S psom v hribe, na izlet

ursa · 32493

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 11 Marec 2006, 20:03:02
ojla!

danes smo se pogovarjali da  bomo šli z Arotom na eno goro kjer bomo 2 dni...spali bomo v šotrih :P komaj čakam...


kakšne so vaše izkušnje s tem?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 11 Marec 2006, 20:09:33
Približno take da sem na koncu jaz spala pred šotorom zato da mi niso psa ukradli...sprobano je bilo pred domačo hišo na koncu je ostal pri starših ko sem šla jaz kampirat.  :-[ :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 12 Marec 2006, 06:37:04
a se hecaš ?   ;D

aja...mogče bosta šla celo oba  ;) pa še s prijatelji gremo  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 12 Marec 2006, 10:07:29
kakšne so vaše izkušnje s tem?

Tako,da smo zjutraj cvilili,da medved lazi okrog šotora :-[.Aja,pes je bil bratrančev ;D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 12 Marec 2006, 11:02:48
Ne Urša ne hecam se. Z Neonom v šotoru ni mogoče spat zato je pač tisto noč bil sam jaz pa spredaj na armafleksu. Na mojru smo meli pa ketno in je bil tok stran od šotora da je kar šlo. Sam ni lih navdušen da je sam zuni popolnoma brez zaščite (doma ma pesjak)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 12 Marec 2006, 11:08:13
spet sprememba načrta  ::) znami gre samo kala  ;) ...kaj bolje kot nič  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 12 Marec 2006, 12:04:03
Jaz pa sem poizkusil kako je biti z psi v šotoru na morju ... kar se tiče Smarta ni bilo nobenega problema... se je ulegel zraven blazine in kot da ga nebi blo ... rumba pa je bila malo bolj živčna, ampak tudi ni bilo tako hudo... če bi bilo pa to na pohodu v hribe, kjer bi bla oba pesjana na koncu dneva izčrpana, pa mislim da sploh nebi smelo biti problema :D

Lp, Črt



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #7 : 01 Maj 2006, 16:23:15
Mi smo bli na planinah...v Bovcu, v hotelu s psom. Če koga kaj zanima, naj kar vpraša!
lp  :)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #8 : 01 Maj 2006, 16:32:30
Upam, da te teme še ni.
Zanima me, kam vse hodite na izlete s psom, kako je tam,... ?
Jaz sem bila (takrat še nisem imela psa) enkrat v živalskem vrtu HERBERSTEIN (nekaj takega), pa se mi je zdelo, da je tam odlično za pse! Psi so seveda dovoljeni, mislim ja je vstopnina za njih nekje 2 evra, v živ. vrtu je zelo urejeno, vsake tolko časa so posode z vodo (za pse), je zeloo zanimivo, nekatere živali so kar prosto živeče, ter se sprehajajo mimo tebe. Jutri gremo mi s psom v Herberstein in upam da bomo uživali še bolj kot takrat prejšnjič.
A je še kdo bil v živ. vrtu Herberstein?
LP!!  :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 01 Maj 2006, 16:40:29
Kam s psi na izlet obdeluje tudi rubrika Kam? -> http://www.pesjanar.si/index.php/category/kam/kam-na-sprehod/  ;)


Lp,
M


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 Julij 2007, 15:13:11
Avgusta imamo v planu Triglav pa me zanima, če ima kdo izkušnje s tem, ali
vzeti pesjana s sabo ali rajši ne. Eros je sicer navdušen nad hribolazenjem,
vendar jaz ne vem, v kaj se podajam, tisti, ki pa so gor že bili pa pravijo, da bi
šlo edino do Kredarice, zgoraj utegne biti pa prenevarno. Kaj mislite vi?
Po eni strani bi ga namreč nadvse rada vzela s sabo, ampak nočem pa zato
ostati na Kredarici z njim in čakati, da družba pride nazaj.
Lp, Nina ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 10 Julij 2007, 16:28:48
Kako ga pa misliš čez zajle spraviti? Za v rukzak je gotovo prevelik...


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 10 Julij 2007, 16:39:03
Hja...za na sam Triglav res ne vem, ampak do Kredarice se da s psom priti. Je sosedova rottweilerka bila parkrat gor. Edino kar moraš poskrbeti so kakšni čeveljčki za kužnla, ker se na tistih skalah pasje tačke hitro porežejo.


Lp,
M


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Julij 2007, 16:18:45
Na Triglav,  ::) kdor gre gor je nor...ni zastonj pregovor....sploh s psom...kot plezalka in alpinistka vam predlagam , da psa ne mucite v teh vremenskih pogojih in ga lepo pustite doma,svetujem vam ce si strastno zelite s psom na triglav, da pojdite raje precenje skozi Pohorsko hribovje, kjer je veliko vode in sence,se bolje pa je ,da se odpravite v gore s psom jeseni ce ze morate.....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 18 Julij 2007, 17:44:10
Če si zares vbiješ v glavo, potem verjetno gre. Saj so enkrat celo živega osla spravili na Triglav. Pa železn šporget tudi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 18 Julij 2007, 17:52:39
Weimy, ne jemlji Erosa na Triglav. Ni treba, da pride do tragedije. Gneča je neznanska, od Kredarice do vrha je pa plezanje. Nikar.

