Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1583623

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1140 : 17 Januar 2007, 20:00:39
Revež sovraži tuširanje takrat pa je pol ure stal kot kip.Ampak res se ni premaknil...no ga je izučilo...

Hehe,Čuki so rekli,da bodo s pancertancem posneli videospot za priklic snega :)...upam,da bo deloval :-*!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1141 : 17 Januar 2007, 20:17:47
Kaskae, v kaj se je povalal??



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1142 : 17 Januar 2007, 20:18:42
Je tudi Aski se že uspelo povaljati v kakšni zanjo dišeči stvari (z gnojnico prepojeni travi) >:(. Na srečo vsaj, je bila vedno samo zemlja še "dišeča" po gnojnici, tako ,da je samo fino smrdela. Da ne govorim o prejšnjemu psu. Ta je izredno užival, če se je kje povaljal. Če bi ga slikala, bi na sliki izgledal kot tvoj.
Pa, da se uresničijo vremenske napovedi in pri tem pomagali tvoji indijanski plesi, da bo v ponedeljek res snežilo :o

Lp



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1144 : 17 Januar 2007, 20:47:04
hehe kaskae moj sib je tut taki, sicer se na srečo ne valja v gnojnici ampak samo v blatu ali pa blatni luži... je pa baraba in včasih ne posluša in se prou hinavsko valja pred mano in čaka, da ga bom začel lovit hehe  :) ;D, no tudi jaz počasi navijam za sneg, ker bi siba vpregel v sanke, ker že 2 mesca ni biu na rolerjih in je prou v slabo kondicijo padel... no pa v kratkem bom posnel en filmček z njim pa ga bom tukaj gor objavil pa boste lahka vidl norca k nč ne posluša  ;D :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1145 : 17 Januar 2007, 21:14:17
Kaskae, v kaj se je povalal??
Po domače povedano je bil to drek, nevem od kakšne živali (mogoče je bil medved, ker je smrdu ko hudič) Ko sem ga kopal sva smrdela oba- res nepozabno ;D 
Namazal se je samo okrog vratu- vsa sreča ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1146 : 17 Januar 2007, 21:19:42
Sej ponavadi se vedno okol vratu, ker se tako vrže v njega. Ne vrjamem, da mu boste lahko to zbil iz glave. Kot sm rekla, eni psi so temu bolj podvrženi. Naš haski se ni nikol povaljal, mešanček se pa vsakič ko dobi priložnost ::)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1147 : 18 Januar 2007, 07:11:49
Cacy....  :D si pa smešna! Ja kam si daš pa ti parfum?! To je vse premišljeno, da je tam na vratu!  :D :D :D

Jaz se lahko hecem, ker se moj nikoli ne povalja, tega nima v sebi.
Od fanta malamutka pa je prav vesela, če kje najde kakšen testerček parfuma!  :o

lp. miša



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1148 : 18 Januar 2007, 07:57:18
Pa, da se uresničijo vremenske napovedi in pri tem pomagali tvoji indijanski plesi, da bo v ponedeljek res snežilo :o

Saj zdaj imate tisti indijanski klub, pa lahko s skupnimi močmi prikličete sneg  :o  :P  ;D



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1149 : 18 Januar 2007, 08:03:02
Saj zdaj imate tisti indijanski klub, pa lahko s skupnimi močmi prikličete sneg  :o  :P  ;D
Če to deluje, se bova tudi midva za Bakom včlanila!  :D 8)
Zdej bi bil pa že skrajni čas, a ne!  ;)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1150 : 19 Januar 2007, 19:43:03
Ja še dvakrat spat pa bo snežilo :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1151 : 19 Januar 2007, 20:51:53
Ja še dvakrat spat pa bo snežilo :P
Ko bo le res to :o
Sva tudi midve z Asko izvajali indijanske plese in klicali sneg :P :P Naj se vremenarji tokrat ne zmotijo :D

Lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1152 : 19 Januar 2007, 22:46:27
ja aj se vremenarji tokrat ne zmotijo  :)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1153 : 20 Januar 2007, 09:35:09
Čist po pravici povedano, jaz nič ne vrjamem dokler ne vidim. Glede tega snega sem ratala čist skeptična.
No, ampak vseeno lahko upamo!  ;)
Mislim, da se ga zdaj veslimo predvsem lastniki psov.

