Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1581210

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1080 : 06 Januar 2007, 11:15:05
Hej,ko blond ravno omenja maske in obarvanost pri malmutih me zanima katera vam je najbolj všeč.
Meni so najboljše: cap,open face in pa full mask :).Mi pa ne potegne closed face ker me preveč na volka spominja,hehe

Obarvanost telesa mi je pa najbolša necklace.Priznam pa da do nedavnega nisem vedala da obstajajo white in blue malmuti.Res zanimivo :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1081 : 06 Januar 2007, 11:24:38
Ok ker nisem ravno pri malamutih, imaš T.M.T. mogoče kakšno slikico teh mask?  :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1082 : 06 Januar 2007, 11:50:19
kanchy tule jih imaš...vse.Mi je ta stran ful všeč...veliko novega zveš :).

http://www.worldmals.com/

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1083 : 06 Januar 2007, 11:51:16
kanchy tule jih imaš...vse.Mi je ta stran ful všeč...veliko novega zveš :).

Jaz nič ne vidim  :-\



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 06 Januar 2007, 12:14:49
Fuuuul dobra stran.. HVALA za link.

Sploh nisem vedel, da ločijo toliko mask.

Meni je najbolj všeč kar Open Face .... mogoče zato ker je tudi LUNA takšna  ;)




Blond


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1085 : 06 Januar 2007, 13:20:00
Kanchy sem potem dodala link,pač sem zadne čase malce preveč zmedena in nabita z energijo...

Blond jaz tudi ne!Pa da je toliko različnih baru...zgleda se imam v 10 letih še veliko za naučit :D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1086 : 06 Januar 2007, 13:37:32
T.M.T super link si dodala :)..lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1087 : 06 Januar 2007, 22:27:59
Kaskae in drugi, hvala za razlago in nasvete, bom še malo premislil in prebral ter se posvetoval še s katerim veterinarjem ipd... jaz tudi poznam par psov, ki so se polenili in so res zatrli dobesedno svoj nagon in s tem tudi posledično živahnost... poznam pa po drugi stran veliko psov, ki so kastrirani in so fit ter še vedno vražički če ne še bolj  ;D tko da je treba dobro premisliti pred kastracijo, ker vrnitve res ni :). Aja sammy ni res, da se AM ne vidijo jajca! Mojemu sibu se vidijo jajca in to zelo na široko, še zdaj ko dobiva zimsko dlako se jih dobro vidi od zadaj tko, da tole ne bo držalo... Meni so najbolj zakon barve Am, če so klasično sivo beli ker so res lepi, nekateri črno beli, ki delujejo močni in vočje obarvani s podočnjaki in bolj z atletsko postavo, mi gredo kr dlake pokonci, res lepi psi!



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1088 : 06 Januar 2007, 22:43:28
Lol sib :D, sorry, pri samojedu se ne vidijo, nisem mislila na to, da majo AM tam krajšo dlako. ::) Tako, da se oproščam za napako. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1089 : 06 Januar 2007, 22:57:22
Ma ni problema sammy ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #1090 : 07 Januar 2007, 08:49:02
pozdrav,kako je kaj na vašem koncu ali imate kaj snega  mi smo se že malo sankali in smučali.
Kas in Xena sta vlekla sanke,jaz pa sem jih oponašala in vlekla hčerico.Sicer nisem bila tako hitra kot ona dva ampak napredujem.
Kar se tiče pa kastracije jaz se ne bi nikoli več odločila zanjo,jaz sem pred dvema letoma dala kastrirat našga mačkona,prej je bil živahen ,plezal je .skakal vsepovsod,zunaj si ga komaj dobil pred oči,bil je res idealn mačkon zdaj pa samo poležuje zredil se je,pa samo okol hiše poseda.dvomim da je potem pri psih drugače.
Kako pa vaši ALJAŠKI MALAMUTI jim se kaj godi ko je hladneje naša dva sta čist divja in skačeta kot norca po snegu,bomo kmal naložili slikce.
lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1091 : 07 Januar 2007, 08:50:51
Janka mal majn mu jest dajej.Valda se bo zredil,eč boš obdržala isto količino hrane...;).

Sicer pa sama podpiram sterilizacijo/kastracijo :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #1092 : 07 Januar 2007, 08:52:27
o Sammy kako pa da si se ti nekaj zmotila sem mislila da vse veš,jaz se ne bi upala vtikat v samojede ker o njih nimam pojma.
Ne mi zamerit ampak povem kar si mislim
AM-ji kdaj bo potem srečanje da pridemo tudi mi.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1093 : 07 Januar 2007, 10:51:16
Wau,uspelo mi je najti malmutko obarvano red and white in pa sable and white :o

Psička Snowlion's Fields of Fyre je res lepo obaravan ampak mi ni včeš vizualno (šibka glava :()
Imela je pa fulllll dobro obarvane mladičke s samcem Hopi point's flashroyal O'snowlion (black and white)...1 black and white,1 sable and white,1 red and white in 1 gray and white...