Kristinca & Florinca


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 18 Julij 2007, 20:34:45
Prvo pravilo pri hoji s psom v gore je, da se na tezje ture, ki jih ne poznamo, psa prvic ne vlaci s seboj ... Predlagam ti, da psa pustis doma, se sama seznanis s turo in presodis, ce bi pot pes zmogel (to, da je pes navdusen and hribolazenjem, ne pove veliko, bi bmorala bolj podrobno opisat ta hribolazenja).
Zavedati se namrec moras, da gre za dolgo turo - ne glede od kod startas in da gre vsaj del poti (od koc do vrha) po zavarovani poti in za psa, ki ni vajen plezanaj po skalah, je prezahtevna.
Druga stvar, ki jo moras upostevat je, da je avgusta izjemno vroce (kljub nadmorski visini) in da vsaj pol poti (iz Vrat itak ne greste, ce razmisljas o tem, da psa vzames zraven) poteka po soncu in po skalah.
Tretja stvar, avgusta se na Triglav vali (dobesedno) creda ljudi ... In pes v tisti gneci, ko je treba na greben stat v vrsti (mislim resno, ne karikiram), nima kaj pocet ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #17 : 18 Julij 2007, 21:36:27
Tudi jaz sem za to,da ostane doma...Glede na to,da je lansko leto v Kamiških alpah psička izgubila življenje...

Sploh pa je turca do gor res kot pravijo ostali ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #18 : 19 Julij 2007, 16:50:17
Pa še malo pomisli na to, ali boste res sposobni turo gor in dol opraviti v enem dnevu? Kot najbrž veš, pes v koči ne more prenočevati.
Sicer pa ti, tako kot drugi pred menoj, popolnoma odsvetujem turo s psom tudi samo do Kredarice v tej poletni vročini. To ne bi bil nikakršen prijeten planinski izlet ampak dejansko mučenje živali.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 23 Julij 2007, 11:04:49
Hvala vsem za mnenje. Ne skrbi me to, da ne bi zmogel
tako dolge poti, pač pa me skrbi vročina, trume ljudi
in pot od Kredarice do vrha. Tako je odločeno, da ostane
doma in se prijetno hladi v kakšni senci ;).
Lp  ;D


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #20 : 14 Avgust 2007, 09:54:36



pika*

  • Gost
Odgovori #21 : 14 Avgust 2007, 10:02:42
Tukaj se ne razpravlja samo o hoji s psom na Triglav, ampak nasplošno. JAz bi te ljudi, ki težijo, kaj hodimo s psi v hribe kar postrelila, zakaj pa potem oni hodijo v hribe, pa naj ostanejo doma če jih motijo psi v hribih?!?! Zakaj pa potem oni svoje otroke vlačijo gor?!?! >:( >:D :P



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #22 : 14 Avgust 2007, 10:07:09
Ja tema je širša, predvsem Triglavski narodni park in gore na splošno.
Pa sem vseeno tle prilimala, pa prestavite če ne paše sem.

Priznam da sem pa bila presenečana nad tako hudimi in grobimi besedami čez pse.
Sigurno, da se moraš vest primerno in če je gužva poskrbet, da pes ne ovira drugih ljudi ter da ne goni živali. Samo če maš enega lepo vzgojenega psa, pa hoja v hribe res ne bi smela bit problem.

Sicer sem proti da bi ga mučila v največji vročini ampak na jesen bi pa šla z njim tud malo višje. Sploh ko bo že dovolj star, da bo lahko hodil tudi v hribe.



pika*

  • Gost
Odgovori #23 : 14 Avgust 2007, 10:10:13
Ne, ne, saj je v redu, samo sem morala napisat še komentar glede tega, da naj nas pustijo pri miru če jim nismo všeč, saj oni tudi niso nam pa ne brundamo ko gremo mimo njih. :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 08 Februar 2008, 14:39:26
haj!

Jaz letos načrtujem, da bom med poletnimi počitnicami s svojo psičko šla v hribe na počitnice za kakšen teden! Pa me zanima, če pozna kdo kakšno kočo, kjer sprejmejo tudi pse?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 Februar 2008, 13:47:39
Odvisno kaksne hribe mislis.
Jaz sem bila z Jolly poleti na MB Pohorju v apartmajih oz. hisici MARTIN, pa so psi zelo dobrodosli. Imajo tudi oni enega nemskega ovcarja.
Malce pobrskaj po netu, je ful lepo tam poleti .. vse zeleno, veliko aktivnosti, spodaj v hotelu Habakuk gres lahko v bazene, savne, solarij, itd. Zal smo imeli takrat slabo vreme, ampak drugace je pa ful fajn tam. S psom te spustijo tudi na sedeznico ali gondolo.



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #26 : 09 Februar 2008, 16:57:57
Oh, takole si pa jaz nikakor ne predstavljam počitnic v hribih ;D. V hribiš spiš v planinski koči, čez dan pa nabiraš kilometre (v daljino in višino) po šodru in skalah ... :P
Kar precej hodim po hribih, ampak nisem še naletela na kočo, kjer bi lahko imela pri sebi psa. V nekaterih ti dovolijo (najbrž po predhodnem telefonskem dogovoru, saj imajo že vse koče mobi telefone), da tvoj pes prenoči zaprt v kakšni lopi oz. drvarnici ob koči. Ko bodo koče odprte (torej nekje od 20. junija naprej, nekatere tudi prej), je najbolje, da vzameš telefon v roke in se pozanimaš v tistih, ki te zanimajo. Telefonske številke imajo objavljene v seznamu koč na domači strani Planinske zveze Slovenije.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 09 Februar 2008, 17:38:08
Pomoje je najlažje, da se nastaniš v apartmaju v dolini in potem vsak dan šibaš nekam :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #28 : 10 Februar 2008, 08:18:13
v ZREČAH pod Roglo so eni luštni apartmaji pa e veliko sprehajalnih poti je

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 10 Februar 2008, 14:49:34
Na Pohorju sem bila že miljonkrat, ker imam v MB sorodnike. Imela se v mislih kranjsko goro in okolico!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."