Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581940

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #750 : 18 Julij 2006, 18:42:33
O Aska še zmeri strašansko rada koplje luknje, smo jih doma na vrtu že lepo zasuli in jih je kar hitro spet odkopala in to v minutki ti naredi tako globoke luknje, da je kej. Na poljih pa so ji največji užitki kopanje krtin, včasih s tako nemo koplje, da sploh ne opazi, da sem jaz že daleč proč, potem pa pridirja do mene, da se kar kadi z njo ;D ;D. No taki so pač naši polarčki. No primer kopanja: http://aska-zivali.moj-album.com/album/4107245/?os=4107405 in rezultat: http://aska-zivali.moj-album.com/album/4107245/?os=4107402 in to v minuti nastalo je, kakšna bi bila luknja, če bi jo še naprej pustila, si lahko samo mislite ;) ;D.

Sib nekaj novejših fotk je že v albomu, več pa malce kasneje.

lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #751 : 18 Julij 2006, 18:50:30
aska...tole je luknjica v primerjavi s tem, kaj naša Živa koplje po vrtu  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #752 : 18 Julij 2006, 18:57:33
Majchy vem, da še ni velika ta luknja iz slike, bom drugič ta velike luknje pofotkala, ta je nastala res v parih sekundah, potem sem jo dala proč, da ni mogla več kopati. Drugače so še mnogo globje, vse do korenin, kakor se le da :P


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #753 : 18 Julij 2006, 19:33:10
hehe aska ma pa še zmeri lepo pa dolgo svetlečo dlako kot se spodobi za damo :), ninci a res? Jaz sem ga videl enkrat čez okno avta, ko sem se peljal s frendom pa mi je biu tooooook ušeč k še noben AM  ;D, res velik pa močan s tok lepo dlako... Pa sm frenda uprašu če ga pozna pa je reku, da živi na neki kmetiji in da se lastnik piše matric(nekaj takega) pa, da mu je lastnik rekel da pes tehta 80 kil  :o, no toliko se mi ne zdi, da je težak čeprav je res mrcina. Ninci, če ga boš kdaj srečala ga pa lepo prosim vprašaj kje je kupil psa pa koliko je star.



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #754 : 18 Julij 2006, 21:50:32
Da samo še eno malenkost napišem. Bolj kot to, da je pes privezan, me je zmotila dolžina verige. Malo se mi zdi kratka, tudi za tiste dve urce.
Sem pa sklepala po mojih kužkih. Veni si niti pod razno ne predstavljam, da bi bila na verigi, Raffy pa bi tudi na taki dolžini ponorel. Če je pa vašim vseeno, je pa tudi meni.

Pa da grem nazaj na temo:
ninci, kje iz Fužin? Ga še nisem videla pa sem vsakodnevno na Fužinah...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #755 : 18 Julij 2006, 22:53:38
Drugače je tudi Aska včasih privezana in sicer na fleksi (ta je ostal še od prejšnega psa, ravno danes je tri leta kar ga ni več :( :'( :(), samo je veliko daljši kot 2 metra, pa še tam je samo za kratek čas) , ko sva na gorenjskem, ker je zraven kar prometna cesta in ograje ni, dobi pa v kratkem tudi tam pesjak, pa v enkrat ograjo čisto naokoli.

Sib fotke so sedaj vse na albumu, na nekaterh je na fotkah še Askin gorenjski pasji prijatelj bokser in na eni še en AM (tisti , ki ga ima en gospod na vrvici- star bo vsak čas ta eno leto,  s katermu se tudi Aska izredno dobro zastopi)..

lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #756 : 18 Julij 2006, 23:02:18
sib je na zajli, ki je dolga 10 metrov in na ketni ki je dolga je 2,25 to je kar veliko če mene vprašaš za 2 urci, tako ali pa tako sib tiste dve urci leži v senci in lepo opazuje okolico kot pa da bi skakal naokoli...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #757 : 18 Julij 2006, 23:03:10
aja pa zelo lepe slikice aska!  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #758 : 18 Julij 2006, 23:11:05
hvala sib, ker vse te foke so narejene z najslabšim mojim fotičem, obenem pa najcenejšim..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #759 : 19 Julij 2006, 07:05:33
Pa da grem nazaj na temo:
ninci, kje iz Fužin? Ga še nisem videla pa sem vsakodnevno na Fužinah...

