Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583203

Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #600 : 07 Julij 2006, 09:37:25
sem že včeraj klical in se zmenil za ogled.  ;D ;D


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 07 Julij 2006, 09:46:51
Res je lepa psička... koliko pa je bila stara ?
od kod je bila ?

Blond


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #602 : 07 Julij 2006, 09:49:18
Kia sožalje :'(.Drugače pa čudovita psička.

Samo nekaj bi pri psarnah pripomnila.Kolikor jaz vem Wolf of snow storm ne vzreja več ampak ima samo še registrerano psarno.Roko v ogenj pa ne dam...tako je meni omenila njihova družinska prijateljica.Lahko pa da se motim.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 07 Julij 2006, 09:55:34
Res je lepa psička... koliko pa je bila stara ?
od kod je bila ?

Blond

dobil sem jo v radomljah, stara pa je bila 11 mesecov.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #604 : 07 Julij 2006, 09:56:54
T.M.T., hvala za opozorilo, sam je itak vseeno ... nekateri si ne dajo dopovedat ... poleg tega, če bi poklical tja, bi  mu itak znali svetovati, na koga se obrniti.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 07 Julij 2006, 09:59:58
dobil sem jo v radomljah, stara pa je bila 11 mesecov.

To pomeni, da je bila še mlajša kot naša Luna ?
Men bi se dobesedno odpelalo.....


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 07 Julij 2006, 10:02:17
Fotke iz takih srečanj so vidne tudi v mojem albomu.
Hvala Aska. Pregledal sem tvoje albume in  uuuuaaaaaauuu, res imaš lepo AM. Res je fascinantna!

Uhhh Sammy, si se pa razjezila. V principu imaš prav in se popolnoma strinjam s tabo, je pa tudi res, da je stvar posameznika za kaj se odloči, torej kupiti rodovniškega ali ne. Rejci, dobri poznavalci zadev ... lahko in dobrodošlo je, svetujete tistim, ki kužka nameravajo kupiti kaj in kako, na kaj naj pazijo, kakšne so prednosti nakupa rodovniškega psa .... in zagotovo bo vsak dobro premislil kaj bo naredil. Odločitev pa je izključno njegova.

psička iz tretjega pa je tudi brez rodovnika.  :-\ Kdo ve, zakaj jo oddajajo ... Zdravstveni, vedenjski problemi, ...?
Iz izkušenj ti lahko povem, da se vsi psi ne oddajajo zaradi ne vem kakšnih težav s psom ampak tudi zaradi drugih osebnih oziroma objektivnih zadev. Znanec je zastonj oddal AM zato, ker je imel pri hiši dva psa, ko pa se je preselil v drugo hišo, kjer je imel premalo prostora, se je odločil za oddajo AM. Pa še to je imel ne vem kakšne kriterije preden ga je oddal. V Splitu imajo AM, ki je k njim prišla, ko je bila stara 2 leti. Pa je ženska na forumu povedala, da je ful prijazna, zdrava, zelo lepo vzgojena, lastniki pa je zaradi nenadne bolezni pač niso mogli več vzdrževat. Poskušaj zadevo pogledati iz druge plati. Meni se namreč ravnanje takih ljudi zdi zelo odgovorno, saj se zavedajo, da ne morejo več nuditi psu tistega kar bi mu morali, tistega kar pes potrebuje in si zasluži, zato se raje odločijo da ga oddajo.

Ne vem, povedal sem samo moje mnenje, je pa na žalost res, da je veliko tudi tega kar omenjaš.

Pozdravček vsem

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #607 : 07 Julij 2006, 10:48:21
Razjezila? Jaz lahko samo svetujem. Vsak človek naj dela tako, kot mu paše, ampak naj potem čez čas ne tarna okrog, kako so ga prinesli okrog. In vsakemu želim, da dobi tisto, kar si želi in kar si zasluži.

Kia, 80 000 je za nerodovniškega psa absolutno preveč, za toliko lahko skoraj dobiš rodovniškega, pa vsaj veš, kaj kupuješ (slišala sem za rodovniško leglo za 500 evrov). Pri oglasu piše, da ima oče narejen vzrejni pregled z odlično oceno. Zahtevaj potrdilo. Če ga ne bodo pripravljeni pokazat, se že lahko začneš spraševati, zakaj. Vprašaj, zakaj so parili. Zaslužek, itak, sam me res zanima, kaj ti bodo natvezili. Ti ljudje bodo s tem leglom zaslužili več kot pravi vzreditelji. Niso plačali pregledov, rodovnikov, verjetno tudi čipiranja ne, če pa jih bodo vsaj cepili, boš imel srečo. Vprašaj, s kakšno hrano so/bodo hranjeni (tako psica kot mladiči). Na mleku 8 tednov ne morejo biti ... 

