Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1582721

janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #960 : 05 November 2006, 07:33:47
Prodaja se zato ,ker nimajo časa zanj,naša nima rodovnika in ni zato nič slabša psička kot pa rodovniška, ne mslimo pa ga za vzeti za prepuščanje, ampak za rastavljanje in vleko sani.
smo pa s to temo zašli z vprašanja,mene zanima predvsem zgornja vprašanja ne pa paritev.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #961 : 05 November 2006, 10:34:23
Če boste dali psico sterilizirat, potem ni problema. Če bosta psa v istem pesjaku (kar je po mojem vredu, ker so krdelne živali, ampak samo pod tistim pogojem), bo enkrat sigurno prišlo do paritve, upam pa, da vam je pasma toliko pri srcu in se zavedate, da bi s tem pasmo uničili! S psom lahko obiščete nekaj razstav, opravite vzrejni pregled, s tem pridobite vzrejno dovoljenje in ga parite z rodovniško samico, tako kot je treba. In roko na srce, s tem bi zaslužili več kot če bi sami imeli nerodovniško leglo. Lastnik samca namreč dobi povračilo v višini cene mladiča (oz. še več - odvisno od 'kvalitete' samca, predvsem dosežkov na razstavah), lastnik psice pa mora plačati slikanje kolkov, oči, močnejšo hrano za samico, dohranjevanje mladičev (dodatno hrano nekako po tretjem tednu, sicer se samica preveč izčrpa), cepljenja, razglistenja, tetoviranje mladičev, vzrejni referent,  rodovnike, da ne omenjam tega, da lahko pride do kakšnih zapletov pri kotitvi (carski rez itd.)...

In ker vaša psica ni sterilizirana, se vprašanje takoj poveže s tem, kar sem že napisala. V glavnem, če jo date sterilizirat, boste pokazali veliko mero odgovornosti, psa sta lahko skupaj (samo da je pesjak dovolj velik in da ima vsak svojo uto), poleg tega pa je še za psico boljše, saj ne more dobiti raka na rodilih, seskih itd., piometro ter spolno prenosljivih bolezni (ki so žal tudi pri psih pogoste). Dandanes skoraj vsaka tretja psica v drugi polovici življenja dobi tumor, povezan s spolnimi organi, pri tistih, ki so sterilizirane (še posebej pred prvo gonitvijo, ali do drugega leta) pa se možnost zmanjša na minimum (malo je odvisno tudi od genov).

V glavnem upam, da se boste pametno odločili. Vprašajte se pa tudi, če je bil pes kupljen za družinskega psa ali psa za vzrejo in so ugotovili, da ni ravno po standardu, zato se ga želijo znebiti, ker vedno da z njim ne bi nič zaslužili (sicer pa boljše to kot pa štepanje nerod. mladičev). 

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #962 : 05 November 2006, 17:36:34
pripeljali smo ga domov z našo se je lepo ujel ne mislim pa ga prepuščat,mogoče z kakšno ki ima dober rodovnik.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #963 : 05 November 2006, 18:07:30
Če ni pesjak zelo velik in z več skrivališči, potem ne bi puščala  v njem dveh psov brez nadzora ne glede na to, kako dobro se sicer razumeta. Tudi med najbolj prijateljskimi psi zna priti kar nenadoma do konflikta in če se šibkejši nima kam umakniti zna biti hudo. Poleg tega lahko en pes psihično zatira drugega, kar ima tudi hude posledice, lastnik pa sploh ne opazi kaj se dogaja, dokler ni že prepozno. Najbolje bo, da se čimprej lotiš izdelave še enega pesjaka, ki ga boš nujnio potreboval najkasneje takrat, ko se bo psica gonila. Ali pa imaš enega od psov v hiši.

Kimy: psa daš lahko kastrirat kadarkoli. Lahko povsem mirno počakaš da odraste, greš na nekaj razstav da vidiš kaj imaš, lahko greš v vzrejo, če je dovolj dober, če pa se pojavijo težave daš psa lahko kastrirat tudi kasneje.


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 08 November 2006, 15:25:09
Hvala Sammy in Lanabela za informacije. Tudi sami smo se zaenkrat odločili, da bo Kimy ostal takšen kakršen je. Bomo videli, kaj se bo z njim in okolico dogajalo v prihodnjosti, če pa res ne bo za vzdržat (kot berem pri nekaterih) bo pač treba to naredit.

