Agresivna cebrica?

mero · 1303

mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
: 03 Februar 2012, 12:07:15
Lepo pozdravljeni!
Morda mi bo kdo znal pomagat?
Pred tremi leti sem kupila dve cebrici, ki naj bi bili par.
Čez čas - po nekaj mesecih se je izkazalo, da sta dva fanta.
Ko sta "odrasla", je eden dosegel polno velikost, drugi je pa ostal majhen, nekako bled.
Do odraslosti sta se lepo razumela, potem pa je večji začel manjšega napadati in ga skljuval do krvi.
Ker me je bilo strah za manjšega, sem kupila še eno kletko in ju ločila. Kletki sem postavila skupaj in večji, je hotel kar podreti kletko, da bi prišel do manjšega. po nekaj časa je ugotovil, da ne more in se je umiril. Po približno enem letu, kar sem ju ločila, je manjši nenadoma umrl.
Čez nekaj časa sem v njegovo kletko naselila drugega samca in ga poimenovala Osti, ker sem ga kupila v Avstriji. (Osteraich:-))
Tako sta Cebo in Osti bivala vsak v svoji kletki, postavljeni skupaj skoraj leto dni. Sedaj mi je pa umrl Osti - spet nenadoma, kar na tleh kletke sem ga našla.
Nekdo mi je rekel, da agresivni samci oddajajo neke "feromone", ki uničujejo druge samce. Je to res?
Kaj naj naredim sedaj, naj ga pustim samega, kupim samičko?
Berem, da so cebrice družabne in bi mu zelo rada poiskala cebrico, da bi se družila a se bojim, da bo tudi do nje agresiven, če jo pa dam v sosednjo kletko me je pa strah, da bo trpel, ker ne bo mogel do nje oz. ona do njega.
Res ne vem kaj naj naredim!



Čopi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 Marec 2012, 16:12:06
Živjo!
Najprej kupi cebrico, potem pa ju  daj za nekaj dni skupaj pa boš videla kaj bo :-\ .
lp
     Čopi ;)