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 07 Julij 2006, 11:00:04
....no ja....za začetek jih bom šel samo pogledat, če bodo videti bolni ali da jim kaj manjka se še vedno lahko odločim za drugega....


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #609 : 07 Julij 2006, 11:02:01
Sammy kot je že Kimmy rekel na koncu se vsak odloči sam, no jaz sicer imam huskya brez papirjev na žalost, zdaj ko se odločam o drugem vem da ga bom vzela s papirji, enako svetujem tudi punci od brata vendar za kaj se bo odločila ne vem (lahko ji svetujem a prisiliti je ne morem  :-\), pa vendar je tudi tu loterija. Poznam kar nekaj ljudi, ki so kupili pse s papirji, ki naj bi jim zagotovili da bodo dobili to kar so želeli, pa so mnogi od njih imeli velikanske težave predvsem zdravstvene, se dobro se spomnim kolegice ki je imela NO, pa so ga morali reveža pri 11 mesecih uspavati zaradi tako hude displazije da revež tudi vstati ni mogel več sam, v rodovniku pa je bilo navedeno da niti eden od staršev in prednikov ni imel teh težav, hvala bogu jim je vzreditelj vsaj vrnil del kupnine, češ da to se mu pa še ni zgodilo. Tam kjer sem prej stanovala se je preselila ameriška družina s prekrasnim NO, tudi on je imel vse papirje ampak da bi ga reveža videla z zadnjimi nogami je kar po celi ploskvi od tačk do kolena hodil, prav huda deformacija :'(, ko smo se pred 10 leti preselil so ga še imeli kako je zdaj ne vem me že dolgo ni bilo tam. Glede na to da se tudi med vzreditelji najde pleve, ti torej tudi tisti kos pomembnega papirja ne daje garancije da bo res vse tako kot mora.
Pa ne zdaj mislit da podpiram nerodovniško vzrejo ker jo ne, vendar pa se moramo zavedati da so vedno obstajali in bodo obstajali ljudje, ki bodo kupili tudi takšne mladičke, vzroki za tako odločitev pa bodo različni.
Priznam sama imam z Larsem srečo in nimava zdravstevnih težav, tudi je pravi husky, pač izhaja iz delovne linije te pasme in ti so povečinoma brez papirjev. Če bi takrat vedela kar vem zdaj Lars najbrž ne bi našel svojega doma pri nas, za vnaprej vem, sicer pa se ljudje na napakah učimo!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #610 : 07 Julij 2006, 11:15:10
....no ja....za začetek jih bom šel samo pogledat, če bodo videti bolni ali da jim kaj manjka se še vedno lahko odločim za drugega....

dvomim, da boš sam lahko videl, da bi karkoli lahko bilo narobe, ker pač (očitno) nimaš dovolj izkušenj.


Satin, če niti rodovniški vzreji ne zaupaš, kako lahko potem nerodovniški? ??? (to ne leti konkretno na tebe, pač pa na splošno na ljudi). Pri pravih vzrediteljih, takšnih, ki jim je za res za svojo pasmo, lahko dosežeš tudi podpis pogodbe, ki jih zavezuje, da ti plačajo stroške zdravljenja v primeru dedne bolezni, če pač kljub rodovniku dvomiš.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #611 : 07 Julij 2006, 11:29:54
Sammy ni to da jim ne zaupam, niti sem rekla da nerodovniški zaupam zato sem pa rekla da imam s svojim Larsem srečo, zavedam pa se da je v obeh primerih to tombola, dala ti bom malo "blesav primer"  ::) Obe kupiva isti model enako močna mašina ... avta znamke BMW kdo nama garantira da bova obe imeli krasna avta, lahko se katerikoli ali pa obema zgodi da najina avtomobila ne bosta delovala tako kot morata, pa sva kupili avto ki bi moral glede na svoje ime in ceno delovati kot švicarska ura..
Sammy včasih ti tudi pogodba ne zagotavlja da ti bodo denar vrnili ali ti ponudili kako drugo opcijo, na žalost še ne živimo v idiealnem svetu, kjer ne bi bilo krivic. Zato se trudim zdaj ko se odločam za drugega psa da bom izbrala res pravega vzreditelja, tu moram reči hvala Ninci za njene izčrpne podatke in informacije.
Pri Huskyih delovne linije se ravno tako najdejo slabi in dobri rejci, kajti če želijo imeti dobre tekmovalne oz. delovne pse morajo pariti s zdravimi in najuspešnejšimi predstavniki svoje pasme(podobno kot pri vzrejanju konjev šampionov) vendar tudi tu ni garancije da bodo potomci tako uspešni kot njihovi starši. In tako vestni rejci imajo večinoma te zadeve bolje poštimane kot nekateri vzreditelji rodovniških (mišljeni so samo tisti rejci rod. ki jim gre za denar).