Psarna Celcit Moon ima res lepo obarvane pse ampak so preveč "šibki" za moj okus.Hopiyčki so the best :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1094 : 07 Januar 2007, 10:53:32
Kanchy sem potem dodala link,pač sem zadne čase malce preveč zmedena in nabita z energijo...

Hvala. Super link, so pa meni najbolj všeč star, eye shadow in closed mask (ker spominjajo na volkce  :-* ).



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1095 : 07 Januar 2007, 11:08:30
Joj pri kakšni strašanski zadevi sem se zmotila. 8)

Če ste toliko brezbrižni, da vam je vseeno za samca, ki se muči, ker ne more priti do samice, ko se goni, potem sem pa res brez besed. Tumor na seskih in/ali rodilih ima zdaj že skoraj vsaka tretja psica, če se jo sterilizira, preden se prvič goni, skoraj ni možnosti, da do tega pride, če pa nekako do drugega leta, se možnost zmanjša na minimum. Seveda niti to vas ne gane.

Upam samo, da vam po glavi ne letijo kakšne misli o štepanju mladičev in da vam je vsaj toliko do pasme ... :-\

Glede mačkona pa - ste pomislili, na to, da je samo zrel postal? ;) To je skoraj tako, kot v temi o rodovniški/nerodovniški vzreji, kjer eden primerja gojenje rib z vzrejo psov.  ::) Neverjetno, kako se posplošuje.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1096 : 07 Januar 2007, 11:14:22
Ojla!

Se prvič oglašam v vaši temi in tale internetna stran o Aljaških malamutih mi je zelo všeč, ker je toliko slik različnih malamutkov

Najbolj mi je všeč tisti v razpredelnici kjer so fotke od malamutov - Marking/colors -  ki je v prvi vrsti skrajno desno (pod Cap), se pravi četrta fotka.... pravi lepotec je! :o

Tisti pod - Blue and white - prva slika mi je pa tak, kot bi bil narisan - ful luškan, je še mladiček, a ne...


Lp, Tina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1097 : 07 Januar 2007, 11:57:40
Hehe Taj meni je pa prvi všeč :).

Je pa zanimivo pogledati kako se je linija spreminjala :o!Mi postane všeč še le nekje na sredini...recimo Timber Trail Tanya mi čisto na huskya potegne,Ch. Kodara Koona Karohonta je pa že ful lep :-*...res so mi všeč "nabiti" malamuti :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1098 : 07 Januar 2007, 12:23:46

Mene pa eni zelo spominjajo na volkce... :P



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1099 : 07 Januar 2007, 12:33:15
Men so malamutki tud ful lušni. So kot eni puhasti medvetki. Najbolj so mi všeč tisti z lepimi srčki (verjetno za to, ker je od fanta psička tudi takšna).

Ne da samo zgledajo kot volkci, se tudi obnašajo tako. A ne? Saj od fanta psička je čisti volkec, čeprav je v eni stvari precej netipična (rada ima vse živali, celo zalo majhnega mucka je posvojila, ko ga je mačka zavrgla).



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1100 : 07 Januar 2007, 13:39:17
jaja res so medoti in se radi crkljajo nonstop ampak res nonstop usaj sib je takšen ;D, sem pa siba dans gledu in sm opazil, da ima eye shadow, pa grey white obarvanost pa še orla spredej za povrh :), je prav zanimivo gledati barvne kombinacije, mi pa res niso všeč rjavi malamuti z belo liso na hrbtu, ker me nekako na mešanca spominjajo... a ste vedl, da so bli vsi moški potomci od belega očnjaka rdeče beli in močne konstitucije  :o :) kdo bi si mislu, da bo vn pršu belo sivi malamut z očali in srednjo konstitucijo...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1101 : 08 Januar 2007, 18:23:19
hei kje ste vsi malamutovci  :), a kej pogrešajo vaši pesjani sneg ;D, pri mojmu se prav vidi, da pogreša sneg saj ni toliko aktiven na sprehodih pa tudi zimske dlake še nima toliko, vbistvu ma zelo malo dlake glede na prejšno zimo tko da malo snega ne bi škodilo ;D. No danes sva bila pri veterinarju kjer je srečal NO samca in na moje začudenje sploh ni zarenčal! Celo povohala sta se in se hotela igrati :) sem kar malo boljše volje zaradi tega :) drugače se ja pa cepil proti steklini, pa še stehtal smo ga kar je bila prava umetnost saj je začudeno gledal svetlečo se vago in sprva sploh ni hotel gor... na koncu je le splezal gor in kazalec se je ustavil točno pri 44,5 kg! Sicer ni debel ampak si nisem mislil, da bo imel toliko kil, ker zadnje čase štrajka pri hrani :D :)