Mislim, da živi v hiši nasproti fužinske cerkve. Ga pa lahko srečaš zjutraj ko lavfa ob Ljubljanici, če si med bolj zgodnimi okoli 7ih, lavfata pa ponavadi po PST-ju. Je malo mlajši od Smarta, ker sta se kot mladiča igrala skupaj, ima kakšna tri leta - tri in pol mogoče. Vem, da je rodovniški, ker se mu kot malemu uho v katerega je bil tetoviran ni in ni hotelo postaviti po koncu. Žal pa se ne spomnim pri kom so ga kupili.

S1b ta pes o katerem jaz govorim je velik ampak po moje nima 80kg in niti slučajno ne živi na kmetiji ::) Ali tvoj kolega pretirava ali pa on ve še za kakšnega psa... čeprav se veliko sprehajam po štepanjcu ni tam nobenega črno belega malamuta, vsaj jaz ga v 4ih letih nisem srečala.

Lp nina



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 20 Julij 2006, 16:30:31
Ker v tej vročini resnično ni zdravo početi karkoli, sem končno poštimal slikce.

Če bo komu za gledat  ;)

http://1luna.moj-album.com/

pa še ena kost za glodat ....... http://1luna.moj-album.com/album/4125240/?os=4125462


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #761 : 20 Julij 2006, 16:32:18
hehe leni blond se je končno spravil slikice na internet dat hehe, malo se hecam :D, drugače pa super slikice! ful velike malamutinje pa lepe :)



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 20 Julij 2006, 16:33:45
res je len k ....

no ampak sedaj so slikce gor  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #763 : 20 Julij 2006, 16:40:29
O Blond smo le dočakali tvoje slikce ;) ;D Lepe so ni kej :)..Sta pa res Delta in Luna skoraj enako velki. Koliko je sedaj že Delata stara?..lp


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 20 Julij 2006, 16:42:57
Delta je 6 mescev mlajša od naših


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #765 : 20 Julij 2006, 16:45:36
men snežka deluje ogromno za psico ane? Aska pa blond koliko je bilo mladičev v vašem leglu(fantkov in punčk)?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #766 : 21 Julij 2006, 10:30:07

Imam eno vprašanje...

Fant ima rodovniškega malamuta, ki je star 10 let! Zelo je počasen, nič se mu ne da, samo je in leži, skratka je čisto brez volje... :-\


Je kriva starost ali kaj drugega? ???


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 21 Julij 2006, 10:35:27

Je kriva starost ali kaj drugega? ???

Vroče mu je revežu....

Sib.. če se ne motim pa je bilo v tem leglu 8 mladičev.

Blond


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #768 : 21 Julij 2006, 10:41:00
Blond 7 jih je bilo, trije psički in štiri psičke...lp


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 21 Julij 2006, 10:43:14
ups.. sem se vštel  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #770 : 21 Julij 2006, 10:48:49
Me`SheLLa Sigurno mu je vroče. Moja tudi čez dan se ji prav nič ne da, večinoma preleži. Pa potem zjutraj in zvečer nadoknadi.

Blond se zgodi ;)

lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #771 : 21 Julij 2006, 11:12:29
Maja tale slikica od Aske, ki jo imaš v avatarju mi je ful lušna upam da jo pošlješ v natečaj! ;) ;D
Me'SheLLa glede na to da imajo naši polarci dlako namenjeno bolj hladnemu podnebju, ga je reveža najbrž zdelala vročina, malo ga poskusi ohladiti s kakšno mokro brisačo. Moj Lars ki ima krajšo dlako ko Malamuti in ki je 3 leta mlajši od malamuta tvojega fanta, pa še ene pol lažji, pa se čez dan vleče ko megla, je pa nekaj posebnega namreč fante uživa v sončenju :o ::) :P Sicer gre za par minut v senčko ampak res samo za par potem pa že išče primeren košček vrta kjer bi se on nastavljal sončku... :o :D ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #772 : 21 Julij 2006, 11:28:33
Satin hvala za idejo, no ker se ne morem odločiti katere vse naj pošljem v natečaj ;) ;D Je tudi meni ta fotka zelo všeč..

