, ki si jih prodajalci zmislijo, samo da bi čim prej prišli do zaslužka!

Žal, še predobro poznam to scebo in problematiko in to že od 12 leta in zato mi NI jasno, kako sem se lahko jaz pri 12 letih vse naučila, nek odrasel človek z internetom, kupom revij/knjig, ostalih člankov pa tega ni sposoben...

Žal se dandanes ljudje odločajo za psa kot da je pralni stroj. Pa še za pralni stroj se pozanimajo o garanciji! Komaj ko pes v njihovih rokah pogine v hudih mukah... POTEM SE ZAVEDAJO NAPAKE! Videla na LASTNE OČI v vet. kliniki.

Zdaj je kar je... Mešančkov po zavetiščih je PREVEČ, zavetišča pokajo po šivih. ZATO NE ODOBRAVAM TAKŠNEGA PARJENJA PSOV! Naj se s tem ukvarjajo samo tisti, KI SI ZARES ŽELIJO IZBOLJŠATI PASMO ne pa začetniki, ki o vzreji, predpisih, zakonih, pregledih, genetiki nimajo pojma!

Žal mi je, da sem se tako razjezila, pa vendar mi ni jasno kako ste kljub vsem nasvetom kupili psa od navadnega zaslužkarja!
Ne mi govoriti, da to NI , kajti potem vam ne bi dal psa pri 6 tedih, sploh pa NE bi paril psov BREZ rodovnika!

P.S: Kot popoln laik NE moreš vedeti zagotovo, da so mladiči res tipični malamuti, ker nisi noben sodnik in ne vzreditelj.
In ni vse v videzu in  vizualnih napakah, ki jih prinese nerodovniška reje. Predvsem je pomembna iz zdravstvenega vidika in prav tako zaradi karakterja.

Primer "maltežani". nerodovniške mislim. Ti psi so živčne razvaline, dobesedno. Po videzu sploh NE ustrezajo pasmi, pa vidim to jaz, ko sem popoln laik na področju te pasme. Kaj bi šele rekli poznavalci?
Poglejmo tudi pasmo husky. Jaz NISEM MOGLA VERJETI, da je to husky ko sem videla res pravega predstavnika te pasme. Torej rodovniškega. Žal moram priznati ampak čista razlika!
Komaj ko postaviš rodovniškega psa zraven nerodovnišega, ju primerjaš, vidiš totalno razliko. Ali pa že prej v veliko primerih.

Moj namen NI žaljenje. Samo želim odpreti oči tistim, ki dajejo 200-500 EUR za mešančke oz. kao pasemske pse, ki to niso niti približno! Naj grejo raje v ZAVETIŠČE ne pa da podpirajo preprodajo in zaslužkarstvo!

NIMAM NIČ PROTI MEŠANČKOM! NE odobravam pa ljudi, ki se jim gre izključno za zaslužek!


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4764 : 14 Junij 2013, 15:59:45

VESTEN vzreditelj bi namreč mladičke v tem času ( osmih tednih) socializiral! Navajal bi jih na različne situacije kot so: poki

Poki (iz puske, pistole...) glih ne. To lahko pocaka se kar nekaj mesecev.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #4765 : 14 Junij 2013, 17:04:23
Se ne strinjam!
Čim prej tem boljše ;) .......... recimo od 14. dneva dalje!
Ne morete nič zaj. Samo pridobiti  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4766 : 15 Junij 2013, 07:56:35
Poki (iz puske, pistole...) glih ne. To lahko pocaka se kar nekaj mesecev.

Nisem mislila iz puške, sem se čudno izrazila normlni "poki" oz. hrup če npr. vržeš posodo na tla, ali pok vrečke.  :)


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4767 : 23 Junij 2013, 18:49:49
Malo poletne ohladitve na Šmartinskem jezeru

 





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4768 : 23 Junij 2013, 19:39:48
 :)  :) Jure, zelo lepega psa imaš!

Citiraj
Čim prej tem boljše ;) .......... recimo od 14. dneva dalje!
Ne morete nič zaj. Samo pridobiti  :)

Lahko še prej v bistvu - če kaj slediš mederne smernice -  ugotovili so, da  mladiči, s katerimi izvajajo določene vaje, s katerimi stimulirajo razvoj povezav v možganih praktično od prvega dneva starosti, kasneje dosegajo boljše rezultate pri šolanju (enega izmed prvih programov so "izumili" za pse vodnike slepih, obstajajo tudi drugi).
Ti programi znajo biti kar komplicirani, a se jim lahko dokaj lepo približamo že s tem, da vsakega mladiča posebej vsak dan vzamemo v roke, malo pobožamo, pomasiramo tačke in ušeske, ga stehtamo (pri čemer mladič večkrat spremeni položaj in pride v stik z hladno podlago.....in ja, ko mladiči enkrat slišijo, naj tudi imajo kaj za slišat - vse mogoče vsakodnevne zvoke in šume....In ja, z močnimi poki se počaka.

Citiraj
in na vrat na nos kupil psa brez rodovnika pri 6 tednih! ( po zakonu mora biti mladiček vsaj do 8 tednih pri vzreditelju, če ne je kaznivo).

malamuta brez rodovnika je precej riski kupovat, ker je veliko nerodovniških "malamutov" mešancev s huskijem - česar pri mladičih ni moč opaziti. Lahko pa se opazi kasneje zlasti pri karakterju - malamuti sicer imajo močan plenski nagon, ki pa je, za razliko od huskijev, obvladljiv. Poleg tega v paketu lahko dobiš še ti "klic divjine" značilen za huskije (dva vzroka, zaradi katerih lahko huskije, ki jih je moč varno spustiti s povodca lahko prešteješ na prste ene roke.

Res je, da morajo biti po zakonu mladiči ob oddaji stari 8 tednov, res je pa tudi, da je za polarce bolje, da gredo iz legla pri 7 tednih. 6 tednov je malce zgodaj, a ne bi smelo imeti nobenih posledic (5 tednov pa je že zelo prezgodaj in lahko ima tudi  posledice)

Citiraj
Vse polarne pasme imajo izredno mocan plenski nagon

Ne drži povsem. Najbolj neobvladljiv nagon imajo tipični huskiji, tipični malamut ima sicer močan plenski nagon a je obvladljiv, tipičen samojed pa nima močnega plenskega nagona sploh (so bili pastirski psi), čeprav seveda lahko najdeš tudi netipične z močnejšim nagonom.

Ideja, da bi malamutko navadila na kokoši s tem da bi imela svojo kokoš bi znala delovati, vendar: samo eno kokoš imaš težko, ker se ne počuti dobro. rabiš vsaj dve ali tri, rabiš  varno ograjen prostor zanje in zavetje  (kurnico). Meni je tako uspelo navaditi na kure psico mešanko samojeda, ki je prišla k nam odrasla in se je nekaj časa preživljala z ulovljenimi kokošmi.  Čisto preprosto sem jo jemala s seboj v kurnik in ji dala vedeti, da so kure moje in da jih ne sme pipnit. Če je bila pridna je dobila za nagrado jajce.



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4769 : 02 Julij 2013, 17:08:35