Tudi tebi S1b hvala za mnenje o web strani. Malo sem premisljeval in dognal, da nama res ni druge, kot, da se enkrat, ko bo zapadel sneg (ali pa že prej), res nekje dobiva.

LP

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #965 : 08 November 2006, 16:00:57
Lanabela:
moj Kimy ni rodovniški


http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #966 : 17 November 2006, 16:01:12
Hei kako ste malamutovci nč vas ni v tej temi  ;D, kako so kaj vaši malamuti? Sib je odlično saj čuti, da prihaja zima, danes bova nardila fotsešn če bosta čas in vreme dopuščala tako, da bodo slike že zvećer na netu  :). Začel je menjati dlako saj se mu vidi, da jo je malo dobil okoli vratu in na ritki ;D, pa tudi apetit ima kot v starih časih tko, da se bo spet malo zredil... V višino je nehal rasti že kar nekaj časa, oblika oz. konstitucija se pa zgleda še oblikuje saj je postal bolj tak odrasel in močnejši! Danes sem bil v trgovini in kupil halti ter naročil še XTRA LARGE oprsnico, ki jo niso imeli na zalogi tako, da me bo lahko brez problema vlekel  :). Opažam, da se je malo umirila njegova agresija na druge pse čeprav je imel pred parimi dnevi bližnje srečanje z nemškim ovčarjem, ki je spuščen pritekel k nama(nič čudnega pri nas v ivančni  >:() . Pa danes me je znova presenetil, ko je skočil v avto od prjatla brez problema, ko je videl, da sem usedel za volan, hehe ali je mislil, da mu bom pobegnil ali mu je bil pa avto všeč  ;D, uglavnem zgleda, da se je malo otresel strahu pred avti in psi... No zdaj še čimprej čakam, da dobim oprsnico, da jo bova sprobala in da naju zima prej ne ujame!



Lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #967 : 17 November 2006, 20:26:24
Sib res je, da je tale tema kar malce zaspala :(
Aska prav uživa sedaj, ko je hladneje :). Čez dan preživi večidel dneva vzunaj na vrtu, kjer kdaj pa kdaj še vedno kako luknjo rada skoplje, da jo moram potem spet jaz veselo zasuvati >:( Drugače pa ima že prav lepo košato dlako, zgleda kot en medo ;) :o...Danes je bila kar zainteresirana za preskakovanje ovir na treningu (agility) - res neverjetno :o Moram v kratkem iti do ga. Šeruge po vlečno oprsnico, da bova pripravljeni na sneg, ko bova sprobali skijoring. Se je pa tri tedne zapovrstjo sprehajala ob vikendih po  ZOO-ju in slikce so vidne tukajle:
- prvi obisk je bil v družbi Larsa: http://aska1.moj-album.com/album/5570626/
- drugi v družbi Bena in Sany: http://aska1.moj-album.com/album/5670718/
- tretji obisk pa ni imela nobene pasje družbe: http://aska1.moj-album.com/album/5765408/ (nekaj fotk bo tukaj še dodanih kasneje)
Je kar uživala, nekaterih živalic se bala, nekaterih ne. Vsekakor pa so ji bili volkovi najbolj zanimivi in ona njim :o :) Bova pa vsekakor še šli, ker želim, da se tudi slona in levov ipd ne boji..
Drugače pa zaželjene kakšne nove fotke od Siba :)

Blond kako je z Luno, je že zdrava?..Kaj pa vajine fotke iz pesjanarskega srečanja, kdaj bodo vidne?? Kako pa gre Luni na sledenju? Namreč spomladi me ful mika, da bi šla to tudi z Asko probati, da vidim kako bi ji šlo.

Počohajte vaše AM-jčke in lp




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #968 : 19 November 2006, 07:41:43
Sib kje so obljubljene fotke??

Aska ima sedaj doma na vrtu že dve oviri (ena se še dela, ostale pa spomladi) in kako izgleda to pa tukajle:
http://aska1.moj-album.com/album/5800461/?os=5800601

lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #969 : 19 November 2006, 14:28:08
evo obljubljenih slikic... :) niso ne vem kako kvalitetne ker sem slikal na hitrco pa še zbujen nisem bil, ker smo šli kar dosti zgodaj na sprehod ;D tko da še za siba nisem imel cajta za skrtačit tko, da mi ne zamert  :D. Spoznal je konja od blizu, čeprav je hitro dal rep med noge in zbežal :), na poti smo srečali tudi dva srnjaka, ki ga pa na žalost nism mogu ujet v objektiv zaradi mojih počasnih reflexov ;D

