Težave pri srečanjih z drugimi psi

McKruster · 117477

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #150 : 28 Januar 2012, 11:03:11
aha.... no to še sledi :P, počak da pride v to obdobje  >:D.  Če ne prej bo takrat dobil lekcijo ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 28 Januar 2012, 11:29:06
Moj je bil do 15 meseca angelček, innana upam da bo tvoj angelsko obdobje podaljšal  ;D...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 28 Januar 2012, 11:39:10
Oo, saj ni angelček, daleč od tega :o :D Imamo ves čas kakšne borbe, preizkušanje meja, izzivanje, je kar pestro  ::) :o
Samo upam lahko, da ne bo še kaj takšnega odkril in začel izvajat...
Mu pa že od malega težim, da skakat po psih ne sme, isto ne po ljudeh. Samo pri slednjih nisem vedno uspešna :-[
Ursa_9, s čim je potem začel? Da vidim, kaj lahko pričakujem oz. že začnem delat na preprečevanju. V puberteti je sicer že nekaj časa...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #153 : 28 Januar 2012, 11:41:05
Te zagnanosti do drugih psov, ga je pa odvadil kar en njegov prjatelček ;) ( doga) ki je prej odrastel kot on, imel potem eno tako lastnost ,da je vse hotel rangirat in ga je enkrat rahlo  "porangiral."
 Od takrat mu je bilo tud jasno, da vsak pes ki ga vidi ravno ne bo trapal z njim tako kot on misli da bo .  Ni več rinil v vsakega  ;)
 Eni rabijo tudi, da jih  kakšen pes( prjatelček) malo vzgoji

"Čudežno" zdravilo :) . Moje to sicer ni odvrnilo od navdušenja nad pasjo igro, je pa po tem začela pse bolj "vljudno" pozdravljat, ne pa takoj po psu ne glede na to ali mu je do igre ali ne...

Damayanti, upam, da imaš prav, da se bo umiril tudi glede tega. 2x se je že zgodilo, da je kateri resno zarenčal nanj, ampak ga ni ganilo. Se je umaknil, potem pa spet od začetka začel prosit za igro...

Kako mi je to znano :D . Večni optimist - saj smo vsi lahko prijatelji...
Moja še zdaj pri 6 letih ne izpusti priložnosti za pasjo igro. Ji pa igra z mano veliko več pomeni in v trenutku pozabi na psa, če ugotovi, da bi jaz rada kaj z njo počela.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 28 Januar 2012, 11:46:18
Če povzamem, imam večnega optimista in čakam "čudežno" zdravilo :D ;D No, če bo vsaj bolj "vljuden", bo že super ;)
Roxy, katere igre/delo so ji toliko boljše? Da vidim, če je pri nama kakšna taka priljubljena in bi poskusila nadgradit. Poleg cufe, seveda. Hrana niti približno ne pride v poštev.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 28 Januar 2012, 11:54:54
Kaj pa vaje za samokontrolo? S statisti seveda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 28 Januar 2012, 12:06:12
Kaj pa vaje za samokontrolo? S statisti seveda.

Misliš tako kot tisto v videu par strani nazaj ? ;D

No če jaz pomislim , nazaj s svojim psom  v tistem obdobju ,(da bi tako poizkusila), predvidevam kako bi to izgledalo...
"množinska razpaljotka"

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 28 Januar 2012, 12:31:12
Nisem ziher kateri video (k jih je več  ;) )...
No, samokontrola nekako tako - naredi to, dobiš nagrado od mene in, če se kontroliraš lahko na ukaz šibaš v igro. Lahko je statist na povodcu, tvoj na povodcu (sledem recimo) in po samokontroli lahko šiba pozdravit in nazaj. Pač odvisno od psa in situacije. Važno je, da je kontrola nad dogajanjem.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 28 Januar 2012, 12:35:50
Bi, ampak nimam statistov  :-\ Tisti, ki jih srečujem na sprehodih, pa niso primerni...tudi bi jim težko razložila. Ker sem nekoč že poskušala v tej smeri, pa potem oni pridejo zraven in oh in sploh ::)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 28 Januar 2012, 12:51:24
Kaj pa pasji ''sošolci''? Da se dogovorite izven poligona (seveda tudi z inšturktorji). Ali pa vaje tudi na drugih živalih (kak pašnik s firbčnimi konji...) ali celo predmetih, ki ga zanimajo?
Se pravi - ubogaš dobiš eno nagrado, če si ekstra priden dobiš še boljšo nagrado in če prideš nazaj je pa itak cel žur. Večina mladih pubertetnikov hvata krivine  ;) ne pridem, ker je pol konc žura. Hehehe se prav spomnem kako smo mi ne-radi šli iz žura domu, če smo mogli it  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #160 : 28 Januar 2012, 12:51:41
Če/ko prideš na obalo jih takoj dobiš ene par  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #161 : 28 Januar 2012, 12:53:18
Samokontrolo lahko treniraš samo s poznanimi, za katere veš, da se bodo držali navodil. Na naključne mimoidoče se ni za zanašat. Enako velja, ko učiš, da se ne skače na ljudi. Jaz sem slišala vse od "saj je mladiček, nič hudega, če skače" do "ubogi kuža se ne sme igrat" in "kaj ste tako strogi"  ::) .