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1102 : 08 Januar 2007, 19:14:31
Pri nas še zadnji sneg nezadržno izginja , upam da kmalu pride nova pošiljka. :( Letos smo kar malo depresivni zaradi zime, najnižja temperatura je bila -8, medtem ko smo lani ob tem času imeli -28.
Kar se pa aktivnosti tiče smo na vrhuncu, mrcini vsak dan kaj ušpičita >:D, tudi snežna odeja jih ne ovira , da nebi kaj izkopala.
Zelo rada iščeta poljske miši, a vaši tudi???  Nekoč sem gledal nek dokumentarec, v katerem so volkovi na severu počeli isto   !!?? No ja ponavadi nista uspešna, enkrat pa je KAS eno ujel in jo na moje zgražanje tudi pomalical.
Tudi valjanje po dreku smo imeli včeraj na sporedu, naš razstavni pes se ja prav lepo našminkal in to en teden pred razstavo. >:(

Pa še tole za vse ,ki si boste ogledali razstavo v Ljubljani, midva s KASOM bova nastopila v nedeljo z številko 2114.
Če pridete me obvezno pocukajte za rokav, oblajajte ali kar koli, bomo kakšno pesjansko rekli ;D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1103 : 08 Januar 2007, 19:23:24
Kaskae, da vas ne bom iskala po celem razstavišču, tko kot so vas v celju (vodja kroga). Dobr da mi je aska povedala kdo ste ;D mal se hecam.

Jst upam, da ne bo ful preveč gužve in da me boste slišal ko se bom drla vaše številke :o :D :D :D
aja, pa upam da ne bomo v šotoru, ker baje bo 6 ringov v šotoru pred halo ::)

Pa srečno na razstave ;)

p.s. zakaj razstavljate v nedeljo in ne v soboto? zarad sodnikov al kak xy razlog?



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1104 : 08 Januar 2007, 19:48:54
Odgovor je xy,niti sam ne vem , sodnikov niti približno ne poznam.
Kasa razstavljam izključno ljubiteljsko in na pobudo vzreditelja, ker ima pes baje zelo dobre možnosti, če je tako zakaj pa ne !? Z vzrejo pa se ne mislim ukvarjat.
Kar se tiče razstav, naslovov in vsega tega direndaja moram priznat, da si še nisem povsem na čistem kakšna je razlika med CAC in CACIB, v Celju smo bili PRM, kaj bi moral Kas še dobit, da bomo taglavne face????
Odgovor pliiizzzz??

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1105 : 08 Januar 2007, 20:48:04
Res grozna je tale letošnja zima, namesto snega zunaj dežuje :'( Kdo zna kaj čarat, da ga pričara ;)

Sib koliko pa ima plečne?

kaskae tudi Aska strašansko uživa na poljih, da le, če najde kako krtino ali luknjico, da jo koplje. Pojedla ni še nobene žive miške, razen pred kratkim ji je uspelo najti na enem polju nekaj ostankov crknjene miši >:( >:( Od živih, pa ji je enkrat samo čez tačko šla, ko je bežala, Aska pa je preveč zatopljena v opazovanje krtine bila.
Drugače pa si zelo rada malce vrt tako v Lj, kot kadar je na gorenjskem preuredi :-\
Tudi se mi je že povaljala po travi, ki je bila lepo prepojena z gnojnico >:(

janka o kakem srečanju AM se še nič nismo dogovarjali. Bi bilo pa fino, da organiziramo eno tako AM srečanje.  Mogoče v februarju kakšen vikend?

Jaz pridem v nedeljo na razstavo (razen če kakšna višja sila ne pride vmes) in kaj pocukam za rokav in da vidim spet vajinega lepoca Kasa :o :o

he he cacy ;D

Pa še ena slikca od Aske in papagajčka Maj-a

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1106 : 08 Januar 2007, 21:05:17
Pa še slikca:



Lp



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1107 : 08 Januar 2007, 23:10:46
aska huda slikca :), a se razume s papagajom ali bi gi najraje pohrustala :D, koliko ima plečne ne vem ker jo nisem izmeril bi rekel da ene 3-6 centi več k aska na pogled.  Hehe kaskae moj ni toliko mahnjej na poljske miši ampak so dnevi, ko vidim kako miši frčijo po zraku in kako se moj bajsi nažira z njimi :D. Ja ja Kaskae res obilo uspehov, držim pesti, da bosta zmagala  :) mogoče pridem navijat v nedeljo odvisno od prevoza in organizacije, bi bilo pa vsekakor zanimivo spoznati vas in vašega pesjana :)


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1108 : 08 Januar 2007, 23:20:31
Sib hvala :) Sicer je zelo slabe kvalitete, je pa le ;). Ju je prav zanimivo gledati, kako se gledata :o. Moram kdaj Asko ujeti še pri želvi. Drugače pa pridi v nedeljo na razstavo in tam Kasa spoznaš :)

Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1109 : 08 Januar 2007, 23:26:32
kdaj pa nastopajo malamuti? Ali se da kje na netu pogledati razpored..

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?