Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583069

SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4770 : 03 Julij 2013, 08:07:54
 :-* :-*



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4771 : 29 Julij 2013, 13:58:11
Skoraj ne morem verjeti, da po 8h letih končno lahji predstavim našega novega člana: Aron "Sky"
Prihaja pa iz Grosuplja, kombinacija Winanga's frenc love x Malloy Long Way

Pa še par fotk našega lumpa






Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4772 : 29 Julij 2013, 15:43:22
T.M.T. čestitke še tukaj za tvojega novega pasjega člana :o Veliko veselja z njim!


Mitre111

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4773 : 11 Avgust 2013, 19:03:41
imam  eno vprašanje. koliko ga kaj lahko priganjam sedaj ko je star 7 mesecev. s tem mislim tek, hoja v hrib, dolžina in količina sprehodov... Trenutno ga še zelo šparam in imava 2-3 sprehode po ravnem na dan a bi ga rad počasi začel privajati še na kaj drugega. ali je še prezgodaj za to?
hvala za odgovore

lp



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4774 : 12 September 2013, 09:28:42
A ste se kaj začeli goliti, mi na krasu zamujamo en mesec, ampak zdaj bo pa za tuhno   >:( :P


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4775 : 12 September 2013, 19:59:58
Mi se že kakšne dva tedna, žurka ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4776 : 13 September 2013, 09:22:59
Mi se že kakšne dva tedna, žurka ::)
A že zdej jamraš, al kaj???  ::) Sej ga je šele kakšno 1/5 pričakovane mase skupej.  ::)
Kaj šele bo...  :P
Pa čimprej v štacuno po dodaten sesalec!  >:D



awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4777 : 13 September 2013, 11:41:23
Mi smo k sreči dvoriščni psi in se hodimo česat cca 300 od hiše, še  tako je bilo danes zjutraj po pol vasi vse sivo belo. Poznate koga ki odkupuje dlako, jo imam že za en dobr pouštr. :o


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4778 : 13 September 2013, 12:13:15
Tale dlaka je najbolj bio-eko pripomoček za krte in voluharje z vrta spravljat.
Zatlačiš v luknjo, živalca jo dobi med krempeljce in hitro spoka drugam.  ;)

Mi imamo tolk odjemalcev, da komej dohajamo povpraševanje.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4779 : 13 September 2013, 13:15:11
awinita, upam da sem razumela povsem narobe. In da se ne hodite česat 300m od hiše na tuje zemljišče, po možnosti nekam na travnik ali v bližino njiv in tam pustite za sabo pasjo svijnjarijo? Ker taki prasci, ki češejo pse po tujih travnikih in puščajo dlako za seboj so veliko bolj brezobzirni od tistih, ki puščajo za seboj dreke.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4780 : 20 September 2013, 11:54:05
A že zdej jamraš, al kaj???  ::) Sej ga je šele kakšno 1/5 pričakovane mase skupej.  ::)
Kaj šele bo...  :P
Pa čimprej v štacuno po dodaten sesalec!  >:D

Ej mal pa lahko :D 5x na dan sesam, pa itak ni efekta :o

Kdaj pri malamutih iz puppy briketov presedlati na adult?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4781 : 20 September 2013, 13:00:51
T.M.T., jaz sem na adult počasi preghajala pri moiji tam okol 1,5 leta (lahko malce prej, da z adult hrano ji začela mešati). Ne spomnim se več točno :-[.

Drugače pa je moja pasja madam danes dopolnila 8,5 let. Mnogo prehitro tečejo tale leta :(





SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4782 : 23 September 2013, 07:38:28
Ej mal pa lahko :D 5x na dan sesam, pa itak ni efekta :o

Kdaj pri malamutih iz puppy briketov presedlati na adult?
Jest sem začela miksat puppy/adult pri 6 mesecih.  :-* :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4783 : 23 September 2013, 08:56:13
Včeraj je bil pa Askin dan :) Na svoji prvi canicrosing in 1. dražavni tekmi Dyland ob Gradiškem jezeru je zasedla 3. mesto :o



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4785 : 23 September 2013, 11:34:05
Super!!!  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4786 : 23 September 2013, 11:47:53
Lanabela in andreja, hvala :). Je bil tako najin prvi led prebit, no tudi pri doggingu s tamalo žabico kjer bili predzadnji 12-ti.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4787 : 23 September 2013, 13:23:38
bravo aska! ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4788 : 23 September 2013, 13:59:00
joe cool, hvala :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4789 : 24 September 2013, 13:29:49
Pridni! Čestitke!!!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4790 : 24 September 2013, 19:25:10
T.M.T., hvala :)


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4791 : 30 Oktober 2013, 08:25:07
awinita, upam da sem razumela povsem narobe. In da se ne hodite česat 300m od hiše na tuje zemljišče, po možnosti nekam na travnik ali v bližino njiv in tam pustite za sabo pasjo svijnjarijo? Ker taki prasci, ki češejo pse po tujih travnikih in puščajo dlako za seboj so veliko bolj brezobzirni od tistih, ki puščajo za seboj dreke.