Moji je zakon igra prinašanja. Ko zagleda žogo ali frizbi v moji roki, vse ostalo zanjo izgine. Za labradorce je to super, ker na polno divja, lovi in prinaša. Lahko probaš igro dveh žog, kjer je še več divjanja. Vržeš eno, ko leti proti tebi vržeš drugo tako, da teče blizu mimo tebe... Odvisno kaj mu je bolj všeč, samo divjanje, cufanje ali prenašanje stvari... Lahko tudi skombiniraš in uporabljaš vsakič druge igrače. Tudi iskanje žoge v visoki travi je zakon, ni še nikoli šla iz iskanja do psa. Pa dinamični trikci v kombinaciji z igro, vse čimbolj aktivno, nič statičnega. Ko je že zmatrana, se zna zgodit sicer, da leti po žogo in gre z žogo pozdravit psa, če ravno pride blizu, ampak res samo pozdravi in gre stran.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 28 Januar 2012, 13:38:23
Pasjih "sošolcev" trenutno nimava, s tistimi od prej pa nismo ostali v kontaktu. V kratkem...

Roxy, itak, da se z naključnimi ne da, ampak isto s temi, s katerimi se vsakodnevno srečujemo (tudi kdaj poklepetamo), ne. Večinoma imajo ves čas privezane, ker niso dovolj poslušni ali pa so stari in nezainteresirani (tako psi kot lastniki) :D In ja, polno komentarjev v tem smislu, kot si ti opisala :D
Prinašanje sicer obožuje, še posebno iz vode, v sklopu tega potem še cufanje in lovljenje, iskanje... Ampak vseeno drug pes prevlada :-[
In ko kaj prinaša, je full zadovoljen, če zagleda kakšnega človeka, da potem tistemu nese in se pohvali  ::)

Andreja...bi bil že skrajni čas, kajne :-[ :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #163 : 28 Januar 2012, 13:51:09
A se spomniš kaj sem ti jaz rekla, ko je bil še čisto majhen, kaj naredi ;) kaj je magična vaja ( aport- in to tistega kar ima najraje)
Točno to kar pravi Roxy :D
 Pri nas je isto.... napalejna od malega na tenis žogico. To ji je" Uber alles"... ni ne psov ne mačkov, ne ptičev... nič...
 ko vidi da potegnem tenis žogico, je to tako kot un "gremlin" v gospodarju stolpov ( al kaj je že bil  >:D)
 "My precius" in  v transu  ko je un prstan videl :D :D :D
Točno tako Dina hodi do psov... z žogo v gobcu malo  se približa  povoha , potem pa  samo žoga žoga ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 28 Januar 2012, 13:56:37
Ursa_9, s čim je potem začel? Da vidim, kaj lahko pričakujem oz. že začnem delat na preprečevanju. V puberteti je sicer že nekaj časa...
Ja začel je malo probavati meje do kam lahko gre in ker sem takrat prepozno ukrepala se mi zdi da si je nekaj časa mislil, da je od nadrejeni. No potem je pa prišlo do tega, da mi je ušel in sem znorela in mu vse bonitete ukinila, brez pojstle, kavča, jaz grem prva čez vrate,...
V šoli pa itak na odpoklic obup, kar je prej ko ni odrastel bil kar priden, zmeraj prišel...pa psice mi naskakuje, s kakšnim psom sta si pa že kdaj dominanco pokazala z renčanjem...se je pa že psom tudi podredil, tako da ni toliko dominanten, kot sem se od začetka bala...AMPAK se zdaj z ogromno dela kaže majhen napredek, odpoklic, hoja poleg,...tko da moramo optimistični biti  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 28 Januar 2012, 14:16:39
Damayanti, seveda se spomnim in sem tudi upoštevala 8) Če ni drugih psov, je prav ubrisan (kot praviš trans) na palice, žoge itd. Zadnjič je hotel hlod domov odvleči... ::)
Ursa_9, tako je potem zdaj pri nas...ravno to preizkušanje, zato sem tudi vprašala kaj storiti v primeru, če bi stekel k drugemu psu... Čeprav, po drugi strani, že od mladička ves čas išče možnosti, kako me prinesti okrog ali narediti nekaj po svoje. In to v istem trenutku, ko nekaj vzamem, zamenjam, karkoli...najde nekaj novega in spet... Isto kot od Damayanti Damč, kleptoman >:D Zbaše v gobec tri copate, rokavice, izvijač, pa še kaj najde (vse naenkrat, da ne bo pomote)...in se skrije v boks.
V šoli je bil isto največji problem od vsega odpoklic mimo vseh drugih psov. Večkrat je imel kakšen postanek vmes ::) Če sem s cufo mahala in jo vlekla po tleh, je pa ponavadi prišel direktno. Vse ostalo pa bp.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #166 : 28 Januar 2012, 14:47:33
V Šoli... sva bila midva več kot pol tečaja najslabša :-X
Odpoklic...isto  vsi so lahko direkt prišli na odpoklic moj je še dva kroga naredil.
Odlaganje... ja če je kater pes pripuzal iz prostora je bil to moj
Sedi ... ne on , ni na miru tam sedel  , ali je v drugega psa drezal  je pa nekaj drugega počel
strelomirnost... če  se je kdo vsedel se je moj
 prosto vodenje.. en meter in pol je od mene hodil.
vaja stoj...  on je šel naprej
obrat.... ja ma enkrat ni šel v pravo smer
 na začetku ko smo prišli, so se ponavadi igrali... ja mene so vsaj 5 minut še čakal, da je moj pes dojel da se ne igramo več da se bo tečaj začel... pa take  fore.