lp, miša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1154 : 20 Januar 2007, 09:51:15
Mislim, da se ga zdaj veslimo predvsem lastniki psov.
Pomojem se res samo mi ga veselimo, ker ni večjega veselja kot to, da vidiš psa, ki tako uživa v snegu in počenja prave vragolije :o. Res jih je tako luštno gledati :)

Lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1155 : 20 Januar 2007, 10:01:51
Noro,... pa kaj počnejo, glavo v sneg pa tečejo, da sneg na okrog prši, pa valajo se,..., od vsega tega veselja dobijo ful energije in še več veselja za igranje z drugimi kužki. Ko je sneg se najini sprehodi še podaljšajo, ker tudi meni tko hitro mine čas, k sama tko uživam k gledam to veselje.

lp, miša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1156 : 20 Januar 2007, 10:14:56
Noro,... pa kaj počnejo, glavo v sneg pa tečejo, da sneg na okrog prši, pa valajo se,..., od vsega tega veselja dobijo ful energije in še več veselja za igranje z drugimi kužki. Ko je sneg se najini sprehodi še podaljšajo, ker tudi meni tko hitro mine čas, k sama tko uživam k gledam to veselje.
Toično tako je :o  Samo kje si sneg ??? ;D


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1157 : 20 Januar 2007, 11:14:34
Pomojem se res samo mi ga veselimo, ker ni večjega veselja kot to, da vidiš psa, ki tako uživa v snegu in počenja prave vragolije :o. Res jih je tako luštno gledati :)

Lp

js se tut jezim pa še nimam kuška  :(



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1158 : 21 Januar 2007, 17:04:31
Hei jest tut komi čakam sneg... drgač je pa dans en mali mešanc z imenom bučko napadel siba v centru naselja  >:( kdo bi si mislu, da tam lahko srečaš spuščenega psa z lastniki! Prvič ga je skoraj avto povozil, ko je tekel čez cesto k nam drugič pa napadal siba brez razloga in to do te mere dokler se Sibu ni utrgal, mam čist krvave nohte in žulje od sile, ko sem ga držal stran... Lastnik je ukrepal po približno 1 minuti, čeprav je psa res miril se mi je zazdelo, da se je malo usral saj se ni upal blizu, čeprav je bil sib nonstop prijet za ovratnico in ni mogel doseči drugega psa... Po nekaj cajtu je mešanc odnehu saj ga je sib s tacam zgrabu in potem je zbežal spet nazaj na cesto in spet nazaj proti sibu... Na koncu je lastniku le uspelo prijeti psa... le malo je mankalo pa bi siba spustu saj se dobesedno dušil, ker sem ga imel zategnjenega sicer bi raztrgal drugega psa... Res žalostno in glupo od lastnikov, ki niso zmožni imeti pripete pse oz. vsaj obvladovati tako majhne...


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1159 : 21 Januar 2007, 17:33:08
Ja jaz sem imel tudi eno podobno izkušnjo ko je Xena imela 6-mesecev. Na travniku sva delala vaje sedi- prostor-poleg, ko se je nenadoma pred nama pojavila Nemška ovčarka iz bližnje hiše ( cca. 300m vstran ), in brez razloga popadla Xeno. X1 se je seveda takoj predala, vendar to ni pomagalo Nemka je še vedno hlastala po njej. Ker je bila x1 odvezana sem imel v roki povodec s katerim, sem užgal po Nemki, ki je potem zbrisala nazaj domov, na srečo nismo bili poškodovani. Sumim pa , da je tisti tip takrat namerno spustil psa na nas.

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1160 : 21 Januar 2007, 17:47:31
Saj je res zoprno če se ti kakšen cvergl spusti v tvojega psa, ampak Sib, zakaj pa si pustil svojega psa da se je davil na ovratnici in razgrajal? Jaz v takem primeru zahtevam od svoje  psice da miruje, (če slučajno ne bi ubogala, bi morala pa ležati na prostoru) potem je tujega psa veliko lažje spraviti stran. Še posebej kakšnega majhnega.
Kaskae, jaz bi nemko tudi vžgala, samo pazila bi, da bi jo zadela s karabinom. Tako za vsak slučaj, če ji slučajno udarec s povodcem ne bi zadostoval in bi jo samo še bolj razkuril.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1161 : 21 Januar 2007, 22:23:18
Jooj men se kr pritisk dvigne, če samo en odvezan cucek grdo pogleda mojga psa >:(
Sej kak moj zna bit tud tečen, pa mu tega ne pustim, pa tud ni odvezan.