Sib, ko je dokaj normalen:

In sib ko je čudaški ;D:

Sib ko laufa:

Sib ko ne uboga:

In sib ko uboga(mal smešno se sliš, da me uboga ;D):


Druge slikice pa na http://siberius.moj-album.com/album/5810744/

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #970 : 19 November 2006, 15:09:18
O Sib lepe fotke, pa tale Sibek nos svoj rep tako kot Aska sredi hrbta :o ;D. Ti kar pridno fotkaj, ker slikic ni nikoli premalo ;) ;D...lp


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #971 : 22 November 2006, 20:20:09
o kok je lep, to je pa eden najlepših malamutov zame :-* pa še zdej je tak medvedk pa ta njegov pogled, zalublena sm ;) haha kaj pa dela res na tisti fotki, a zeha?al se sam pači :P
lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #972 : 22 November 2006, 21:09:42
hvala hvala aska pa shivas :) res je medo samo še zimsko dlako mora dobiti da bo res pravi ;D, zeha ja  ;D sem ga ujel v trenutku, ko je bil še malo zaspan tko, da je taka slikica nastala :). Aska pa drugi malamutovci kako pa kej šolanje napreduje z vašimi malamuti? Kako ubogajo na odpoklic in če hodijo lepo zraven vas, ali vas ubogajo če rečete fuj ali pa zbežijo s kakšno flašo in se vam režijo kot je v njihovi naravi ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #973 : 22 November 2006, 21:53:39
Sib Aska glede šolanja ful napreduje, res ogromna razlika, samo še pri odpoklicu bo treba še več narediti (ko je v družbi drugih psov, drgač je kar pridna), sicer že vedno manj mi rine do drugih psov, no vsaj ko je privezana, ko je spuščena (na šolskem vadbišču se še zna zgoditi, da gre do njih ;))..Res hodi mi neverjetno lepo, no z res redkimi izjemami, a teh je vedno manj. Res napredek, da je kaj :o :) :) :)..Je pa včeraj na zadnjem treningu rekreacije dokazala kako velika boječka je :-\..No inštruktor je zaradi dveh, ki gresta iz tega tečaja v nedeljo na izpit B-Bh-ja (Askin bratec Mal in en tibetanski mastif) in je na začetku ustrelil z tisto strašilno pištolo  enih parkat med vajo poleg >:(..No pri moji je to pomenilo koj konec treninga, ker samo rinila ven iz vadbišča,pa čeprav sem jo hotela sprostiti čez ovire (most, palisada, kar drugače ful obožuje in mi vedno gre tam čez samo, da pridem blizu teh dveh ovir),z ničemer je nisem mogla prepričati, da ne bo nič več strašnega. Pač eno hudo boječko imam :'(. Sej inštruktor na koncu povedal, da če bi prej vedel, da bo tako hud, tega ne bi naredil (no vedel je, da je boječka, ker to povedala), samo tudi sama nisem vedela, da bo tako hudo odreagirala..No sedaj imam nov iziv, da jo odvadim banja takega pokanja in ko mi to uspe, pa sva zmagali ;D

Blond zakaj se nič ne oglasiš in ne poročaš o vašem šolanju sledi???


lp


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #974 : 22 November 2006, 22:12:34
 :o še zimsko dlako sem pa mislila, da jo že ma :) oops :-[ no pol bo pa že pretirano lep :P hehehe


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #975 : 22 November 2006, 22:33:59
ne ne zdej zgublja dlako, okoli vratu pa po ritki in repu že ima zimsko samo še okoli nog in telesu mu malo manjka ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 25 November 2006, 17:22:45
lep pozdrav!!!
kar precej dolgo me ni bilo na forumu, kaj se je kaj novega in zanimivega zgodilo?

mojemu arthurju so začeli izpadati prvi zobje in kar nekaj je že novih.
nekaj slik:  http://arthur.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #977 : 25 November 2006, 19:22:32
Kia lepe slikce :o :)...Opažam pa, da ima tvoj pesjanko res ful ogromna ušesa, kar velka za AM-je...no ja moja opažanja pač ;) ;D...lp


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 25 November 2006, 19:31:13
maš res, že od mejhnga je imel večja. s časoma je sicer glava malo zrastla, samo še vedno so velika. je nekaj posebnega :)


kimy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 25 November 2006, 19:38:27
Tud men je Arthur ful všeč. Kar se pa ušesk tiče pa menim, da je fant še v razvoju in se bo kasnej, ko odraste vse lepo porazporedil, kot treba. Tud Kimya so bla pri kakšnih 6 mescih sama ušesa, zdej je pa tko kot mora bit.