In potem  vedno meni kaj jaz narobe delam , pa to in ono ... bla bla bli bli ::) ???
Enkrat mi je film počil, in sem rekla , da jaz se s tem psom ne grem več in  sem tam vzela eno psičko on enega jagra ( k je bil tud pameten ;D) in sem rekla, no zdej bom jaz njo vodila ,ti pa mojga dej... in tako je bilo ene dve tečajni uri. Pri unem  pa ni bilo pozitivne motivacije, ful na ostro ga je vodil in je delal brez pardona.  Tretjič po tistem  sem ga jaz vodila, je spet začel...  sem samo nakazala, da ga  bom "zataušala"... takoj nehal ( se je "usral"  ;D >:D da bo spet pri drugemu vodniku ) .  potem me je pa lahko ubogal ... nič več ni  klamfe sral  >:D.
 Tečaj po točkah sva  celo med boljšimi naredila. :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 28 Januar 2012, 14:54:39
No pri meni pa v šoli za bbh vse super naredi, brez povodca gre zraven mene, gleda non stop mene, ko ga dam na sedi, tolko časa sedi dokler spet ne pridem po njega, ampak ko smo pa prišli do prostora in odpoklica takrat je pa vse odpovedalo...pa mi ni bilo nikoli jasno zakaj ravno pri tej točki vse odpove?Res čuden pes...upam da ko bo spomladi spet šola da bo vidno kaj napredka, ko delava zdaj skoraj vsak dan odpoklic...
Itak je pa moj tudi vse kradel, to še zdaj, ampak mu res ne pustim več toliko, ker se je točno videlo da je to izkoriščal v svoj prid in pumpal svoj ego...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 28 Januar 2012, 15:23:58
No mi smo imeli obdobje, ko je on ugotovil kako se hladilnik odpre.  ;)( sicer jih je potem fasal, ampak je še probal...potem jih je pa poorenk fasal)
 da ne omenim , da prvo velikonoč nismo imeli za velikonočni zajtrk ne  šunke , ne prate, in ne potice, ker  je imel nočne roparske pohode in je ponoči košaro našel..
Za kosilo smo tud samo krompir in solato jedli, ker nam je pes ukradel in zrezke požrl ( tik predno sem jih uspela na mizo nest). Fetiš na kruh... samo, da ga je videl pa potem bilo kje in da mu je bil na dosegu ga je ukradel.
To, da bi mi enkrat skoraj poplavo naredil... je tud ena takih... ker se je navadil pipo v tuš kabini odpirat, da je vodo izpod pipe pil.
Da sem skoraj živčni zlom doživela  in mu dala 2 litra mleka za popit, je tudi ena taka. :-X  . Sem mislila, da je antifriz lizal. pa se je potem izkazalo, da je bila zgolj prazna kanta z nalepko od antifriza in  je moj imel notri samo  destilirano vodo.
itd.
 zunaj boxa ko sem šla npr na pošto ali v štacuno ga niti pod razno nisem upala pustit. Obvezno je bil" hudini". Vratca še z verižico zaklenjena... Ker drugače je ven prišel.
Aha pa obdobje ko je on ugotovil da je fino luči prižigat itd. Prve tri leta sva  na vsake 3 mesece stene belila, ker je bilo okoli štekarjev vse poštempljano od njegovih tac. V petki (  dobro da je bila  stara) sem morala sovoznikov sedež zamenjat ker ga je zdemoliral, ko sem ga enkrat v avtu pustila... itd
... pa še kaj bi se našlo...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 28 Januar 2012, 15:41:10
Sem si vzela par dni čas, da sem prebrala to temo in moram priznati, da ste me kar fino nasmejali s svojimi zgodbicami.
Istočasno sem pa postala zelo zaskrbljena, ker je moj falot star šele 7 mesecev in se sedaj bojim, kaj me še čaka.  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #170 : 28 Januar 2012, 16:38:30
Kar se stikov z drugimi psi tiče je sicer odvisno od psa do psa, ampak recimo da imaš predrznega gavnarja polnega energije, ki bi nabijal kroge do onemoglosti in spotoma na keterga še mal taco dal, da bi se videlo kdo je šefe....
meni se je obneslo: čimveč (ampak res zelo veliko) druženja s starejšimi, ne preveč prijaznimi in ne preveč igrivimi psi, ki mu dovolijo, da skupaj z njimi hodi, naredijo en giro ali dva (če se jim ravno ljubi), ga naučijo spotoma kakšno oslarijo (recimo miši lovit) a ga tudi prizemljijo, če jim leze na glavo. In ko obvlada te, so silno zaželjeni tudi bolj težavni psi, ki znajo vsako najmanjšo nesramnost ostro kaznovati (kakšno prasko je pri tem treba vzeti v zakup). Igra z drugimi mladiči pa zelo omejena, sem ter tja kdaj za priboljšek, pa takoj prekinit, če postane divja, še sploh če je nesramen naš in ne oni drugi. Za psa, ki ima kot mladič skorajda neomejene stike s tujimi odralimi psi, ti potem niso več tako zanimivi, da bi silil k njim tudi takrat, ko naj bi delal kaj drugega (družba samo nekaj znanih psov je boljša kot nič, a ne zadostuje - ker so tuji še vedno nekaj novega in silno privlačnega. aja, ti psi se potem, ko so odrasli in pametni lahko skoraj neomejeno družijo z mladiči.