Drugače pa naj bi poddlaka naše polarčke tudi proti vročini varovala, samo vseeno jim je sedaj strašansko vroče. Z vodo je najbolje, da se jih zmoči po tačkah in spodnjem delu trebuha, to jih še kar najbolj ohladi, drugače pa senca in tam, kjer je najhladneje pač. Moja je sedaj čez dan lepo v stanovanju, ker je vzunaj mnogo bolj vroče tudi v senci kot notri..

lp


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #773 : 21 Julij 2006, 11:34:39
Me`SheLLa Sigurno mu je vroče. Moja tudi čez dan se ji prav nič ne da, večinoma preleži. Pa potem zjutraj in zvečer nadoknadi.

Blond se zgodi ;)

lp

Ja samo Kastor sploh ne nadoknadi :-\

Bom pa upoštevala vaše nasvete z mokro brisačo :) mogoče bo kaj boljše


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #774 : 21 Julij 2006, 11:42:16
Me'SheLLa najbrž leta vseeno malo vplivajo in se mu ne da poditi kot v času svoje prve mladosti, Lars se nekako 100% razživi šele tam po 22 uri, čeprav hodimo na sprehod tam ob 20h ko je vsaj malo bolj znosno zanj, se proti koncu poti že začne vleči ko megla in me vsake toliko pogleda češ a me res ne bi ti mal nesla :o ::) 8) :D ;D in ko prideva dam se samo zvrne na svoje mesto, vse štiri od sebe in ga moramo naslednje pol ure lepo masirati in čohljati :o :D ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #775 : 21 Julij 2006, 11:49:50
Največji problem sedaj je, da imam treninge še vedno ob takih urah, ko se še ne ohladi toliko. Samo pač dela malce bolj leno. A vseeno je kar pridna.
Pri Kastorju se pa ziher malce že leta poznajo, no sej počaki, da bo jesen in zima, pa se bo spet lepo razživel..

lp


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #776 : 21 Julij 2006, 13:48:45
Pa saj glede vročine je pri vseh psih enako. Še ljudje niso ne vem kako aktivni če je zunaj 35°C  8)  :P Pa vedno naj ima na voljo mrzlo vodo, pa v senčki naj bo , pa če imate v bližini vodo lahko greste zvečer se malo kopat. Pa zjutraj na sprehode. Jaz hodim ob 5h  ::) :P Ob 7h je že itak vroče  :'( Pa zvečer hodimo okoli 6h, 7h za Savinjo.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #777 : 21 Julij 2006, 13:53:37
Nastja bi mojega takoj peljala v potoček ga proti večeru hladit, ampak Lars se trdno drži načela da voda je samo za piti, kaj drugega je samo še mučenje :P :o :D ;D ;) In ko ga kopamo je po njegovem mnenju edino pravilno če se zraven okopave še midve z mamo :o :D ;D ::) >:D Ker trpi on morave tudi midve >:D ;) :o :D ;D Saj veš kazen naj bi bila poučna, samo še vedno mu ni jasno zakaj se naju z mamo nič ne prime ;) :o :D ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #778 : 21 Julij 2006, 13:53:55
Pa saj glede vročine je pri vseh psih enako. Še ljudje niso ne vem kako aktivni če je zunaj 35°C  8)  :P Pa vedno naj ima na voljo mrzlo vodo, pa v senčki naj bo , pa če imate v bližini vodo lahko greste zvečer se malo kopat. Pa zjutraj na sprehode. Jaz hodim ob 5h  ::) :P Ob 7h je že itak vroče  :'( Pa zvečer hodimo okoli 6h, 7h za Savinjo.
Točno tako, da vsem psom je sedaj zelo vroče :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #779 : 21 Julij 2006, 13:55:44
Pa še malamuti so bolj taki zimski psi, majo radi zimo. Ziher jo pogreša. Pa mu je valda bolj 0 stopinj kot pa 35 stopinj.  ;)

Kolko je pa povprečna doba malamutov ?