Sib kdaj se vidmo????

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (Josh Billings)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #980 : 25 November 2006, 20:23:03
Kia itak je tvoj nekaj posebnega, nikar ne šparaj s fotkami in ga nameravaš kaj v šolo peljati, res ti to močno priporočam, sej vem,da ga sam tudi lahko, samo vseeno...drugače pa ima tudi ogromne šape, tako, da po mojih domnevanjih kar velikega pesjanka boš imel :o ;D. Je pa res lepotec, da je kej :o ;D...lp


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 25 November 2006, 20:28:53
tale moj kuža je ful ful ful pridn pa ful pametn...drugi dan ko smo ga imeli ga je oči že navadil na "sedi" in "sm". pa na sprehodih takoj uboga če mu rečeš "ne", "polek" itd..... pa tudi z glavo se ne zaletava v steno, gre raje okoli  ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #982 : 25 November 2006, 20:38:05
Kia kar se tiče ubogljivosti, je pri vsakem tako mladem ponavadi tako, da ful uboga vse, potem pa ko odrašča se začne šele veselje..No ja že veš kaj od psa pričakuješ in kolko šolanega misliš imeti, verjemi, da ne glede koliko ti ga oče zna naučiti, ni toliko na tem. Kaj pa socializacija, kaj pa delate na temu? No vseeno ti močno priporočam kako pasjo šolo, kasneje ti ne bo žal nikoli zato, da se odločiš psa v pasji šoli izšoilati...lp


Kia

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 25 November 2006, 20:43:02
kar se socializacije tiče, do zdaj se je z usemi psi ki sva jih srečala dobro razumel, nobenih problemov, ne glede na to ali je bil tuji pes samec ali samica, razen enkrat sva srečala eno dogo ki je bila skoraj trikrat večja od njega, takrat pa samo rep med noge in gas....
kar pa se tiče dresiranja se pa strinjam s tabo. ne vem, bom videl kako bo...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #984 : 25 November 2006, 20:56:34
No verjemi, da bo kmalu pokazal svojo trmo in prej ko gre v šolo bolje in prej boš dosegel to kar želiš imeti od psa, no ja upam, da ti je v interesu imeti enega lepo vzgojenega psa. Še posebno ker imaš samčka, bi bila dobra socializacija in ubogljivost zelo zaželjena..lp


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #985 : 25 November 2006, 21:42:02
iz izkušenj vam zdaj ko imamo še enga psa daje med njima velika razlikav trmi,imamo srečo da j požeruh in da gapol na to učimo.
lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #986 : 25 November 2006, 21:49:31
janka kje so slikce? :o :)..lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #987 : 25 November 2006, 23:03:41
kimy povej kdaj ;D, ga trenutno navajam na avte, ker ima strah pred njimi...Arthur je res faca ja, velka ušesa so posledica neenakomerne rasti tako, da ne skrbi, ker mu bo glava še zelo zrastla, glede ušes sem pa slišal, če ima mladič velika ušesa je to eden od faktorjev, ki kažejo na velikost psa v zrelem obdobju(večja ušesa ---) večji pes)




lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #988 : 25 November 2006, 23:55:11
Aska, kot vedno luškane fotke v tvojem albumu. S Sany  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #989 : 26 November 2006, 06:28:45
Arthur je res faca ja, velka ušesa so posledica neenakomerne rasti tako, da ne skrbi, ker mu bo glava še zelo zrastla, glede ušes sem pa slišal, če ima mladič velika ušesa je to eden od faktorjev, ki kažejo na velikost psa v zrelem obdobju(večja ušesa ---) večji pes)
Tudi po njegovih močnih tacah se vidi, da ko odraste bo sigurno zelo velik :o :)

Aska, kot vedno luškane fotke v tvojem albumu. S Sany  :o
Hvala :) :)

Včeraj je Asko obiskala Sany :).. Res lepo jo je sprejela in sta sprva malce divljali po vrtu , Sany je v preskakovanju ovir za prvič kar dobro šlo od nog :o ;D in nato na sprehodu čez  lj. grad srečali še eno zlato prinašalko Belo (Askino dobro prijateljico). Slikce so pa tukajle: http://aska1.moj-album.com/album/5874431/
Filmčka pa žal ne znam naložiti sem :'(

lp