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 07 Julij 2006, 12:07:11
piše, da ima oče narejen vzrejni pregled z odlično oceno. Zahtevaj potrdilo. Če ga ne bodo pripravljeni pokazat, se že lahko začneš spraševati, zakaj.

Niso plačali pregledov, rodovnikov, verjetno tudi čipiranja ne, če pa jih bodo vsaj cepili, boš imel srečo. Vprašaj, s kakšno hrano so/bodo hranjeni (tako psica kot mladiči). Na mleku 8 tednov ne morejo biti ... 

Kia le poslušaj nasvete Sammy, ker ima popolnoma prav. Ne bom po forumu razlagal kako in kaj, rečem lahko le to, da sem delček stvari izkusil na lastni koži, zato vse to kar navaja Sammy (pa verjetno še ni napisala vsega kar misli, da bi bilo vredno preveriti) le preveri.

Stari angleški pregovor pravi "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni", torej??!!

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #613 : 07 Julij 2006, 13:26:49
strinjam se z usemi, kar se tiče previdnosti pri kupovanju psa. to je useeno velika naložba in se ni pametno prenagliti. vendar, kia je bila v mojih očeh popolna, lepa, zdrava, živahna, prijazna do ljudi in živali, čeprav vem da bi marsikateri profesionalni rejec v njej našel kakšno napako. hočem le reči da me psi ki imajo kakšno manjšo pasemsko deformacijo ne motijo.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #614 : 07 Julij 2006, 15:47:44
joj kia je čista kopija siba, celo spomnim se je iz legla...ali si mogoče v kontaku z ostalimi lastniki sestric?


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 07 Julij 2006, 15:51:35
ne, sem pa v stiku s sašo. lahko ji pošlem mail pa ti potem sporočim, kakšen bo odziv.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #616 : 07 Julij 2006, 15:53:51
Sib ...  in kakšna dobra namera bi to naj bila? Da se pasma pokvari? Nad nerodovniško vzrejo ni nobenega nadzora. Nihče ne ve, kaj se pari (mamo in očeta mogoče poznaš, kaj pa ostali predniki?). Nihče ne more zagotoviti zdrave potomce. Nihče ti ne more zagotoviti, da boš dobil res tisto, kar kupuješ. Če imaš srečo, potem res dobiš psa, ki vsaj spominja na pasmo, ki si jo želel in je brez zdravstevnih problemov, ampak žal največkrat temu sploh ni tako. To je kot loterija ...

Vsi, ki tukaj ne nasprotujete nerodovniški vzreji, ste lahko res srečni, da s svojim psom nimate nobenih težav (pa čeprav ima skoraj zagotovo kakšno napakico, ki se jo zlahka ne opazi). Upam, da boste svoje pse vsaj kastrirali oz. sterilizirali in tako naredite nekaj dobrega za svojo pasmo, če jo imate res radi. Vsaj z vaše strani bo tako nerodovniška vzreja prekinjena in netipičnih predstavnikov 'pasme' bo toliko manj.

