Dalmatinec [Dalmatinac,Dalmatian]

Petra · 219873

nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #300 : 13 Junij 2008, 18:03:23
Kopiram oglas iz http://podarimo.si/12259-dalmatinka

Podarimo samičko mlada, dalmatinka - rodovniška (Neva).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #301 : 13 Junij 2008, 21:25:35
Okey ampak to me malo čudi. Zadnjo leto, pa kar nekaj psov iz Multiple in to odraslih išče nove domove ali pa se jih prodaja. Vem za vsaj 3. :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #302 : 14 Junij 2008, 10:59:44
Nič takega :-\. Tole psičko so dolgo prodajali, potem dajali v solastništvo, zdaj jo pa očitno podarjajo :(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #303 : 14 Junij 2008, 18:29:13
Oh potem gre pa za isto psico. Čeprav sem skorj 100% da je nekaj časa nazaj bil samec, ki je iskal novi dom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #304 : 17 Junij 2008, 20:17:23
evo pa sm dobila nutro gold losos in krompir zdj pa samo upam da ne bo rdeč.
kaj je s to psičko??zakaj jo pa oddajajo pa tko je srčkana.a je že našla nove in skrbne lastnike?




andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #305 : 25 Junij 2008, 21:38:45
ok zdj pa ne vem kaj naj bi to pomenilo... :-\
Oskar se je začel pogosteje praskat ampak ni pa rdeč...
danes se je pa zgodilo celo da je bruhal.zdj pa ne vem a je možno da mu ta hrana ne paše samo rdeč pa ni ker ponavadi
če mu hrana ne ugaja postane v 2 dneh čist rdeč tokrat pa ni samo praska se ful več.ampulo ma advantiks a je možno da je pa zdj na ampulo kej alergičen samo to ampulo mu dajem že nekaj cajta.
pa še neki se mi je čudno zredil pa sej ima velik gibanja ne bi se smel tko zredit prov mal je že bajsek. sej mu sploh ne dajem took jaoo jaoo
a se mogoče komu sanja kaj bi lahko bilo z mojim bajskom bi mogla nazaj na eukanubo sensetive?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #306 : 27 Junij 2008, 10:20:20
Ščitnica? Um hm kaj pa če je na pršice alergičen? V tem primeru VSI briketi odpadejo in je potrebnu kuhti uravnoteženo in za ps primerno (brez soli itd) hrano. Pojdite delat alergološke teste, boste vedeli pri čem ste-pa sposodite si knjigo Kaj je z mojim psom? So neke okvirne smirnice noter.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #307 : 27 Junij 2008, 15:07:22
Se strinjam s čaro ;)

Maj je bil včeraj na Baer slušnem testu in zdaj je jasno, da ni več izgovorov za "preslišanje" povelj oz t.i. selektivni sluh, saj na oba ušesa nedvomno sliši :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #308 : 01 Julij 2008, 14:54:00
No, po požrtem surovem jajcu(z lupino vred), po tem, ko se je spravil nad čebulo imam Karona upravičeno na seznamu usumljencev, ki so nekako skrili, morda celo požrli moja očala z diptrijo.  :-\ ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #309 : 01 Julij 2008, 15:11:11
Hahaha  :D Ti, ti, Karo :D
Pri meni so bili mački krivi, so mi cele zgrizli  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #310 : 01 Julij 2008, 18:10:22
Stvar nenadoma ni več smešna. Zdej je pa 2x zbruhal in gremo jutri na UZ-da bomo za ziher ali očala so noter ali niso. Ker klinika dela samo do 18h. Porkaflek prej je bil mlad in nor-potem smo ga nekako zmanirali. Zdaj pa spet same pi*****je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #311 : 02 Julij 2008, 11:29:36
No, očala niso v bušiju. ;D Je bla očitno kr neprimerna hrana kriva.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #312 : 02 Julij 2008, 11:38:40
Na srečo  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #313 : 03 Julij 2008, 23:06:40
Danes sem pa s tako težkim srcem peljala psičko ZP v zavetišče, ker pač naša zverina od psa v hišo ne bi prejela še kakšne živali.  :( No, tam bo vsaj poskrbjeno zanjo, ne bo na cesti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #314 : 04 Julij 2008, 21:34:53
Kopiram oglas iz http://www.podarimo.si/13202-dalmatincek-z-rodovnikom

Dalmatinček z rodovnikom
Zaradi pomanjkanja časa za varstvo in sprehode našega živahnega Dalmatinca Žaka (8.1.2004),bi radi psička oddali dobrim ljudem,ki imajo hišo oz. dovolj prostora in ljubezni do živali.Psiček je redno cepljen,zelo lepe postave. Pokličite 030 333 170.