Za boječega in nesigurnega psa pa spet: družba odraslih psov, ki se za mladiča ne zmenijo prav veliko in ne rinejo vanj, če pa se sam približa pa so nežni in prijazni. Igro z drugimi mladiči bi tudi v tem primeru precej omejila in prekinila v trenutku, ko bi drugi pokazal kakršnokoli željo po izživljanju nad nesigurnim mladičem.

največji problem pa je, da je vse težje dobiti primerne normalne pse, ki jih je včasih kar mrgolelo (dobri so bili praktično vsi vaški potepuhi). Lastniki odraslih, ne preveč prijaznih psov si jih načeloma ne upajo spustiti da so prosti z mladičem (če jih uspeš prepričat, so potem zelo prijetno presenečeni nad rezultatom)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 28 Januar 2012, 17:27:11
Lanabela, nekako tako je tudi bilo pri nas. Igre z mladiči praktično nič, ker edini so bili v pasji šoli, tam pa druženja/igre ni bilo. Doma in na sprehodih pa v večini primerov starejši psi, bolj ali manj nezainteresirani za igro. Se pravi lep, umirjen sprehod, edino Wai je ves čas vabil k igri in kdaj celo uspel za kratek čas. Res pa to niso bila daljša ali vsakodnevna druženja  :-\

Še psa od sestrične, ki je res oster do drugih, je prepričal, da je kul  ::) :)

Bom povečala dozo druženja, še dobro, da bodo sedaj daljši dnevi in se bo lažje zmeniti tudi popoldne oz. proti večeru.