lej sammy so ljudje, ki imajo nerodovniške pse in jih bolj nadzarujejo kot ljudje ki so priznani vzreditelji... v glavnem so to delovni psi, se pa najdejo tudi lastniki, ki psa prodajo izključno, ker bi prvič radi imeli mladiče in imajo radi pse in ne gledajo toliko na zaslužek. Lahko rečem, da je to gospa, ki je prodala siba meni... Sib nima rodovnika in me tudi ne briga če ga ima ali nima. Starše sem si pred nakupom ogledal, povprašal in to je to. Nobeden vzreditelj ti ne more dati jamstva da bo tvoj pes večno zdrav. Se pa strinjam s trigijem, da je zelo malo "dobrih" nerodovniških vzrediteljev.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #617 : 07 Julij 2006, 15:55:25
kia dej prid na msn zdele prosim... sib gre verjetno z nami na morje tako da bo žur  ;D pa še oči ga zdele z mano pelje na šiht, ker si je kupil cadya :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #618 : 07 Julij 2006, 15:57:23
To pomeni, da je bila še mlajša kot naša Luna ?
Men bi se dobesedno odpelalo.....

bila je sestrica od siba :(

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 07 Julij 2006, 15:59:09
zda ko malo pomislim, se pa tudi jaz spomnem siba (ker je bil edini samček v leglu). ko sem šel psičke prviš pogledat mi je pogrizel celo roko....  :) :)   ...pa zelo je bil živahen, kar naprej je skakal po sestricah


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 07 Julij 2006, 16:35:19

....moj msn naslov: [email protected]   na spacu je nekaj slik od kije

napačn naslov sm dal..... [email protected]  <-- ta je taprav


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 08 Julij 2006, 23:25:05
kia...

sem nasel nekaj oglasov, ki bi te mogoce zanimali.

http://www.izbrisanoglas
in

http://www.izbrisanoglas


lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #622 : 08 Julij 2006, 23:34:51
na prvem linku niso tapravi, k že vidiš da imajo modre oči...



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 08 Julij 2006, 23:56:34
ja, na zadnji sliki se res lepo vidi modre oči.


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #624 : 09 Julij 2006, 14:18:10
Meni pa ne prime,sploh si ne morem ogledati slik,lahko imajo tudi malamuti modre oči čeprav ni zaželeno.Nekateri ljudje pa tudi delajo neumnosti ker parijo sibirske haskyje z malamuti,nekateri ljudje jih sploh ne razlikujejo pa čeprov si niso spet tok podobni,jaz bom moji na ovratnico napisala:NISEM HASKY.HA HA
malo heca.


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 09 Julij 2006, 14:20:21
men je šlo tud ful na živce ka sm komu sliko pokazov pa je zečel: ooooo, huskyja maš.... in pol si hudiči sploh ne pustijo dopovedat da to ni to....


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #626 : 09 Julij 2006, 14:24:22
Kia,tuki je še ena telefonska od gospe ki je sodnica za vzrejo ali nekaj tasga ona bo sigurno vedela kdaj ,kje in po kašni ceni bo kakšen malamut(045134180) ime ji je Marija Kavčič,mi mislimo še enga psa nabavit tko da ti bom posredovala še kakšne podatke če bom kje še kaj zvedela.


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #627 : 09 Julij 2006, 14:28:29
Pri nas je bil še en hec,ko smo si mi nabavili našo psičko  si je čez en mesec moja kolegica tudi iz druzga legla,ampak ker so si kar različne seveda je to logično je njen oče razlagal da naša ni čistokrvna ampak je mešanka z haskyjem,zato ker je njihova večja in čisto drugačna od naše.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #628 : 09 Julij 2006, 14:33:22
Tole da ljudje mešajo Huskyje z našimi AM-ji je pri meni klasika, ker vsi mislijo , da je Aska pes in da je malce bolj okrogel husky in zakaj nima modrih učk ;) ;D Na te komentarje se sploh ne oziram, naj si mislijo svoje, jaz že vem kako je res. Res na prvi hip so si kar podobni, samo če poznaš obe pasmi se dobro vidijo razlike, če ne drugega v velikosti in po širini.
Drugače pa tudi sama razmišljam, da bi kdaj še enega AM imela, samo kot prvo mora biti Aska tako pridna, da lahko do tega pride. No če ne bo ravno AM bo pa kak iz zavetišča. No ja zaenkrat do tega še ne bo prišlo, da bi imela dva psa, enrkat pač bo in upam, da čimprej...lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #629 : 09 Julij 2006, 14:37:00
janka tudi AM-ji so si po velikosti kar različni, kot pri vseh pasmah, niso vsi enake velikosti, pač eni večji drugi manjši. Aska je malce nad povprečjem, samo so še tudi mnogo včeje predstavnice AM tudi in tudi mnogo manjše. Tvoja pa je še mlada in bo še kar lepo zrasla...lp