Ne, na svoji parceli , odaljim se predvsem zaradi vetra, ker ko se česamo sneži okoli  ::)  Dlake gredo v uporabo za odvračanje živali (srnjadi) od vinogradov. No, zdaj vemo še za eno več. Adijo krti :-)   


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4792 : 30 Oktober 2013, 08:39:42
Ne, na svoji parceli , odaljim se predvsem zaradi vetra, ker ko se česamo sneži okoli  ::)  Dlake gredo v uporabo za odvračanje živali (srnjadi) od vinogradov. No, zdaj vemo še za eno več. Adijo krti :-)
Kul.  ;)



JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4793 : 17 November 2013, 17:10:16
Če sneg ne pride do nas, pridemo pa mi k snegu (na Roglo). Sicer ga ni veliko, sam za prvič bo kr v redu.

 






BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4794 : 17 November 2013, 17:30:11
Ste šli na črno jezero? :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4795 : 17 November 2013, 19:29:28
Na Lovrenška jezera



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4796 : 21 November 2013, 11:02:16
Ne, na svoji parceli , odaljim se predvsem zaradi vetra, ker ko se česamo sneži okoli  ::)  Dlake gredo v uporabo za odvračanje živali (srnjadi) od vinogradov. No, zdaj vemo še za eno več. Adijo krti :-)

Zato jaz najraje česanje, izčesavanje opravim V HIŠI-ni vetra, ne raznosi okoli, potem samo nabulam v koš in vržem v peč, v poletnem času pa nabulam v vreče za smeti in potem ponucamo v vrtu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #4797 : 25 November 2013, 10:47:06
Imam posebej prilagojeno mizo zata namen. Okoli mizne plošče imam šiviljski trak (mucko) in čistim krtačo na njemu, tako dlake ostanejo na traku in jih potem poberem v vrečo.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4798 : 13 December 2013, 19:26:56
živjo vsem skupaj, sem nov na tem forumu  :)

Odločamo se o nakupu Aljaškega malamuta.. Bo naš prvi pes zato me malo skrbi - sem prebral vse kar se da :P pa vidim da so dokaj trmasti , po drugi strani sem pa tu zasledil da dosegajo odlične rezultate v različnih pasjih športih ...Sepravi , je vzgoja res tako težka ?

lp  mark  :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4799 : 16 December 2013, 20:59:57
xmark9x jaz sem si AM želela skoraj 8 let, v tem času sem prebrala toliko literature da me je bilo en mesec pred nakupom taka groza, da joj. Moram še enkrat reči HVALA SinM :-* :-* :-*, ki mi je takrat (in še sedaj) dala toliko ogromnih nasvetov in spodbude, da je sedaj vse skupaj lažje. Nasplošno moram reči hvala ogromno lastnikom polarčkov, ki z veseljem delijo vse znanje in izkušnje :-*
Jaz se vzgoje našega njufkota ne spomnim toliko in je malamut moj prvi pes s katerim delam sama od prvega dne, kar je prišel domov. Verjetno tisti, ki so šli z nemca na polarca opazijo ogromno razliko. najbolši nasvet kar so ga dali meni: POJDI V PASJO ŠOLO. Midva sva začela z 10 tedni z igralnimi uricami v Bajki in se pozna ogromno.
So trmasti, in takrat ko bi ga mogel okregati do konca postanejo taki klovni da rabiš veliko samokontrole, da ostaneš resen :D
Midva sva trenutno v fazi, ko za sprehod porabiva ogromno časa, ker se vkoplje v tla in se ne premakne za centimeter. Ga premaknem za 1m, sam naredi 2m in spet. Definitivno moraš biti bolj trmast in vztrajen kot on, za ljudi s šibkimi živci ta pes zagotovo ni.

Če imaš namen športat z njim toliko bolje. To je pes, ki rabi delo: fizično in mentalno in mu je v veliko veselje, da dela nekaj za kar je bila pasma pravzaprav ustvarjena.
Sicer pa mislim da je tu toliko prijaznih lastnikov, da ti bodo zagotovo pomagali z nasveti :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/