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #315 : 05 Julij 2008, 10:57:56
Jojoj-poplava dalmatincev. Se bomo potrudili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #316 : 13 Julij 2008, 17:15:14
No pa smo doživeli dva ravsa v kratkem. ::)

1. Karo privezan pred hišo nakar uleti na dvorišče sosedova psica, pes je najprej napadel, da prežene nevarnost, ko je ugotovil da je to psica, je pa ponorel, vohljal, cvilu...noro v glavnem.

2. Na sprehodu, privezan-nasproti neprivezan pes od soseda-imata že pestro preteklost pretepov in moramo bit vedno previdni, da se ne srečata. Ampak gospod sosed je bil fraj in je naša mrcinica staknila par prask in malo razcefrano uho. Na srečo nič hujšega, je pa vseeno zoprno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sali.

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 15 Oktober 2008, 14:29:48
Lep  pozdrav vsem pikicam in njihovim človeškim prijateljem.
Mi imamo novo družinsko članico od 5.10. Ime ji je Sali. Vsi smo zaljubljeni v njo in mislim, da je tudi ona v nas ;D. To je toolk vesel kuža, da tudi, če kaj ušpiči, enostavno ne moreš bit jezen nanjo. Kupili smo jo pri PjegaviSanjAski, zato smo jo morali peljati čez mejo. In na meji nam je slovenski carinik začel moriti o 8 dnevni karanteni in carini, kljub vsem papijem, ki nam jih je dala hrvaška veterinarka. Čez nekja časa je le odločil, da je bilo dovolj mučenja in nas je spustil. Opravili smo tudi že cepljenje proti kugi, me pa zanima, če kdo morda ve več o nekem novem cepivu za steklino. Kolikor jaz vem, se je kužka cepilo pri 6ih mesecih , da ne bi bilo kakšnih posledic (npr. zavira rast mladiča). Meni je veterinarka rekla, da naj jo pripeljemo kar čez 14 dni, ker to novo cepivo praktično nima nobenih stranskih učinkov. Nikoli nisem slišala o tem pred tem  :-\ .
Naša Sali nam zelo popestri dneve, je zelo živahna, igriva, rada pa se carklja, vedno zaspi stisnjena ob koga na sedežni. Se včasih sprašujem, kako bo to izgledalo, ko bo velika ;) .
Nekje sem enkrat prebrala, da dalmatinci niso ravno najboljši učenci, kar mislim, da je popolna zmota. Že po 10ih dneh pozna veliko ukazov, zelo se odzove na naše glasove in tudi opravljanje potrebe je veeeliko bolšje kot prve dni. Je pa res, da včasih dobro premisli, če se ji splača ubogati. Ko gremo na sprehod, se vsede in se ne premakne. Ko jo na vse načine kličem, prigovarjam in ponudim briketke, obrača glavo, ušeska dvigne in posluša, ter tuhta...a bi..al ne... ;D . NO, na koncu se le odloči in priteče, če druga ne, dobi polno poljubčkov ;)
Dovolj za prvič, da ne bom predolga,
veliko užitkov vsem štiri in dvonožcem :o

nasmejana Sali



in nasmejana jaz


in utrujena Sali





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #318 : 16 Oktober 2008, 13:56:28
O pozdravljeni. Dalmiji so težji za motivirat, pametni ko sto hudičev in razlog zakaj so neučljvi je v vodniku ;) Glede cepljenja-ne je cepit z defensorjem-vsaj prvič ne. In proti steklini se cepi pri nekako 3 meecih-ker se male šolein vrtci začnejo tam enkrat.