Klaudija, pri nas se je v 10 mesecih nabralo že ogromno enih štorij >:D Bil je vrtnar, bager, tank, podmornica...v bistvu vse to zaenkrat tudi ostaja, ampak z malo več občutka ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #172 : 28 Januar 2012, 17:39:21
Saj ne rabiš celodnevnih. samo da so psi čimbolj različni. Pa dobro pri takih umirjenih sprehodih je to, da psa načeloma brez težav večkrat odpokličeš in potem spet spustiš - (če ti to ne uspeva najbolje, pa pse odpokličejo drugi in tvoj izvisi) Pri igri je to težje, ker povsem padejo  not in niti ne slišijo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 28 Januar 2012, 17:41:14
Super, hvala za predloge in nasvete :)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #174 : 29 Januar 2012, 15:24:21
Še moja izkušnja.
Sam sem nad tem problemom dobesedno obupal (spuščen pes). Ni bilo variante, da bi ga zaustavil, nič važna velikost drugega psa. Nikoli pa ni kazal kakšne agresije (če se ni šlo za "postavit se zase" ).
Kdaj sem se resno vprašal, ali bodo zmeraj pomembnejši drugi psi kot jast  :-[ .....pa toliko ga "ljubim" ;D, se mu posvečam.
Recept je bil pa nekako takšen kot opisuje Lanabela, s tem, da sem ga se malo okaral po pripetju in malo "kuhanja mule" (kot, da ga ni) in ob pravem času "zamero" popolnoma opustiti . Ker sem vedel, da ne pomaga nič sem preprosto pustil psa do drugega z mislijo "bo že naletel tudi na pravega" in tudi nekajkrat je, ampak, da bi ga to čisto odvrnilo od drugega psa pa ne.
S pripetim psom sem zadevo kmalu obvlada, do mere, da pač pogleda psa, ampak brez kakšnih ispadov; sledi vodniku. Nepripet pa je zgodba drugačna še sedaj če vidi, da se da "pobegnit", če kolega ni prevelik. Pogruntal je, da se z večjimi, hitrejšimi, močnejšimi psi ne splača hazardirat.
Če dobro pomislim, sploh ni bilo nekega neposrednega odvajanja tega..............ker se mi je zdelo nemogoče oz. bi moral uporabiti mogoče neko "silo" (ali pa Ttouch  ;D , čeprav sumim, da metode vzgajajo  ;) ), s katere rezultatom ne bi rad hazardiral. Pes postaja starejši, imel ima ogromno stikov z drugimi psi in najpomembnejše, z vajmi poslušnosti je postal tudi bolj vodljiv (in ga lahko dosti lažje, v miru, pripnem, ko opazim srečanje). Nekako neposrednega odvajanja od tega sploh ni bilo.
Še ena stvar se mi zdi pri zadevi ZELO pomembna: kar naredite naj bo "BREZ PANIKE", "BREZ KAZANJA ČUSTEV", seveda dokler ni vaš, ga pripnete. Že tek do njega, hitra hoja ali kašen drugačen dražljaj, za nas nepomemben lahko v psu sproži "motnje" in moje mišljenje je, da prav skuliranost vodnika in ne preveliko "zaščitništvo" do psa (seveda ne bilo katero ;) ) je glavna stvar do psihično stabilnega psa.
Zadnjič na sprehodu recimo 50m stran poči, pravzaprav udari petarda.........bolje rečeno granata, "topovski udar". Pes je najprej pogledal mene..........in potem veselo naprej. Ko sem premišljeval................. mogoče bi že razpravljanje s kolegom o tem lahko povzročilo "signale" pri psu............
Pa, da ne bo kdo mislil, da je med najbolj hrabrimi in najbolj vodljivimi (ni smjlija od katerega teče znoj  :) ) . Je pa sigurno v vrhu hiperaktivnosti. Oče pri nas pravi, da še med spanjem na eno oko gleda  :) .  Veliko mero strahu, psu privzgojimo. To je moje mišljenje.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 29 Januar 2012, 16:33:54
Pidog, a potem tebi še vedno "stegne" do drugega psa? Ali počaka, da ga pripneš oz. mu dovoliš dalje?

Danes se je zataknil pri ograji, za katero je sosedov pes. Precej agresiven in teritorialen mix kraševca in šarplaninca. In je vztrajal tam pri ograji in težil (beri: se na vse pretege trudil tistega psa prepričati, da bi bila prijateljska)...prav ni hotel naprej >:( Tisti pes pa lajal in renčal. No, to je bilo kakšnih 5m od mene. Sem šla do njega, ga pograbila, pripela, še malo okregala...je šel domov povsem užaloščeno, kot največja sirota, ampak mislim, da je dojel. Pač je bil potem kratek čas na "ignore" in tega full ne mara, ker je rad v središču pozornosti.