Se pa vedno potrudim, da  če se kak "cucek" zapodi proti meni in mojem psu, da preprečim predno sploh blizu pride... se derem, maham, brcam vreščim :D do zdej so se me vsi še ustrašl :o
Lastnik jih pa tud sliši :-[

Želim vsem čim manj takih bližnjih srečanj ;)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1162 : 21 Januar 2007, 22:32:15
lanabela, pes je priletil nama za hrbet, siba sem vlekel stran in je na začetku zadostovalo ampak ni šanse, da bi sib miroval, če se pes, k budala zaganja vanjga in grize...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1163 : 21 Januar 2007, 23:45:29
Ja Sib čim manj takih dogodivščin.

Drugače pa Aska imela danes spet eno zelo prijetno pasjo družbico na sprehodu okoli Blejskega jezera. Nekaj utrinkov od tega srečanja:

Aska in Kal






Aska






Kal


Več pa tukaj: http://aska1.moj-album.com/album/6493954/

Lp



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1164 : 22 Januar 2007, 08:40:09
Aska, res lepe slikce. :o

Lepo, da tako okrog šibata! Ta teden bost verjetno že po snegu (držimo pesti in tačke)! ;)


lp, miša



malena3

  • Gost
Odgovori #1165 : 22 Januar 2007, 09:50:52
Hehe, res sta uživala.
Še posebej Kal, ki je spoznal tako lepotičko.

Tudi mi upamo, da nas ta teden kej sneg razveseli.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1166 : 22 Januar 2007, 12:10:14
Ja Sib, res je kriv lastnik spuščenega psa, ampak kaj, ko imamo na vedenje drugih ljudi zelo omejen vpliv. Lahko pa vplivamo na svoje vedenje in na vedenje našega psa. Vleči svojega psa stran je napaka in kot si sam ugotovil ne deluje. Če pa napadeni pes miruje (in to od psa, ki nas spoštuje kot svojega vodjo vsekakor lahko zahtevamo) se napadalec v vsaj 95% hitro umiri in odneha. Pomaga če ob takem dogodku ohranimo mirne živce, saj naš pes v takem primeru ve, da imamo situacijo pod nadzorom in da je ni treba reševati njemu.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1167 : 22 Januar 2007, 14:42:49
lanabela se strinjam s tabo, ampak sib že tako ne mara samcev še posebej, če je napaden... siba lahko umirim do te mere, da ne vleče in ne skače v drugega psa ampak drugega psa pač vedno ne morem odgnati, ker tale pes, ki je napadel siba še lastnika ni upošteval kaj šele mene, se mi zdi celo, da je celo šavsnil proti njemu,ko ga je dvignil... No uglavnem pes je pes in vem, da tudi moj pes ni angelček ampak pes bi lahko vsaj lastnika poslušal, če ga že ne pa naj bo na povodcu... Res žalostno od ljudi, ki jih je zadnje čase veliko, ki imajo pse spuščene ponavadi sploh nimajo povodcev z sabo na sprehodu misleč, da jih psi ubogajo... S tem pa nehote povečujejo agresijo drugih psov npr. Siba, ki zdaj resno sovraži vse pse saj je bil do tamalih psov prej bolj popustljiv in ni nikol zarenčal niti napadel ampak se je le umaknil...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1168 : 22 Januar 2007, 14:44:34
aja aska drugače pa zelo lepe slikce :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #1169 : 22 Januar 2007, 15:05:27
hehe kaskae moj sib je tut taki, sicer se na srečo ne valja v gnojnici ampak samo v blatu ali pa blatni luži... je pa baraba in včasih ne posluša in se prou hinavsko valja pred mano in čaka, da ga bom začel lovit hehe  :) ;D, no tudi jaz počasi navijam za sneg, ker bi siba vpregel v sanke, ker že 2 mesca ni biu na rolerjih in je prou v slabo kondicijo padel... no pa v kratkem bom posnel en filmček z njim pa ga bom tukaj gor objavil pa boste lahka vidl norca k nč ne posluša  ;D :)

Kaj sem videl ? Vidva imata sanke ????
Kje sta jih dobila ? Kakšne imata ? Koliko so stale ????
Daj povej kaj več ? kakšno slikco gor prlepi.

Mi tudi kupujemo sanke, ampak trenutno nič ugodnega na vidiku....

Aja.. na Arehu smo se včeraj sončili. Na soncu je bilo dobrih 20stopinj. Danes pa gori že cel dan sneži.
Komaj čakam, da gremo gor....