Boste šli v malo šolo? Iz kod ste?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 01 November 2008, 09:42:13
Lep pozdrav!

Sem lastnica 6 mesečne dalmatinčice Pippe. Sicer je nerodovniška, zgleda pa vseeno kot pravi dalmatinček  :P

Je pa največja faca na svetu, se ji res veliko nasmejimo  :o Kar se tiče učenja, je res super, zelo hitro pošteka zadevo. Sva že opravili malo šolo, kjer je bil zares odlična učenka. Je pa res, da je tako požrešna, da za briketek naredi vse, tako da je niti ni težko motivirati. ;D Sedaj pa se učiva razne trikce, saj je tako hiperaktivna, da jo je potrebno doma nekako zaposliti.. Obožuje dolge sprehode. Pa seveda hranjenje. Me zanima, ve so vaši dalmatinčkitudi tako požrešni??? Mi imamo doma kar problem, saj si, če ima priložnost kar sama rada s čim postreže oz. rada krade  >:( >:(.




Sali vašo psičkico pa spremljam že od prvega dneva  :o :o Namreč tudi meni je Pippo zrihtala Sanja, ubistvu sem imela najprej rezervirano pričko pri njej, pa je poginila.. Potem so se stvari pač tako obrnile, da smo dobili Pippo.
Veliko veselja želim tudi vam!! ::) ::)

Lp, Katja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #320 : 01 November 2008, 18:28:11
Tudi naš ukrade hrano, če je kdo nepazljiv. Je treba hrano vpredale, hladilnik, pečico pospravit. Smo že brez štruce hruha ostali (ne samo enkrat) ker ga foter na pultu pusti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #321 : 01 November 2008, 18:57:36
Res je, naši dalmatinci so pravi pasji gurmani  ;D Znajo uživati, najbolj pa v hrani. Tudi Maj je že kdaj pospravil kaj nepospravljenega, ampak moram rečt da je že nekaj časa mir kar se tega tiče. Če kaj takšnega najde, mi prinese pokazati / me vprašati, oz. če je še zapakirano me nekak prosi za dovoljenje ali da mu pomagam odpreti. Če tega pač ne sme pojesti, dobi nekaj drugega v zameno in tako se mu splača tudi če "najdeno" ne sme obdržati. Je zelo priden kar se tega tiče, ampak ne od začetka. Kakšno leto je od tega od kar se je umiril.
Pri naših požeruhih je treba zelo paziti, da ne požrejo nekaj, kar bi jim lahko škodovalo: strup (podganji, polžji,...), škodljive embalaže (vrečke, plastike,...), razne ne-edibilne stvari.

Vaša Pippa je zelo lepa! So mi bolj pigmentirani dalmatinci zelo všeč  :)

Pozdravček vsem!


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 02 November 2008, 08:24:09
Potem zgleda, da imajo požrešnost malo zapisano v genih.. Upam da bo tudi mojo kdaj minilo, včasih mi kar živčke načne s tem foram. Pred časom je naprimer fantu med kosilom s krožnika odgriznila kos pireja  >:D >:D pač je za sekundo pogledal stran. Pa štrudel nam je že napadla, piškote, da o čem drugim ne govorim.. Pa tudi ne bi rekla da ona uživa ob hrani. Ker ponavadi samo golta. Briketa niti enkrat ne pregrizne. Če je meni kaj res v užitek, bom jedla kar se da počasi, da bo okus čim dalj trajal  8)

Nekako ji nobena kazen ne zaleže.. Včasih, ko si zasluži "vzgojno", me potem samo lepo pogleda, pa še vedno z repkom maha  ??? ??? ??? Pol sem pa sploh jezna  :) Tako da pri njej zaleže samo, da ji pokažeš kako je treba oz. kaj ji bo prineslo nagrado, ne pa da jo kaznujem za pi#%::jo. Pa saj to mi je čisto jasno, samo pri požrešnosti sem pa res brez idej :-[

So pa tudi meni bolj všeč bolj pikčasti dalmiji. Drugče sem si zelo želela rjavega, ampak sedaj mi je vseeno. Mi je Pippa itak najlepša  :D :D :D





Lp, Katja



sali.