Imaš prav, definitivno čim bolj mirno, brez panike. Se trudim, čeprav je kdaj čisto nezavedno kakšna taka reakcija.

Sem se pa, ko je bil majhen, full bala, da ne bo prenašal petard ali grmenja, ker je bil prejšnji pes res prestrašen. Ta pa mrtvo hladno, ga nič ne gane. Tudi za NL tiste bombe...ni problema, kot bi bil gluh. Res smo pa vse ignorirali od prvega dne, ko je prišel k nam.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #176 : 29 Januar 2012, 18:51:29
Ah, seveda jo "pomakne" če ima možnost samostojnega odločanja. In ja, počaka, da ga pripnem oz. mu dovolim dalje  ;D . Moram povedat tudi, da ne paradirava po mestu in nama "gužva" služi bolj za , vzgojo, pridobivanje izkušenj (največkrat pripet)..........na sprehodu pa ima zopet "svobodo"......brez "poleg"................sveda pa je na vsakem sprehodu tudi "poleg" itd. , ki se s časom povečuje, zaostruje.................... .počasi :-[
Namazan je z vsemi žavbam  ;D . Zmeraj pogleduje na mene (v vsakem trenutku) kot bi hotel vprašati: A lahko?.........................in če vidi, da "odgovora" ni oz. spregledam pogled, pomeni, lahko  :) ....................najbolj vidno pri krajih kjer psi puščajo SMS; vendar jih že tudi sam poznam in kdaj "dovolim" (največkrat  :-[ ), kdaj ne
Če je pa pes že v nagonu pa vsi vemo, da ne pomaga prav veliko kakšno pretegovanje in bentenje.
Po pasmi sodeč, pa mislim, da ne boš imela prevelikih problemov s tem...................čas celi vse (če se vztaja in smo pri svojih dejanjih striktni in odločni) :) ..............vendar nekateri mislijo, da bo pes po enem letu šolanja (klikanja) vse znal. Če ne zna pa je neobvladljiv, zabit.
Pasma gor, pasma dol. Zame je pes oz. vsaj gledam tako na njega, do treh let še zmeraj mladič, najstnik, ki odrašča, mu po glavi rojijo razne neumnosti, okuša svet........

Če bi bilo v realnosti tako preprosto kot deliti napisane nasvete...................... ........nirvana :o
Bodite inovativni v SVOJIH metodah ;) ................. morda čez čas napišete knjigo....................... .mislim iz ljubezni do psov, ne do denarja  :o



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #177 : 29 Januar 2012, 19:17:17
S takšno "pozitivno motivacijo" lahko "sedi" traja tudi eno uro.......................... .nepremično :o





Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 29 Januar 2012, 20:55:11
S takšno "pozitivno motivacijo" lahko "sedi" traja tudi eno uro.......................... .nepremično :o


Ja, ker nima dostopa...a skoči tako visoko? Moj bi verjetno že imel tace gor, tudi, če bi ga gledala. Tole je prehudo, še zame :P :D Pridemo pomagat... ;)


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 30 Januar 2012, 10:49:03
Heej!  ;D Sem prebrala tole temo in se moram prou podpisat pod njo. Namreč tudi moja 10 mesecev stara psička je zadnji mesec ratala obupna! >:( Namreč je hiperaktivka in zdej zraven še ful velik lump :D Naslednji teden dobi kovinski box in bo do nadaljnega, dokler ne neha s svojimi uničevalnimi aktivnostmi nažalost zaprta >:( Namreč ko pridem domov imam min. za eno uro dela, da pospravim use kar je mala ušpičla >:( Od razmetanega koša za smeti, od razgriženih jaslic, do razmetanega maha po celi dnevni sobi, prevrnjene rože, uspešno skakanje po policah in iskanje priboljškov...in še in še... >:( Da ne govorim o tem kako krade...bohnedj pustit česa na mizi in samo obrnit glavo...že ne bo več  >:( Drugače je mala pridna in vse...usi jo hvaljo kako je poslušna..tudi v mali šoli oh in sploh kako je najboljša, ampak ko pa ostane doma pa od te "pridnosti" ne ostane čisto nič. Potem pa ko pridem domov in ko ve da je cela štala se uleže na hrbet in me milo gleda, jaz seveda takoj vem da je nekaj narobe in je niti počoham ne  :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.