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 03 November 2008, 09:00:28
jooj, kolk je Pippa lepa. :o :o :o Čudovita psička je. Sslika, kjer sedi v gozdu je tolk dobra...woow :o :o
Tudi naša Sali je zeloo ješča. Mi je pa všeč, ker se jo da s tem kar dobro motivirati. Za briket bi marsikaj naredila. Tudi jaz sem opazila, da veliko več dosežemo, če jo pohvalimo in misli preusmerimo drugam, kot, pa če jo kregamo, ko kaj ušpiči. Prav zanimivo se ji zdi, če jo kregaš in to dela še raje. Edina stvar, ki me res moti, je to, ker zunaj pobere kar le more, od smeti, do vejic. Sicer me vejice ne motijo, vendar se bojim, da bi pojedla kaj strupenega, zato gremo če le moremo v gozd. Sicer že ve, ko ji rečeš, da ne sme, samo kaj, ko je to potem še bolj zanimivo ;D . No, pa glede na to, da je stara tri mesece, ima še čas, da se nauči še veeelikoo stvari. Zna sesti in dati tačko ( briketi so res dober pomočnik ;) ).
Sem pa bila do solz ganjena, ko je bila nekaj dni nazaj popoldne sama doma, ker smo šli po nakupih in, ko pridem v dnevno, kjer je spala na sedežni, jo pokličem in ona se od veselja nasmeji...trikrat se je nasmejala, tolk je bila vesela. Kje je pol ne boš cele polupčkal??!
Bom nehala za zdaj, greva s Sali na dolg sprehod, tak lep dan je škoda drugače zabit ::) 8) .
Lep dan tudi vsem pikicam in njihovim ''šefom/ šeficam''  ;)






Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 03 November 2008, 13:04:15
Sem pa bila do solz ganjena, ko je bila nekaj dni nazaj popoldne sama doma, ker smo šli po nakupih in, ko pridem v dnevno, kjer je spala na sedežni, jo pokličem in ona se od veselja nasmeji...trikrat se je nasmejala, tolk je bila vesela. Kje je pol ne boš cele polupčkal??!
Joooooooj  :o :o :o Moja Pippa se pa še nikoli ni zasmejala :( Pa tako simpatični so ko se smejijo.. Je pa tudi res, da ni veliko sama doma.. Največ za par urc.

Sali iz kje pa ste vi? Tele skakalnice na prvi sliki so mi malce znane. Se mi zdi  ::)

Je pa res vsaj to dobro pri naših požeruhih, da jih lahko marsikatero traparijo naučimo  :D :D Ali s Sali že kaj v malo šolo hodita?

Edina stvar, ki me res moti, je to, ker zunaj pobere kar le more, od smeti, do vejic. Sicer me vejice ne motijo, vendar se bojim, da bi pojedla kaj strupenega, zato gremo če le moremo v gozd.
Tudi Pippa rada pobere kar le more.. Ko je bila še čisto majhna, so bili najbolj aktualni kakšni drekci  >:( >:( No sedaj se je malce popravila kar se tega tiče, edino kakšen sveš kravjak jo še zamika  :o :o Pa kakšni bananini ulupki..

Smo bli pa v nedeljo s Pippo in starši na Mrežcah (Pokljuka). Par slikic  :)










skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #325 : 03 November 2008, 13:58:58
Kake krasne fotke! Pippa in Sali sta krasni :-*

Sem vesela, da nas je končno malo več pikoljubcev na kupu  :) Sama lahko rečem, da sem z izbiro pasme več kot srečna in Maja ne bi menjala za nič na svetu  ;)Vam pa zdaj lahko tudi jaz potrdim, kar mi je nekoč ena gospa rekla, ko sva se srečali na sprehodu s takrat še malim malim Majem: Prve 3 leta pekel v malem, potem pa vsaj 10 let nebesa :D In je v bistvu res, ves vložen trud teh let se mi zdaj iz dneva v dan neštetokrat povračuje.

Uživajte in imejte se! Pozdravček

Maj, ko nakaže, da bi rad pod kovter zlezel ::)


Maj s svojo terapevtsko kolegico Kalo 8)


Maj bi se rad učil  :D



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 03 November 2008, 14:35:30
Hmm.. Če je to peklo, kakšne so pol šele nebesa  :o :o

Res zaenkrat še nisem mela kakšne hude probleme z Pippo. Razen tega da mal nadležno žica med tem ko jemo, pa za kolesarji in tekači se rada zapodi.. No pa enkrat jo je že avto zbil ampak ji nič ni bilo  8) 8)

Na to da je pa hiperaktivček sem bila pa itak pripravljena in mi je ubistvu prav všeč. Se je treba pač ukvarjat z njimi. Saj zato jih pa imamo ane  :)
Je pa res največji srček, vesela je vsakega, ki jo hoče pobožat, pa tudi otroke ima zelooooo rada. Upam da tako tudi ostane. So si pa, glede na to kar sem prebrala na forumu, res vsi zelo podobni.

Skogkatt tvoj Majček je tako simpatičen s enim modrim učkom. A tudi on spi pri vas na postelji? Pippa spi pri nama s fantom, najraje čez celo posteljo, midva pa stlačena v kotu  :o :o Na začetko je bila pač majhna, se je bilo fletno malo pocrkljati.. Ampak mrcince hito zrastelo..

Lp





skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #327 : 03 November 2008, 14:49:13
Na začetko je bila pač majhna, se je bilo fletno malo pocrkljati.. Ampak mrcince hito zrastelo..

Hahaaa  :D poznam to  ;D pri nas je še ta fora, da imamo poleg domačega mačka pogosto še kakšne mačje varovance v oskrbi in potem izgleda tako na postelji:


Smo si kar kmalu novo (beri: večjo) posteljo nabavili  ;D
Itak, se vsi samo na moji strani stiskamo, polovica od dragega ni tako zanimiva  :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #328 : 03 November 2008, 18:27:47
O naš je res gurman-z leti vedno bolj. Ne mara Hillsa-pa tak požeruh je. Zdaj trenutno papca ProPlan-vzela pa sem testerje Bosha.
Z leti se ubogljivost poveča-ga imam na travniku brez skrbi spuščenega-ker hodi zraven mene, max zaostane 2M ko se mu ne ljubi in ga potem prepričujem da je suuuper hodit.
Začela mu bom dodajat glukozamin za sklepe, ker ima težave z njimi. Zdaj doma tečnarim za most čez stopnice, ker jih ne mara več, včasih se spotakne, pa vidi se, da so mu smotane.
V soboto pa mu prinesem nov, modri plašček. Bo treba kako pozersko naredit. Zdaj prav pogrešam njegovo enormno energijo, skakanje sem in tja, tekanje...Zdaj najraje leži. In nima več kavča, ker je postal previsok, sedaj ima jogi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 03 November 2008, 21:50:35
Jaz zdaj Pippo hranim z Orijenom že kakšen mesec in sem res zelo zadovoljna. Prej sem ji dajala Almo Natur, pa je bilo tudi ok, imela ja pa ogroooooooomne zaspančke na učkah.. in to po večkrat na dan.. Zdaj so izginili. No ubistvu so briketi pol dnevnega obroka, ostalo polovica so surovo meso in kosti. Nisem pa še odkrila česa ne mara. Nevem če kaj takega aploh obstaja. Je namreč tudi čebulo, česen, mandarine...:-|~ :-|~

Čara tvoj dalmi potrebuje plašček? Tudi sama sem opazila, da Pippo malce zebe npr. zgodaj zjutraj, če je mraz, ampak se potem hitro ogreje. Pa tudi dežja ne obožuje preveč..

Sicer pa jo imam na sprehodu večinoma kar spuščeno, če jo pokličem pride k meni, pa tudi oddalji se vedno samo toliko, da me še vidi. Če je pa kdaj preveč svojeglava, je potem kakšen dan na povodcu, pa je spet pridna  ;)  Sem pa že od začetka veliko delala na odpoklicu, so me vsi tako strašili, da pri dalmijih težko dosežeš dober odpoklic.

Me pa še zanima, če je vaše kužeke kaj puberteta dajala?

Lp